PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 02 lis 2018 15:07

Teraz zobaczymy, jak to pójdzie w Polsce - na moje oko leci w około 100 kinach...
Można doprecyzować tę liczbę - o ile dobrze dodaję to mamy 127 kin, nie jest to co prawda 478 kin jak przy "Kler", ale nie jest najgorzej :mrgreen:

REKLAMA


zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 02 lis 2018 15:14

jak to jest możliwe, że zdjęcia do filmu zostały rozpoczęte, więc musiało dojść do zawarcia umowy, natomiast spółka giełdowa nie informuje o tym oficjalnym raportem ?
Mam halucynacje czy p. Lauren poinformowała oficjalnie o rozpoczęciu zdjęć, natomiast Platige zapomniał poinformować o zawartej umowie ?
Czy zaczęli produkować film bez umowy ?
Cierpliwość - ich rola przy produkcji - to postprodukcja, czyli jeszcze nie ten etap.
Oczywiście co innego to przekazanie praw do ekranizacji (odpłatne), oraz spełnienie się warunków zawieszających do minimalnego wynagrodzenia dla PLI.
Aczkolwiek tweety Pani Lauren nie są oficjalnymi komunikatami Netflixa - amerykański SEC dopuszcza twitter jako oficjalny kanał dla spółek, ale wypada żeby to były tweety przynajmniej Netflixa :mrgreen:

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 02 lis 2018 15:22

Teraz zobaczymy, jak to pójdzie w Polsce - na moje oko leci w około 100 kinach...
Można doprecyzować tę liczbę - o ile dobrze dodaję to mamy 127 kin, nie jest to co prawda 478 kin jak przy "Kler", ale nie jest najgorzej :mrgreen:
Jakby przychody z polskiego rynku byly 4-5 razy nizsze niz Kleru to nie mialbym nic przeciwko 8) :mrgreen:
Pod katem wynikow box office: ktos z Was jest w stanie ocenic wiarygodnosc tej strony? https://www.boxofficemojo.com/
Na razie ADOL-a na niej nie ma ale pewnie niedlugo go wpisza.

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 02 lis 2018 16:16


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 02 lis 2018 17:09

widzę, że koledzy z forum kibicują, ale jakoś nie wierzą w sulces opowieści o indianie jonesie reportażu :mrgreen:
napalnie się na pierwszy łikend też nie jest odpowiednie, szczególnie, że to taki własnie łikend, gdzie bardziej ludzie myślą aby na cmentarz pojechać, a nie do kina :roll:
vincent na początku też nie zatrybiał aż w takim wymiarze, a jak opadł już kurz i ludzie przestali o nim mówić ( też kwota zarobku mi się kojarzyła z tymi 20 mln dol), to nagle po roku...zarobki skoczyły z 20 mln dolarów do ponad 40!
jest niezły film, nagrodzony i...może nie doceniamy gościa i jego wielkiej popularności:
https://www.polskieradio.pl/9/325/Artyk ... scinskiego
przez co i podchodzimy bez entuzjazmu do tej animacji :roll:
a w sumie kompleksów być nie powinno:
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,1144 ... inach.html

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Pijaczysko » 02 lis 2018 23:05

jak to jest możliwe, że zdjęcia do filmu zostały rozpoczęte, więc musiało dojść do zawarcia umowy, natomiast spółka giełdowa nie informuje o tym oficjalnym raportem ?
Mam halucynacje czy p. Lauren poinformowała oficjalnie o rozpoczęciu zdjęć, natomiast Platige zapomniał poinformować o zawartej umowie ?
Czy zaczęli produkować film bez umowy ?
Cierpliwość - ich rola przy produkcji - to postprodukcja, czyli jeszcze nie ten etap.
Oczywiście co innego to przekazanie praw do ekranizacji (odpłatne), oraz spełnienie się warunków zawieszających do minimalnego wynagrodzenia dla PLI.
Aczkolwiek tweety Pani Lauren nie są oficjalnymi komunikatami Netflixa - amerykański SEC dopuszcza twitter jako oficjalny kanał dla spółek, ale wypada żeby to były tweety przynajmniej Netflixa :mrgreen:
cierpliwość nie jest moją największą cechą ;)
nawet nie chodzi o cierpliwość, chodzi o permanentną i zamierzoną blokadę informacji
po prostu do wystrzału startera nie ma żadnych oficjalnych informacji, nie mówię tylko o W. lecz o ogólnej polityce informacyjnej, zdobycie wiarygodnej informacji jest utrudnione a komunikacja ze strony spółki niemal nie istnieje.
niebawem nwza, zobaczymy czy przy tej okazji zechcą powiedzieć ciut więcej.
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 03 lis 2018 08:58

Czy możemy oczekiwać, że film Jeszcze dzień życia, zostanie zgłoszony podobnie jak Walc z Baszirem kilka lat temu do walki o Oscara?

Cokolwiek powiem, będzie zapeszaniem. Tak, chcielibyśmy zgłosić film i prawdopodobnie się to odbędzie. Czy na ten rok, czy następny, tego nie wiem, nie ja ustalam ten harmonogram. To jest bardzo skomplikowana układanka związana z planami dystrybucyjnymi w Stanach Zjednoczonych, więc to nie jest aż takie proste. Na 99% tak, taki jest plan i go zrealizujemy. Zresztą byliśmy już kilkakrotnie blisko, ja miałem shortlistę oscarową przy Paths of Hate. Druga shortlista była przy filmie Kinematograf Tomasza Bagińskiego, przy którym projektowałem ujęcia i zajmowałem się montażem, więc gdzieś tam byliśmy blisko. Fajnie byłoby spróbować ponownie.

https://naekranie.pl/artykuly/damian-ne ... ad-3686201
Prawda gdzieś jest...

Miss_Money
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 23:08

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Miss_Money » 03 lis 2018 15:25

Przestańcie się oszukiwać. Proponuję sprawdzić rezerwacje na tego gniota.
Ja sprawdziłem Gdańsk, Kraków i Warszawę. Sale są praktycznie puste.

Hotel Transylvania, Dziadek do Orzechów: sale porezerwowane w 50% 3 godziny przed seansem.

Ja rozumiem, że inwestor nie musi się znać na animacji, ale spójrzcie jeszcze raz na trailer (22 tyś. wyświetleń :lol: )
i zadajcie sobie pytanie: czy to wygląda zachęcająco? czy gdybym nie miał pakieciku akcji to chciałbym płacić za oglądanie takiej "animacji"...?

Nikt poza zaprzyjaźnioną Wybiórczą nie chce się nawet wypowiadać na temat tej tandety.
Bo temat zbyt ambitny i poważny, żeby tak po prostu należycie zjechać.
Dobrze, że chociaż recenzentka FilmWebu miała odwagę nazwać rzecz po imieniu. Kicz.

Porównujecie tę komputerową wycinankę do Vincenta? :lol:
Vincent jaki jest taki jest, ale przynajmniej oglądając masz świadomość, że każda klatka była ręcznie malowana.
A tutaj co? Wizualna bieda. W dodatku komputerowa bieda, w której nie czuć ludzkiej ręki.
Oskar. Litości... Czy myślicie, że w tej akademii oni są ślepi?!


Miss_Money
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2018 23:08

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Miss_Money » 03 lis 2018 17:31

Ło matko co za głęboki, przenikliwy wywiad. :lol:
Hehe, feministkom to nawet jak myślisz, że dogodziłeś, to i tak będą warczeć jak wściekłe.. no.
Ale najważniejsze co się udało, to utrzymać standardowy poziom PR-u.
Ani słowa o PLI. Ani słowa o tym, że film właśnie wchodzi do kin...
..że można zobaczyć w wersji anglo- albo polskojęzycznej.

Brawo, tak trzymać! Jeszcze chwila, jeszcze rapocik i zaczniemy rundkę od 15zł.

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 03 lis 2018 18:22

6 listopada rusza nowe studio tvp info - wiadomo kto to ogarnia technicznie :mrgreen:

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 04 lis 2018 09:15

Czyzby po raporcie nie miało być telekonferencji? Informacja zawsze była minimum tydzień przed raportem a teraz cisza.
Prawda gdzieś jest...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 04 lis 2018 17:27

Zakładam, że telekonferencja to już świecka tradycja :mrgreen: a z informowaniem różnie bywało - nie zawsze było info tydzień przed...

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 04 lis 2018 18:30

Jutro ruszają zdjęcia do Wiedźmina. Zatem ziściły się warunki z memorandum, ciekawe kiedy zobaczymy te minimalne przychody z tytułu kręcenia serialu na rachunku finansowym.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 05 lis 2018 08:57

6 listopada rusza nowe studio tvp info - wiadomo kto to ogarnia technicznie :mrgreen:
Naprawdę robi wrażenie, a kasa z serwisu powinna spływać już do spółki 8)
''Telewizja Polska kończy też przygotowywanie innego nowego studia informacyjnego, z którego nadawane będą „Wiadomości”. Zakończono już prace budowlano-remontowe, obecnie trwają testy technologii i nowej oprawy graficznej programu (stworzyło ją studio Platige Image).''
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... -led-wideo


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości