GETBACK [GBK] księga I nowa perła rynku wierzytelności

wszystko na temat spółek publicznych
histeria_11694
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3318
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: histeria_11694 » 07 lip 2017 14:33

Ja raczej o debiut jestem spokojny. Ustalenie ceny to gra fundów ze sprzedającymi. Czasem coś pójdzie nie tak dla sprzedających i wychodzi niska cena. może być tak, że fundy wiedziały, że sprzedający bardzo chce wyjść bo np. ma zobowiązania albo coś innego na oku i potrzebuje kasy albo zagrało coś innego. Różnie bywa. Wpadki się też zdarzają. Z drugiej strony wszyscy wiedzieli po ile te akcje były kupowane i że nawet przy niskiej cenie sprzedający zarobi krocie. O debiut bym spokojny bo wycena porównawcza jest rażąco niska. A dynamika biznesu bardzo mocna i przede wszystkim (co ja osobiści najbardziej w spółkach preferuję) zarząd jest bardzo mocny. Całość wygląda solidnie. Kurs na koniec roku może być bardzo wysoki. Przynajmniej tak mi się wydaje.

REKLAMA


Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Postautor: Jezus » 07 lip 2017 14:55

tu raczje "cus poszlo nie tak" dla kupujoncych, sprzedajoncy szczensliwy ze wogle to od niego wzieli bo mogli w ogole nie wzionc jak na raifeisenie, tam tez tak sprytnie rozgrywali gre ze asz nie sprzedali hehe

histeria_11694
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3318
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: histeria_11694 » 07 lip 2017 14:58

tu raczje "cus poszlo nie tak" dla kupujoncych, sprzedajoncy szczensliwy ze wogle to od niego wzieli bo mogli w ogole nie wzionc jak na raifeisenie, tam tez tak sprytnie rozgrywali gre ze asz nie sprzedali hehe
człowieku nie masz co robić? jak piesek nie ma co robić to jajka sobie wylizuje. lepiej weź z niego przykład a nie trolluj tego forum

maruderek
Starszy sierżant
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2017 20:35

Postautor: maruderek » 07 lip 2017 16:32

tu raczje "cus poszlo nie tak" dla kupujoncych, sprzedajoncy szczensliwy ze wogle to od niego wzieli bo mogli w ogole nie wzionc jak na raifeisenie, tam tez tak sprytnie rozgrywali gre ze asz nie sprzedali hehe
człowieku nie masz co robić? jak piesek nie ma co robić to jajka sobie wylizuje. lepiej weź z niego przykład a nie trolluj tego forum
Ten skunks nieustannie wylewa swoje żale na forum. Taki urok czopka. Do debiutu Getbacku coraz bliżej i zobaczymy kto miał rację. Ja obstawiam na zielono.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: radi3 » 07 lip 2017 17:05

Ja raczej o debiut jestem spokojny. Ustalenie ceny to gra fundów ze sprzedającymi. Czasem coś pójdzie nie tak dla sprzedających i wychodzi niska cena. może być tak, że fundy wiedziały, że sprzedający bardzo chce wyjść bo np. ma zobowiązania albo coś innego na oku i potrzebuje kasy albo zagrało coś innego. Różnie bywa. Wpadki się też zdarzają. Z drugiej strony wszyscy wiedzieli po ile te akcje były kupowane i że nawet przy niskiej cenie sprzedający zarobi krocie. O debiut bym spokojny bo wycena porównawcza jest rażąco niska. A dynamika biznesu bardzo mocna i przede wszystkim (co ja osobiści najbardziej w spółkach preferuję) zarząd jest bardzo mocny. Całość wygląda solidnie. Kurs na koniec roku może być bardzo wysoki. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Myślę podobnie. Spółka jest wzrostowa i warta zainwestowania na dłużej.
Przyszłościowo bardziej w nią wierzę niż w Playa.
Ja cały czas się zastanawiam czy przy dobrej cenie ,tzn. zbliżonej do emisyjnej nie dobrać na debiucie...
Mam mieszane uczucia co do Playa, jeżeli go odpuszczę to zaryzykuję i dobiorę.
Czas pokaże jak to się ułoży...

Kris59
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 22 maja 2016 12:50

Postautor: Kris59 » 07 lip 2017 18:29

Też tak myślę.
GetBack jest kandydatem do mWIG40. Play do WIG20.
Wynika z tego że fundusze muszą mieć te akcje.

Zielony debiut Playa obstawiasz czyli ... się zapisujesz?
Ja mam watpliwosci czy ulokują cała ofertę na ponad 5 mld zł. No i czy indywidualni zapiszą sie na min. 500 mln zł. Coś czuję, że skala oferty moze być mocno ograniczona bo może nie być chętnych. No chyba,że zagraniczni gremialnie wspomogą pobyt. A czy tak się stanie???
Mam zamiar się zapisać. Ale dopiero 12.07.
A jak wcześniej podawałem po podaniu ceny, podziału na transze i ilości ostatecznej akcji mamy 2dni robocze na ewentualne odstąpienie od zakupu.


Ja raczej się nie zapiszę bo Play to społka nierozwojowa. Wszystko co najlepsze ma za sobą. Ot własciciele chcą spieniężyć część biznesu przez giełdę. Wczesniej probowali ale im się nie udawało. Wiedzą przecież ,że nic już wiecej z tej spółki nie wycisną.
A czy fundy MUSZĄ miec te akcje w portfelach? Wcale nie jestem tego taki pewien.

Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Postautor: Jezus » 07 lip 2017 18:46

tu raczje "cus poszlo nie tak" dla kupujoncych, sprzedajoncy szczensliwy ze wogle to od niego wzieli bo mogli w ogole nie wzionc jak na raifeisenie, tam tez tak sprytnie rozgrywali gre ze asz nie sprzedali hehe
człowieku nie masz co robić? jak piesek nie ma co robić to jajka sobie wylizuje. lepiej weź z niego przykład a nie trolluj tego forum
a nie nie - to ty trolujesz, kupiles i naganiasz i przekonujesz ze jak syfka wypchneli kolanem po cenie minimalnej to jest super :lol:

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: radi3 » 07 lip 2017 19:07

Mam zamiar się zapisać. Ale dopiero 12.07.
A jak wcześniej podawałem po podaniu ceny, podziału na transze i ilości ostatecznej akcji mamy 2dni robocze na ewentualne odstąpienie od zakupu.


Ja raczej się nie zapiszę bo Play to społka nierozwojowa. Wszystko co najlepsze ma za sobą. Ot własciciele chcą spieniężyć część biznesu przez giełdę. Wczesniej probowali ale im się nie udawało. Wiedzą przecież ,że nic już wiecej z tej spółki nie wycisną.
A czy fundy MUSZĄ miec te akcje w portfelach? Wcale nie jestem tego taki pewien.
Tak jak wyżej napisałem, czekam i obserwuję do 12-tego.
Ale też podzielam Twoje obawy i jestem coraz bardziej sceptyczny do Pleya.
Bardziej mam ochotę kasę przeznaczyć na dobranie Getbacku na debiucie.
Tu bardziej widzę wzrostową przyszłość.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: radi3 » 08 lip 2017 07:27

..........................................................

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 10 lip 2017 00:55

to dzis przydzialy ?? :D
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Kris59
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 22 maja 2016 12:50

Postautor: Kris59 » 10 lip 2017 07:51

to dzis przydzialy ?? :D
Tak dziś przydział. Ale bardziej niż przydzial interesuje mnie udany ( oby!) debiut giełdowy. Przydział będzie zapewne z redukcją tak 52-53% i otrzymamy chyba satysfakcjonującą ilość akcji ale debiut mimo b.niskiej ceny sprzedaży nadal pozostaje duża niewiadomą.
Zwrot środków to kolejny dylemat: zapisać się na Play czy nie? Wg parkietu w pierwszym terminie zapisało się na Play ok 6 tys inwestorów i przewidują dla nich 50% redukcję. Widać ludziska ,nie czytając analiz spółki, gremialnie polecieli jak pszczoła do miodu. Oby ten miód nie okazał się gorzki.

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6118
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Postautor: AdmiralPiett » 10 lip 2017 10:34

to dzis przydzialy ?? :D
Tak dziś przydział. Ale bardziej niż przydzial interesuje mnie udany ( oby!) debiut giełdowy. Przydział będzie zapewne z redukcją tak 52-53% i otrzymamy chyba satysfakcjonującą ilość akcji ale debiut mimo b.niskiej ceny sprzedaży nadal pozostaje duża niewiadomą.
Zwrot środków to kolejny dylemat: zapisać się na Play czy nie? Wg parkietu w pierwszym terminie zapisało się na Play ok 6 tys inwestorów i przewidują dla nich 50% redukcję. Widać ludziska ,nie czytając analiz spółki, gremialnie polecieli jak pszczoła do miodu. Oby ten miód nie okazał się gorzki.
jak mi bardzo Get Back zredukuja

to moze z zaznaczeniem moze

na mala kwote testowo w ostatnim mozliwym terminie

zapisze sie na Playa

Ale bardziej nastawiam sie na debiut Get Back i troche dokupic jesli bedzie okazjyjna cena tj. nie za duzo wyzsza od tej w IPO) :)
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Postautor: Wuwuze? » 10 lip 2017 10:50

Jest przydzial

redukcja niemal o polowe

Dostalem 52,2 % zamowienia ! :D
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie

laptop2
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 10 lip 2017 07:41

Postautor: laptop2 » 10 lip 2017 10:54

lichutka redukcja zanaczy ze duzo chetnych nie mieli :)

Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Postautor: Wuwuze? » 10 lip 2017 10:56

lichutka redukcja zanaczy ze duzo chetnych nie mieli :)
spora redukcja

znaczy ze duzo beda dobierac na rynku !

a co żal d.. sciska ze nie kupiles ?? :D
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości