RANK PROGRESS [RNK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
oioo
Starszy chorąży
Posty: 1573
Rejestracja: 20 cze 2005 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: oioo » 29 maja 2017 09:07

Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają Rolls Royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.

REKLAMA


comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 29 maja 2017 09:11

Fuga 1.97 he
:wink:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

oioo
Starszy chorąży
Posty: 1573
Rejestracja: 20 cze 2005 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: oioo » 29 maja 2017 09:12

Fuga 1.97 he
:wink:
po tyle to bym sam dobrał :roll:
Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają Rolls Royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.

sADAM
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2899
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: sADAM » 29 maja 2017 16:05

Czyżby profesor Borowski się mylił... kogo słuchać na GP!, może analityków z Boś. Zapamietać; rekomendacje sie nie sprawdzają http://www.parkiet.com/artykul/1515429- ... W.html?p=1

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 29 maja 2017 18:05

Czyżby profesor Borowski się mylił... kogo słuchać na GP!, może analityków z Boś. Zapamietać; rekomendacje sie nie sprawdzają http://www.parkiet.com/artykul/1515429- ... W.html?p=1
Nikogo najlepiej nie słuchać - najlepiej umieć samodzielnie myśleć i docierać do potrzebnych informacji.
Ideał to czerpać ze źródeł, ale jak ktoś jest inteligentny i umie filtrować może też z forów - zaoszczędzi sporo czasu. Ale musi przesiewać ziarna i plewy...

A prof. Borowski?
On analizował sytuację techniczną w oderwaniu od informacji fundamentalnych (analitycy techniczni zakładają - co nie ukrywam zawsze mnie bawiło i bawi - że wykres kursu uwzględnia wszystko! :wink:).
Mówił o prawdopodobnej okazji zakupowej w okolicach 2,20 zł... Póki co miał rację - takowa jest... A rynek i tak nic z tym nie robi - do maszyny mielącej wcinają się nieliczni...
No cóż - to nie grzech, ani żadna ujma kupować dobrą spółkę drożej - nawet dużo drożej... niż się mogło. Wówczas technicznie jakoby ryzyko maleje... :lol:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Na kanwie UKNF i dzisiejszych rewelacji na Petrolu

Postautor: comtrader » 29 maja 2017 23:45

Osobiście uważam, że jak ktoś zupełnie nie orientuje się w temacie inwestycji w akcje to.... powinien to sobie odpuścić lub kierować się doradztwem zaufanej i dobrze oswojonej z tematem osoby.

Zupełnie odrębną sprawą są oczywiście instytucje, które z definicji powinny stać na straży tego by nawet niespecjalnie "kumaty" Kowalski nie miał nawet opcji inwestowania w spółki "Krzaki" - przynajmniej na rynku publicznym. Ewidentnie tej roli nie spełniają.

Ja od kilku lat zupełnie nie interesowałem się Petrolinvestem (zresztą nie interesowałem się nim nigdy!), ale pamiętam, że już kilka ładnych lat temu doszedłem do wniosku, że ta spółka będzie tylko i wyłącznie prowadzić odwierty w... kieszeniach swoich akcjonariuszy. Kwestią czasu było tylko to kiedy ktoś powie "sprawdzam!".

W przypadku tego typu spółek Petroli, Fon-ów itp. musimy też zdawać sobie sprawę z faktu, że część inwestujących w te akcje zdaje i zdawało sobie sprawę z tego, że tak naprawdę to nic nie warte "wydmuszki" (żaden majątek za nimi nie stoi), ale liczyli na to, że nim nastąpi "dzień prawdy" zdążą odsprzedać to komuś innemu i to z dużym zyskiem. I niektórzy pewnie zdążyli...
Owszem - są tacy, którzy kompletnie nie widzą różnicy pomiędzy spekulacyjnym spadkiem notowań Rankprogresu a spadkiem notowań Petrola - nie dalej, jak w piątek ktoś napisał na Bankierze w wątku Ranka nawet tytuł: "Czy wolelibyście mieć Ranka, czy Petrola?" Otóż odpowiadam Ranka - nawet jeśli kupiłbym go po 3,50 zł !!!

Bo na drugim biegunie są spółki (należy do nich m.in. Rankprogress, Invista, JHMDev), w których większościowi udziałowcy sztucznie utrzymują okresy znacznie zaniżonych notowań akcji w celu jak najtańszego przejęcia znikomego najczęściej i tak FreeFloatu, by w okresie urealnienia kursu zarobić jeszcze więcej... I tu też UKNF powinien działać!

Osobiście sprawdzę ich (KNF) wkrótce w temacie Invisty. Pamiętajmy też jednak, że UKNF-owi należy przygotować pole - tzn. zebrać jak najwięcej dowodów (wydruki karnetu z poszczególnych dni, filmiki o tym jak funkcjonują różne dziwne zlecenia, których nie ma w kanonie środków dopuszczalnych), bo samo doniesienie np. pt. "Spółka skupuje akcje własne, a kurs spada" nie wystarczy! Oni sami do niczego nie dojdą! I nie należy zapominać o tym, że oprócz KNF-u kopię doniesiania musi dostać prasa. Mam jakąś tam praktykę i naprawdę jest tak, że jak się dobrze zainteresuje dziennikarza np. "Parkietu" to sam wydzwania, by jak najciekawiej artykuł napisać...

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

UKNF, Petrolinvest i Lady Pank....

Postautor: comtrader » 30 maja 2017 10:30

Zostawcie Petrolika... nie zatapiajcie go....
Tam ciągle gra muzyka... i oni tańczą wciąż... :wink:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

Fugazi!
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: inąd

Postautor: Fugazi! » 30 maja 2017 15:30

widze, ze jednak konsekwentnie spychaja kurs do Laptopowego 1,97 :shock:

wrocil stary dobry rank z przed kilku tygodni :lol:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 31 maja 2017 00:28

widze, ze jednak konsekwentnie spychaja kurs do Laptopowego 1,97 :shock:

wrocil stary dobry rank z przed kilku tygodni :lol:
Ale nie bardzo mają efekty...
Rachunek zysków i strat liczony nieustannie. W/g mnie to za mało wpada "z zewnątrz"...

I chyba oszczędzają posiadane akcje...
Możliwa więc zmiana strategii.

Tak więc mimo pozornego marazmu jest ciekawie...

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 31 maja 2017 13:18

Czaję się czaję tutaj ale cały czas mi brakuje tak 2,05 albo niżej :roll:

__Laptop__
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 342
Rejestracja: 30 maja 2017 19:56

Postautor: __Laptop__ » 31 maja 2017 13:20

Czaję się czaję tutaj ale cały czas mi brakuje tak 2,05 albo niżej :roll:
nie lekaj sie 1.97 :)

Fugazi!
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: inąd

Postautor: Fugazi! » 31 maja 2017 14:21

Czaję się czaję tutaj ale cały czas mi brakuje tak 2,05 albo niżej :roll:
nie lekaj sie 1.97 :)
jak tak bedzie pełzło w dół bez infa to moze byc jeszcze nizej :wink:

sADAM
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2899
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: sADAM » 31 maja 2017 15:16

...coś nie poszło panu Borowskiemu, klops a nie rekomendacja.

Jorivercar
Chorąży sztabowy
Posty: 4481
Rejestracja: 11 lip 2006 18:15

Postautor: Jorivercar » 31 maja 2017 21:08

Ależ Wy lubicie wypominać jak komuś coś nie wyjdzie :wink: :lol:

Mniej dramatyzmu, ja dzisiaj delikatnie siorbłem. Jak jutro będzie niżej możecie się chwile dowartościować a ja w tym czasie będę brał o wiele więcej :roll: :lol:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Postautor: comtrader » 31 maja 2017 23:38

Ależ Wy lubicie wypominać jak komuś coś nie wyjdzie :wink: :lol:

Mniej dramatyzmu, ja dzisiaj delikatnie siorbłem. Jak jutro będzie niżej możecie się chwile dowartościować a ja w tym czasie będę brał o wiele więcej :roll: :lol:
Nie... nie odbierałbym tak tego.
Każdy czyha na okazję by kupić/dokupić jak taniej - a jednocześnie zdążyć.
To nie grzech - tylko gra nerwów z możliwością zwrotu w każdej chwili...

A tu na forum "Parkietu" i tak jest wysoka kultura. Czyhanie bez nagonek!

Najwyraźniej bywalcy z "mrocznym" Rankiem mocno oswojeni... :wink:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości