Mabion [MAB] cz.10 - Umowa, certyfikacja, badania

wszystko na temat spółek publicznych
Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Postautor: Barmantech » 08 sty 2016 17:17


Przebije jakims cudem 45, bede rewidowal rysunki :)
Towarzyszu Ziolo z Kółka Plastycznego czekamy na nowe dzieło.

REKLAMA


STARDUST
Chorąży
Posty: 752
Rejestracja: 04 lis 2013 17:01

Postautor: STARDUST » 08 sty 2016 17:32

Kolejny mały kroczek w dobrym kierunku. Ale jeszcze nas troche pobuja.
pewnie tak, ale mimo wszystko milusio :wink: baza fundamentalna umocniona już w pełni oficjalnie

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 08 sty 2016 17:45

MABION SA Otrzymanie zezwolenia na wytwarzanie badanych produktów leczniczych w Konstantynowie Łódzkim
Raport bieżący 1/2016
W nawiązaniu do raportów bieżących nr 21/2015 z dnia 18 września 2015 r. oraz nr 33/2015 z dnia 26 listopada 2015 r., Zarząd Mabion S.A. informuje, iż w dniu 8 stycznia 2016 r. powziął wiedzę o decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 31 grudnia 2015 r. o wydaniu Mabion S.A. zezwolenia na "Wytwarzanie badanego produktu leczniczego" w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej Mabion S.A. w Konstantynowie Łódzkim. Zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego umożliwi rozpoczęcie wytwarzania leków w Kompleksie w Konstantynowie Łódzkim.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz


Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 08.01.2016 14:54

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/n ... .undefined
Świetna informacja na weekend :P

Widzę też, że Barmantech najbardziej czujny... to dobrze, przyda się jak będzie trzeba zakładać nowy wątek :wink:

Przy okazji ja też chciałbym Ci złożyć gratulacje w związku z wygraniem naszego małego konkursu 8)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 08 sty 2016 18:09


Przebije jakims cudem 45, bede rewidowal rysunki :)
Towarzyszu Ziolo z Kółka Plastycznego czekamy na nowe dzieło.
Zioło dobrze to rozrysował, tylko że on i jemu podobni widzą to wszystko w wąskim zakresie np. wyjść z trójkąta, konieczności obijania się kursu od bandy do bandy itp. My, długoterminowcy, widzimy to jako większą całość, projekt. A to co dla nich jest ważne dla nas jest tylko szumem.

Edit: Na ten przykład wczoraj rano Zioło grający wg swojego systemu (bo po coś to chyba rysuje) sprzedałby akcje (po wyjściu dołem z trójkąta) lub też zadziałałby SL, po to żeby je dzisiaj odkupić, po wejściu kursu do trójkąta i podejściu pod opór. Ewentualnie czekałby, gryząc palce na przebicie oporu. Zgodnie ze sztuką, OK ale .... płynność, prowizje, nerwy, czas poświęcony tylko notowaniom. Blee
Tak się nie zarobi na giełdzie dużych pieniędzy. Nie ma szans.
decyduje data stempla pocztowego

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 08 sty 2016 19:04

Dokładnie. AT jest dobra dla dużych, bardzo płynnych spółek o ugruntowanych przychodach, gdzie jedna pozytywna czy negatywna informacja nie zmienia całego obrazu. Poza tym AT to praca, trzeba cały czas być czujnym i szybko reagować na sygnały. Pełna dyspozycyjność. Nie po to chyba człowiek uzyskuje wolność finansową, aby pracować :roll:

No i te nerwy. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdy w inwestycji jest się na dużym plusie, to już nie robią na człowieku większego wrażenia wahania kursu i nawet głębsze korekty. Taka sytuacja (długa inwestycja i bycie na sporym plusie) jest znacznie mniej stresującae niż sprzedaż spółki i kupno nowej, gdy okazuje się, że ta stara nagle zaczęła rosnąć szybciej niż ta nowa. Można przeboleć utracone okazje - spółki, których się nigdy nie kupiło, ale o wiele trudniej jest przeboleć okazje - spółki, które się miało. Im mniej takich spółek (byłych inwestycji) tym mniej żalu w przyszłości. Ja do dzisiaj nie mogę się pogodzić z przedwczesną sprzedażą niektórych spółek kilkanaście lat temu :(

Kolejny argument, o którym Miły nie wspomniał to podatek. W przypadku grania pod AT trzeba go płacić co roku. W moim przypadku te pieniądze cały czas pracują dla mnie :cool:

Tak jak już mówiłem w 2010, 2011, 2012 itd. roku: zdecydowanie odradzam komukolwiek nabywanie akcji Mabionu, jeśli nie jest to inwestycja związana z czekaniem na ukończenie projektu - komercjalizację pierwszego leku. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, aby można było stracić kupując Mabionu w momencie, kiedy jest małym start-upem ze wszystkimi ryzykami z tym związanymi i sprzedając, gdy już pierwszy lek jest na rynku.

Jeszcze raz powtórzę, to nie jest dobra spółka do krótkoterminowych spekulacji. Jednak, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to myślę, że każdy kto kupił odpowiednio wcześnie odpowiednią ilość akcji i poczeka do komercjalizacji będzie ustawiony do końca życia :D

… a kto już jest ustawiony, to będzie jeszcze bardziej :P

Oczywiście to jest tylko moja prywatna opinia i nie rekomenduję nikomu sprzedawanie lub kupowanie jakichkolwiek akcji.

Każdy powiniem sam podejmować decyzje i brać za nie pełną odpowiedzialność.

Ja kupiłem akcje Mabionu. Biorę na siebie ryzyko, ale i potencjalne zyski, gdy Mabion zakończy sukcesem komercjalizację leku MabionCD20 :P
Ostatnio zmieniony 08 sty 2016 19:28 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 2 razy.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Tosiekk
Sierżant sztabowy
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2015 13:18

Postautor: Tosiekk » 08 sty 2016 19:11

Miliarder a Ty jak duży masz pakiet? Oczywiście absolutnie rozumiem, jeżeli nie chcesz się podzielić tą informacją, ale wiem że grasz w otwarte karty i może gdzieś już kiedyś się z kimś dzieliłeś tą informacją/pisałeś na wątku, a ja nie zauważyłem.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 08 sty 2016 19:25

Duży to jest pojęcie względne. Dla jednego byłby duży, dla innego nie. Nigdy nie dzieliłem się taką informacją na forum i nigdy nie zamierzam [-(
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

STARDUST
Chorąży
Posty: 752
Rejestracja: 04 lis 2013 17:01

Postautor: STARDUST » 08 sty 2016 21:02


No i te nerwy.
przede wszystkim NERWY... tracić kase przez emocjonalne decyzje i jeszcze zdrowie

btw. nowy wakat, niski szczebel, ale to też dobry sygnał

Stanowisko: Pracownik obsługi magazynu

Firma: MABION SA

Dział: Utrzymania Ruchu

Obszar działania firmy: Biofarmacja

Miejsce pracy: Konstantynów Łódzki / Łódź


Termin składania zgłoszeń drogą e-mailową: 02.02.2016.

Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Postautor: Barmantech » 08 sty 2016 22:27


Zioło dobrze to rozrysował
Tak, tak, szczególnie ta sugestywna szczała w nieodgadnioną przepaść :oops:

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 08 sty 2016 22:36

Dokładnie. AT jest dobra dla dużych, bardzo płynnych spółek o ugruntowanych przychodach, gdzie jedna pozytywna czy negatywna informacja nie zmienia całego obrazu. Poza tym AT to praca, trzeba cały czas być czujnym i szybko reagować na sygnały. Pełna dyspozycyjność. Nie po to chyba człowiek uzyskuje wolność finansową, aby pracować :roll:

No i te nerwy. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdy w inwestycji jest się na dużym plusie, to już nie robią na człowieku większego wrażenia wahania kursu i nawet głębsze korekty. Taka sytuacja (długa inwestycja i bycie na sporym plusie) jest znacznie mniej stresującae niż sprzedaż spółki i kupno nowej, gdy okazuje się, że ta stara nagle zaczęła rosnąć szybciej niż ta nowa. Można przeboleć utracone okazje - spółki, których się nigdy nie kupiło, ale o wiele trudniej jest przeboleć okazje - spółki, które się miało. Im mniej takich spółek (byłych inwestycji) tym mniej żalu w przyszłości. Ja do dzisiaj nie mogę się pogodzić z przedwczesną sprzedażą niektórych spółek kilkanaście lat temu :(

Kolejny argument, o którym Miły nie wspomniał to podatek. W przypadku grania pod AT trzeba go płacić co roku. W moim przypadku te pieniądze cały czas pracują dla mnie :cool:

Tak jak już mówiłem w 2010, 2011, 2012 itd. roku: zdecydowanie odradzam komukolwiek nabywanie akcji Mabionu, jeśli nie jest to inwestycja związana z czekaniem na ukończenie projektu - komercjalizację pierwszego leku. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, aby można było stracić kupując Mabionu w momencie, kiedy jest małym start-upem ze wszystkimi ryzykami z tym związanymi i sprzedając, gdy już pierwszy lek jest na rynku.

Jeszcze raz powtórzę, to nie jest dobra spółka do krótkoterminowych spekulacji. Jednak, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to myślę, że każdy kto kupił odpowiednio wcześnie odpowiednią ilość akcji i poczeka do komercjalizacji będzie ustawiony do końca życia :D

… a kto już jest ustawiony, to będzie jeszcze bardziej :P

Oczywiście to jest tylko moja prywatna opinia i nie rekomenduję nikomu sprzedawanie lub kupowanie jakichkolwiek akcji.

Każdy powiniem sam podejmować decyzje i brać za nie pełną odpowiedzialność.

Ja kupiłem akcje Mabionu. Biorę na siebie ryzyko, ale i potencjalne zyski, gdy Mabion zakończy sukcesem komercjalizację leku MabionCD20 :P
ona jest idealna do rachunków IKZE czy IKE.... jak zrobi to co ma zrobić to podatek od zysków zapłaci się na emeryturze ( 10%) albo wcale :lol: :lol:

jest jeszcze tylko kilka takich spółek które nadają się do portfela emerytalnego... kupić, zakopać kody do konta i odkopać za kilka lat :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

30malo
Starszy chorąży
Posty: 1288
Rejestracja: 22 wrz 2009 11:57

Postautor: 30malo » 08 sty 2016 22:59

Duży to jest pojęcie względne. Dla jednego byłby duży, dla innego nie. Nigdy nie dzieliłem się taką informacją na forum i nigdy nie zamierzam [-(
1000x12zeta 1000x1200zeta MAŁY CZY DUŻY? ?? Mały :-)

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 08 sty 2016 23:17

Duży to jest pojęcie względne. Dla jednego byłby duży, dla innego nie. Nigdy nie dzieliłem się taką informacją na forum i nigdy nie zamierzam [-(
1000x12zeta 1000x1200zeta MAŁY CZY DUŻY? ?? Mały :-)
Nie ważne czy mały czy duży. Ważne, aby dzięki niemu być szczęśliwym :D
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

30malo
Starszy chorąży
Posty: 1288
Rejestracja: 22 wrz 2009 11:57

Postautor: 30malo » 08 sty 2016 23:25

Duży to jest pojęcie względne. Dla jednego byłby duży, dla innego nie. Nigdy nie dzieliłem się taką informacją na forum i nigdy nie zamierzam [-(
1000x12zeta 1000x1200zeta MAŁY CZY DUŻY? ?? Mały :-)
Nie ważne czy mały czy duży. Ważne, aby dzięki niemu być szczęśliwym :D
Przeciez żartuję fajny pakiecik!!! Ale Ty masz pewnie wiekszy!!!!!

Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Postautor: Barmantech » 08 sty 2016 23:25

Duży to jest pojęcie względne. Dla jednego byłby duży, dla innego nie. Nigdy nie dzieliłem się taką informacją na forum i nigdy nie zamierzam [-(
1000x12zeta 1000x1200zeta MAŁY CZY DUŻY? ?? Mały :-)
Nie ważne czy mały czy duży. Ważne, aby dzięki niemu być szczęśliwym :D
:lol:
Najpierw kółko plastyczne teraz konkurs długości.
Ogarnijcie się chłopaki, kobieta nas czyta.
:lol:

Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Postautor: Ann1 » 08 sty 2016 23:44

A owszem, czytam jak co dzień :D Ale potwierdzam :
Nie ważne czy mały czy duży. Ważne, aby dzięki niemu być szczęśliwym Very Happy
:wink:

Pozdro Panowie :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości