UNIFIED FACTORY [UFC]

wszystko na temat spółek publicznych
Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Postautor: Dyretkor_ork » 20 lip 2017 14:16

Ryzko emisji, o której wspomniał bankrucik moim zdaniem całkiem realne..
Tak, tak, jak bankrucik tak napisał, to na pewno jest "prawda". :lol:
Tak jak jego idol Antoni M. też saaaamą prawdę mówi. Prawda zwycięży! :lol:
Nie chodzi o to, że prawda tylko że jest realne ryzyko, które może się zmaterializuje, a może nie.
Skoro może się zmaterializuje może nie, to po co o tym pisać. Prezes się w tym temacie wypowiedział i zobaczymy czy dotrzyma słowa. To jest fakt na teraz.
Dark Piano z analizy orłem nie jestem ale na tygodniowych wyszedł mi trójkąt począwszy od lutego z górną granicą w okolicach 15, wypadałoby żeby się wybił w którąś stronę bo miejsca już zaczyna brakować.

REKLAMA


Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 20 lip 2017 15:37


Dark Piano z analizy orłem nie jestem ale na tygodniowych wyszedł mi trójkąt począwszy od lutego z górną granicą w okolicach 15, wypadałoby żeby się wybił w którąś stronę bo miejsca już zaczyna brakować.
Tak, chodzi o trójkąt. Ale... jest coś jeszcze, na co myślę, ze nikt z techników do tej pory nie zwrócił uwagi, a czasowo wręcz idealnie zbiega się z datą publikacji raportu kwartalnego.
Natomiast po kolei, najpierw niech dojdzie do wybicia z trójkąta, to później napiszę więcej,

Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Dyretkor_ork » 26 lip 2017 15:30

pewnie już wiecie ale na wszelki wypadek wklejam
https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/U ... tory/83868
"Zarząd Unified Factory S.A. informuje, iż w dniu 25 lipca 2017 roku zawarta została umowa z Domem Maklerskim Noble Securities S.A. w sprawie przygotowania prospektu emisyjnego w zakresie wskazanym w treści Rozporządzenia WE nr 809/2004 (z wyłączeniem punktów zastrzeżonych dla kancelarii prawnej) w związku z ubieganiem się przez Unified Factory S.A. o dopuszczenie i wprowadzenie akcji Spółki na rynek regulowany prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A."

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Dark-Piano » 28 lip 2017 20:42

No wreszcie udało mi się zalogować, po tych zmianach na forum Parkietu ciągle wyskakiwał mi jakiś "błąd logowania", no to tu niezłą "dobrą zmianę" zrobili, ech...!
Informacja o przejściu na GPW jest bardzo ważna. Widzę, że rynek na to (póki co!) nie zareagował, ale powiem tak:
wszystkie spółki z tej branży mają o kilkadziesiąt procent wyższe wskaźniki P/E, ich przewagą jest to, że znajdują się na GPW i ich akcje mogą kupować fundusze, tak więc powiększy się grono potencjalnych inwestorów. Oczywiście trzeba pamiętać, że to tylko możliwość poszerzenia grona inwestorów, bo i tak wszystko będzie zależeć od stopnia progresji zysków firmy. Progres jak dotychczas jest bardzo solidny, a newsy z ostatnich miesięcy pozwalają przypuszczać, że tempo rozwoju będzie co najmniej utrzymane.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re:

Postautor: Poker Man » 10 sie 2017 17:43

No dobra możemy się pobawić w prognozowanie :) Moja propozycja to 2 mln zysku. Ostatnio trafiłem na bankierze prawie idealnie zobaczymy czy tym razem się uda.
O żesz kurdę...! No to przywaliłeś z grubej rury, gdyby był taki wynik naprawdę, to każda cena poniżej 20zł byłaby okazją do kupowania!
Ja aż w tak rewelacyjny wynik nie wierzę, choć oczywiście byłoby fajnie, ale myślę, że bardziej realny byłby wynik w granicach 1,5-1,6mln, co i tak by czyniło potem spółkę najtańszą wskaźnikowo w tej branży patrząc na P/E konkurentów, a przecież w planach przenosiny na GPW...
Moja prognoza niech będzie więc 1,5mln, choć po cichu liczę na nieco więcej. Ale jak będzie 1,5mln to będzie to 40%-owy progres.
No trochę za bardzo huraoptymistyczne :) Pewnie najbliżej wyjdzie nasza średnia.
Ależ tu cisza przed wynikami, od 2 tygodni nikt nic nie napisał...!
@dyretkor
Czy nie uważasz, że kurs przed wynikami jest tak zadziwiająco nisko, że tak jakby rynek zakładał, że żadnego wzrostu rok do roku nie będzie...? O tyle Ciebie pytam, że podałeś najwyższą prognozę, bo aż 2mln. Oczywiście niemal na pewno na to szans nie ma, bo koszty rozwoju muszą być i mając to na uwadze, to każdy wzrost ponad wynik zeszłoroczny ja odbiorę pozytywnie. No i mam nadzieję, że nowi menagerowie przyniosą kontrakty w II półroczu, ale w II kwartale to jeszcze za wcześnie by mieć korzyści finansowe.
Czekamy więc do jutra, bardzo jestem ciekawy.

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Dark-Piano » 11 sie 2017 05:42

no to nieźle...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017 13:14 przez Dark-Piano, łącznie zmieniany 1 raz.

mandek
Starszy sierżant
Posty: 82
Rejestracja: 17 mar 2007 08:47

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: mandek » 11 sie 2017 07:39

SĄ TAKIE DNI, ŻE CZŁOWIEKOWI MOŻE ODEBRAĆ MOWĘ....!!! 8)
Ja PIER.....Ę...!
HEHE - przyłączam się :lol: :lol: :lol:

Wchodziłem w tę spółkę w styczniu z myślą o inwestycji długoterminowej... i chyba się nie pomyliłem 8)

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 11 sie 2017 07:57

Dobra panowie. Guzik wiem o tej firmie na to wychodzi. "Trochę" niedoszacowałem zysk :P

Ogromną ilość kasy zainwestowali. Trafiła na "Zaliczki na wartości niematerialne i prawne" Ukrywania gdzieś kosztów bardzo nie dostrzegam, kilka pozycji mogło trochę podbić wynik, ale to nie są duże kwoty. Wynagrodzenia wzrosły, to chyba chyba dla tych nowych osób. Spoko raport

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Poker Man » 11 sie 2017 11:57

Wyniki genialne...! :|
A poniżej artykuł:
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 53974.html

Leo_0605
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2016 15:04

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Leo_0605 » 11 sie 2017 12:45

i mamy emisje prywatną akcji... jak kurs szybko poleciał do góry tak teraz jeszcze szybciej spadnie... :(

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 11 sie 2017 12:49

Piękny ruch, wczyyajcie się w komunikat. Czyli fundy chcą więcej. Ładnie. Wychodzi blisko 20 zł za akcję

Leo_0605
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2016 15:04

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Leo_0605 » 11 sie 2017 13:07

Tak czy tak Bankrucik miał rację a prezes słowa nie dotrzymał...
Poczekajmy również na ogłoszenie ceny emisyjnej, nie powinna być niższa niż poprzednia, i mimo prostych wyliczeń zawartych w komunikacje nie spodziewałbym się więcej niż 12 PLN...

forum
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 02 sty 2014 19:13
Kontakt:

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: forum » 11 sie 2017 13:11

55 milionów złotych... robi wrażenie....
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017 13:27 przez forum, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forum-kredytowe.pl - forum o kredytach
http://www.forum-inwestycje.pl - forum o inwestowaniu

ms
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 304
Rejestracja: 23 wrz 2015 13:52

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: ms » 11 sie 2017 13:12

Niestety wszystko potoczyło się zgodnie z kreślonym scenariuszem.
Ten co sprzedawał akcje przez ostatnie miesiące dokładnie wiedział, że będzie emisja.
I dokładnie wie, że odkupi akcje taniej.
Wielkość emisji, przy kapitalizacji spółki jest jak dla mnie porażająca.

forum
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 02 sty 2014 19:13
Kontakt:

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: forum » 11 sie 2017 13:16

SĄ TAKIE DNI, ŻE CZŁOWIEKOWI MOŻE ODEBRAĆ MOWĘ....!!! 8)
Ja PIER.....Ę...!
HEHE - przyłączam się :lol: :lol: :lol:

Wchodziłem w tę spółkę w styczniu z myślą o inwestycji długoterminowej... i chyba się nie pomyliłem 8)
Ja też przyłączam się , ale w kontekście tej nowej emisji :( czyżby ten nadzwyczaj dobre wyniki zostały wyśrubowane bo to właśnie??
http://www.forum-kredytowe.pl - forum o kredytach
http://www.forum-inwestycje.pl - forum o inwestowaniu


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaulinka i 115 gości