TAURON [TPE] księga VI

wszystko na temat spółek publicznych
grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 09 mar 2015 09:31


Mnie osobiście jakoś zakup kopalni nie przekonuje. Przynajmniej w takiej sytuacji, która jest teraz na rynku węgla jak i w samych kopalniach. 8)
Masz rację aby się napić piwa nie trzeba przecież browaru kupować :idea: :D

Dokładnie, świetny przykład. Choć mnie podoba się i ten "po co wozić nad morze swoją kobietę, przecież drewna do lasu nie wozisz. 8)

REKLAMA


drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: drwal » 09 mar 2015 09:33


Mnie osobiście jakoś zakup kopalni nie przekonuje. Przynajmniej w takiej sytuacji, która jest teraz na rynku węgla jak i w samych kopalniach. 8)
Masz rację aby się napić piwa nie trzeba przecież browaru kupować :idea: :D
Widzę Rekin że wysypałeś się po 4,48 i szukasz usprawiedliwienia, oraz okazji, żeby naprawić błąd.

drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: drwal » 09 mar 2015 09:39


Mnie osobiście jakoś zakup kopalni nie przekonuje. Przynajmniej w takiej sytuacji, która jest teraz na rynku węgla jak i w samych kopalniach. 8)
Masz rację aby się napić piwa nie trzeba przecież browaru kupować :idea: :D

Dokładnie, świetny przykład. Choć mnie podoba się i ten "po co wozić nad morze swoją kobietę, przecież drewna do lasu nie wozisz. 8)
Najlepiej to wg. Was pozbyć się elektrowni, sieci dystrybucji i klientów no bo po co to wszystko skoro inni to zrobić mogą. Nie trzeba się rozwijać, żeby jakoś przetrwać, wystarczy statystyki zmanipulować i rozwój pewny. Po co inwestycje ?? skoro można se POleżeć.

smalzik
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 22 sie 2011 22:47

Postautor: smalzik » 09 mar 2015 10:43

Tauron do tej pory względnie dobre decyzje podejmował. Więc możliwe że wiedzą coś dobrego o tej kopalni. Albo przez to że zaangażowali się w jej ratowanie odpuszczą im dokładanie się do nowej KW, a tam to dopiero może być worek bez dna.

Skrócenie ilości pośredników też może być dobre - pozwoli to uzyskać mniejsze koszty węgla. Chociaż na rynku teraz tani jak barszcz. Po informacjach że Chiny ograniczą wykorzystanie węgla poleci jeszcze bardziej.

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 09 mar 2015 11:12


Mnie osobiście jakoś zakup kopalni nie przekonuje. Przynajmniej w takiej sytuacji, która jest teraz na rynku węgla jak i w samych kopalniach. 8)
Masz rację aby się napić piwa nie trzeba przecież browaru kupować :idea: :D
Widzę Rekin że wysypałeś się po 4,48 i szukasz usprawiedliwienia, oraz okazji, żeby naprawić błąd.
Nie miałem się z czego wysypywać bo nie mam akcji Tauronu już od ponad roku, pisałem już o tym w porzednim wątku :D 8)

smalzik
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 22 sie 2011 22:47

Postautor: smalzik » 09 mar 2015 13:23

No ja mam dużo ale trzymam od mniejszych poziomów, można było wyjść, ale ja zwykle jak wychodzę to na poziomach założonych wcześniej - a 6 pln w ostatnim czasie dawno nie było widziane.

Na razie trzymam do 6, jak będzie coś niepokojącego się działo to się wyskoczy.

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 09 mar 2015 14:16

No ja mam dużo ale trzymam od mniejszych poziomów, można było wyjść, ale ja zwykle jak wychodzę to na poziomach założonych wcześniej - a 6 pln w ostatnim czasie dawno nie było widziane.

Na razie trzymam do 6, jak będzie coś niepokojącego się działo to się wyskoczy.
Każdy orze jak umie i może :D
Taurona bacznie obserwuję 8)

lares
Chorąży sztabowy
Posty: 5420
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: lares » 10 mar 2015 09:20

Rekinie na obserwowaniu się nie zarabia :lol:

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 10 mar 2015 11:12

Rekinie na obserwowaniu się nie zarabia :lol:
Zarabia się i to dobrze , pośpiech w kupowaniu nie jest wskazany :idea: 8)
Rozumieć mam że Ty już kupiłeś?
http://www.parkiet.com/artykul/7,141153 ... rtale.html

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 10 mar 2015 11:50

http://energetyka.wnp.pl/prof-mielczars ... 1_0_0.html
"Natomiast połączenie Taurona z Eneą byłoby łączeniem jednej biedy z drugą biedą, z czego wyszłaby jedna wielka bieda. "

smalzik
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 22 sie 2011 22:47

Postautor: smalzik » 10 mar 2015 14:11

O rezerwach i odpisach to odgrzewany kotlet.

A co do opinii to wybrałeś taką jaka ci pasuje :). Bo w sprawie konsolidacji było też sporo pozytywnych opinii, była też taka że to TPE zyska najwięcej na konsolidacji.

Wyniki już pod koniec tygodnia - jedno jest pewne jakie by nie były będą miały zerowy wpływ na kurs spółki. Tutaj on żyje własnym życiem. Lecimy teraz na 4 PLN by w czewrcu zacząć odbijać i szybko podskoczyć do 5 PLN. Od 3 lat jest taki scenariusz.

a na kursie od 3 lat ciąży niepewna przyszłość,.

ppłk.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2430
Rejestracja: 11 gru 2008 19:16
Lokalizacja: abecadło

Postautor: ppłk. » 10 mar 2015 14:24

http://energetyka.wnp.pl/prof-mielczars ... 1_0_0.html
"Natomiast połączenie Taurona z Eneą byłoby łączeniem jednej biedy z drugą biedą, z czego wyszłaby jedna wielka bieda. "
Ciekawy artykul. Nie bez przyczyny c/wk w Tauronie jest najniżej. Przed nimi dużo modernizacji, dużo niezbędnych nakladow, a ci im kopalnie wciskają.

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 10 mar 2015 15:18

http://energetyka.wnp.pl/prof-mielczars ... 1_0_0.html
"Natomiast połączenie Taurona z Eneą byłoby łączeniem jednej biedy z drugą biedą, z czego wyszłaby jedna wielka bieda. "
Ciekawy artykul. Nie bez przyczyny c/wk w Tauronie jest najniżej. Przed nimi dużo modernizacji, dużo niezbędnych nakladow, a ci im kopalnie wciskają.

Wciskają w wiadomym celu, aby pozbyć się, a właściwie aby ukryć problem. A Tauron to tak na prawdę jedna wielka modernizacja. 8)

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 10 mar 2015 15:26

O rezerwach i odpisach to odgrzewany kotlet.

A co do opinii to wybrałeś taką jaka ci pasuje :). Bo w sprawie konsolidacji było też sporo pozytywnych opinii, była też taka że to TPE zyska najwięcej na konsolidacji.

Wyniki już pod koniec tygodnia - jedno jest pewne jakie by nie były będą miały zerowy wpływ na kurs spółki. Tutaj on żyje własnym życiem. Lecimy teraz na 4 PLN by w czewrcu zacząć odbijać i szybko podskoczyć do 5 PLN. Od 3 lat jest taki scenariusz.

a na kursie od 3 lat ciąży niepewna przyszłość,.
4 zlocisze może być , jest ceną godziwą.
Krytykujesz mnie a obaj myślimy o tym samym :D

grubaspekula
Starszy chorąży
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2014 13:24

Postautor: grubaspekula » 10 mar 2015 15:28

O rezerwach i odpisach to odgrzewany kotlet.

A co do opinii to wybrałeś taką jaka ci pasuje :). Bo w sprawie konsolidacji było też sporo pozytywnych opinii, była też taka że to TPE zyska najwięcej na konsolidacji.

Wyniki już pod koniec tygodnia - jedno jest pewne jakie by nie były będą miały zerowy wpływ na kurs spółki. Tutaj on żyje własnym życiem. Lecimy teraz na 4 PLN by w czewrcu zacząć odbijać i szybko podskoczyć do 5 PLN. Od 3 lat jest taki scenariusz.

a na kursie od 3 lat ciąży niepewna przyszłość,.
4 zlocisze może być , jest ceną godziwą.
Krytykujesz mnie a obaj myślimy o tym samym :D


Znaczy koledzy się czają na walor 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości