XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 09 maja 2023 10:16

Tak go większość tutaj dojeżdżała, że może dał sobie sobie spokój.

A jak ma tyle papiera co się deklarował, to tym bardziej się mu nie dziwię.

A i ja dzięki niemu brałem pierwsze akcje za 8 zeta 8) 8)
To był typ osobowości, który musiał działać. Tak z dnia na dzień nie znikasz, a on papieru nigdy nie trzymał na długo, brakowało mu cierpliwości. Myślę, że nie dotrwałby z akcjami do końca konsoli (jak niegdyś nie wytrzymał na 11bit) i skakałby po spółkach w międzyczasie.
W swych elaboratach lał wiele wody, powtarzał się, zmyślnie naganiał, ale często potrafił dobrze ocenić fundamenty.
Ja po jego wywodach przekonałem się, że z tej mąki może być chleb, a średnią to mam 16.

Btw. przejrzałem sobie raport kwartalny i łyżkę dziegciu w nim znalazłem, a mianowicie w porównaniu do kwartału Q1'22 spadły przychody z wszystkich rynków oprócz Polski (która zrobiła wynik) i MENA. Jak na gracza globalnego muszą sprawdzić co nie gra na pozostałych rynkach, bo regres jest widoczny.

REKLAMA


Abydzan
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 28 maja 2020 20:14

Re: XTB

Postautor: Abydzan » 09 maja 2023 11:08



Poza tym -----to też jest ciekawe---Akcjonariat ---jak myslicie czy Finansowi duzi nie tylko z POlski moga sie XTB mocno interesowac po tym co podali.....???

Obrazek

Poza tym teraz mozna czekac na rózne REKO....od DM ich estymacje itp itd...no i dywidendy.....moga tu byc ciekaw juz za rok VS obecna cena akcji....

To co pisałem ---są chetni grubasy zeby miec kwita i to pewnie nie tylko POLSKi ---to dlatego jest to ABB ---jedni wychodza inni wchodzą ---ci inni będa dyktowali zachowanie sie kursu biorac pod uwage to jaki jest FF....To dlatego bylo sypanie i mielenie ----chodziło o ABB i trzymanie kursu w pewnych ryzach .....AKCJE SA ZASYSANE ---i po tej cenie nie ma co sie dziwić.... 8) :lol: 8)

XTB to juz globalna firma ---do tego bardzso tania firma nie tylko biorac pod uwage konkurencje ale np...Ilosc hajsu vs. kapitalziacja ----No i najwazniejsze pomimo takich fundamentów --jak widac perspektywy rozwoju po 1 qw sa Olbrzymie....

porownajmy teraz np Ilosc hajsu ---czy zyski czy przychody za 1 qw...do PLW ---czy nawet tsgames...itp spolek ktore działaja na streamingu cyfrowym...i ktorzy ciagnał swoj hajs z klientów podpietych do sieci....

Jestem ciekawy expansji XTB ---bo to ze bedzie przy takiej ilosci hajsu i takiej dynamice ---raczej ne wątpie---tym bardziej ze specyfikacja i rynku i pandemi --zachowań Potencjalnych klientow ktorzy mają Niskie kupony od Lokat , gdzie inflacja pewnie bedzie udarzała---Gdzie banki beda pewnie przykrecały kurki lewarowe np Mieszkań----to wszytko powoduje --ze 1 qw 2020 moze byc tylko poreludium do rozwoju sytuacji finansowej XTB.

teraz pytanie po ile pzrejmą ..te pakiety....nowi inwestorzy...ale to bardzo szybko potrwa---wiec jak wspomniełem nie wazne jest czy kupis sie pare growszy wiecej czy mniej nawet nie wazne jest czy kupis sie 2 pln taniej czy wyzej....bo tutaj zasiegi wzrostów w srednim i dlugim terminie moga byc / powinny byc ---naprawdę konkretne....
I KTO MIAŁ RACJĘ????

Gibon i jemu podobni, plujący na Juliana, z perspektywy czasu okazali się zwykłymi klaunami.

A ja dzięki Sławkowi i Julkowi kupowałem XTB w przedziale 6-8 zł.

A teraz jestem KONKRETNIE ZAROBIONY. Wynik na jednej spółce, zrobiony na 3 k akcji xD

Na moje oko Julian nie żyje. Świeć mu Panie nad jego duszą bo człowiekowi naprawdę wiele zawdzęczam!!!

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 09 maja 2023 11:36

Ostatni raz pisał jak jechał na jakieś wakcje. Jak nie żyje to lipa straszna. Można się z kimś nie zgadzać, można sobie nawrzucać ale końca to nikt sobie nie życzy. To daje przypomnienie po co się zarabia i jaki jest tego sens.

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: XTB - księga I

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 09 maja 2023 11:57

to bylo dziecko
chcial najki czy adidasy
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 564
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 09 maja 2023 16:56

to bylo dziecko
chcial najki czy adidasy

Dokładnie Mumin, my tu czekamy na Prady buty, a nie jakieś adidasy.

Panowie, co się dzieje? Wchodzę na wątek forum giełdowe, spółki z GPW a tu typy plotkują o innym typie i to na dodatek bez jego obecności.

Wiem, że to nudna spółka, typu kup-trzymaj i licz, jak portfel puchnie, zwłaszcza w nawiązaniu do ostatnich inf, rekomendacji czy raportów w których to udowadnia, ale tematy zastępcze to proponuję na wątek weekendowy.
:mrgreen:

piXel
Sierżant
Posty: 54
Rejestracja: 05 paź 2020 17:34

Re: XTB - księga I

Postautor: piXel » 09 maja 2023 17:26

tu jest aktywnych 5 dzieciaków i 1 emeryt :lol:

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 564
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: XTB - księga I

Postautor: Mikro_B » 09 maja 2023 17:34

tu jest aktywnych 5 dzieciaków i 1 emeryt :lol:
Z tym emerytem, bym się nie rozpędzał, bo Dryniol bryluje teraz na bankierze... :lol:

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: XTB - księga I

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 09 maja 2023 17:46

emeryt sie mota bo go nosi
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: XTB - księga I

Postautor: trance » 09 maja 2023 17:53


hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 09 maja 2023 18:11

Bardzo ciekawe. Główny skalkulował, że chciałby dostać równo 300 mln zł po 42,86 zł.

Pakiet w sumie bardzo mały, wygląda jakby ktoś ich wyprosił o akcje z jakąś gwarancją, że pociągnie spółkę na dużo wyższe poziomy. Trochę podobnie jak fundusze zagraniczne wchodziły w CD Projekt.

Normalnie liczyłbym na jakieś spore dyskonto i może zakrycie luki na 35 zł, ale tutaj to chyba raczej mało prawdopodobne. 38 zł to bym obstawił maks na jaki to by się mogło cofnąć po ABB, ale transakcja jest na tyle ciekawa, że może nawet i nie spadnie więcej niż kilka małych %.

Poza tym 300 mln zł to kurcze chyba za dużo jak na szybki strzał dla naszych polskich funduszy i spółkę. Więc wygląda jakby zagranica dostrzegła.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2023 18:15 przez hantar, łącznie zmieniany 1 raz.

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: XTB - księga I

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 09 maja 2023 18:14

ktoś ich wyprosił o akcje z jakąś gwarancją, że pociągnie spółkę na dużo wyższe poziomy.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

Vadera
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 15 lip 2020 19:43

Re: XTB - księga I

Postautor: Vadera » 09 maja 2023 18:19

Bardzo ciekawe. Główny skalkulował, że chciałby dostać równo 300 mln zł po 42,86 zł.

Pakiet w sumie bardzo mały, wygląda jakby ktoś ich wyprosił o akcje z jakąś gwarancją, że pociągnie spółkę na dużo wyższe poziomy. Trochę podobnie jak fundusze zagraniczne wchodziły w CD Projekt.

Normalnie liczyłbym na jakieś spore dyskonto i może zakrycie luki na 35 zł, ale tutaj to chyba raczej mało prawdopodobne. 38 zł to bym obstawił maks na jaki to by się mogło cofnąć po ABB, ale transakcja jest na tyle ciekawa, że może nawet i nie spadnie więcej niż kilka małych %.

Poza tym 300 mln zł to kurcze chyba za dużo jak na szybki strzał dla naszych polskich funduszy i spółkę. Więc wygląda jakby zagranica dostrzegła.
A może nie ma co dorobiać naciąganych historii.

Główny jeszcze 3 lata temu miał pakiet warty 300 mln. Teraz ten sam pakiet jest warty 3mld.
Myślę, że sprzedaż stosunkowo małego pakietu byłaby zachęcająca 8)

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: XTB - księga I

Postautor: hantar » 09 maja 2023 18:23

Spoko, fajnie, świetnie. Tylko komu oni by to mieli sprzedać, jeśli idzie to do inwestorów kwalifikowanych, a polskie fundy od kilkunastu złotych nie kwapiły się aby akcje kupować na rynku jak wyniki się poprawiały a spółka miała dyskonto do wszystkiego. Nagle się obudziły? Nie sądzę. Beton jest betonem i betonem pozostanie - to nie kwestia edukacji tylko wychowania oraz nabytego latami światopoglądu.

Możecie i nie dorabiać sobie historii jeśli wolicie być zaskakiwani i nie wiedzieć co się dzieje, patrząc na kreski jak w szamańskie kule. Ale tutaj granie jest konkretnie na jakichś klientów wg. mnie z za granicy, bo w Polsce to w ABB nie sprzedaje się indywidualnym.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 09 maja 2023 18:28



Normalnie liczyłbym na jakieś spore dyskonto i może zakrycie luki na 35 zł, ale tutaj to chyba raczej mało prawdopodobne. 38 zł to bym obstawił maks na jaki to by się mogło cofnąć po ABB, ale transakcja jest na tyle ciekawa, że może nawet i nie spadnie więcej niż kilka małych %.
dasz gwarancję, że spadnie?
przecież on tego nie będzie sypał w rynek. poza tym w informacji jest zapis, że może odwołać albo zawiesić transakcję w każdym czasie

Vadera
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 15 lip 2020 19:43

Re: XTB - księga I

Postautor: Vadera » 09 maja 2023 18:31

Spoko, fajnie, świetnie. Tylko komu oni by to mieli sprzedać, jeśli idzie to do inwestorów kwalifikowanych, a polskie fundy od kilkunastu złotych nie kwapiły się aby akcje kupować na rynku jak wyniki się poprawiały a spółka miała dyskonto do wszystkiego. Nagle się obudziły? Nie sądzę. Beton jest betonem i betonem pozostanie - to nie kwestia edukacji tylko wychowania oraz nabytego latami światopoglądu.

Możecie i nie dorabiać sobie historii jeśli wolicie być zaskakiwani i nie wiedzieć co się dzieje, patrząc na kreski jak w szamańskie kule. Ale tutaj granie jest konkretnie na jakichś klientów wg. mnie z za granicy, bo w Polsce to w ABB nie sprzedaje się indywidualnym.
Nikt nie mówił, że będą sprzedawać indywidualnym. Pewnie sprzedadzą część fundom, część może komuś zagranicznemu.
Ale uważam, że fundamentalnie kompletnie nic to zmieni. A już na pewno nie spowoduje jakiegoś rajdu na wycenie spółki


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości