Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: oszo » 17 gru 2018 16:29

jak patrze na ten papier to sie tu kurna mozna kisic i z 10 lat....

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 17:18

to tylko formalność ale tego w RB nie było,

Warunkowym zwycięzcą organizowanego przez PERN przetargu na realizację II etapu budowy Terminalu Naftowego w Gdańsku zostało konsorcjum firm Naftoremont-Naftobudowa i Agat. Wartość inwestycji wyniesie niespełna 327 mln zł.


https://budownictwo.wnp.pl/pern-wybral- ... 1_0_1.html

Ufamy że Agat nie będzie zlecał zbyt wielu prac naszej konkurencji...

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 17 gru 2018 18:01

Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 18:49


:)) witaj Yusuke

dawno Cię nie było, dzięki za linkę, ale dziś "hero dnia" jest Figat, dobrze się spisał. Dokładnie tak jak to powinno było być. Wybór partnera czyli Agat S.A. gwarantuje że wykonamy zadanie porządnie.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 22:18

Obrazek

Krach w USA jest nam na rękę, ucieczka z akcji trwa i będą siedzieć na kasie aż rynek samoczynnie obniży ceny nie tyle akcji co energii i metali a to dla takiego Polimexu jest korzystne. PM Morawiecki widzi tylko "niebo" a płac bez zwiększania wydajności nie można od tak podnosić bo to prowadzi do racjonalizacji aa więc czegoś co nie jest złym elementem bezrobocia a te jak wiadomo powoduje wyhamowanie oczekiwań płacowych.

S&P 500, opisywałem niedźwiedzi rynek już wcześniej ma kwartalnym interwale ma objęcie bessy

Stopy zwrotu waloru
1 tydzień -91.78 -3.48%
1 miesiąc -144.79 -5.38%
3 miesiące -342.86 -11.87%
6 miesięcy -227.81 -8.21%
YTD -127.67 -4.78%
1 rok -144.22 -5.36%


Amerykanie żyją od lat na krechę i kiedyś ten balon kredytowy pęknie. Takie zabawki choć miłe jak apple pay to otworzenie drzwi do niekontrolowanemu wydawaniu via karta kredytowa i taki Elon Musk(ten od Tesli) wiedział kiedy wyjść z takie Pay Pal'e. Mimo całej wojny celnej, takim Chinom jest to także na rękę, a zamiast eksportu mogą cieszyć się dorobkiem ostatnich dekad ale u siebie w domu, tam bańka nieruchomości też jest a wybrykiem jest już cena w takim HK.
PIS tzn, rząd nie będzie miał innego wyjścia jak zwiększenie puli inwestycji by temu przeciwdziałać...

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 23:02

Obrazek

Ropa...ropa... dobra ropa :)

Amerykanie odkryli ostatnio potężne złoża ropy i jakoś dogadują się z Arabami ale z Rosją już niekoniecznie a czy im w ogóle o ropę chodzi? Spójrzmy trzeźwo co Ameryka produkuje, broń, chemię i swoje samochody które są proste i mają być naprawione w każdej farmie przy pomocy młotka :)) a te nowe e-cary. Tesle i inne? Ameryka nie jest gotowa na taką produkcję z cała infrastrukturą i długo nie będzie a przecież nie pozamykają zakładów bo w Katowicach jakiś COP24 miał miejsce. Eksport i nauka produkcji u siebie a nie elita w Kalifornii a produkcja w Chinach a Amerykanie dopłacać jak Chiny czy Polska do żadnych E-busów nie będą. Liczy się profit a nie ideologie....tania ropa to trucizna na cały sektor elektromobilności ale też zyskanie czasu :)) Spójrzmy też na flagowy przykład takiego GE, wyrzuconego z Dow Jones (indeksu) 30 największych. Wkrótce ich osobiście przekonam :))

Co to ma wspólnego z Polimexem? Otóż ma, wygrywając teraz i to jest szansą przetargi możemy skorzystać z sytuacji, roku "taniej energii" bo 2019r rokiem wyborów a każdy chce zarabiać jak na Zachodzie, PIS zarzucił przynętę a rybom to smakuje. Ameryka i Brexit :)) więc wygrywajmy co się da :)) bo psychoza jest taka że rynki zapomniały czym są bessy a oferujący widzą tylko ciągle rosnące ceny.

A Europa, z kim z Włochami, Francją, bezrobociem iberyjskim? wystarczy spojrzeć na taki:

https://stooq.pl/q/?s=dbk.de
https://stooq.pl/q/?s=bayn.de

Jedni nie wiedzą na czym mają zarabiać więc czeka ich fuzja a drudzy połknęli amerykańską żabę i jest im żle a Bruksela wymyśla już nowe normy i dobija przemysł motoryzacyjny który z elektrykami wpisuje się w modę, ale na nich trzeba zarobić a nie każdy kupuje Tesle czy Porsche czy inne :))

Zobaczymy jak teatrzyk: dobry Trump, zły FED rozegrają :)

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 18 gru 2018 08:28

jak patrze na ten papier to sie tu kurna mozna kisic i z 10 lat....
Można... Będą wyniki, będzie wzrost

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: oszo » 18 gru 2018 09:39

jak patrze na ten papier to sie tu kurna mozna kisic i z 10 lat....
Można... Będą wyniki, będzie wzrost
...w sensie kisić bezpiecznie...tak nie bez sensu kisić, tylko kase kisić w pxm bez obaw o bessę...aczkolwiek...i polimex moze kosztować 2.00 :) w bessie...

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 18 gru 2018 09:59

jak patrze na ten papier to sie tu kurna mozna kisic i z 10 lat....
Można... Będą wyniki, będzie wzrost
...w sensie kisić bezpiecznie...tak nie bez sensu kisić, tylko kase kisić w pxm bez obaw o bessę...aczkolwiek...i polimex moze kosztować 2.00 :) w bessie...
Wg mnie tu będzie dłuższe kiszenie i tyle... :)

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: antycenzorparkietowy » 18 gru 2018 10:46


Można... Będą wyniki, będzie wzrost
...w sensie kisić bezpiecznie...tak nie bez sensu kisić, tylko kase kisić w pxm bez obaw o bessę...aczkolwiek...i polimex moze kosztować 2.00 :) w bessie...
Wg mnie tu będzie dłuższe kiszenie i tyle... :)

Kapusta kiszona na bigos musi być dobrze ukiszona, ale NIE ZA BARDZO!

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 18 gru 2018 11:35


:)) witaj Yusuke

dawno Cię nie było, dzięki za linkę, ale dziś "hero dnia" jest Figat, dobrze się spisał. Dokładnie tak jak to powinno było być. Wybór partnera czyli Agat S.A. gwarantuje że wykonamy zadanie porządnie.
Witaj Cz. K. Obecnie brak czasu i zalatany trochę. Pamiętasz jak latem pisałem o rozkręcaniu własnego interesu? Właśnie to się dzieje i stąd brak czasu na forum.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 gru 2018 11:39

a samuraje zyjo czy opuscily juz poklad he

żyjemy i czekamy na werdykt w Puławach, a od weekendu na wydarzenia w EO.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 gru 2018 11:44


:)) witaj Yusuke

dawno Cię nie było, dzięki za linkę, ale dziś "hero dnia" jest Figat, dobrze się spisał. Dokładnie tak jak to powinno było być. Wybór partnera czyli Agat S.A. gwarantuje że wykonamy zadanie porządnie.
Witaj Cz. K. Obecnie brak czasu i zalatany trochę. Pamiętasz jak latem pisałem o rozkręcaniu własnego interesu? Właśnie to się dzieje i stąd brak czasu na forum.

Powodzenia Y :))

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 gru 2018 11:47

Kapusta kiszona na bigos musi być dobrze ukiszona, ale NIE ZA BARDZO!

za każdy razem jak ugotuję bigos to za słony i kwaśny :)) nawet z białą kapustą przedłużony. Masz jakieś swojskie przepisy? grzybki mam, suszone :)

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 gru 2018 11:51

@Rocky

księga powoli się kończy, warto pomyśleć komu przekażemy pałeczkę a mnie w lutym nie mam a od 10.04 T2 szykuje mi ekstra "wakacje" (3-m-ce).

Opcja: piszemy dalej w tej księdze tzn. dłużej niż 151 stron tak długo by była in plus :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości