MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

wszystko na temat spółek publicznych
galahad
Młodszy chorąży
Posty: 695
Rejestracja: 25 lip 2006 15:26
Lokalizacja: Szczecin

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: galahad » 22 lis 2019 17:54


REKLAMA


sitting_bull
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3620
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: sitting_bull » 10 sty 2020 21:45

Uwielbiam Spółki, które zrobią 2000% zysku, a o których na tym forum cichutko.
MNS idzie w kierunku 100zł/akcję, przychody, zyski, mały FF, brak spekuły i bujania, tylko fundamenty się liczą.
Możliwa spora dywidenda za 2019 rok.

kasa płynie od aktywnych do cierpliwych....

Myślący
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 358
Rejestracja: 03 paź 2006 17:40
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Myślący » 15 sty 2020 08:43

Drobna korekta obecnie, można dobrać ciut taniej a towaru malutko.
Też widzę, że idzie tutaj gruba jazda.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 17 sty 2020 10:04

No tzreba przyznać że papaier wyglada ciekawie----w prawdzie kiedyś od czasu do czasu na niego lukałem , ale potem byłem zbyt zajety innymi spółkami , a wyglada na to ze znowu pzregapiałem ciekawy kwit.

I nie chodzi mi tutaj o Wrost obecny kursu ale o WYNIKI ---Cash FLow--i to ze nadal spółka jest raczej niedrofgo wyceniana bo Kapitalizacja 20 baniek --- przy takich wynikach w czasach gdy Inflacja zaczyna mocno uderzac w swiatowe drzwi --a oni zajmuja sie handlem surowców anytyinflacyjnych ---to raczej niewielka jest wycena.

Obrazek

Spółka ma ponad 5 MLn pln hajsu

Obrazek

I zwarty akcjonariat---tu moze byc jeszcze BAAARDZO ciekawei tym barziej ze sławus od jakiegos czasu tu pisał juz co nieco takze "wrocław " pewnie tu też jest.

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 17 sty 2020 10:19

porównałem te wyniki do MEnnicy Polskiej ----duzej spółki ktora warta jest 1.1 MLD PLN ---to Q.rka ta spółeczka warta 20 MLN PLN obecnie po MOCNYCH WZROSTACH :roll: ---nie ma wcale sie czego wstydzić...JA pikole...FIU..FIU...

problemem staje sie płynność ale na to też jest rada, jak za jakis czas zrobia np split akcji....

Wyniki po 3 qw Mennicy Polskiej...

https://www.bankier.pl/wiadomosc/MENNIC ... 65011.html

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 20 sty 2020 09:02

ciekawe paczuszki zaczynaja sie pojawiać na MNS zarówno na K jak i na s...Co z tego wyjdzie obaczymy... 8)

ja satwaim ze jednak Popyt weźmie górę ...

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 20 sty 2020 09:53

A tak w ogóle to sprzedam wam pewien MYK --- którym kieruję sie na rynku---Którym kierowałem sie przy wyborze np TSgames...

Tzreba odróżnic aktualna CENE oraz WYcenę spółki ----od JEJ WARTOŚCI---jesli cena / wycena spółki jest duzo ponizej wyznaczanej Wartosci pzrez was to wartop taka spółke zapakować .

Teraz odpowiedzcie sobie sami na PYTANIE --- czy z takimi wynikami spółka jest WARTA tylko 20 MLN PLN jak ją rynek wycenia czy jednak porównujac ja z innymi spółkami i ich wynikami Wyceniacie ja na DUZO WIECEJ niz jest obecnie na rynku? ---mozecie zobacvzyc np wyniki Konkurenta Mennicy Polskiej --ktora ma wycene ponad 1 MLD PLN--już nie wspomne o spółkach rynkowych wartych 20 MLN PLN i nawet zancznie wiecej jakie One prezentuja wyniki a jakie MNS.... :lol: 8)

LOGIKA ...LOGIKA...i jeszcze raz LOGIKA...

Przyznam szczerze ze od wielu wielu meisiecy( prawei od roku) nie zerkałem na MNS i dlatego pzregapiłem troche ten kwit ich wyniki itp---mozna było brac sporo nizej ALE...moim zdaniem branie tego kwitu przy kapitalziacji 20 MLN PLN--to nadal powiniene byc bardzo GOOD deal Na przyszłość. 8) :lol:

Pokój z wami Ludzie. 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 27 sty 2020 13:45

Złoto ma chrapkę zeby isc na historyczne maxy----jak je przebije to dopiero moze byc ciekawie bo wtedy moze zrealizoawać sie LONG TERM spodek...


Obrazek

sitting_bull
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3620
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: sitting_bull » 31 sty 2020 12:27

MNS to pewny papier jest. Niewiele konkretnych Spółek na NC może pokazać takie fundamenty.

kasa płynie od aktywnych do cierpliwych....

qobaPL
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 09 mar 2017 16:06

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: qobaPL » 06 lut 2020 10:33

No i przed publikacją raportu mamy zwiększone obroty + powrót >20 PLN, zacnie 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 06 lut 2020 11:07

jesli przebija szczyty w okolicach 25 PLN to zapewne moga realizaowac formacie Choragiewki...

Do wyników zostało juz kilka sesji , ale najwazniejsze bedzie to czy świat mocniej zacznei uciekac do bezpiecznych przystanii czyli np. złota srebra...itp.

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 07 lut 2020 10:06

no i historyczny opór został naruszony , czy na trwałe ---zobaczymy , ale spółka naprawde wyglada fajnie Fundamentalne i moze wygladac w przyszłosci jeszcze fajniej.

Obecna kapitalizacja to 27 MLN i p/e niecałe 10 --przy 160 MLn przychodów po 3 qw...zobaczymy jaki bedzie 4 qw.

Porównajmy to do Mennicy Polskiej ---kapitalziacja 1.1 MLD PLN p/e 47 --- przychody po 3 qw. 500 mln PLN.

wnioski pozostawiam kazdemu indywidualnie...

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 11 lut 2020 11:30

w piątek będą wyniki za 4 qw. Potem zobaczymy jak bedzie sie na świecie rozwijała sytuacja , ale 'bezpieczne przystanie" moga miec wziecia a co za tym idzie i wyniki MNS w przyszłym roku mogą znacznie sie poprawiac---Obecna kapitalizacja pomimo wyznaczania nowych historycznych kursów to nadal poniżej 30 mln PLN.... 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: Julian11 » 15 lut 2020 09:39

poszedł raport , osobiscie spodziewałem sie ciut lepiej w 4 qw , ale i tak jest COOL ----tym bardziej że...

Widac juz uciekanie do bezpiecznych przystani , obligi US , kursy Dolca , CHF itp. ---inflacja w Polsce zaczyna coraz mocniej sie panoszyc , to wszystko powinno pozytywnie wpływac na ruchy antyinflacyjne w Polsce i zwiekszac popyt ktory i tak rośnie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 22213.html

Obrazek

najwazniejsze wycinki z tego raportu...moim zdaniem .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


reasumując moim zdnaiem wszytko idzie w bardzo dobra stronę, spółka ma C/Z ponizej 10 , ma na kontach 7.5 MLN PLN , pokazuje historyczne wyniki --- na tle konkurencji czyli Mennicy Polskiej nie wyglada wcale tak biednie jesli chodzi o skale biznesu ( 233 MLN Przychodów) a jest prawie 50 razy tańsza , spółka moze dalej rozwijąc swój bizens ze wzgledu na uwarunkowania globalne gospodarczo/inflacyjne. Mała ilosc akcji i widoczny popyt na małe spółki ktory moze nadal rosnac powienien sie przełożyc moim zdnaiem w kolejnychy miesiącach /kwartałach na znaczeni zwiekszenie wartosci tej spółki. I tego sie trzymam. 8)

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MENNICA SKARBOWA [MNS] Pewne inwestycje w metale szlachetne

Postautor: fluidek » 15 lut 2020 13:16

No właśnie. Rynek chyba oczekiwał ciut lepiej. Kurs zamknięcia z piątku raczej nie do utrzymania. Ale dobrze ze podbili. Będzie z czego spadać


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości