MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 18 gru 2020 15:49

Szkoda że się nie zapisałem za taką cenę brałbym do wora. Przy debiucie jak cena nie odjedzie kupię bo spółka wydaje się sensowna.
Może to i dobrze, bo sam jestem zaskoczony niechęcią do "kapitalisty roku" :shock: :shock: :shock: MCi ma też fajne perspektywy a jak jest wyceniany od lat to widać, z Answear może być podobnie zanim "kapitalista roku" nie opuści pokładu...

REKLAMA


u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 18 gru 2020 16:11

Technicznie MCI jest w trendzie wzrostowym. Obecnie trwa konsolidacja. Pewnie jak się wybije będzie duży strzał. Tylko nie wiadomo w którą stronę. AT, perspektywy i wycena przemawiają za wzrostami ale jak będzie zdecyduje giełda.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 18 gru 2020 16:24

Ja odnoszę wrażenie, że Tomek próbuje od pewnego czasu pojednać się z rynkiem. Zwołał walne w PEM, nawet przesunął zakończenie wezwania na "po walnym". Wcześniej ogłosił politykę dywidendową w MCI. Zrezygnował ze skupu akcji, żeby nie straszyć delistingiem. Wiadomo, że zaufanie odzyskuje się trudno i przy answear jeszcze to nie zadziałało.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 18 gru 2020 16:34

Ogłosił dywidendę...
chyba żatujesz
Zwołał walne w PEM
jednak ja wierzę Czarkowi już już od jakiegos czasu próbował sie dogadać
Zrezygnował ze skupu akcji
a ja uważam, że nie było za wielu chętnych.
Tak więc tę chęć do pojednania to widać na przykładzie ATMu, gdy pożałował kilku złotych i zniechęcił kolejnego ważnego człowieka rynku, który narobił dymu!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 18 gru 2020 17:02

Tomek próbuje od pewnego czasu pojednać się z rynkiem.
Wręcz przeciwnie.
Pomysł że akcjonariusze PEM muszą mu oddać akcje wielokrotnie taniej niż je ludziom sprzedawał, ponieważ zagroził tym że Czechowicz (MCI) odejdzie od Czechowicza (PEM) jest taki jaki jest i prawdopodobnie zbulwersował wszystkich.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 18 gru 2020 17:56

Dobra poddaję się. Tomek nie zmienił się zbytnio. Choć przecież mógł wygasić PEM nic nikomu nie płacąc. Może doświadczenie z answear da mu do myślenia

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 18 gru 2020 18:16

Zmienił się na niekorzyść. Trochę zgłupiał. Gdzie rozum zadzierać z finansowymi tuż przed IPO? :shock:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 18 gru 2020 19:03

Szkoda że się nie zapisałem za taką cenę brałbym do wora. Przy debiucie jak cena nie odjedzie kupię bo spółka wydaje się sensowna.

pozwole sobie dopytac: za Answear.com, czy za Answear.com z T.Cz. jako decydentem? :P

Tym, ktorzy uznawali za "swirow" dyskutujacych tu wczesniej o problemach "osobowosciowych" pewnego mistrza kiwek, wypada dodac dlaczego o tym tyle debatowano - to sie przepieknie przeklada na $$$ i kurs gieldowy w szcegolnosci. Matarializuje sie rowniez to, co udalo mi sie napisac kilka kwartalow temu o "'jednstronnej drodze" na jaka prze-spryciarz wszedl (wowczas straszonkiem tymi zastawami na wszytskim, czyli w domysle nastraszonych juz tym i wczesniejszymi "kiwkami": "zabraniem zabawek" z gieldy) i teza o magiczym zniknieciu (przynajmniej wiekszosci) "dyskonta" w przypadku przejecia MCI przez jakis "'normalny" podmiot; nawet z absolutnie przecietnymi "zelkami".

Nawiasem, jakos mi wtedy samemu wyszlo, ze uwgledniwszy specyfike wycen i sytuacji tam gdzie maja swoje zrodla + "wartosc dodana" poteznej sily stojacej za MCI ( pewien mistrz kiwek zpominajacy, ze chodzi o wynik meczu, a nie ilosc jego ulubionego elemntu gry; ulubionego zwlaszcza wobec wlasnej druzyny :P ) ze to daje wynik zupelnie racjonalnie uzasadniajacy az takie "dyskonto".

Poki co, dziala tez inny przepis z tamtego postu powtarzany pozniej: MCI jest warte tyle zlotowek, ile da sie wycisnac, ale nie z hipotetycnie "wyciskanych", a z pewnego prze-cwaniaka :P

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 18 gru 2020 19:29

Na LinkedIn MCi Capital dodało post o sukcesie IPO Answear, o zwrocie CoC itd itd. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na stronie MCI też się chwalą:
– Oferta publiczna Answear.com to piąte IPO spółki portfelowej funduszu MCI i zarazem największa oferta, w której byliśmy wiodącym inwestorem finansowym. Łączny zwrot na transakcji to 2,7x CoC (cash-on-cash). MCI.TechVentures 1.0 pozostaje jako średnioterminowy inwestor, zachowując ponad 20 proc. udziału w akcjonariacie. Co również warto dodać, oferta, jak przystało na typowo konsumencką spółkę, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych. – komentuje Krzysztof Konopiński, Senior Advisor MCI Capital TFI S.A
:lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2020 06:59 przez Nowy incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 18 gru 2020 19:35

Tomek poprzez MCIM uplasował obligi...
https://obligacje.pl/pl/a/mci-managemen ... obligacje1

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 19 gru 2020 13:44

Artykuł w Parkiecie o MCI - Małe i duże przewinienia szefów giełdowych firm. Może w końcu coś do Tomka dotrze jak należy traktować mniejszościowych. W Polsce już nikt nie chce z nim interesów robić.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 19 gru 2020 15:12

Albo przeczyta, albo nie. Myślę, że on doskonale wie co o nim myśli szeroko rozumiany rynek. Dlatego schował się przed IPO Answear, dlatego przestał pisać na blogu ( dyskusja.biz https://dyskusja.biz/tomasz-czechowicz ) bo pojawiały się już 4-5 lat temu negatywne komentarze, potem wyłączył możliwość komentowania na FB, a następnie ograniczył kontakt na LinkedIn tylko do znajomych. Niby nic nie musi, ale widać różnice gdy gość z bankiera napisał do Czarka, ten mu odpowiedział po 2 dniach. To nic nie kosztuje, ale też pewnie dlatego, że nie ma nic na sumieniu. Widać po innych spółkach jak wyglądają czaty z prezesami, są na żywo!!! A ten ciągle się chowa!!! Tez miałem taka nadzieję, że gdy zaprzestał skupu MCI naszła go jakaś refleksja po kolejnej awanturze tym razem z Raimondo. Nic z tych rzeczy minęło trochę czasu i znowu wykręcił kolejny aż numer tym razem straszeniem, że Czechowicz z MCI nie dogada się z Czechowiczem z PEM. Nie wiem czy to on jest taki "mundry" czy ma takich doradców i razem myślą, że rynek to d#bile (choć tych tez nie brakuje) i tego nie zauważy,że to prymitywny szantaż!!!

Teraz jeszcze przedstawianie IPO Answear jako sukces :lol: :lol: :lol: i ten zwrot w 2,7CoC w TechV gdy ostatnio EuroV ma porównywalne exity bez tylu wtop co w TechV i często przy sporo wyższej kwocie wejściowej!!!
No comments!

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 19 gru 2020 15:49

W tym artykule w końcu prosto z mostu, że mu nie ufają i tyle
Answear.com: MCI sprzeda mniejszy pakiet walorów
Co zaważyło na takim, a nie innym odbiorze IPO Answear.com? Analitycy wskazywali na przepływy finansowe ze spółkami założycieli. Zarządzający – na brak zaufania do mniejszościowego akcjonariusza.
https://www.parkiet.com/Handel-i-konsum ... lorow.html

młoddy
Podporucznik
Posty: 12641
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 19 gru 2020 18:14

@ Tomek

Ostrzegałem, Ty mnie uważasz za hejtera, a ja próbowałem działać na korzyść grupy MCI.
Dostosowałeś się. Brak zaufania Zarządzających (skutkujący podłym dyskontem) potraktowałeś jako opportunity do taniego nabywania MCI. Wściekłość certyfikatariuszy TechV sprytnie przekształciłeś w opportunity do taniego przejęcia PEM.
Wreszcie teraz płacisz cenę za brak zaufania jaki powodujesz. Szkody nie są wielkie. Pakiet 1.38mln akcji poszedł taniej o 11.5zł niż mógł pójść. Czyli biorąc pod uwagę połowiczny udział w TechV spółka jest mniej zarobiona około siedem i pół bańki.
Ale jak to wygląda?
Co to w ogóle znaczy "brak zaufania do mniejszościowego akcjonariusza"? Czy można było dobitniej powiedzieć co ludzie rynku o Tobie sądzą? Weź się chłopie zastanów nad sobą.

-przestań cwaniakować z historyjkami że sam od siebie odchodzisz i dlatego Twoja spółka jest niewiele warta
-uczciwie dokup spory pakiet PEM i pracuj nad jego pomyślnością
-płać dywidendy 3-4%NAV zamiast zapowiadanych 1-2%NAV
-weź pod uwagę interesy mniejszościowych akcjonariuszy, jesteśmy ważnym partnerem Twoich biznesów, a nie obiektem do cynicznych zagrywek
-skoryguj swoje zachowanie, odzyskaj zaufanie, skutecznie zlikwiduj dyskonto.

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Acrobata » 19 gru 2020 18:34

młoddy, po mci widać że rynek a w szczególności,, grubaay,, nie lubią pana T. Kurs się wlecze. Ja jestem po wrażeniem waszej wytrwałości.
Debiut answear na zero będzie sukcesem :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości