MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 16:40

Opotyk go chyba wkurzył.
Optyk jest wyjątkowo bezczelnym kłamcą, ale to nie chodzi o niego. Zresztą Wy wszyscy ostatnio macie jakieś niezrozumiałe dla mnie trudności w dostrzeżeniu radykalnej różnicy pomiędzy dywidendami likwidującymi dyskonto a tą komedią którą zapowiedział Cze.

To nie jest żaden "pierwszy krok" ani "krok w dobrym kierunku" ani "przełom" bo w ciągu tych trzech lat "dywidend" Cze tanio przejmie kolejne kilkanaście procent spółki.

Podstawową przyczyną jest zmęczenie Czechowiczem. Nie chcę się już nim zajmować. Akcje sobie poleżą aż do squeeze out, niech leżą bez pisaniny.

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 27 paź 2020 16:58

Ależ pułkowniku nic nie napisałem, że ta skromna dywidenda zlikwiduje dyskonto. Zauważyłem jedynie że miesiąc temu nawet nikt nie myślał o czymś takim. Więc dla mnie jest to krok w dobra stronę.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 27 paź 2020 17:03

Lepiej odwołaj tego focha bo nie wytrzymasz 8)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 27 paź 2020 17:14

Juz mi sie zrobilo zal i troche smutno o czym to nas "pan pulkownik" bedzie teraz codzienie ( no chyba, ze o moim nicku po tym kolejnym ciosie); no i sam az taki cios, zeby latami pisac "jak wypadnie ten numerek" (na rulecie czy w totka) i kiedy znow cholercia pisalem mu stale, ze to nie tak, no i wreszcie on wypadl(!) to zamiast wielkiej wygranej, zabrali :P mu pieniadze - a tu widze, ze stara, dobra forma :!: :lol:

"pan pulkownik napisal"
Opotyk go chyba wkurzył.
Optyk jest wyjątkowo bezczelnym kłamcą, ale to nie chodzi o niego. Zresztą Wy wszyscy ostatnio macie jakieś niezrozumiałe dla mnie trudności w dostrzeżeniu radykalnej różnicy pomiędzy dywidendami likwidującymi dyskonto a tą komedią którą zapowiedział Cze.

To nie jest żaden "pierwszy krok" ani "krok w dobrym kierunku" ani "przełom" bo w ciągu tych trzech lat "dywidend" Cze tanio przejmie kolejne kilkanaście procent spółki.

Podstawową przyczyną jest zmęczenie Czechowiczem. Nie chcę się już nim zajmować. Akcje sobie poleżą aż do squeeze out, niech leżą bez pisaniny.

Acha, juz nie "dywidenda", ale " dywidenda likwidujaca dyskonto" 8)
No to piszemy o niej kolejne lata! 8)

Glupia moze analogia, ale to jakby kto kijkiem dziubal slonko, zeby mu spadlo i domagal sie dlugiej dzidy bo kijek ponoc za krotki. A kiedy ja wreszcie dostal, dziubnal raz i dwa i mu nie spadlo, zmienia swoje proroctwa na "dzide tak dluga, ktora dosiegne i jednak spadnie" - zreszta, mozna dowolnie wiele zabawnych tworzyc. Czekamy wiec juz nie na "dywidende", a na "dywidende, ktora zlikwiduje dyskonto"! 8)

Z litosci podpowiem, ze taka dywidenda nazywa sie "zaawansowana faza dlugiej hossy", jak w latach 2003(1?) - 2007 :P
Ostatnio zmieniony 27 paź 2020 17:18 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 27 paź 2020 17:17

Co taka cisza na forum wczoraj euforia kilkadziesiąt wpisów.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 27 paź 2020 17:27

"pan pulkownik napisal"


To nie jest żaden "pierwszy krok" ani "krok w dobrym kierunku" ani "przełom" bo w ciągu tych trzech lat "dywidend" Cze tanio przejmie kolejne kilkanaście procent spółki.

Podstawową przyczyną jest zmęczenie Czechowiczem. Nie chcę się już nim zajmować. Akcje sobie poleżą aż do squeeze out, niech leżą bez pisaniny.

A to moze sie akuat sprawdzic! Niekoniecznie idealnie 3, ale mniejsza juz o to.

Zauwze tu jednak , ze to "pan pulkownik" byl zawsze piewca takiego kapitalizmu - przeciez bogacz placi podatki, zatrudnia(!) i wszystkim niebogatym od jego chciwosci przybedzie! Byl ryszard k ( i "czekanie na rope") byl tomasz cz. (i "czekanie na dywidende") - moze cas wybrac nasteponego bogacza od ktorego juz na pewno innym przybedzie! :P

Oby nie musial "pan pulkownik" zmieniac zdania co do "wolnych" sedziow ...

;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 17:42

Nawet tak złośliwy troll jak Opty powinien rozumieć że pół złocisza dywidendy przy czterech złotych zysku tylko formalnie nazywamy dywidendą. Realnie to kpina.
Rynek to zauważył.
Na ogłoszenie dywidend z pewnością zareagowałby euforią. Na ogłoszenie parodii dywidend zareagował spadkiem (pomimo że nie miał z czego spadać przy kursie około 0.55NAV). Amen.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 27 paź 2020 17:44

@weteran

Nie przeginaj! Jest istotna róznica gdy dywidenda wynosi 1-2% a 2-4% ( tak jak w dotychczasowej polityce było). Przy 30zł NAVu mamy 30gr do 60gr i 60gr do 1,2zł. Natomiast przy 35zł NAVu co może być już na koniec 2021r to różnice będą jeszcze większe. Nawet przy dzisiejszym kursie 60gr a 1,2zł to jest kolosalna różnica w stopie procentowej.
Pułkownik zawsze pisał o wypłacie co najmniej 2-4% ja zresztą też.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 17:50

Pułkownik zawsze pisał o wypłacie co najmniej 2-4% ja zresztą też.
Prawdę mówiąc zawsze pisałem o 4%NAV jako o absolutnym minimum. 2%NAV byłoby akceptowalne tylko awaryjnie, gdyby trafił się jakiś słabowity okres.
Normalnie targetujemy w zysk 15%NAV nawet podobno w "co najmniej 15%NAV". Więc wypłata 4%NAV stanowiłaby zaledwie 27% zysków. Mało, ale akceptowalne. Połowa tego lub nawet ćwiartka to już nie jest coś co nazwałbym dywidendą.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 27 paź 2020 18:04

Coraz więcej piszą o Answear...
https://strefabiznesu.pl/answearcom-pol ... 1-15259300
Jeden z największych multibrandowych sklepów internetowych w polskim internecie – Answear.com – jest obecny już w 7 krajach.
https://www.biznesinfo.pl/historia-sukc ... answearcom
Historia sukcesu, kto stoi za biznesem modowym Answear.com?
O Tomku ani słowa

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 27 paź 2020 18:08

Mała ta dywidenda to fakt. Ale pocieszające jest, że od dawna siedzimy na tej spółce i jeszcze nic nie dostaliśmy. Jak Pisałem wcześniej jest to jakieś światełko w tunelu. Nie wiemy czy dywidenda będzie płacona raz czy dwa razy w roku jak np. LVC. Kolejne dywidendy powinny być coraz wyższe kwotowo. Wszak chyba nikt nie m wątpliwości, że w kolejnych latach NAV będzie przyrastał, może nawet przyspieszy. Jest to argument dla graczy dywidendowo-długoterminowych. Obecnie wiele firm czołowych i małych zawiesza wypłaty dywidend a my jednak dostaniemy. Dlatego nie odbieram tego komunikatu negatywnie.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 28 paź 2020 00:39

"Incoqnito" napisal:

@weteran

Nie przeginaj! Jest istotna róznica gdy dywidenda wynosi 1-2% a 2-4% ( tak jak w dotychczasowej polityce było). Przy 30zł NAVu mamy 30gr do 60gr i 60gr do 1,2zł. Natomiast przy 35zł NAVu co może być już na koniec 2021r to różnice będą jeszcze większe. Nawet przy dzisiejszym kursie 60gr a 1,2zł to jest kolosalna różnica w stopie procentowej.
Pułkownik zawsze pisał o wypłacie co najmniej 2-4% ja zresztą też.

OK - ja naprawde nie chce sprawiac nikomu tu przykrosci - wystarczy, ze jeden "maratonczyk z <deficytem empatii>" :oops: juz caly dzban innym (czesto "zyciowo"!) jej dostarczyl...

Po prostu zawsze byl krzyk o "dywidende", a nie o okreslona jej wielkosc.
Moze i pojawialy sie oczekwiania w postach ( nawet na pewno, jako % NAV - pamietam ) jednak tu wszystko tu jest z taka zyczeniowoscia pisane, ze i to (pewnie nie tylko mnie) jakos "uszlo"... Plus "cywilizacja skrotow" i redukcjonizm wszedzie (najpierw jest o "minimalnej dywidendzie" a pozniej zostaje tylko nieredukowalna "dywidenda") - niemal we wszytkich mediach rzadza "humanisci", nie rozumiejcy procesow, za to majacy ("wykute na pale") "rozwiazania" - oczywiscie platne!

Panie pulkowniku - mozecie wracac na posterunek! :twisted: :lol:

Przy okazji: ma wiele racji "U-boot" w poscie wyzej, tylko to znany "cwaniak" i to wciaz plany.. Do tego niejasne dla mnie odwolanie zlozonych zlecen po 15 zl, co zasluguje naprawde na jakas analize.
Zreszta, plany juz byly (i fajne progi cenowe do 100 (stu) zl w nowtowaniach!) i "sie zbyly" bo cos tam i cos tam - zas to dziwaczne odwolanie skupu juz jest faktem, nie planem!
Dla mniej zorientoanego ( a moze jednak lepiej?) to wyjatkowo "nieciekawa" kolejna "kiwka"** - i stad moze tez pewne oszolomienie popytu i podazy dzis. Niekoniecznie jednak "radosne oszlomienie" + opadajace (po post_COVID-owym mega-odbicu) te oba indeksy z ktorymi MCI jest skorelowane (nawet podczas sesji bylo).

Swoja droga, taka gora kasy za ATM i co? Po co dzielic sie ze wspolniakmi, jak lepiej ich "wymaratonowac"? :oops: :|

** sprawe odwolania naprawde wypdaloby jakos "przeswietlic" - mozna wpasc w niezle trapaty (np. na lewarze, gdzie kada zlotowka kursu czyni wielka roznice) majac pewnosc gotowki w ilosci "ilosc akcji x 15 zl.", a nie majac juz zadnej pewnosci za ile to bedzie mozna uplynnic..

;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 28 paź 2020 08:21

Po prostu zawsze byl krzyk o "dywidende", a nie o okreslona jej wielkosc.


Panie pulkowniku - mozecie wracac na posterunek! :twisted: :lol:


Swoja droga, taka gora kasy za ATM i co? Po co dzielic sie ze wspolniakmi, jak lepiej ich "wymaratonowac"?
Wredne kłamstwo!! Zawsze jako jeden z wariantów podawaliśmy (ja i Inco) groszowe dywidendy i wyraźnie wskazywaliśmy że nie o coś takiego chodzi. To zresztą byłoby nielogiczne gdyby ktoś oczekiwał poprawy dyskonta od symbolicznej dywidendy. Niby czemu? Normalne dywidendy uwiarygodniałyby NAV, sprawiłyby że rynek rozumie MCI itd. Maluśkie nie mają znaczenia.


Nie dam rady tu więcej pisać. Foch jest fochem. Przede wszystkim mam dosyć Czechowicza. Nie muszę i nie chcę się nim już zajmować. Nie handluję jego akcjami, tylko trzymam aż do squeeze out. Twoich kłamstw też mam dosyć. Inco zszokował mnie dzisiejszym wpisem (na inwestycyjnym forum!) "o zwalczaniu lewactwa". Akurat w sytuacji gdy najpodlejszy skvrwysyn polskiej polityki nakazał Polkom rodzenie zdeformowanych płodów czuję się levakiem i chcę rozyebania tej katolickiej junty.


Widzę że na koniec się zgadzamy. Przedwczoraj Kierownik pokazał plan wymaratonowania wspólników. Dlatego bardzo się dziwiłem że chłopaki na Forum piali z zachwytu. Mnie nie wymaratonuje. Czekam na spodziewane zmiany prawne. Czekam na rozstrzygnięcie procesu z Raimondo. To są ważne tematy dla MCI, a nie jakiś tam NAV (który zobaczy wyłącznie zwycięzca lub zwycięzcy tego ultramaratonu) lub groszowe wypłaty dla zmylenia słabszych biegaczy.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 28 paź 2020 08:39

Nie manipuluj młoddy. Nawet słowa nie ma o działaniach wobec kobiet tylko o ochronie zabytków, kościołów pomników i postawieniu tamy lewackiej zarazie niszczącej dobra narodowe i mienie prywatne.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 28 paź 2020 09:00

Nie manipuluj młoddy. Nawet słowa nie ma o działaniach wobec kobiet tylko o ochronie zabytków, kościołów pomników i postawieniu tamy lewackiej zarazie niszczącej dobra narodowe i mienie prywatne.
Ludzie są ważniejsi niż budynki. Wasza pisowska strona podpaliła kraj atakując prawa kobiet. Pluję na takich narodowych hitlerków jak ty. Znalazł się obrońca ojczyzny 30cm w łapie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości