CD PROJEKT [CDR] księga XXXII sukces W3, czekamy na CP2077

wszystko na temat spółek publicznych
abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 09 lut 2017 15:54

Ale *****. Jeśli CDP, zostało uznane najlepszym producentem gry w 2016 r. zyskało ileś tam statuetek za W3, było najlepszą marką gier w 2016r i ma kosztowac marne 6 mld zł? To jest ile 1,5mld $.. A największe marki kosztują po ok 20 mld $.. przy czym któryś z prezesów wspominał, że chcą być w pierwszej trójce..
To sobie pomnóż te 1,5 mlnd$ nawet razy 10 i masz kapitalizacje ścisłej czołówki.
Jeśli cyberpunk będzie hitem, a znając CDP to może być,to kolejną grą może być W4, mieli wydać tam 2 czy 3 gry AAA do końca 2021 r. bodajże.

To nie jest cigames, tylko światowa marka.Tutaj spokojnie do tego 2021 r. może być 100 jak i 500 zł. Doliczając buyback, czy jakieś dywidendy w przyszłości.
ile to mln usd cdprojekt zarabia zeby kosztowac 20 mld usd? :lol:
tyle to kosztuje firmy jak ea activsion/blizzard czy ubisoft czy EA

ale te firmy to nie jedna gra ale kilka duzych gier wydawanych co roku
:lol:
celowo nie wspominam o rockstar co GTA ostatnia czesc to jakis fenomen podobnie jak poprzednie czesci

widze ze jestes nagrzany wyobraznia pracuje na maks
kolejny raz przypomina mi powtora deweloperow mieszkan jak dawno pod innym nickiem usiwadamialem rozgrzanym lbom ze gant po 120 zeta czy polnord za ponad 200 pln to czyste szalenstwo
dzieki tobie poczulem sie tak jak wtedy
oczywiscie masz racja
kazda gra redow bedzie zarabiac coraz wiecej
nawet jakas niszowa karcianka da zarobic wiecej niz w3 z dodatkami
a cyberpunk to juz przebije nawet gta V
6 mld firma musialaby regularnie zarabiac ze 300 mln netto rocznie
a to i tak dawalboy srednia c/z 20 co malo nie jest

zyjecie fantazjami i marzeniami
nie wiem gdzie jest szczyt ale granica absurdu wycen firm growych na gpw
juz zostala przekroczona
czy to jest banka spekulacyjna ?
spelnia wszystkie znamiona
tylko co ja przekluje?


:lol: :lol:

REKLAMA


chandlerr
Chorąży
Posty: 817
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Postautor: chandlerr » 09 lut 2017 16:45

Uważasz, że trzecia najpotężniejsza marka w dziedzinie produkcji i dystrybucji gier komputerowych na świecie, kosztująca 1,5 mld.. no 2 mld dolarów to dużo?

Jak na Polskę 6 mld złotych to może byc dużo. Jak na świat, to jest dość mało.

tgolik
Starszy chorąży
Posty: 1459
Rejestracja: 26 cze 2010 20:32

Postautor: tgolik » 09 lut 2017 17:22

Ale *****. Jeśli CDP, zostało uznane najlepszym producentem gry w 2016 r. zyskało ileś tam statuetek za W3, było najlepszą marką gier w 2016r i ma kosztowac marne 6 mld zł? To jest ile 1,5mld $.. A największe marki kosztują po ok 20 mld $.. przy czym któryś z prezesów wspominał, że chcą być w pierwszej trójce..
To sobie pomnóż te 1,5 mlnd$ nawet razy 10 i masz kapitalizacje ścisłej czołówki.
Jeśli cyberpunk będzie hitem, a znając CDP to może być,to kolejną grą może być W4, mieli wydać tam 2 czy 3 gry AAA do końca 2021 r. bodajże.

To nie jest cigames, tylko światowa marka.Tutaj spokojnie do tego 2021 r. może być 100 jak i 500 zł. Doliczając buyback, czy jakieś dywidendy w przyszłości.
ile to mln usd cdprojekt zarabia zeby kosztowac 20 mld usd? :lol:
tyle to kosztuje firmy jak ea activsion/blizzard czy ubisoft czy EA

ale te firmy to nie jedna gra ale kilka duzych gier wydawanych co roku
:lol:
celowo nie wspominam o rockstar co GTA ostatnia czesc to jakis fenomen podobnie jak poprzednie czesci

widze ze jestes nagrzany wyobraznia pracuje na maks
kolejny raz przypomina mi powtora deweloperow mieszkan jak dawno pod innym nickiem usiwadamialem rozgrzanym lbom ze gant po 120 zeta czy polnord za ponad 200 pln to czyste szalenstwo
dzieki tobie poczulem sie tak jak wtedy
oczywiscie masz racja
kazda gra redow bedzie zarabiac coraz wiecej
nawet jakas niszowa karcianka da zarobic wiecej niz w3 z dodatkami
a cyberpunk to juz przebije nawet gta V
6 mld firma musialaby regularnie zarabiac ze 300 mln netto rocznie
a to i tak dawalboy srednia c/z 20 co malo nie jest

zyjecie fantazjami i marzeniami
nie wiem gdzie jest szczyt ale granica absurdu wycen firm growych na gpw
juz zostala przekroczona
czy to jest banka spekulacyjna ?
spelnia wszystkie znamiona
tylko co ja przekluje?


:lol: :lol:

Jakbyś znalazł chwilkę czasu, zapoznaj się za raportem Take Two wydawcy GTA V i właściciela marki Rockstar.
https://www.google.com/finance?q=NASDAQ ... swGHub-gCg
Zauważysz, że w 2016 roku firma ta przyniosła zysku tyle co kot napłakał - tyle co CDR zarabia na jednej tygodniowej promocji na Steam.
Nie wystarczy wyprodukować GTA czy Civilisation. Trzeba jeszcze kontrolować koszty. A pod tym względem Redów nie przebiją.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 09 lut 2017 18:23

sugerujesz ze ludzie rzuca sie na jakas karciana gierke
i to uzasadnia kapitalizacje 6 mld?

to jak w3 dawal najwieksze zyski ta spolka chodzila o 25 zeta :lol:
Ty chyba nie rozumiesz, że karcianka może być bardziej zyskowna od tytułu AAA i przynosić zyski latami ? Część rynku widzi sporą szansę na to, że CDR zarobi w sumie z Gwinta więcej niż na W3.

CDR jest teraz marką światową, ale niektórzy nie potrafią na czas się z tym oswoić, mierząc firmę na tle biednej polskiej giełdy.

Natomiast chandlerr odjechał też za bardzo, bo póki co CD Projekt nie idzie w stronę konglomeratów jak Activison czy EA.

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Martins_57614 » 10 lut 2017 11:18

Hydrant, ty i twoja wesoła teoria "tam gdzie fundusze pompują, tam są wzrosty i hossa, gdzie indziej bessa. " Szkoda tylko, że fundusze takie słabe yieldy później pokazują, a przecież oni sami sobie wzrosty organizują, jak to się dzieje ?
Ogólnie jesteś typowym przedstawiciem frakcji "nie da się zarabiać przez tych grubasów trzymających kurs, my leszcze jesteśmy bezbronni" Ile można tak marudzić ?
Proponuję Hydranta i podobnych wrzucić do ignorów i po sprawie.

A kurs dalej swoje :)
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 10 lut 2017 11:45

sugerujesz ze ludzie rzuca sie na jakas karciana gierke
i to uzasadnia kapitalizacje 6 mld?

to jak w3 dawal najwieksze zyski ta spolka chodzila o 25 zeta :lol:
Ty chyba nie rozumiesz, że karcianka może być bardziej zyskowna od tytułu AAA i przynosić zyski latami ? Część rynku widzi sporą szansę na to, że CDR zarobi w sumie z Gwinta więcej niż na W3.

CDR jest teraz marką światową, ale niektórzy nie potrafią na czas się z tym oswoić, mierząc firmę na tle biednej polskiej giełdy.

Natomiast chandlerr odjechał też za bardzo, bo póki co CD Projekt nie idzie w stronę konglomeratów jak Activison czy EA.
znam wielu ludzi co graja w gry komputerowe i konsolowe
ja sam od czasu do czasu tez lubie w cos pograc choc nie jestem jakims tam maniakiem
ale nie widzialem by ktos zagrywal sie w jakiejs karcianki
chyba ze takie z internetu za darmo albo w pasjansja
cdred mysli ze zrobia dupna gre malym kosztem - i pojada na marce wiedzmina
jesli myslisz ze przyniesie to takie zyski jak w3 to grubo przejedziesz
to kolejny gowod ze lby rozgrzane do czerwonosci

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 10 lut 2017 11:49

Ale *****. Jeśli CDP, zostało uznane najlepszym producentem gry w 2016 r. zyskało ileś tam statuetek za W3, było najlepszą marką gier w 2016r i ma kosztowac marne 6 mld zł? To jest ile 1,5mld $.. A największe marki kosztują po ok 20 mld $.. przy czym któryś z prezesów wspominał, że chcą być w pierwszej trójce..
To sobie pomnóż te 1,5 mlnd$ nawet razy 10 i masz kapitalizacje ścisłej czołówki.
Jeśli cyberpunk będzie hitem, a znając CDP to może być,to kolejną grą może być W4, mieli wydać tam 2 czy 3 gry AAA do końca 2021 r. bodajże.

To nie jest cigames, tylko światowa marka.Tutaj spokojnie do tego 2021 r. może być 100 jak i 500 zł. Doliczając buyback, czy jakieś dywidendy w przyszłości.
ile to mln usd cdprojekt zarabia zeby kosztowac 20 mld usd? :lol:
tyle to kosztuje firmy jak ea activsion/blizzard czy ubisoft czy EA

ale te firmy to nie jedna gra ale kilka duzych gier wydawanych co roku
:lol:
celowo nie wspominam o rockstar co GTA ostatnia czesc to jakis fenomen podobnie jak poprzednie czesci

widze ze jestes nagrzany wyobraznia pracuje na maks
kolejny raz przypomina mi powtora deweloperow mieszkan jak dawno pod innym nickiem usiwadamialem rozgrzanym lbom ze gant po 120 zeta czy polnord za ponad 200 pln to czyste szalenstwo
dzieki tobie poczulem sie tak jak wtedy
oczywiscie masz racja
kazda gra redow bedzie zarabiac coraz wiecej
nawet jakas niszowa karcianka da zarobic wiecej niz w3 z dodatkami
a cyberpunk to juz przebije nawet gta V
6 mld firma musialaby regularnie zarabiac ze 300 mln netto rocznie
a to i tak dawalboy srednia c/z 20 co malo nie jest

zyjecie fantazjami i marzeniami
nie wiem gdzie jest szczyt ale granica absurdu wycen firm growych na gpw
juz zostala przekroczona
czy to jest banka spekulacyjna ?
spelnia wszystkie znamiona
tylko co ja przekluje?


:lol: :lol:

Jakbyś znalazł chwilkę czasu, zapoznaj się za raportem Take Two wydawcy GTA V i właściciela marki Rockstar.
https://www.google.com/finance?q=NASDAQ ... swGHub-gCg
Zauważysz, że w 2016 roku firma ta przyniosła zysku tyle co kot napłakał - tyle co CDR zarabia na jednej tygodniowej promocji na Steam.
Nie wystarczy wyprodukować GTA czy Civilisation. Trzeba jeszcze kontrolować koszty. A pod tym względem Redów nie przebiją.
to dowodzi jak bardzo ryzykowna jest to branza
redzi poki co jada na jednej marce majacej solidne podstawy wykreowanego swiata w postaci cyklu ksiazek
to troche jak z fimami te najlepsze z czolowki rankingu imdb lub filmweb to glownie ekranizacje ksiazek....lub majace oparcie w faktach historycznych

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 10 lut 2017 11:55

ile to mln usd cdprojekt zarabia zeby kosztowac 20 mld usd? :lol:
tyle to kosztuje firmy jak ea activsion/blizzard czy ubisoft czy EA

ale te firmy to nie jedna gra ale kilka duzych gier wydawanych co roku
:lol:
celowo nie wspominam o rockstar co GTA ostatnia czesc to jakis fenomen podobnie jak poprzednie czesci

widze ze jestes nagrzany wyobraznia pracuje na maks
kolejny raz przypomina mi powtora deweloperow mieszkan jak dawno pod innym nickiem usiwadamialem rozgrzanym lbom ze gant po 120 zeta czy polnord za ponad 200 pln to czyste szalenstwo
dzieki tobie poczulem sie tak jak wtedy
oczywiscie masz racja
kazda gra redow bedzie zarabiac coraz wiecej
nawet jakas niszowa karcianka da zarobic wiecej niz w3 z dodatkami
a cyberpunk to juz przebije nawet gta V
6 mld firma musialaby regularnie zarabiac ze 300 mln netto rocznie
a to i tak dawalboy srednia c/z 20 co malo nie jest

zyjecie fantazjami i marzeniami
nie wiem gdzie jest szczyt ale granica absurdu wycen firm growych na gpw
juz zostala przekroczona
czy to jest banka spekulacyjna ?
spelnia wszystkie znamiona
tylko co ja przekluje?


:lol: :lol:

Jakbyś znalazł chwilkę czasu, zapoznaj się za raportem Take Two wydawcy GTA V i właściciela marki Rockstar.
https://www.google.com/finance?q=NASDAQ ... swGHub-gCg
Zauważysz, że w 2016 roku firma ta przyniosła zysku tyle co kot napłakał - tyle co CDR zarabia na jednej tygodniowej promocji na Steam.
Nie wystarczy wyprodukować GTA czy Civilisation. Trzeba jeszcze kontrolować koszty. A pod tym względem Redów nie przebiją.
to dowodzi jak bardzo ryzykowna jest to branza
redzi poki co jada na jednej marce majacej solidne podstawy wykreowanego swiata w postaci cyklu ksiazek
to troche jak z fimami te najlepsze z czolowki rankingu imdb lub filmweb to glownie ekranizacje ksiazek....lub majace oparcie w faktach historycznych
jeden z cytatow na forum gry online
Strasznie się zawiodłem, niby gwint, ale w większej mierze zależny i od szczęścia i od talii (pay to win albo kto więcej maniaczy ten ma więcej pktow). Nie podoba mi się dodawanie kart po każdej turze, nie podobają mi się moce nacji, nie podoba mi się duża zależność od wylosowanych lub posiadanych kart, niejasne moce pojedyńczych kart (pojawia się czerwone cuś i nagle nie mam połowy pktów...), OK musi być jakiś rozwój ale niech ci co mają kupione po kilka-kilkanaście kart dodatkowych grają z tymi co też je mają... jedyne co mi się podoba to obrazki z kart i "wyrżnąć mi to robactwo".
06.12.2016 17:22

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=31404

jesli liczycie ze cdprojekt zarobi na tym kilaset mln
to jestescie szaleni
to produkcja niszowa
tylko najwieksie fani w to zagraja

czarny40
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 321
Rejestracja: 11 mar 2013 08:40

Postautor: czarny40 » 10 lut 2017 12:03

Skoro powołujesz się na książki to w pewnej starej księdze napisano " po owocach ich poznacie" do tej pory całkiem dorodne owoce z sadu cdred mozna było oglądać, zatem istnieją nadzieje że wraz z kolejnymi jakość produktu nie spadnie.
Poczekajmy z końcowymi ocenami do premiery i wyników, argument że Ty i twoi znajomi grają w gry ale karcianek nie tykają jest dla mnie słaby. Ja uważam sie za kinomaniaka a nie tykam niczego co nosi tytuł "star wars" bo mnie to uniwersum w ogóle nie kręci i jest to dla mnie jedna wielka bajka na resorach s-f, co nie umniejsza faktu ze kazda kolejna część sagi kosi sporą gotówke.

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 10 lut 2017 12:11

Skoro powołujesz się na książki to w pewnej starej księdze napisano " po owocach ich poznacie" do tej pory całkiem dorodne owoce z sadu cdred mozna było oglądać, zatem istnieją nadzieje że wraz z kolejnymi jakość produktu nie spadnie.
Poczekajmy z końcowymi ocenami do premiery i wyników, argument że Ty i twoi znajomi grają w gry ale karcianek nie tykają jest dla mnie słaby. Ja uważam sie za kinomaniaka a nie tykam niczego co nosi tytuł "star wars" bo mnie to uniwersum w ogóle nie kręci i jest to dla mnie jedna wielka bajka na resorach s-f, co nie umniejsza faktu ze kazda kolejna część sagi kosi sporą gotówke.
ale ja nie mowie przeciez ze cdprojekt ze to slabe studio
tylko mowie ze wycena jest szalona
i tyle
redzi wydaja duze gry co 4 lata
cyberpunkt to ich najwiekszy projekt wiec nie zdziwi mnie jesli termin 2019 nie zostanie dotrzymany
a opieranie kapitalizacji obecnie na jakiejsc niszowej karciance no coz
.....

w dodatku marketing cyberpunk bedzie ich kosztowal znacznie wiecej
juz na wiedzima wydali kilaset mln na marketing a byla to przeciez juz znana i doceniona seria
tu bedzie calkowicie nowy projekt
w tej branzy nie da sie odnosic sukcesow za kazdym razem

crytek IDsoftware to legendy dzis sa cieniem ....
a tu nikt tego ryzyka nie bierze pod uwage

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 10 lut 2017 12:18

premiere obstawiam na 2018,
wystarczy ze beda wiedziec ze CP jest od tworcow W :) i po kampani reklamowej
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

je2bnik
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2015 13:42

Postautor: je2bnik » 10 lut 2017 12:21

Wydaje mi się że należy się kilka słów w obronie CDP.

Wiedźmin 3 to nie jest sukces wyciągnięty z kapelusza bo ktoś wymyślił sobie gierkę i mu się udało.

Premiera pierwszej części wiedźmina miała miejsce w 2007 r. Prace nad grą rozpoczęto 5 lat wcześniej. Jedynka już okazała się sukcesem, jeżeli nie kasowym to artystycznym, (oceny powyżej 8/10 za wyjątkiem Eurogamera). Potem dwójka i powtórka. Z 3 wszyscy wiemy jak było.

Do dziś to jest 15 lat doświadczenia. Tego nie da się wycenić ani zmierzyć. Oni po prostu wiedzą jak się robi dobre gry.

Nie wiem dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że zaczynali od leciwej technologii kupionej od BioWare. W międzyczasie opracowali własny silnik i narzędzia developerskie na których obecnie pracują i wyciągają z nich max możliwości. To jest jak przesiąść się z malucha do skrojonego na miarę sportowego samochodu.

CDP wbrew tendencjom rynku, oddaje w ręce graczy produkt uczciwie dopracowany. Tak zdarzają się błędy, które są niezwłocznie eliminowane poprawkami. Dla kontrastu przypomnę kilka kwiatków jak: Batman Arkham Knight czy Watch Dogs. CDP nie żeruje na preorderach, nie kastruje gier wycinając z niech content, który potem przerabia na dodatki. Jeżeli chodzi o te ostatnie to są adekwatnie wycenione i zapewniają żywotność gry przez dłuższy czas. Za to CDP cieszy się szacunkiem i zaufaniem graczy. Ludzie pójdą i kupią, bo w zamian dostają uczciwy produkt.

Nie ma pustego Hype'u i nakręcania, jakiej to my zajebistej gry nie zrobimy. Wypuszczania co tydzień zwiastunów, prezentujących jak fenomenalnie w tej loalzacji beczą kozy a tam pachną kwiatki. Robimy i ciężko pracujemy, premiera będzie jak już będzie gotowa.

Ktoś napisał powyżej (@abe)

"a co innego stworzyć samemu historie i swiat jak w cyberpunk to juz cos zupelnie innego"

Nie masz pojęcia o czym piszesz człowieku. Cyberpunk 2077 będzie bazował podobnie jak Wiedzmak na już wykreowanym świecie - w tym wypadku papierowej gry RPG. Że o niej nie słyszałeś? A kto na zachodzie oprócz najbardziej zagorzałych miłośników fantasy słyszał przed premierą gier o Sapkowskim i wykreowanym przez niego uniwersum? W przypadku Cyberpunka Redzi mają o tyle łatwiej, że jest to świat wykreowany i rozpowszechniony w kulturze anglosaskiej a nie naszej.

Activision, EA, Ubi Soft, Blizzard. To nie tylko developerzy ale i wydawcy i właściciele platform (Origin). Jeżeli ktoś śledzi branżę to wie jak odcinają kupony od wypracowanej renomy i jakim *** są za to obrzucane... Za ilością nie idzie jakość i tu na szczęście CDP podąża własną drogą. Ubi soft po kolejnym lekkim rozczarowaniu już zapowiedział zamianę polityki i ograniczenie liczby wydawanych tytułów AAA.

Wycena, C/Z, Kapitalizacja? Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, ale od dwóch lat zarabiam z CDP :D

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 10 lut 2017 12:23

premiere obstawiam na 2018,
wystarczy ze beda wiedziec ze CP jest od tworcow W :) i po kampani reklamowej
tak to nie dziala kolego

pamietam klape rage od ID software miala to byc kolejn wielka gra od czasow doom 3 i quake 4 oraz zupelnie nowa marka
- tworcow kultowego quakea dooma i return to castle wolftenstein z 2001 roku( polecam gre absolutnie niesamowity klimat)

i byla klapa
to cos zupelnie innego mysle ze gra sie sprzeda ale nie zarobi wiecej niz wiedzmin 3
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017 12:26 przez abe, łącznie zmieniany 1 raz.

szarlej
Sierżant sztabowy
Posty: 120
Rejestracja: 24 sie 2016 16:17

Postautor: szarlej » 10 lut 2017 12:24

Skoro powołujesz się na książki to w pewnej starej księdze napisano " po owocach ich poznacie" do tej pory całkiem dorodne owoce z sadu cdred mozna było oglądać, zatem istnieją nadzieje że wraz z kolejnymi jakość produktu nie spadnie.
Poczekajmy z końcowymi ocenami do premiery i wyników, argument że Ty i twoi znajomi grają w gry ale karcianek nie tykają jest dla mnie słaby. Ja uważam sie za kinomaniaka a nie tykam niczego co nosi tytuł "star wars" bo mnie to uniwersum w ogóle nie kręci i jest to dla mnie jedna wielka bajka na resorach s-f, co nie umniejsza faktu ze kazda kolejna część sagi kosi sporą gotówke.
ale ja nie mowie przeciez ze cdprojekt ze to slabe studio
tylko mowie ze wycena jest szalona
i tyle
redzi wydaja duze gry co 4 lata
cyberpunkt to ich najwiekszy projekt wiec nie zdziwi mnie jesli termin 2019 nie zostanie dotrzymany
a opieranie kapitalizacji obecnie na jakiejsc niszowej karciance no coz
.....

w dodatku marketing cyberpunk bedzie ich kosztowal znacznie wiecej
juz na wiedzima wydali kilaset mln na marketing a byla to przeciez juz znana i doceniona seria
tu bedzie calkowicie nowy projekt
w tej branzy nie da sie odnosic sukcesow za kazdym razem

crytek IDsoftware to legendy dzis sa cieniem ....
a tu nikt tego ryzyka nie bierze pod uwage
Spokojnie, bo Ci żyłka pęknie.
Cały parkiet już wie, że kolega abe twierdzi, że ta spółka jest przewartościowana. Gardłujesz już tutaj od paru dni i jakoś nie przekonałeś "rynku".
Jak się uda, to może być i 30mld, jak nie to będzie z powrotem 3.
Ot i cała filozofia kupowania przyszłości.

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 10 lut 2017 12:30

Ktoś od 4 zł? 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości