THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 28 kwie 2018 21:37

Napisałem dzisiaj, że świat dosłownie oszalał na punkcie gier z trybem battle royale, w ostatnim roku. Jednak to szaleństwo cały czas przybiera coraz większy, monstrualny wręcz rozmiar.

Wiadomość dosłownie sprzed dwóch dni:

Fortnite is now the largest free-to-play console game of all time, in revenue generated and monthly active users.
Fortnite, Fortnite, Fortnite. There’s no other way to say it: the game is a phenomenon. Fortnite generated $223 million across all platforms (console, PC, Mobile) in March, up a whopping 73% from February.

Źródło: https://www.superdataresearch.com/us-di ... es-market/

Uffff…

223 mln USD to jest 780 566 900 PLN za tylko 1 miesiąc!!!
wg ostatniego kursu średniego NBP

wzrost o 73% od lutego…

EA jeszcze niedawno ociągał się w sprawie battle royale w BATTLEFIELD V, bo chciał być postrzegany jako trendsetter a nie jako naśladowca: https://www.superdataresearch.com/why-b ... oyale-mode ale to się parę dni temu już zmieniło…

https://venturebeat.com/2018/04/18/dice ... le-royale/

Myślę, że Farma nie powinna mieć takich dylematów jak EA, dlatego w czasie prezentacji WW3 na NWZ w maju zachęcam do zasypywania Farmę pytaniami o tryb battle royale w WW3.

Świat gier się zmienia na naszych oczach i kto się nie dostosuje ten traci. Tu nie ma wyboru i jako akcjonariusze powinniśmy naciskać na firmę, aby szła w kierunku, gdzie są pieniądze.

Potrzebujemy więcej informacji o battle royale w WW3 niż to, co wiemy z tego artykułu: https://graczpospolita.pl/polski-symula ... rld-war-3/
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018 21:44 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

REKLAMA


mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 28 kwie 2018 21:44

A jak skomentujesz działania prezesa czyli sprzedaż 15 k akcji na rynku? co chciał tym osiągnąć?
Jaką masz teraz średnią zakupu akcji farmy?

Jedziesz na walne? Jesli tak to z jakiego miasta?

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 28 kwie 2018 22:46

A jak skomentujesz działania prezesa czyli sprzedaż 15 k akcji na rynku? co chciał tym osiągnąć?
Jaką masz teraz średnią zakupu akcji farmy?

Jedziesz na walne? Jesli tak to z jakiego miasta?


Myślę, że to prezes powinien skomentować i będzie doskonała okazja, aby go o to zapytać.

Natomiast moim zdaniem sprzedaż na rynku akcji przez prezesa to nigdy nie jest dobra informacja. Mogę się tylko domyślać co się stało, ale pewności nie mam, więc to jest tylko hipoteza. Według mnie pieniądze, które osiągnęli ze sprzedaży obligacji https://newconnect.pl/komunikat?geru_id ... ji+serii+K to nie jest to, na co liczyli. Stąd pewnie ta emisja akcji http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,383684 na samodzielne wydanie WW3.

Niestety emisji nie da się przeprowadzić szybko, a projekty WW3 i Chernobylite kosztują i pensje trzeba wypłacać na bieżąco. Nie wiemy, jaka w tej chwili jest sytuacja płynnościowa spółki - czekamy na raport.

Jeśli jednak w jakiejkolwiek spółce są problemy z płynnością i trzeba na już skombinować pieniądze to tak naprawdę główni akcjonariusze powinni wspomóc swoją spółkę pożyczką. Tak na przykład przez wiele lat sytuacja wyglądała na Mabionie. Główni akcjonariusze jak była potrzeba pożyczali spółce pieniądze na bieżące potrzeby, a potem obejmowali akcje nowej emisji po cenach rynkowych potrącając sobie kwotę wierzytelności. Nie przeszkadzało to w żaden sposób wzrostowi kursu, bo spółka dzięki temu się rozwijała. Tylko, że akcjonariusze Mabionu to są naprawdę bogaci ludzie i mają oprócz Mabionu również inne firmy, które im generują spore zyski.

Teraz trzeba zadać sobie pytanie, co powinien zrobić prezes i główny akcjonariusz, który nie ma wolnych środków gotówkowych a spółka jest w potrzebie? Oczywiście można sprzedać akcje poza rynkiem jakiemuś funduszowi. To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie.

Nie wiem dlaczego prezes sprzedawał, być może chciał zapewnić spółce pieniądze na bieżące potrzeby a być może był inny powód. Na pewno mógł to jednak zrobić w bardziej elegancki sposób.

Niestety, jak widzisz jak na razie na forum Parkietu tylko Ty się zgłosiłeś jako akcjonariusz Farmy :-(

LISTA AKCJONARIUSZY THE FARM 51 GROUP NA 27 IV 2018:

1. 3mldEUR
2. mareqq

Powiem, że spodziewałem się chociaż trochę większego odzewu. Czyżby akcje Farmy miały głównie fundusze i grube ryby???????
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2018 01:37 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5467
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 28 kwie 2018 22:51

mareqq, trzymam kciuki, ale to jest jak walka z wiatrakami :roll:

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 28 kwie 2018 23:12

Jesli sprzedał akcje żeby udzielić pożyczki to chyba powinno być jakieś espi - nie bylo. Jeśli chodzi o kasę to przecież maja jeszcze kilka baniek gotówki wiec to raczej nie to.
Odnośnie wyjazdu na walne to tak jeśli ktoś by się wybierał to zastanawiam się tez nad wyjazdem ale jeszcze zabawa z rejestracją akcji a czasu na decyzje niewiele wiec raczej odpuszczam.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 28 kwie 2018 23:31

Ja jakoś nie przypominam sobie, aby akcjonariusze Mabionu informowali w raportach bieżących w systemie ESPI o udzielanie spółce pożyczek. Natomiast było o tym w raportach okresowych. I nie masz pojęcia jak szybko kasa topniała na kontach Mabionu i jak często zapewniali, że starczy kasy… a potem były opóźnienia. Zdziwiłbym się, gdyby WW3 był o czasie. Zarówno Wiedźmin 3 jak i Frostpunk miały opóźnienia, to standard w tej branży. Trzeba też uważać, żeby się nie nadziać na premierę B5.

mareqq, rejestracja na walne to pikuś, czytaj dalej mój post.

Skoro już jesteśmy przy walnym to warto się odhaczyć na mojej liście akcjonariuszy. Być może ktoś się z kimś dogada i razem podzielą koszt podróży a przy okazji szybko minie droga spędzona na dzieleniu się wrażeniami po pokazie WW3.

„Bilet” na pokaz to tak naprawdę jedna akcja Farmy, ale trzeba się spieszyć z rejestracją, szczególnie jak ktoś dopiero myśli o zakupie tego „biletu”. Bardzo ciekawie o tym jak wziąć udział w walnym pisze Michał Stopka, min. jak to jest z tymi terminami rejestracji: http://www.michalstopka.pl/walne-zgroma ... onariuszy/

Przywołuję tego blogera również dlatego, ze robi on wiele dobrego w celu popularyzowania inwestycji na giełdzie i czynnego uczestnictwa w sprawach spółki właśnie poprzez WZA. Jak ktoś nie ma jeszcze konta w DM BOŚ to nawet może zaoszczędzić dzięki niemu parę złotych na rejestracji na walne: http://www.michalstopka.pl/setki-inwestorow-na-walnych/

Oczywiście nikomu nie rekomenduję zakupu akcji, ale jak ktoś już je ma to dobrze na własne oczy przekonać się, z czym ma do czynienia w przypadku WW3, a nie czytać w kółko o przeszłości (GE) lub co tam jakiś „miliarder” pisze o Fortnite;-)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 28 kwie 2018 23:53

mareqq, skoro już masz akcje to aby Cię zachęcić do udziału w walnym mały cytat z FB Farmy:
Łukasz Rosiński: Wszystkie informacje dot. rejestracji akcji na NWZA uzyska Pan na infolinii Panskiego domu maklerskiego
Karol Majcherkiewicz: Łukasz Rosiński Panie Łukaszu, dziękuję za wskazanie kierunku. Liczymy na pokaz, który nie zawiezie inwestorow z GPW.
Mam dodatkowe pytanie. Czy materiały będą publikowane (z pokazu)?
Łukasz Rosiński: To juz pytanie bardziej do Zarzadu ;) zapewniam, ze materialy z pokazu to nie to samo co pokaz. Wizyta w siedzibie Spolki to zawsze bardzo cenne spostrzezenia, ktorych niczym sie nie zastapi. Zwlaszcza, ze w Farmie jest co ogladac np. w Realty51.

Źródło: https://www.facebook.com/farm51/

Zresztą mareqq jesteś jedynym akcjonariuszem jak na razie na tym forum oprócz mnie, więc kogo mam zachęcać;-) Zarejestruj się chociaż. Poczęstunek będzie przygotowywany zgodnie z ilością rejestracji. Zostanie więcej dla nas kawy i ciasteczek;-)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 29 kwie 2018 00:08

Dzięki za link do bloga, jestem na bieżąco z informacjami z FB etc, obserwuje ta spółkę od 2014 roku i już parę złotych tu zarobiłem, myślę ze możesz wpisać jeszcze alkoite na listę akcjonariuszy :)

kadra123
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2018 11:03

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: kadra123 » 29 kwie 2018 11:12

Trochę naganiasz 3mld z tym tekstem, ze od poniedziałku duże wzrosty. Ok, może tak być, ale trzeba mieć na uwadze, ze to żaden przełom. Dla mnie to wiadomość, żeby kurs nie poleciał na dno po kolejnej emisji i przypuszczalnie bardzo słabym wyniku kwartalnym. Kiedy wypuszcza trailer i kiedy oficjalnie premiera? To trochę podpuszczanie drobnego akcjonariatu.

debryl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2707
Rejestracja: 25 sty 2010 15:22
Lokalizacja: Łódź

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: debryl » 29 kwie 2018 12:02

Gdyby było tak cudownie to potrzebną kasę już dawno by pozyskali tylko z obligacji o której wspominali a tak tylko 1/4 tej kwoty trafi do spółki. Pozostało im znowu zrobić emisję akcji a cena musi być atrakcyjna bo ostatniej wtopie z GE. Aby zachęcić znowu pokaża to samo co 2 miesiące temu, od tam tego czasu gra się diametralnie nie zmieniła.
Mają szczęscie, że premiera FP była udana i podepną się pod hype 11bit, to i spekulacyjnie pare procent się uciuła i z emisją nie będzie problemu.

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 29 kwie 2018 13:42

To ze nikt obligacji na 8.5 % nie chce kupić to mnie akurat nie dziwi - ogólnie dziwi mnie to ze ktoś kupuje obligacje korporacyjne, na przykładzie GetBack widać ze są to przeważnie nieświadomi ludzie nagonienie przez instytucje finansowe.

Ja razem z 3MLD liczę tu na kapitalizacje przewyższającą CDR i kurs w okolicach 1600 PLN

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 29 kwie 2018 15:36

Dzięki za link do bloga, jestem na bieżąco z informacjami z FB etc, obserwuje ta spółkę od 2014 roku i już parę złotych tu zarobiłem, myślę ze możesz wpisać jeszcze alkoite na listę akcjonariuszy :)


To tak trochę z przymrużeniem oka ten cytat z FB dla Ciebie. Wiem, że jak ktoś tak długo inwestuje w spółkę to śledzi wszystkie informacje, jakie z niej napływają. Niestety mało jest inwestorów na Farmie, którzy przez tak długi czas interesują się firmą i nadal wierzą, że w końcu się uda. No cóż, spółka wystawia cierpliwość inwestorów na prawdziwą próbę.

Niestety, nie udało mi się w ten weekend zachęcić do ujawnienia się jakiegokolwiek akcjonariusza na tym forum, oprócz Ciebie. Dodatkowo sam jeszcze nie wiesz czy będziesz na walnym. Kiepsko to wygląda (o walnym piszę, bo inwestycyjnie to dobra wiadomość, że drobnych inwestorów jest mało). Kiepsko, bo to oznacza, że raczej nie wybiorę się na walne. Liczyłem, że będę się mógł wtopić w tłum i pozostać w miarę anonimowy. No niestety nie uśmiecha mi się być jedynym (tak jak np. Michał Stopka na walnym 4FunMedia
http://www.michalstopka.pl/nwza-4funmedia/ ) lub jednym z kilkunastu inwestorów indywidualnych.

Dlaczego nie będę? Proste, jestem dość charakterystycznym inwestorem na forum Parkietu i mam tu sporo akcji. Oczywiście mogę zarejestrować tylko część, aby się nie wyróżniać. Natomiast nie mam pewności, czy na wykazie zarejestrowanych akcjonariuszy, który może dostać każdy uczestnik walnego nie znajdzie się moje miejsce zamieszkania obok oczywiście imienia i nazwiska, bo z tym adresem doręczeń to różnie bywa, jeśli informacje pójdą automatycznie przez DM i KDPW do spółki. Gdyby nas była tam powiedzmy setka to już by było lepiej.

Tak samo w Twoim przypadku. Jeśli masz na imię Marek i jesteś z Warszawy, to raczej mało prawdopodobne, aby było więcej Marków ze stolicy przy kilkunastu uczestnikach indywidualnych.

Co do Akolity, to założyłem sobie, że lista będzie dotyczyć Parkietowców, którzy są tu obecnie aktywni. Nie wiem zresztą czy Alkoita będzie chciał ryzykować swoimi danymi na walnym. Zwłaszcza, że wielu niezbyt dobrze go tu wspomina. Kiedyś pomyłkowo umieścił link do pliku tu na forum ze ścieżką lokalną. Z tej ścieżki można było wyczytać zdrobniałe imię, możliwe, że jego żony. No cóż, aż trudno w to uwierzyć, że w dzisiejszych czasach, gdy szpiegują nas tysiące programów i serwisów internetowych ktoś zakładając konto na kompie wpisuje imię, prawdopodobnie prawdziwe. Niestety taka jedna informacja może wraz z danymi z walnego łatwo go zidentyfikować. Jak jeszcze Alkoita używa na forach prawdziwego IP, to już wszystko jest zupełnie proste. Z drugiej strony chciałbym, aby Alkoita był na walnym. Co by o nim nie mówić, to jest jednym z niewielu, który ma czas na pisanie i chce się mu pisać. Mnie tego czasu szkoda, dlatego wpadłem tu tylko na chwilkę.

Oczywiście nie wpadajmy w przesadę. Jak ktoś ma mało akcji, nie jest jakoś szczególnie wyróżniającym się forumowiczem i nie zależy mu na kilku danych o sobie, które mogą odczytać inni obecni na walnym, to naprawdę warto być 21 maja w Gliwicach, aby przekonać się co tak naprawdę ma do zaoferowania WW3. Ja też, nie martwcie, znajdę sposób, aby być na bieżąco z tą prezentacją;-)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 29 kwie 2018 15:57

To ze nikt obligacji na 8.5 % nie chce kupić to mnie akurat nie dziwi - ogólnie dziwi mnie to ze ktoś kupuje obligacje korporacyjne, na przykładzie GetBack widać ze są to przeważnie nieświadomi ludzie nagonienie przez instytucje finansowe.


Mnie też nie dziwi. Obligacje raczej nie są najlepszym rozwiązaniem dla spółki, która jeszcze nie generuje stabilnych przychodów i zysków. Tym bardziej, że potencjalni obligatoriusze wiedzą, że ryzyko jest spore, ale też jak WW3 wypali to spółka może się bardzo mocno rozwinąć. W takim przypadku profil ryzyka do korzyści raczej nie przemawia za obligacjami...

Z drugiej strony obligacji Farmy chyba nie można było kupić w Idea Banku;-)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 29 kwie 2018 16:00

Dla mnie to czy ktoś wie kim jestem czy nie nie ma żadnego znaczenia, jedyny problem z walnym jest taki ze musiałbym tam pojechać w niedziele pociągiem i wrócić dopiero we wtorek wiec nie uśmiecha mi się taka podroż która w sumie co zmieni? Akcji i tak nie sprzedam a czy dokupię większą ilość to tez zależy nie od walnego a bardziej od ceny emisji nowych akcji - jak tu będzie sukces to nawet mały pakiet rzędu kilku tysięcy sztuk da zarobić dobre pieniądze tu sprawdzam będzie w przeciągu najbliższego roku a czy gra będzie potencjalnym hitem czy nie będzie wiadomo już przed jej premierą.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 29 kwie 2018 16:41

F51 o kapitalizacji 700 mln zł. Można się posikać ze śmiechu. Chyba, że po emisjach.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości