Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 29 sie 2018 17:14

panowie czy wy wiecie ze jutro test 3.5 ?

Laptop, powoli zachowujesz się jak chłopak grający w FIFA na PS4 :))

REKLAMA


Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 29 sie 2018 17:22

panowie czy wy wiecie ze jutro test 3.5 ?

Laptop, powoli zachowujesz się jak chłopak grający w FIFA na PS4 :))
Profesjonaliści to grają w PESa :-)
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 29 sie 2018 17:25

panowie czy wy wiecie ze jutro test 3.5 ?

Laptop, powoli zachowujesz się jak chłopak grający w FIFA na PS4 :))
Profesjonaliści to grają w PESa :-)

:lol: :lol: :lol:

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 29 sie 2018 17:37

Wybieram się niedługo na urlop i kusi mnie ten kierunek.

https://youtu.be/gqYzEv_AqYM
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 29 sie 2018 17:48

Wybieram się niedługo na urlop i kusi mnie ten kierunek.

https://youtu.be/gqYzEv_AqYM

Obrazek
https://www.insidekyoto.com/kyoto-unesc ... tage-sites

Top 5 Things to do in Kyoto | japan-guide.com
https://www.youtube.com/watch?v=2G0Hh8f9Cc8

Miasto dla zakochanych w Japonii

Kyoto - Timeless beauty in 4K
https://www.youtube.com/watch?v=sk_dMvmLaDU

debryl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2707
Rejestracja: 25 sty 2010 15:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: debryl » 29 sie 2018 17:55

panowie czy wy wiecie ze jutro test 3.5 ?

Laptop, powoli zachowujesz się jak chłopak grający w FIFA na PS4 :))


Gruba parowa nie daje mu już zarobić to został spam na innych spółkach i kpienie z innych. Dawaj typa lapi zobaczymy jaki jesteś gracz :)

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 29 sie 2018 18:18

Przyznam, że liczyłem na lepszą reakcję kursu na wieść o ugodzie z GDDKiA...
Ja nawet przez moment mocno żałowałem, że sprzedałem i zaraz po moim wyjściu pojawiła się legendami owiana informacja o ugodzie. Ta informacja jest z pewnością pozytywna, ale jeszcze przynajmniej dla mnie zbyt enigmatyczna. Czarna Koszula mógłbyś wyjaśnić jaki według Ciebie to ma wpływ na finanse spółki? Jeśli to jest informacja opóźniona skutki finansowe mogły być już ogłoszone w raporcie półrocznym?

Po sesji spojrzę ile to da na akcje eps.

Stary P.

Obrazek

https://wysokienapiecie.pl/2060-dlaczeg ... a-polimex/

dalej …
Polimex porozumiał się z GDDKiA ws. zawarcia ugód

Polimex-Mostostal opóźnił 17 lipca publikację informacji poufnej, której treść dotyczyła dojścia do porozumienia w przedmiocie zawarcia ugód pomiędzy Polimeksem, firmami Doprastav, MSF Engenharia i MSF Polska oraz GDDKiA - poinformowała giełdowa spółka w komunikacie.

W maju 2017 roku Polimex-Mostostal podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o poufności w sprawie podjęcia rozmów w przedmiocie ewentualnej ugody dotyczącej wzajemnych roszczeń wynikających z umów na projekt i budowę odcinka autostrady A1, budowę odcinka drogi ekspresowej S-69 oraz budowę odcinka autostrady A-4.

Spółka podała we wtorek, że doszło do porozumienia w przedmiocie zawarcia ugód pomiędzy Polimeksem oraz pozostałymi stronami kontraktów infrastrukturalnych.

Stronami porozumienia są: Generalna Krajowa Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Doprastav, MSF Engenharia i MSF Polska.

Jak podano, ugody dotyczą wzajemnych roszczeń dochodzonych w postępowaniach sądowych lub innych ewentualnych roszczeń mogących powstać z tytułu umów, których przedmiotem były projekt i budowa odcinka autostrady A1, budowa odcinka drogi ekspresowej S-69 oraz budowa odcinka autostrady A-4.

Łączna wartość przedmiotu sporu wynikająca z toczących się spraw sądowych z GDDKiA w przedmiocie umów wynosi z powództwa spółki i konsorcjantów 612,78 mln zł, a z powództwa GDDKiA 511,1 mln zł.

"Ugody z GDDKiA będą zawarte przed sądem w ramach poszczególnych postępowań sądowych z GDDKiA, w konsekwencji czego postępowania zostaną umorzone. Zawarcie ugody, a co za tym idzie, umorzenie poszczególnych postępowań wymaga zgody właściwego sądu, przed którym prowadzone są postępowania" - podano w komunikacie.

"Ponadto, w związku z zamiarem zakończenia sporów z GDDKiA, spółka wraz z konsorcjantami doszły do porozumienia co do konieczności uregulowania kwestii związanych z występującymi pomiędzy nimi roszczeniami, które powstały lub mogą ewentualnie powstać z tytułu wykonywania przez poszczególne podmioty prac w zakresie ww. umów" - dodano.

W opinii Polimeksu zawarcie ugód z GDDKiA i porozumień z konsorcjantami nie powinno mieć negatywnego wpływu na wynik EBITDA. (PAP Biznes)
Pozwany: Skarb Państwa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość przedmiotu sporu: 36 961 661 zł. Udział Spółki w konsorcjum wynosi 49%. Przedmiot sporu: żądanie podwyższenia wynagrodzenia za budowę odcinka autostrady A2 Stryków – Konotopa w związku ze wzrostem cen paliw płynnych i asfaltu. Dnia 3 września 2015 roku został wydany wyrok oddalający powództwo konsorcjum w całości. Apelacja konsorcjum została złożona dnia 8 października 2015 roku. Termin rozprawy apelacyjnej został wyznaczony na dzień 16 marca 2017 roku. Sąd II instancji przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. 20 października 2017 roku - pismo powodów w przedmiocie wniosków dowodowych. 4 stycznia 2018 roku - doręczenie powodom pisma GDDKiA w sprawie wniosków dowodowych powodów. Na rozprawie w dniu 22 lutego 2018 roku GDDKiA podtrzymała swoje dotychczasowe stanowisko i wniosła o oddalenie pozwu w całości. Sąd wyznaczył termin 21 dni na ustosunkowanie się do złożonych wniosków dowodowych oraz wskazanie kandydatów na biegłych. Rozprawa została odroczona bez wyznaczenia kolejnego terminu. 8 marca 2018 roku – GDDKiA złożyła pismo w sprawie wniosków dowodowych. 9 marca 2018 r.– złożone zostało pismo powodów w sprawie kandydatów na biegłego. 5 kwietnia 2018 r. – przekazano

pismo powodów w sprawie kandydatów na biegłego. 9 kwietnia 2018 r. - GDDKiA złożyła pismo w sprawie kandydatów na biegłego. 13 kwietnia 2018 r. – przekazano pismo powodów w sprawie kandydatów na biegłego.

Pozwany: Skarb Państwa – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych I Autostrad. Wartość przedmiotu sporu: 103 644 247 zł. Udział Spółki w konsorcjum wynosi 21%. Przedmiot sporu: powództwo dotyczy naprawienia szkody poniesionej przez Wykonawcę wskutek niewłaściwego opisu Wymagań Zamawiającego dotyczących realizacji kontraktu na budowę odcinka autostrady A-2 Stryków – Konotopa. Sprawa jest obecnie analizowana przez biegłego sądowego. Sąd przekazał akta sprawy Politechnice Poznańskiej. Spółka oczekuje na sporządzenie opinii przez Politechnikę Poznańską
brak jest A2

dalej...

Obrazek

pisałem to wczoraj....rozwiązanie rezerw długoterminowych to właśnie A2 i EC sp z o.o. a nie krótkoterminowe rezerwy energetyka. Zakończą spory A1, A4, S69 a GDDKIA wypłaci za A2 ...stąd odpis za 2017r bo zysk był na 54 mln netto, kwestie fiskalne. Ta cała giełda to maskarada...porozumienie z pewnością jest...


Wygląda na to że PxM chce spłacić kredyty a obligacje rolować nową serią....
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018 19:00 przez |Czarne.Koszula|, łącznie zmieniany 4 razy.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 29 sie 2018 18:20

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 38 / 2018
Data sporządzenia: 2018-08-29
Skrócona nazwa emitenta
POLIMEX-MOSTOSTAL
Temat
Zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka jako sprzedający zawarła przedwstępną umowę sprzedaży użytkowania wieczystego nieruchomości oraz praw własności stanowiących odrębny przedmiot własności budynków na nieruchomości położonej w Gdańsku, dla której Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, III Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW Nr GD1G/00067464/0 ("Nieruchomość") („Umowa przedwstępna”).

Zgodnie z Umową przedwstępną łączna cena za Nieruchomość wynosi 5.000.000 zł netto („Cena”).
Strony zobowiązały się w terminie do dnia 28 sierpnia 2019 roku zawrzeć warunkową umowę sprzedaży Nieruchomości („Umowa warunkowa”).

Zawarcie Umowy warunkowej jest uzależnione od spełnienia się warunków przewidzianych w Umowie przedwstępnej m.in.: (i) przeprowadzeniu analizy stanu prawnego Nieruchomości i uznanie wyników tej analizy za satysfakcjonujące, (ii) uzyskaniu zgód korporacyjnych, (iii) uzyskania dokumentów wystawionych przez wszystkich wierzycieli hipotecznych posiadających zabezpieczenia w postaci hipotek, zawierających zgody na zwolnienie ze wszystkich hipotek i wykreślenia ich z ksiąg wieczystych.

Strony postanowiły, że zawarcie umowy przenoszącej Nieruchomość w wykonaniu Umowy warunkowej nastąpi nie później niż w dniu 31 grudnia 2019 roku.

Zamiar zbycia Nieruchomości jest w zgodzie z zawartą z wierzycielami finansowymi umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego Spółki.

stary piernik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2018 16:55

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: stary piernik » 29 sie 2018 20:09

a zyski zatrzymane?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 29 sie 2018 20:25

a zyski zatrzymane?

Księgowa wartość kapitału własnego jest równa sumie wartości kapitału zakładowego, kapitału zapasowego, kapitału z aktualizacji wyceny, pozostałych kapitałów rezerwowych, niepodzielonego zysku z lat ubiegłych i zysku netto z bieżącej działalności, pomniejszona o sumę wartości należnych wpłat na kapitał zakładowy, akcji własnych, niepokrytej straty z lat ubiegłych, straty netto z bieżącej działalności i odpisów z zysku netto w ciągu roku obrotowego

W sprawozdawczości finansowej przedsiębiorstw kapitały własne obejmują:
kapitał podstawowy,
kapitał zapasowy,
kapitał rezerwowy,
kapitał z aktualizacji wyceny,
niepodzielony zysk lub niepokrytą stratę z roku obrotowego i lat ubiegłych,
zysk (strata) netto za bieżący rok obrotowy.


Wyobraź sobie rzekę

po jednej stronie masz dwa worki:
a. worek Twój
b. worek Obcego

po drugiej stronie masz
a. worek trwały
b. worek obrotowy

worek Twój to zawartość którą powiększasz o zyski, pomniejszasz o straty
- rezerwa traktowana jest jako już worek obcy

i gdy ją rozwiązujesz to po tej samej stronie rzeki przekładasz z worka obcego do własnego, więc worek jest większy.

a to odzwierciedla się po drugiej stronie rzeki i wiesz co masz trwałego lub obrotowego co sam mogłeś nabyć a co za pomocą obcego za który to dodatkowo płacisz że ktoś ci go użycza.

stary piernik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2018 16:55

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: stary piernik » 30 sie 2018 09:09

Wygląda na to że PxM chce spłacić kredyty a obligacje rolować nową serią.

Czyli też powoli zmieniasz zdanie co do kierunku kursu 😁...

Krosi
Chorąży
Posty: 985
Rejestracja: 10 gru 2010 14:18

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Krosi » 30 sie 2018 09:56

dramat :oops: :oops:
Czemu dramat ? Sam chciałeś 3.5 :P Ja dobrałem 8)

MorganCreek
Starszy chorąży
Posty: 1245
Rejestracja: 13 lis 2006 22:17

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: MorganCreek » 30 sie 2018 10:36

Dziś znowu ktoś puścił ok 200kilo

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 30 sie 2018 10:51

Dziś znowu ktoś puścił ok 200kilo

Kupować i śmiać się bandytom w twarz!! Drobni sprzedają pod presję jaką manipulacją ci wytwarzają. My jesteśmy inwestorami, tamci to bandyci palący państwową kasę!!!!

Pewnie Ruch Narodowy złoży wkrótce zawiadomienie do prokuratury o niegospodarności w ARP na 127 mln zł!!! Pójdą siedzieć!!! z resztą Platfusów i przewałów.

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Hafid » 30 sie 2018 11:13

Dziś znowu ktoś puścił ok 200kilo

Kupować i śmiać się bandytom w twarz!! Drobni sprzedają pod presję jaką manipulacją ci wytwarzają. My jesteśmy inwestorami, tamci to bandyci palący państwową
Jakbym czytał numeryka ;)

Pozdrawiam,H.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości