Mabion [MAB] cz. 7

wszystko na temat spółek publicznych
vaeton
Chorąży
Posty: 711
Rejestracja: 15 lut 2013 21:30

Postautor: vaeton » 21 mar 2015 22:16

Udziały w rynku udziałami. Ja się jednak szczerze martwię na ile Mabion będzie w stanie obsłużyć ewentualny popyt jeśli faktycznie byłby pierwszy na rynku z CD20. Textorial Park zostanie zaangażowany zapewne do produkcji pod badania HER2, a dwa reaktory, które są pod Łodzią to jednak może być kropla w morzu potrzeb... i realna kasa będzie im uciekać. Można rozbudować ale to trochę jednak trwa. Pojawia się pytanie jaka musiałaby być moc wytwórcza, aby obsłużyć te 10% rynku biopodobnego dla rituximabu. Obawiam się, że tak pewnie z kilka razy większa.
nie wiem ile czasu czekaliby na nowe bioreaktory i ich instalację, ale myślę że dużo wcześniej będą w stanie określić o ile muszą zwiększyć moce przerobowe dzięki nowemu pośrednikowi. Ten pomoże im określić swoje potrzeby, za które zresztą zapłaci... .
Jest pytanie czy konkurencja będzie również w stanie obsłużyć ewentualny popyt. Nie wiadomo jaką mają moc wytwórczą potencjalni konkurenci.

Na prawdę bardzo ciekawa spółka z pewnością przyszłościowa,
ale przede wszystkim nie nudna dla potencjalnych inwestorów.

REKLAMA


Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Postautor: Ann1 » 21 mar 2015 23:06

Udziały w rynku udziałami. Ja się jednak szczerze martwię na ile Mabion będzie w stanie obsłużyć ewentualny popyt jeśli faktycznie byłby pierwszy na rynku z CD20. Textorial Park zostanie zaangażowany zapewne do produkcji pod badania HER2, a dwa reaktory, które są pod Łodzią to jednak może być kropla w morzu potrzeb... i realna kasa będzie im uciekać. Można rozbudować ale to trochę jednak trwa. Pojawia się pytanie jaka musiałaby być moc wytwórcza, aby obsłużyć te 10% rynku biopodobnego dla rituximabu. Obawiam się, że tak pewnie z kilka razy większa.
Myślę, że mają w tej kwestii niezłą nauczkę. Przypomnę pewną historię z 2013 roku. Wtedy Celon prezesa Wieczorka i Polfarmex jednocześnie wprowadzili na rynek polski odpowiednik leku GlaxoSmitkhKline tj generyk Seretide. Glaxo niemalże z miejsca straciło refundację na Seretide, a objęto nią Salmex Celonu i Asaris Polfarmexu, bo były tańsze. Oba leki były w aptekach po 3zł 20 gr, kiedy Seretide, który stracił refundację kosztował chyba ponad 40 zł.
Pacjenci z Seretide zostali przestawieni na tańsze odpowiedniki. Ani Celon ani Polfarmex nie spodziewali się takiego popytu, praktycznie zgarnęli cały rynek. Dodatkowo pacjenci leczeni innymi lekami na astmę też byli przestawiani na Salmex czy Asaris. Doszło do tego, że w aptekach nie można było dostać ani Salmexu ani Asarisu przez nadspodziewany popyt i zrobiła się niezła afera…bo jest refundacja, a leków kupić się nie da. Nie nadążali z produkcją.
Mam nadzieję, że wyciągnęli z tego wnioski. Poniżej cytat i linki o tym temacie :
Farmaceuci informują o problemie w dostępie do dwóch leków: asaris i salmex. Są to wziewne leki beta-2- adrenergiczne o długim działaniu, złożone z kortykosteroidami. Znalazły się na liście leków refundowanych obowiązującej od 1 marca, jako tańsza alternatywa dla leku referencyjnego - odpłatność za leki we wszystkich dawkach odpowiadających preparatowi referencyjnemu wynosi 3,20 zł. Zatem dzięki zmianom na liście chorzy mają teraz dostęp do tańszych leków.

Wytwórca salmexu, Celon Pharma zapewnia, że jest w pełni gotowy odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na swój produkt. Również przedstawiciel firmy Polfarmex, producent asarisu, informuje o staraniach, by zapewnić dystrybucję leku do aptek.

Jak wyjaśniają producenci, obecne problemy z dostępnością biorą się z faktu, iż dotąd produkty nie były na liście leków refundowanych, stąd ich braki w hurtowniach i aptekach. Projekt nowej listy refundacyjnej został ogłoszony 22 lutego. - Od tego momentu systematycznie zwiększamy dostawy i wkrótce lek pojawi się w większości aptek. Proces wprowadzania produktu do dystrybucji trwa około 4 tygodni - mówi przedstawiciel firmy Polfarmex.
http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Sal ... 732,6.html
http://www.biztok.pl/biznes/300-mln-zl- ... walo_a8425

?yd
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 310
Rejestracja: 23 sty 2015 22:13

Postautor: ?yd » 21 mar 2015 23:39


zloty
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 25 paź 2005 16:04

Postautor: zloty » 22 mar 2015 14:57

Glaxo niemalże z miejsca straciło refundację na Seretide?

Outlander
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 23 sty 2015 23:03

Postautor: Outlander » 22 mar 2015 15:02

Glaxo niemalże z miejsca straciło refundację na Seretide?

refundacja jest, tylko ze bez refundacji kosztuje 120 a zrefundowany 40zl

zloty
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 25 paź 2005 16:04

Postautor: zloty » 22 mar 2015 15:19

ja to oczywiście rozumiem, ale seretide nigdy nie skreslono z listy refundacyjnej co jest sugerowane w tym poście, cena asarisu i salmexu mieści się w limicie, poza tym problem z dostępnością salmexu i asarisu nie wynikał z tego co pamiętam z braku dostepności i problemów z produkcją ale z błędu na ulotkach albo z blokowaniem przez GSK z powodu budowy inhalatora-system dysk jest zastrzeżony przez Glaxo

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 22 mar 2015 15:24

Glaxo niemalże z miejsca straciło refundację na Seretide?

refundacja jest, tylko ze bez refundacji kosztuje 120 a zrefundowany 40zl
Tylko 120 zł, a oni jeszcze refundują :roll:
Mnie tylko jedna z witamin, które biorę K2MK4 kosztuje 64,90 USD: http://www.iherb.com/Thorne-Research-Vi ... 0-ml/21592 Powinienem mieć jakieś zniżki na składki NFZ bo od kilkunastu lat nie kupowałem dla siebie żadnego leku w związku z czym nie korzystam z refundacji na leki ani nie korzystam z lekarzy, szpitali a składki płacę i tak, takie jak wszyscy :evil:
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Postautor: Ann1 » 22 mar 2015 15:24

Glaxo niemalże z miejsca straciło refundację na Seretide?
Doprecyzuję :
Chodzi o środek stosowany przy astmie oskrzelowej lub obturacyjnej chorobie płuc. Wpisanie na listę leków refundowanych tańszych zamienników obniżyło limit refundacji na oryginalny lek. Tym samym podniosło jego cenę dla pacjentów do 41,77 złotych. Za 3,20 zł pacjenci mogą kupić dwa zamienniki.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w ... paign=msie

Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Postautor: Ann1 » 22 mar 2015 15:52

ja to oczywiście rozumiem, ale seretide nigdy nie skreslono z listy refundacyjnej co jest sugerowane w tym poście, cena asarisu i salmexu mieści się w limicie, poza tym problem z dostępnością salmexu i asarisu nie wynikał z tego co pamiętam z braku dostepności i problemów z produkcją ale z błędu na ulotkach albo z blokowaniem przez GSK z powodu budowy inhalatora-system dysk jest zastrzeżony przez Glaxo
GSK nie mógł w żaden sposób blokować sprzedaży. Jedyne co mógł zrobić ( i zrobił ), to oddał sprawę do sądu:
http://www.rynekaptek.pl/prawo/poszlo-o ... ,5546.html

Przyznam, że o błędach na ulotkach nie słyszałam. Problem z dostępnością natomiast był i to istotny. Tłumaczyli to w ten sposób :
Wytwórca salmexu, Celon Pharma zapewnia, że jest w pełni gotowy odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na swój produkt. Również przedstawiciel firmy Polfarmex, producent asarisu, informuje o staraniach, by zapewnić dystrybucję leku do aptek.

Jak wyjaśniają producenci, obecne problemy z dostępnością biorą się z faktu, iż dotąd produkty nie były na liście leków refundowanych, stąd ich braki w hurtowniach i aptekach. Projekt nowej listy refundacyjnej został ogłoszony 22 lutego. - Od tego momentu systematycznie zwiększamy dostawy i wkrótce lek pojawi się w większości aptek. Proces wprowadzania produktu do dystrybucji trwa około 4 tygodni - mówi przedstawiciel firmy Polfarmex.
http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Sal ... 732,6.html

?yd
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 310
Rejestracja: 23 sty 2015 22:13

Postautor: ?yd » 22 mar 2015 16:18

i jeszcze garsc statystyk o indeksie biotechowym za oceanem

http://www.zerohedge.com/news/2015-03-2 ... net-income

(nie odnoszę się w ogóle do tego co jest tam zawarte, uważam że warto spojrzeć choćby dlatego że ZH jest naprawde popularną stroną, więc można zerknąć i zyskać ogólne pojęcie co niektorzy myślą o rynku)

omaha
Chorąży
Posty: 859
Rejestracja: 22 sty 2010 13:17

Postautor: omaha » 22 mar 2015 16:44

Weekendowy konkurs
Pytanie do wszystkich.
Ile bedzię kosztować 1 akcja Mabionu w momencie zatwierdzenia leku CD20 przez EMA.
Mój typ to 475 zł :wink:

?yd
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 310
Rejestracja: 23 sty 2015 22:13

Postautor: ?yd » 22 mar 2015 16:50

mój typ: nie będą już notowane :roll:

Outlander
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 23 sty 2015 23:03

Postautor: Outlander » 22 mar 2015 16:52

mój typ: nie będą już notowane :roll:
:lol: :roll:

Outlander
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 23 sty 2015 23:03

Postautor: Outlander » 22 mar 2015 16:54

Weekendowy konkurs
Pytanie do wszystkich.
Ile bedzię kosztować 1 akcja Mabionu w momencie zatwierdzenia leku CD20 przez EMA.
Mój typ to 475 zł :wink:

za szybko, nie na ten weekend :lol:

F_L
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2014 08:54

Postautor: F_L » 22 mar 2015 17:22



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości