MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 29 cze 2017 18:37

Liczba akcji uporządkowana. Tomek ma obecnie 56.2%. Co teraz zrobi?

Czy będzie wezwanko na 23.1 mln akcyjek? Pieniążki chyba ma. 144 baniek zastawione, 40 pozyskane ze sprzedaży akcji, MCI chętnie odkupi tomkowe 19 z G1 przed terminem i jeszcze 1.1 mln akcji zbierze w BB. Ergo brakuje ze 30 baniek, a tyle to Tomek ma w każdej kieszeni (np. w jakiś obligacjach MCI które niedawno zapadły). Ewentualnie zastawi kilka dodatkowych milionów akcji MCI. Ergo możliwość jest. Przygotowania (zastawy) poczynił. Nawet jakiś czas temu sugestywnie zmienił nazwę osobistej spółki Alternative Investment Partners sp. z o.o. na MCI sp. z o.o.

Pozostaje pytanie - po kiego wała sprzedał 4 mln akcji? Może dla zmyłki? Gdyby nie ta dziwna sprzedaż to miałby teraz 63.9% czyli dużo lepszą pozycję wypadową do wezwania na całość niż 56.2%. Gdyby nie tamte transakcje to spodziewałbym się teraz mikrowezwania na 5.1 mln akcji. Można by je zrobić szybciutko, w odróżnieniu od klasycznego wezwania na całość. Wejść na 66% i przy okazji rozpoznać rynek przed ewentualnym atakiem na 100%.

Jeśli nie teraz (tzn. podczas Q3) to chyba w ogóle nie. Wszak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że NAV/S istotnie rośnie, dyskonto większe niż obecne 0.5 nie powinno być. Ergo lepszych warunków zakupu w przyszłości prawdopodobnie nie będzie.

kolejny twój elaborat, wstydu jakiegoś nie masz ? przegrałeś, daj spokój, nie kompromituj się już, po co jeszcze swoisz ?

przegrałeś z wątłym conajmniej 27-1 !
Sorki nie jestem w temacie, a w co on przegrał, warcaby w pokera, w tenisa?
Można uściślić, gdyż ludzie na forum nie wiedzą o co chodzi.
Obrazek

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 29 cze 2017 20:05

Liczba akcji uporządkowana. Tomek ma obecnie 56.2%. Co teraz zrobi?

Czy będzie wezwanko na 23.1 mln akcyjek? Pieniążki chyba ma. 144 baniek zastawione, 40 pozyskane ze sprzedaży akcji, MCI chętnie odkupi tomkowe 19 z G1 przed terminem i jeszcze 1.1 mln akcji zbierze w BB. Ergo brakuje ze 30 baniek, a tyle to Tomek ma w każdej kieszeni (np. w jakiś obligacjach MCI które niedawno zapadły). Ewentualnie zastawi kilka dodatkowych milionów akcji MCI. Ergo możliwość jest. Przygotowania (zastawy) poczynił. Nawet jakiś czas temu sugestywnie zmienił nazwę osobistej spółki Alternative Investment Partners sp. z o.o. na MCI sp. z o.o.

Pozostaje pytanie - po kiego wała sprzedał 4 mln akcji? Może dla zmyłki? Gdyby nie ta dziwna sprzedaż to miałby teraz 63.9% czyli dużo lepszą pozycję wypadową do wezwania na całość niż 56.2%. Gdyby nie tamte transakcje to spodziewałbym się teraz mikrowezwania na 5.1 mln akcji. Można by je zrobić szybciutko, w odróżnieniu od klasycznego wezwania na całość. Wejść na 66% i przy okazji rozpoznać rynek przed ewentualnym atakiem na 100%.

Jeśli nie teraz (tzn. podczas Q3) to chyba w ogóle nie. Wszak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że NAV/S istotnie rośnie, dyskonto większe niż obecne 0.5 nie powinno być. Ergo lepszych warunków zakupu w przyszłości prawdopodobnie nie będzie.

kolejny twój elaborat, wstydu jakiegoś nie masz ? przegrałeś, daj spokój, nie kompromituj się już, po co jeszcze swoisz ?

przegrałeś z wątłym conajmniej 27-1 !
Sorki nie jestem w temacie, a w co on przegrał, warcaby w pokera, w tenisa?
Można uściślić, gdyż ludzie na forum nie wiedzą o co chodzi.
wiedzą wiedzą
:D

sigo
Starszy chorąży
Posty: 1921
Rejestracja: 02 kwie 2006 22:02

Postautor: sigo » 29 cze 2017 20:24


kolejny twój elaborat, wstydu jakiegoś nie masz ? przegrałeś, daj spokój, nie kompromituj się już, po co jeszcze swoisz ?

przegrałeś z wątłym conajmniej 27-1 !
Sorki nie jestem w temacie, a w co on przegrał, warcaby w pokera, w tenisa?
Można uściślić, gdyż ludzie na forum nie wiedzą o co chodzi.
wiedzą wiedzą
:D
co wiedzą?
Obrazek

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Postautor: czarcisko » 30 cze 2017 11:07

Sorki nie jestem w temacie, a w co on przegrał, warcaby w pokera, w tenisa?
Można uściślić, gdyż ludzie na forum nie wiedzą o co chodzi.
wiedzą wiedzą
:D
co wiedzą?
Ja też chętnie bym się dowiedział
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

Paolo-invest
Starszy chorąży
Posty: 1920
Rejestracja: 24 mar 2006 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Paolo-invest » 30 cze 2017 16:33

Wydaje mi się, że za wczorajszymi i dzisiejszymi spadkami na Indeksie, ABC, Windelnie i ATM może stać MCI. Wiadomo, że muszą podać wyniki funduszy, a że kwartał był w miarę dobry, to mogą próbować sztucznie zaniżyć wyniki.
Wszystko się dzieje na niskim wolumenie, stąd wygląda mi to na celowe zagranie, pod lepsze wyniki w przyszłych okresach.

I tak już długo nie da się takiego kursu utrzymać, więc robią, co moga.

Oczywiście wszystko to tylko moje przypuszczenia.
Jeśli możesz policzyć, ile masz pieniędzy, nie jesteś bardzo bogaty - J.P.Getty

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 03 lip 2017 09:29

niezły motyw do wycofania z banana :twisted:
''Nasze sprawozdania są czytane przede wszystkim przez konkurencję — mówi Wojciech Buczkowski, prezes spółki Komputronik oraz współwłaściciel Marinera Invest...''
oczywiście gawiedź mu wyceniła wtedy i dziś...ale 10 lat temu wziął w ipo ok 60 mln, a za 1 akcję 39 zeta, dziś z łaski daje troszkę ponad 7 zeta za walor :oops:
naprawdę niezłe, tak się robi interes i mozna spółkę ściagać, a w wypadku mci :?:
''Warto przypomnieć, że cena akcji MCI w momencie
debiutu 1 lutego 2001 wyniosła 8 zł i była wyższa od ceny
emisyjnej o 33%. Publiczna oferta akcji serii E, zakończona 20
grudnia 2000 roku przyniosła Spółce prawie dwukrotną
nadsubskrypcję. Redukcja w Subtranszy Rynkowej Inwestorów
Instytucjonalnych wyniosła 84%, natomiast w Subtranszy Ogólnej
Inwestorów Indywidualnych 61%. Łącznie inwestorzy złożyli 551
zapisów na prawie 10 mln akcji.''
http://www.money.pl/gielda/komunikaty/k ... 25846.html
czy to aż taki interes, za te 16 lat ?
no chyba, że dziś tomek nie chce aby jego raporty czytała konkurencja :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12649
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 lip 2017 10:19

niezły motyw do wycofania z banana :twisted:
''Nasze sprawozdania są czytane przede wszystkim przez konkurencję
Nie dotyczy MCI. Nasze raporty nie zdradzają konkurentom żadnych tajemnic.

Pamiętajmy że wezwanie na całość akcji to jedno, a zabranie spółki z parkietu to drugie. Całkiem prawdopodobne że Tomek zaraz (nie wiem czy mógłby) lub w drugiej połowie sierpnia po okresie zamkniętym wezwie na całość. To nie musi być jednoznaczne z chęcią delistingu MCI.

Komu jak komu, ale Tomkowi na pewno opłaca się kupować akcje MCI po 0.5-0.6NAV. Natomiast niekoniecznie opłaca mu się delisting utrudniający plasowanie obligacji.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 03 lip 2017 10:34

niezły motyw do wycofania z banana :twisted:
''Nasze sprawozdania są czytane przede wszystkim przez konkurencję

Komu jak komu, ale Tomkowi na pewno opłaca się kupować akcje MCI po 0.5-0.6NAV. Natomiast niekoniecznie opłaca mu się delisting utrudniający plasowanie obligacji.
Po 0.5-0.6NAV to on chętnie sprzedaje !
Mało po 10 wywalił ?!
:D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12649
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 lip 2017 10:42

niezły motyw do wycofania z banana :twisted:
''Nasze sprawozdania są czytane przede wszystkim przez konkurencję

Komu jak komu, ale Tomkowi na pewno opłaca się kupować akcje MCI po 0.5-0.6NAV. Natomiast niekoniecznie opłaca mu się delisting utrudniający plasowanie obligacji.
Po 0.5-0.6NAV to on chętnie sprzedaje !
Mało po 10 wywalił ?!
:D
Kłamiesz.
Tomek nic nie sprzedał ani po 10 ani po 9.47 ani po 8.82. Jednoczesna sprzedaż 4.1 mln i kupno 4.2 mln jest kupnem netto.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 03 lip 2017 10:43

niezły motyw do wycofania z banana :twisted:
''Nasze sprawozdania są czytane przede wszystkim przez konkurencję

Komu jak komu, ale Tomkowi na pewno opłaca się kupować akcje MCI po 0.5-0.6NAV. Natomiast niekoniecznie opłaca mu się delisting utrudniający plasowanie obligacji.
Po 0.5-0.6NAV to on chętnie sprzedaje !
Mało po 10 wywalił ?!
:D
to sztukmistrz bo... ma więcej niż miał :)

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 03 lip 2017 11:00


Komu jak komu, ale Tomkowi na pewno opłaca się kupować akcje MCI po 0.5-0.6NAV. Natomiast niekoniecznie opłaca mu się delisting utrudniający plasowanie obligacji.
Po 0.5-0.6NAV to on chętnie sprzedaje !
Mało po 10 wywalił ?!
:D
Kłamiesz.
Tomek nic nie sprzedał ani po 10 ani po 9.47 ani po 8.82. Jednoczesna sprzedaż 4.1 mln i kupno 4.2 mln jest kupnem netto.
Pieprzysz głupoty !
Gdyby nie sprzedawał miałby więcej !!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12649
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 lip 2017 11:18

Po 0.5-0.6NAV to on chętnie sprzedaje !
Mało po 10 wywalił ?!
:D
Kłamiesz.
Tomek nic nie sprzedał ani po 10 ani po 9.47 ani po 8.82. Jednoczesna sprzedaż 4.1 mln i kupno 4.2 mln jest kupnem netto.
Pieprzysz głupoty !
Gdyby nie sprzedawał miałby więcej !!
Ma więcej!
Czy mógł mieć dużo więcej? Chyba mógł, ale dokładnie tego nie wiemy jak wyglądałby przebieg BB bez znaczącego udziału Tomka.

Potencjalne alternatywne motywy uczestnictwa Tomka w BB:
-chciał wszystkich zmylić przed wezwaniem na całość
-nie planuje wezwania na całość i chce pozostać w okolicach 56% zaangażowania
Nie wiem który jest prawdziwy. Czas pokaże.

BTW lepiej pieprzyć niż kłamać ;-)

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Postautor: vetus » 03 lip 2017 11:28

Kłamiesz.
Tomek nic nie sprzedał ani po 10 ani po 9.47 ani po 8.82. Jednoczesna sprzedaż 4.1 mln i kupno 4.2 mln jest kupnem netto.
Pieprzysz głupoty !
Gdyby nie sprzedawał miałby więcej !!
Ma więcej!
Czy mógł mieć dużo więcej? Chyba mógł, ale dokładnie tego nie wiemy jak wyglądałby przebieg BB bez znaczącego udziału Tomka.

Potencjalne alternatywne motywy uczestnictwa Tomka w BB:
-chciał wszystkich zmylić przed wezwaniem na całość
-nie planuje wezwania na całość i chce pozostać w okolicach 56% zaangażowania
Nie wiem który jest prawdziwy. Czas pokaże.

BTW lepiej pieprzyć niż kłamać ;-)
Nie kłamałem, sprzedawał a jak to wyszło w końcowym rozliczeniu to inna sprawa !
Jeśli ja kłamię to komunikaty z espi też były kłamliwe.
Jak wyglądałoby BB wszyscy wiemy, była bd nadpodaż.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8174
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 03 lip 2017 11:53

Pieprzysz głupoty !
Gdyby nie sprzedawał miałby więcej !!
Ma więcej!
Czy mógł mieć dużo więcej? Chyba mógł, ale dokładnie tego nie wiemy jak wyglądałby przebieg BB bez znaczącego udziału Tomka.

Potencjalne alternatywne motywy uczestnictwa Tomka w BB:
-chciał wszystkich zmylić przed wezwaniem na całość
-nie planuje wezwania na całość i chce pozostać w okolicach 56% zaangażowania
Nie wiem który jest prawdziwy. Czas pokaże.

BTW lepiej pieprzyć niż kłamać ;-)
Nie kłamałem, sprzedawał a jak to wyszło w końcowym rozliczeniu to inna sprawa !
Jeśli ja kłamię to komunikaty z espi też były kłamliwe.
Jak wyglądałoby BB wszyscy wiemy, była bd nadpodaż.
O ile pamiętam Tomek nie sprzedawał w samych wezwaniach tylko równolegle obok nich... BB wyglądałby normalnie bez udziału Tomka to chyba nie podlega dyskusji...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12649
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 03 lip 2017 11:58

Pieprzysz głupoty !
Gdyby nie sprzedawał miałby więcej !!
Ma więcej!
Czy mógł mieć dużo więcej? Chyba mógł, ale dokładnie tego nie wiemy jak wyglądałby przebieg BB bez znaczącego udziału Tomka.

Potencjalne alternatywne motywy uczestnictwa Tomka w BB:
-chciał wszystkich zmylić przed wezwaniem na całość
-nie planuje wezwania na całość i chce pozostać w okolicach 56% zaangażowania
Nie wiem który jest prawdziwy. Czas pokaże.

BTW lepiej pieprzyć niż kłamać ;-)
Nie kłamałem, sprzedawał a jak to wyszło w końcowym rozliczeniu to inna sprawa !
Jeśli ja kłamię to komunikaty z espi też były kłamliwe.
Jak wyglądałoby BB wszyscy wiemy, była bd nadpodaż.
Kłamałeś i dobrze o tym wiesz. Nazywanie kupna netto sprzedażą jest oczywistym kłamstwem.

Nadpodaż zrobiły Arka i Quercus. Być może zrobiły ją dlatego że Tomek uczestniczył w BB. Moim zdaniem bez udziału Tomka nie udałoby się skupić 8 milionów akcji po średniej 9.67.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości