MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 28 paź 2020 09:14

Chyba ci się coś po#ebalo w bani od tego MCI. Nie chce tu robić chlewu więc nie napiszę nic więcej na ten temat moredeczko :twisted:

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 29 paź 2020 03:28

Nie manipuluj młoddy. Nawet słowa nie ma o działaniach wobec kobiet tylko o ochronie zabytków, kościołów pomników i postawieniu tamy lewackiej zarazie niszczącej dobra narodowe i mienie prywatne.
Ludzie są ważniejsi niż budynki. Wasza pisowska strona podpaliła kraj atakując prawa kobiet. Pluję na takich narodowych hitlerków jak ty. Znalazł się obrońca ojczyzny 30cm w łapie.

ojejciu... :lol:

(nic o MCI i rynku, a tyko nocne glupotki, wiec male :P )

wchoze w nocy i widze, ze covido-histeria juz niezle spustoszenia uczynila :lol:

jako czlek coraz mniej zorintowany w tym "co kto dzis powiedzial" :lol: (a za pol roku nikt sobie - odpytywany naet - nie przypomni!) Co tam -po tygodniu te bzdety znikaja! lekam sie jednak argumenow narodowego (na-zizm) i miedzynrodowgo socjalizmu:

a) nie wyjedzajcie towarzysu hitlerem - nawet symbole sa...a sprawdzcie kogo! :P No i (bo pozno) wiec skrotowo:" haslo "eugenika" daje wam do przemyslnia i poczytania, tylko nie broszur "ruchow postepu" (zreszta, to wtedy tez byl "postep" - i te same argumenty) . Akut tu ci narodowi byli sparwniejsi.

b) a gdzie prawa Mezczyzn!? Rowniez "plodzicieli", bo tak sie po latach "gotwania zaby" "prawami kobiet", tak sie chyba ojcow teraz okresla.

c) nie znam kultury w sensie historycznym, ktora walczylaby o prawo do (jakby nie nazwac czlowieczej istoty zywej) prawo do ...zabiajnia! Cos nie tak chyba z glowami, jesli o to sie juz normalnie...walczy!

d) owa KON- STY- TU- CJA (pametacie jeszce? :P ) mowi jasno i zrozumiale i jak ekstrema "pzeprowazila" takie pytanie do odpowiedniego sadu - nie mial juz wyjscia, by nie robic z KON-STY-TU_CJI w tak reatywnie blahej (punkt "e") sprawie) ... - nazwijcie to sobe jak chcecie ;)

e ) (i moze najwzniejsze) jakze trzeba byc zapolitykowanym, jak trzeba miec populistycnymi gierkami, jak tym piso-antypiso zakuta glowe, zeby...mnie zajelo kiedys z ciekawosi jakie 30 minutek i znalzlem caly wahlarz optymlnych kotowo i "wysilkowo" ofert. Sprobujcie i wy!
Najaszybsze i najtansze sa chyba wycieczki do Slowacji - kilka stowek max z hotelem, noclegiem, wszystkimi posilkami, klima i ogrzewanie w autokarze itd. Europejskie (UE) szpitale i lekarze, wszysytko w jezyku polskim (zreszta sie niewiele roznia) i wszystko "na pelnym legalu"...

I to mnie w sumie ozywilo! :P ( poza tym, jakimi to bzdetami medialnymi zyja napinalajacy codziennie, co ma robic prezes MCI i menedzerowie wysokiego szczebla) --> rozumiem "pisowska ciemnote", rozumiem przerozne deficyty umyslowe , ale tyle jest sasiadow Polski, gdzie "problem" mozna w mig zalatwic za niewielkie sumy - no jak mozna na to nie wpasc!? :shock: Polacy o tym doskonale wiedza, wiec naparza sie esktrema z ekstrema i... ja nawet w ogole przestalem ogladac jakiekolwiek TV-widomosci, wiezac troszke o wirusach i statystce.

A ze strachu przed przemodnym wirusikiem (ale Killerem) wylecze was innym razem, wiedzac odrobine ( ale wystarczy) o tych pol-zywych tworach natury ( a i ogolnie czym sa "patogeny") i zacznie wiecej o stastystyce - zdziwlibyscie sie, jak jej rezultaty sa "nientuicyjne" i jak latwo nieznajacych jej wprowadzic w blad! Co zreszta robia w medaich "humanisci" (i zapolitykowani) kazdego dnia! :P

młoddy
Podporucznik
Posty: 12645
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 29 paź 2020 08:33

ojejciu...

jejciu, jejciu
Nasz wieloletni Kolega założył wątek wzywający do tępienia lewicowców, wkleił potężny biceps i poleciał bronić kościołów przed dziewczynami które nie chcą żeby im kler pluł do zupy wprowadzając ostrzejsze przepisy aborcyjne niż w Iranie.
Jestem zaskoczony że mieliśmy na pokładzie hitlerka, który nazywa ludzi zarazą i wspiera bojówki.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 paź 2020 09:05

Posłuchaj trepie w przeciwieństwie do ciebie nie brakuje mi konsekwencji i jeśli coś mówię/piszę to trzymam się tego. Nie zamierzam tu robić chlewu, ale jeśli będziesz mnie tu oczerniał będę zmuszony niezbyt elegancko ci odpowiedzieć. Wklej l#waku linka do tego postu i niech każdy sam sobie oceni czy nawoływałem do czegokolwiek czy to były cytaty, które jak najbardziej popieram.
Tu masz przykład nawoływania tęczowy demokrato:
Obrazek
A teraz żegnam uprzejmie idź leczyć swoje fochy!

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 paź 2020 09:33

MCI łowi grube e-ryby
Giełdowa grupa private equity po rekordowym wyjściu z inwestycji szykuje się do kolejnych transakcji. Ogranicza małe projekty i koncentruje się na cyfrowych liderach....
... Teraz zamierzamy nieco zmodyfikować model inwestycyjny. Chcemy mieć w portfelu mniej spółek — 8-12, a nie 30, jak czasem bywało. Jest to związane z ograniczaniem przedsięwzięć venture capital na rzecz transakcji buyoutowych i private debt. Będą to większe inwestycje, między 200 i 500 mln zł — mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital...
Sprawa Raimondo:
...Przy transakcji nie obyło się bez sporów związanych z tzw. wyciskaniem drobnych akcjonariuszy spółki po przekroczeniu przez MCI progu 95 proc. udziałów. Mniejszościowy inwestor Raimondo Eggink publicznie kwestionował zaproponowanącenę i domagał się, by drobni otrzymali „cenę godziwą”.


— Już w 2017 r., gdy robiliśmy wezwanie na ATM, zapowiadaliśmy wprost, że będziemy dążyć do zdjęcia spółki z giełdy. To nie była żadna niespodzianka, a cena, którą zapłaciliśmy przy wykupie, i tak o kilkanaście procent przewyższała przepisowe wymagania. Takie kontrowersje i niezadowolenie z wyceny pojawia się niemal przy każdym zdejmowaniu spółki z giełdy — mówi Maciej Kowalski
Kolejny mega exit w 2021r ??? :shock:
Drugą dużą platformą e-handlową, którą ma w portfelu MCI, jest grupa Morele/Pigu, złożona z e-sklepów z elektroniką w Polsce i krajach bałtyckich. Fundusz Tech.Ventures wycenia posiadany w niej pakiet na 246 mln zł, co — po sprzedaży ATM — czyni go najwięcej wartym aktywem w portfelu MCI.

W sprawie modelu wyjścia z tej inwestycji, do czego może dojść już w przyszłym roku, mamy otwarte głowy i nie wykluczamy giełdy. Bardziej realna jest jednak transakcja na rynku prywatnym — w szczególności w przypadku Pigu, które nie działa na polskim rynku. Dostrzegamy spore zainteresowanie inwestorów na GPW segmentem e-commerce. Nie bierze się to z niczego — pandemiczny wzrost obrotów to jedno, drugie to trwałe zmiany zwyczajów zakupowych i przejście konsumentów do internetu — mówi Maciej Kowalski.
Kondycja portfela:
Przedstawiciele MCI zapewniają, że większość spółek portfelowych nie ucierpiała w wyniku pandemii — wręcz przeciwnie.
— 75 proc. naszego portfela to spółki, dla których pandemia to okres akceleracji — e-sklepy, fintechy oraz spółki świadczące usługi w modelu software as a service (SaaS), notujące teraz znaczący wzrost obrotów, który np. w przypadku dostarczającego platformę do prowadzenia e-sklepów IAI przekracza 80 proc. — twierdzi Tomasz Czechowicz.
Resztę portfela stanowią spółki, które przechodzą teraz dopasowanie modelu biznesowego. Najmniej — jak podkreśla prezes MCI — jest takich, których wyniki ucierpiały.

Gett, czyli izraelski odpowiednik Ubera, w którym mamy pakiet, zanotował czasowy spadek przewozów w segmencie konsumenckim i biznesowym, ale za to bardzo szybko wzrosła liczba obsługiwanych przez niego zamówień e-handlowych. Gorzej jest w spółkach, na których usługi w praktyce nie ma popytu, przede wszystkim platformach internetowych z segmentu travel, jednak ich udział w naszym portfelu wynosi poniżej 4 proc. — mówi Tomasz Czechowicz.
https://www.pb.pl/mci-lowi-grube-e-ryby-1006921

młoddy
Podporucznik
Posty: 12645
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 29 paź 2020 09:42

Sam siebie oczerniasz. Wątek który założyłeś jest do wglądu. Moderator z nieznanych przyczyn go pozostawił. Każdy może sobie poczytać Twoje ekstremistyczne treści.

Trafnie zauważasz że ekstremizm jest po obu stronach, ale to w najmniejszym stopniu nie usprawiedliwia Twojego ekstremizmu. Każde ostre przegięcie to szajba, zło i głupota.

Nic mi nie wiadomo o tym żebym miał lewicowe przekonania, ale oczywiście dla prawicowego ekstremisty prawie wszyscy są lewacką zarazą.

Natomiast na pewno jestem tęczowy w tym sensie że osoby LGBT mają prawo sobie normalnie żyć, a nie być zastraszanymi przez nazistowsko-kibolskie bojówki, które najwyraźniej wspierasz.
Skoro masz dla gejów tak dużo agresji to prawdopodobnie sam nim jesteś. Walka z LGBT jest bardzo charakterystyczna dla homoseksualistów którzy ukrywają własny homoseksualizm maskując się sutanną lub klasyczną rodziną.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 paź 2020 09:51

Idż d#bilu do lekarza. Wczoraj moja partnerka protestowała razem z koleżankami. Pewnie dziś ją pobiję gł#polu bo jak ona mogła :mrgreen:
Foch już minął :shock: :shock: :lol:
Obrazek

Obrazek

A teraz pisz pr#ygłupie co tam sobie chcesz...Bez odbioru nt twoich głosów ze łba.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12645
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 29 paź 2020 10:21

Tobie się wydaje że jesteś obrońcą ojczyzny, że będziesz swoją wątłą piersią biegacza dawał odpór jakiejś zarazie. Myślę że psycholog miałby tu dużo do roboty, być może nawet psychiatra.

Od ochrony budynków kościelnych to jest policja a nie bojówki. Też byłem kiedyś kibolem (dawniej to się szalikowiec nazywało) ale w wieku siedemnastu lat dorosłem i mi przeszło. Pięćdziesięcioletni kibol, hejter, ekstremista to postać tragikomiczna.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 paź 2020 12:38

Tomek czas chyba na mocniejsze przeszacowania tego fintechu...
Azimo, a UK-headquartered remittance company whose major African markets include Nigeria, Ghana and Kenya, saw a nearly 200% increase over the expected number of new customers in April, May and June.
https://www.fintechfutures.com/2020/10/ ... -covid-19/
“We’ve always been more interested in the Asia Pacific than the US,” Azimo’s chief operating officer, Dora Ziambra says.

“Australia is also an English speaking country where there’s less localisation needed [than other Asian Pacific countries], and it’s a place where 30% of the population is foreign born and has connections to another country. So it lends itself as a next step of international expansion.”

And with AU$28 billion remittances sent abroad from Australia every year, Ziambra says “there’s still room for Azimo to offer a competitive product.”

She says Azimo stands out from other digital players in terms of the breadth of its network and its wide range of payout methods.
https://mozo.com.au/international-money ... -transfers

młoddy
Podporucznik
Posty: 12645
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 29 paź 2020 15:07

Także uważam że na covidzie i tuż po covidzie będzie dobry czas dla portfela. Problem w tym że to nie ma dużego znaczenia dla kursu MCI. Kontynuujemy tutejszą tradycję - wzrósł NAV/s więc wzrosło dyskonto. A jak wiadomo tradycji trzeba bronić :lol:
Więc Tomek broni. Zuch! Nadawałby się do prawicowej bojówki.

Nie jest łatwo bronić, bo dobry wynik portfela połączony ze skupem akcji próbowały podnieść kurs.
Ale dał ogłoszenie że dalszy BB grozi zmniejszeniem dyskonta (to właśnie znaczy niedostatek zgłaszających się na wezwanie) więc natychmiast go przerywa i zastępuje bardzo malutkimi dywidendami, które z pewnością nie będę godziły w tradycję wielgaśnego dyskonta.

W tej sytuacji nawet nie ma sensu tego komentować tylko trzeba grzecznie czekać na zmiany prawne lub squeeze out. W międzyczasie w najdogodniejszym momencie pojawią się zakupy MCI Management. One grożą zwyżką kursu, ale przy odpowiednim zamaratonowaniu mniejszościowych powinno się udać zrobić to tanio.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12645
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 29 paź 2020 16:25

Już posłuchano wezwania Inco
https://www.onet.pl/informacje/onetwroc ... b,79cfc278
spece od walki z lewacką zarazą w akcji.

Nasz kolega do czegoś takiego namawia, prawdopodobnie ma takich znajomych.
Nawet jeśli nie dokładnie o to mu chodziło to słowa których używa właśnie do czegoś takiego prowadzą. Wstyd i hańba być kimś takim. Zero honoru i w ogóle zero.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 29 paź 2020 17:02

Dobre miejsce na odbiór ja bym podstawił mały koszyczek https://zapodaj.net/39d85c35804df.jpg.html

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 paź 2020 17:03

PEM wygląda całkiem solidnie. Czekam z niecierpliwością wyników 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12645
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 29 paź 2020 17:17

Jest pewien problem :P Ten dzisiejszy "obrót" na PEMie to ja zrobiłem. Oczywiście kupowałem.
Zainteresowanie jest zerowe.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 29 paź 2020 17:40

Dobre miejsce na odbiór ja bym podstawił mały koszyczek https://zapodaj.net/39d85c35804df.jpg.html
Ty podstawiaj koszyk na PEMie bo chyba tej korekty to nie będzie...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaulinka i 234 gości