CI GAMES [CIG] księga II

wszystko na temat spółek publicznych
Hydrant
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 12 sty 2007 00:27

Postautor: Hydrant » 03 lut 2017 19:46

:lol:
Cały prezio. To ostatnie zdanie mógł sobie darować i wydźwięk byłby zdecydowanie inny.
Poza tym to jakieś zwykłe *****. Na dwa miesiące przed premierą gra powinna być wymuskana i wychuchana, a nie za pięć dwunasta organizują jakieś publiczne beta testy.
Od tego są zamknięte beta testy na jakichś grupach fokusowych. Ciężko będzie odrobić ten hejt.
A czy to nie będzie teraz tak, że skoro tak dbają o jakość produktu przesuną premierę? W końcu mają podkładkę pod postacią beta testów.
Jak to się ukaże w takiej postaci to będzie klęska - najgorsze jest to ze skoro dali beta testy otwarte to uważają ze gra jest ok - nie jest ok, jest nudna, pusta w środku, jedziesz samochodem poprzez pusty teren na którym nic się nie dzieje - ktoś z Was w to grał? Jak coś mam 3 kody do rozdania.
to jes gra niszowa, SYMULATOR NUDY, symulatory tera modne, a takiego nie bylo, twoim zadaniem oprucz tego jes zbieranie negatywnych opini o grze, wygrywa ten co ma najwiencej, pozdrawiam akcjonariuszy 8)

REKLAMA


Jorivercar
Chorąży sztabowy
Posty: 4481
Rejestracja: 11 lip 2006 18:15

Postautor: Jorivercar » 03 lut 2017 23:14

Poprostu CIG dyskontuje przesunięcie premiery na Bicie :lol: :lol: :lol:

Premiera za 2 miechy, ja załadowałem papier. Dużo tu fundów liczę, że nie dadzą nam zginąć do premiery 8) :wink:
i tak mi brzytko zyczyles i tak w d pe dostales :lol:
Jak już mnie tak chcesz rozliczać z tej inwestycji to zrób to na początku kwietnia 8)

A za zyski kupię Ci najlepszy słownik na rynku :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 04 lut 2017 13:31

"Inteligencja" niektórych jest niesamowita. Dzisiaj koleś napisał na bankierze, że beta z błędami została wydana specjalnie aby odebrać akcje od wystraszonych, bo aktualizacja poprawiająca jakość gry jest, tylko nie chcieli jej udostępniać ludziom.

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 04 lut 2017 14:10

Nie ma co się napinać, no chyba że ktoś ma papier, wtedy można współczuć niepewności.
Jak ogłosili tą betę zakładałem że są pewni stanu gry i jej odbioru, to byłby dobry sposób na popędzenie preorderów na bazie opinii. Wyszło jak wyszło.
Konieczność samych poprawek nie jest problemem, to dotyczy praktycznie wszystkich gier. Ale problemem może być skala niedoróbek w stosunku do czasu premiery.
Niektórych rzeczy zresztą już się nie da poprawić. Jak się robi otwarty świat to trzeba go czymś ciekawym zapełnić.

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 06 lut 2017 09:15

25,6 plus minus kilka groszy jest wsparcie. Połowę taką większą sobie wziąłem i zobaczę co dalej

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 06 lut 2017 09:45

Jednak mocno cisną z urkytego... poczekam na lepszą sytuację

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 06 lut 2017 09:50

Mocno to tutaj beda cisnac jak:
1. Przesuna premiere
2. Albo co gorsza, nie przesuna i wydadza gre :D
One Ziolo to rule them all.

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 06 lut 2017 10:17

Mocno to tutaj beda cisnac jak:
1. Przesuna premiere
2. Albo co gorsza, nie przesuna i wydadza gre :D
jednak trzeba było dobierać.. zaraz pewnie na 0 kilka stów by wpadło :wink:

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 06 lut 2017 10:25

to jest niesamowite jak fundy potrafia trzymac trupy na powierzchni :D
One Ziolo to rule them all.

wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 07 lut 2017 20:43

10/2017 CI Games SA Odpowiedzi na pytania Akcjonariusza udzielone w trybie art. 428 KSH

Odpowiedź Zarządu Spółki:

Podział (split) akcji spółki CI Games S.A. i obniżenie ich wartości z dotychczasowej – 0,10 zł (dziesięciu groszy) do 0,01 zł (jednego grosza) w ocenie Zarządu CI Games S.A. nie stanowi zagrożenia dla prawidłowości i wiarygodności wyceny Spółki....ble...ble..ble..

Hydrant
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 12 sty 2007 00:27

Postautor: Hydrant » 10 lut 2017 15:53

hehe wysypaly sie wszyskie 'specjalisty od gier' i fundzik cigunia pyk tam gdzie ma byc :lol: ciekawe kiedy dotrze do gamoni ze to ze ich hossa niesie to nie dlatego ze cokolwiek majo pod czacho :lol:

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 10 lut 2017 17:05

Beta oferuje ambiwalentne odczucia.
Coś takiego jak optymalizacja nie istnieje. Niskie 30fps, bardzo wysokie 40-60fps. Oczywiście na radku, bo Nvidia ponoć leży całkowicie.
Sporo glitchy, bugów, małych błędów.
Pojazdy to jakaś kpina. Co chwila coś jeździ na takim zadupiu, szyby pancerne, atak klonów. Jak udało mi się jakiś samochód zablokować, to grzecznie czekał aż się przesunę i odjechał w nieznane. Śmigłowiec, który można wysadzić w tej bazie, po zniszczeniu wywalił wybuch jak z 10letniej gry i model podmienił się na zniszczony... Miałem wrażenie jakbym w tamtym momencie grał w jakiegoś moda do csa.
Grafika bardzo nierówna. Raz ładne zarośla, bagna, potem nagle to samo tylko że znacznie brzydsze. Światła i refleksy są bardzo ładne, ale znacznie przesadzone i nierealistyczne.
Animacje i modele są całkiem spoko, przeładowanie porządnie wykonanych broni jest powolne i w miarę realistyczne. Tak samo wsiadanie do bogatej w detale terenówki, wspinanie się itd. Do tego się przyłożyli.
Samo poruszanie się jest średnie. Przez większość czasu jest okej, ale pagórki, skarpy i wzniesienia są nie do przebycia. To samo z podróżą w dół i też samą organizacją lokacji. Lekki spadek z metra powoduje utratę hp, a z 2-3m da się zginąć. Niby przesadzone pójście w stronę realizmu, ale na dłuższą metę będzie denerwujące. Miałem wrażenie, że ta baza została zaprojektowana na przejście tylko z jednej strony. "Od tyłu" nie dość, że strażnicy byli w dziwnych miejscach, to zejścia na dół nie było, albo skarpa i pewna śmierć, albo długa podróż dookoła po drodze. Zdecydowanie powinni to wszystko poprawić, bo gra będzie przez to frustrująca.
Model strzelania jest dość dobry, kałach kopie, snajperka też, nawet pistolet nie pozwala na szybkie i jednocześnie celne strzelanie.
AI jest dziwne. Jednocześnie sprawia wrażenie w miarę inteligentnego jak na skradanki, przeciwnicy zauważają jak ich kolega padnie po za ścisłym polem widzenia, reagują na trupy i w miarę bliskie strzały z tłumika, a potrafią przestać mnie gonić i tak po prostu sobie stanąć, czy nawet szukać kręcąc się w kółko. Jednocześnie potrafią popełniać mądre i idiotyczne decyzje, jak mnie raz odkryli, to zbiegło się 4 z różnych kierunków, próbowali mnie osaczyć, a innym razem wbiegali po kolei do namiotu na rzeź...
Dwie misje które dostajemy do wykonania są... słabe? Nudne? Mam nadzieję, że to tylko zadania poboczne do farmienia expa/hajsu, a nie główna oś fabularna...
Dziwny system zapisów. Nie mam pojęcia kiedy, co i jak się zapisuje. Odpalając grę ze 3x, za każdym miałem inną ilość pocisków, inne obozy i znaki zapytania były odkryte/wyczyszczone. Chyba bardziej sprawdziłyby się tutaj normalne, lub konkretne autosejwy.
Poziom trudności jest wysoki, aczkolwiek też dość dziwny. Standardowo ustawiony na średni, a giniemy po paru strzałach, po zauważeniu przeciwnicy są diabelnie celni, a po za trafieniem w głowę, są w stanie przyjąć pół magazynka kałacha...
Klimat jest wspaniały, przypomina trochę Stalkera, oczywiście bez jego udziwnień. Nawet skradanie się przez bagna i czyszczenie posterunków jest bardzo satysfakcjonujące.
Udźwiękowienie też nierówne. Utwór w menu zupełnie mi nie pasuje, w grze jest już lepiej. Muzyka jest całkiem przyjemna, oprócz "combat song", do którego ni trochę nie mogłem się przekonać. Cała reszta udźwiękowienia jest całkiem okej.

Po becie nie czuję się zmotywowany do kupienia gry. CI ma tylko 2 miesiące na dopracowanie gry, a poprawić trzeba praktycznie wszystko. Oby przełożyli premierę, bo inaczej gra na starcie będzie niegrywalna.




opinia z forum gry online
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=25492

niezla kiszka sie szykuje

Prezydent_Burkina_Faso
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 24 mar 2013 21:53

Postautor: Prezydent_Burkina_Faso » 10 lut 2017 20:31

Na początku bety - miałem dokładnie tak samo jak inni - gra po prostu się nie chciała włączyć ale wiedziałem że to nie wina gry bo na dużo, dużo słabszym laptopie gra odpaliła więc diabeł siedział na blaszaku. Okazuje się że wina była aktualizacji systemu a dokładnie Windows6.1-KB2999226-x64 dla win 7
Po instalacji aktualizacji gra odpaliła ( a już wieszałem psy na grze - ale przeprosiłem i było ok) jako pierwsze napiszę co mi się nie podobało, spadek klatek ale głównie przy spoglądaniu a raczej włączaniu lunety - mówię OK Beta , następnie co zauważyłem to to że gra mnie w konia robi:( kupuje amo wychodzę z jaskini i ch.j nie ma amo , no to z powrotem i ponownie kupuje amo wychodzę i znów to samo, O nie reset gry (ale tylko do menu:)) i wchodzę na nowo gra przestałe mnie robić w konia. To tyle z rzeczy które mi się przytrafiły ze złej strony, Reszta gry to już inna sprawa Otóż grę przeszedłem "całą" jakieś 8 h więc nie było z nią źle :)) Snajperki 1 klasa choć przydało by się ich więcej, dron - bajera:)), misje spoko choć przydało by się więcej AI, grafika spoko (tylko te spowolnienia do ogarnięcia) wspinaczka fajna:) nawet powiem bardzo fajna, Mapa wielkość dobra nie za duża ale także nie za mała taka w sam raz, Otoczenie - Bardzo przypadło mi do gustu w szczególności Nocą i wschodem słońca, Deszcz jest kapitalny - przydał by się czasami mocniejszy wiatr ale mimo wszystko jest spoko. No i wisienka na torcie - Dźwięki w tej grze są na bardzo wysokim poziomie i dobrane idealnie. Ogółem jestem zadowolony z bety jeśli wdrożą poprawki to gra będzie całkiem niezłym tytułem w szczególności że kampania ma być długa.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=25492

wloczega
Starszy chorąży
Posty: 1120
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wloczega » 10 lut 2017 20:53

to na zmianę negatyw ???
-2
odpowiedz
1 odpowiedź
TobiAlex
109
Senator

1. #optymalizacjanikogo
Tak, wiem co to za wersja gry, ale wiem też dwie rzeczy - CI nigdy nie ogarnęło CryEngine i niestety tych rzeczy nie ogarnie nawet do premiery. Graficznie jest lepiej niż w dwójce, ale to nadal nie jest nic, co by przy przykładaniu lunety do oka powodowało spadek fps z 60 do 30. Takich bolączek jest więcej, niestety.
2. Feeling ze strzelania itp. - może być, nie jest źle
3. #jakzrzynać
Takiej zrzynki różnych elementów gier nie widziałem NIGDY! NIGDY!!! I nie mówię tu o powielaniu rzeczy z gier, bo to wiadomo, że zawsze ktoś podpatruje itp. Ale to co zobaczyłem w SGW to szok! Parkour - ŻYWCEM wzięty z Dying Light! Nawet odchylanie ręki na lewo / prawo w celu skakania na kolejny element! Chowanie się np. w szafach - ŻYWCEM wzięty z Alien Isolation. Pojazdy i ich prowadzenie - ŻYWCEM wzięte z Far Cry 3/4. Zresztą generalnie cała gra to jakieś 70% Far Cry 3/4.
Szybka podróż? No oczywiście za pomocą... drogowskazów (ta, Wiedźmin 3 się kłania). Takich rzeczy jest tu pełno. Po przegraniu 30 minut i dotarciu do pierwszej większej miejscówki nasunęło mi się coś takiego "ja już to gdzieś widziałem, podobnie się czułem". Ta, Call of Pripyat! A trzymając AK 47 to już w ogóle (wydaje mi się, że nawet broń jest trzymana na identycznej wysokości co w Call of Pripyat!

Co do innych aspektów, to w 100% zgadzam się z Shado2025.

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 14 lut 2017 12:31

jakos nikt z wyznawcow..ciga....nie podnieca sie premiera..tej podobno za.je.bisyej..gry na komorki....jakim mial byc LotF....mobilny.....

w sumie sie nie dziwie..bo..CINKO..to wyglada jak na tak ZACNA..premiera jaka mial byc.....

:lol: 8) :lol:

Obrazek


Obrazek
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości