MABION [MAB] cz.13 - Mabion spółką międzynarodową

wszystko na temat spółek publicznych
KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 03 kwie 2017 22:19

Piszesz o lukach, kżdy ma swôj "styl" inwestowania. Wystarczy, że podadzą cenę emisyjną np. 150 i Twoje luki. .... A kiedy to będzie, może jutro, może za kilka tygodni albo miesięcy.

REKLAMA


JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 03 kwie 2017 22:21

Jeśli wchodzimy na tematy MAKRO to ostatnio czytałem, że FED prawdopodobnie podniesie stopy jeszcze tylko 1 raz we wrześniu. Nie jestem pewien czy to można nazwać cyklem gospodarczym czy tylko korektą polityki ?
Nigdy w historii nie było tak niskich stóp w USA i teraz jest ich normalne wyrównanie, co moim zdaniem nie zmieni nastawienia do inwestycji w ryzykowne aktywa.
Zagadką jest polityka gospodarcza Trumpa ale chyba już pierwsze dostosowanie rynków do niej mamy za sobą.
JS

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: Mabion

Postautor: bankrucik » 03 kwie 2017 22:25

Dziś po 6 latach znów zaczynamy prace nad kilkoma lekami, tylko teraz to wszystko w spólce jest!!!!!
Ponadto jestem przekonany, że na większość tych projektów Mabion uzyska dofinansowania z programów NCBiR albo PARP.
Moim zdaniem Wieczorek podbija stawkę kilkukrotnie.
Ja w to wchodzę.
JS
no właśnie zastanawiam się kiedy będą informacje o pozyskaniu kasy na te nowe badania.. jeszcze w tym roku? :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 03 kwie 2017 22:29

Inną sprawą jest to, że trudno jest wprowadzić lek biologiczny do sprzedaźy, wydaje mi się, że Mabion stać na to, a wtedy pieniądze są ogromne. Leki biologiczne to jest przyszłoßć medycyńy. PS. Jeżeli władze spółki mówià o trójcyfrowe cenie nowych akcji, rekomendacja BZWBK wysoka coś w tym jest?

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Re: Mabion

Postautor: zabujca » 03 kwie 2017 22:29

Mabion , można powiedzieć jest dziś mniej więcej w tym momencie, co w 2012 r, kiedy rozpoczynał prace nad CD20. To jest pewna analogia.
Różnica polega na tym, że wtedy spółka nie miała żadnego doświadczenia, wiedzy, kapitału, ludzi ( poza pierwszymi entuzjastami), kontaktów, dystrybutora, zakładu produkcyjnego, marki itp.
Dziś po 6 latach znów zaczynamy prace nad kilkoma lekami, tylko teraz to wszystko w spólce jest!!!!!
Ponadto jestem przekonany, że na większość tych projektów Mabion uzyska dofinansowania z programów NCBiR albo PARP.
JS
różnicą jest cykl gospodarczy i podwyżki stóp w usa, które jak świat światem powodowały korekty na giełdach. polecam spojrzeć na korelacje stóp % i wykresów dow jones'a.
poza tym, na ewentualną sprzedaż leków włączonych do pipeline'u poczekamy ok 10 lat. jeżeli odkupię akcje puszczane ostatnio, to raczej nie wytrzymam z nimi dłużej niż kilka dni po debiucie na giełdzie zagranicznej.
a jakąś inna inwestycje masz na oku?
złoto, srebro, shorty na sp500... :) od akcji planuję stopniowo odchodzić

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 03 kwie 2017 22:30

Inną sprawą jest to, że trudno jest wprowadzić lek biologiczny do sprzedaźy, wydaje mi się, że Mabion stać na to, a wtedy pieniądze są ogromne. Leki biologiczne to jest przyszłoßć medycyńy. PS. Jeżeli władze spółki mówià o trójcyfrowe cenie nowych akcji, rekomendacja BZWBK wysoka coś w tym jest?
Kugid, Tyś niemiecka opcja? :lol:

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Postautor: KUGID » 03 kwie 2017 22:36

Inną sprawą jest to, że trudno jest wprowadzić lek biologiczny do sprzedaźy, wydaje mi się, że Mabion stać na to, a wtedy pieniądze są ogromne. Leki biologiczne to jest przyszłoßć medycyńy. PS. Jeżeli władze spółki mówià o trójcyfrowe cenie nowych akcji, rekomendacja BZWBK wysoka coś w tym jest?
Kugid, Tyś niemiecka opcja? :lol:
NIE. Ale przynajmniej klucza do mnie nie trzeba wsadzać , a u Ciebie jak ktoś się pomyli i wsadzi nie do zamka GERDA, ....., No cóż może sprawi Ci przyjemność. :D

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Re: Mabion

Postautor: JacekS » 03 kwie 2017 22:37

różnicą jest cykl gospodarczy i podwyżki stóp w usa, które jak świat światem powodowały korekty na giełdach. polecam spojrzeć na korelacje stóp % i wykresów dow jones'a.
poza tym, na ewentualną sprzedaż leków włączonych do pipeline'u poczekamy ok 10 lat. jeżeli odkupię akcje puszczane ostatnio, to raczej nie wytrzymam z nimi dłużej niż kilka dni po debiucie na giełdzie zagranicznej.
a jakąś inna inwestycje masz na oku?
złoto, srebro, shorty na sp500... :) od akcji planuję stopniowo odchodzić
Widzę, że kolega kryminalny założył niedźwiedzią skórę.
Cóż....
Giełda jest też od tego żeby weryfikować trafność swoich decyzji, a my dzięki forum możemy dzielić się swoimi refleksjami.
Ja dokupuję Mabion na najbliższych sesjach i nie myślę o srebrze ani złocie.
Shortów nie lubię i źle się z nimi czuję.
Pozdrawiam .
JS

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Re: Mabion

Postautor: zabujca » 03 kwie 2017 22:37

Jeśli wchodzimy na tematy MAKRO to ostatnio czytałem, że FED prawdopodobnie podniesie stopy jeszcze tylko 1 raz we wrześniu. Nie jestem pewien czy to można nazwać cyklem gospodarczym czy tylko korektą polityki ?
Nigdy w historii nie było tak niskich stóp w USA i teraz jest ich normalne wyrównanie, co moim zdaniem nie zmieni nastawienia do inwestycji w ryzykowne aktywa.
Zagadką jest polityka gospodarcza Trumpa ale chyba już pierwsze dostosowanie rynków do niej mamy za sobą.
JS
ile razy FED podniesie, to jest jeszcze niewiadome. na razie wiemy, że zaczął podnosić, historycznie to wywoływało przesilenia.
ponadto historia uczy, że pełen cykl koniunkturalny na giełdzie trwa zazwyczaj niecałe 10 lat- 7/8 lat hossy i 2 lata bessy. doszliśmy więc już do punktu, w którym powinna zaczynać się bessa. wskaźnik CAPE dla spółek amerykańskich dochodzi do poziomu notowanego jedynie w szczycie hossy internetowej. to się naprawdę wszystko zaczyna składać w logiczną całość... :)

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 03 kwie 2017 22:43

Zabujca, a czy kiedykolwiek w przeszłości w szczytach koniunktury gaz, ropa, były takie tanie, czy kiedykolwiek wcześniej gospodarka USA była tak wydajna, innowacyjna, obieg pieniądza był tak szybki, ekspansja firm z USA na cały świat była tak duża???
Nigdy tak wcześniej nie było, dlatego zakładam, że pętla jakości czyli szybciej, lepiej , taniej, jeszcze ma sporo luzu.
Dlatego spółki z USA mają historycznie wysokie wskaźniki ale to jest dlatego, żę giełda antycypuje przyszłość, która dla spółek z USA jest bardzo dobra.
Takie jest moje zdanie, które jest przeciwstawne do Twojego.
JS

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 03 kwie 2017 23:03

Zabujca jak mamy tak przeciwstawne opinie na temat Mabionu to proponuję zakład o przysłowiową butelkę whisky.
Dziś jest początek kwietnia i kurs Mabionu wynosi 112 zł.
Jeśli na początek lipca będzie niżej to ja wysyłam do Ciebie flaszkę, a jak będzie wyżej to Ty wysyłasz ją do mnie???
Zgadzasz się?
http://singlemalt.pl/lagavulin-12-years ... 56-8-0-7-l
Jak się czyta to aż korci żeby spróbować!!!!
JS

Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Re: Mabion

Postautor: Ann1 » 03 kwie 2017 23:10

Jeśli wchodzimy na tematy MAKRO to ostatnio czytałem, że FED prawdopodobnie podniesie stopy jeszcze tylko 1 raz we wrześniu. Nie jestem pewien czy to można nazwać cyklem gospodarczym czy tylko korektą polityki ?
Nigdy w historii nie było tak niskich stóp w USA i teraz jest ich normalne wyrównanie, co moim zdaniem nie zmieni nastawienia do inwestycji w ryzykowne aktywa.
Zagadką jest polityka gospodarcza Trumpa ale chyba już pierwsze dostosowanie rynków do niej mamy za sobą.
JS
ile razy FED podniesie, to jest jeszcze niewiadome. na razie wiemy, że zaczął podnosić, historycznie to wywoływało przesilenia.
ponadto historia uczy, że pełen cykl koniunkturalny na giełdzie trwa zazwyczaj niecałe 10 lat- 7/8 lat hossy i 2 lata bessy. doszliśmy więc już do punktu, w którym powinna zaczynać się bessa. wskaźnik CAPE dla spółek amerykańskich dochodzi do poziomu notowanego jedynie w szczycie hossy internetowej. to się naprawdę wszystko zaczyna składać w logiczną całość... :)
Dobrze kombinujesz, ale to jeszcze nie czas na wyjście.
Pytanie nr jeden : po ilu podwyżkach stóp procentowych w Stanach zaczynała się bessa ta np. z 2000 czy 2007 ? Pytanie nr 2 : przy jakim poziomie stóp procentowych zaczynała się bessa ? Jak odpowiesz sobie na te pytania, to wyjdzie Ci, że wychodząc teraz z rynku akcji, ominie Cię ostatnia najsilniejsza faza hossy. Dodaj do tego dodruki i inne operacje...

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 03 kwie 2017 23:12

W związku z tym, żę 01.07.2017 to wypada sobota więc do naszego zakładu bierzemy pod uwagę kurs z 03.07.2017 r z zakończenia sesji.
OK?
JS

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Re: Mabion

Postautor: zabujca » 03 kwie 2017 23:37

Zabujca jak mamy tak przeciwstawne opinie na temat Mabionu to proponuję zakład o przysłowiową butelkę whisky.
Dziś jest początek kwietnia i kurs Mabionu wynosi 112 zł.
Jeśli na początek lipca będzie niżej to ja wysyłam do Ciebie flaszkę, a jak będzie wyżej to Ty wysyłasz ją do mnie???
Zgadzasz się?
http://singlemalt.pl/lagavulin-12-years ... 56-8-0-7-l
Jak się czyta to aż korci żeby spróbować!!!!
JS
niestety nie mogę przyjąć tego zakładu. przede wszystkim mylisz się, co do mojej opinii na temat Mabionu, wręcz mogę powiedzieć, że mamy poniekąd podobne odczucia. wg mnie jedynie powinien zaliczyć korektę do 9X zł. jeżeli ją zaliczy, będziemy zapewne po tej samej stronie, choć ja pewnie ze szczuplejszym niż wcześniej pakietem.
natomiast jestem w stanie przyjąć zakład o wartość indeksu SP500, w perspektywie 2 lat. bo hossa pewnie się jeszcze nie skończyła i do lipca wiele się może zdarzyć. czekam na sygnał do zajęcia krótkich pozycji na indeksach, na razie jeszcze nie nadszedł.

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Mabion

Postautor: Kaplica » 03 kwie 2017 23:40

Zabujca jak mamy tak przeciwstawne opinie na temat Mabionu to proponuję zakład o przysłowiową butelkę whisky.
Dziś jest początek kwietnia i kurs Mabionu wynosi 112 zł.
Jeśli na początek lipca będzie niżej to ja wysyłam do Ciebie flaszkę, a jak będzie wyżej to Ty wysyłasz ją do mnie???
Zgadzasz się?
http://singlemalt.pl/lagavulin-12-years ... 56-8-0-7-l
Jak się czyta to aż korci żeby spróbować!!!!
JS
niestety nie mogę przyjąć tego zakładu. przede wszystkim mylisz się, co do mojej opinii na temat Mabionu, wręcz mogę powiedzieć, że mamy poniekąd podobne odczucia. wg mnie jedynie powinien zaliczyć korektę do 9X zł. jeżeli ją zaliczy, będziemy zapewne po tej samej stronie, choć ja pewnie ze szczuplejszym niż wcześniej pakietem.
natomiast jestem w stanie przyjąć zakład o wartość indeksu SP500, w perspektywie 2 lat. bo hossa pewnie się jeszcze nie skończyła i do lipca wiele się może zdarzyć. czekam na sygnał do zajęcia krótkich pozycji na indeksach, na razie jeszcze nie nadszedł.


a tak wczesniej pitoliłeś ze odkupujesz wiecej :lol:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości