FinTech Ventures S.A. [FIV] księga I - dawniej MobiMedia Solution S.A.

wszystko na temat spółek publicznych
Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 01 wrz 2016 11:07

Widłowi nadal w formie?
:oops: :cry:
To nie jest normalne!

REKLAMA


Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 01 wrz 2016 11:16

Forum czyta czy jak?

Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 01 wrz 2016 12:21

Oby utrzymać to na obrotach i tip-top-kami do przodu. :)

Leon..Zawodowiec
Sierżant sztabowy
Posty: 182
Rejestracja: 25 sie 2016 12:28

Postautor: Leon..Zawodowiec » 01 wrz 2016 12:22

Oby utrzymać to na obrotach i tip-top-kami do przodu. :)
tak jest bobik ale nie zapomnij o mnie :oops: :wink:

Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 01 wrz 2016 12:24

Oby utrzymać to na obrotach i tip-top-kami do przodu. :)
tak jest bobik ale nie zapomnij o mnie :oops: :wink:
Sie wie. Pamiętaj również o mnie towarzyszu niedoli. ;)

Leon..Zawodowiec
Sierżant sztabowy
Posty: 182
Rejestracja: 25 sie 2016 12:28

Postautor: Leon..Zawodowiec » 01 wrz 2016 12:26

Oby utrzymać to na obrotach i tip-top-kami do przodu. :)
tak jest bobik ale nie zapomnij o mnie :oops: :wink:
Sie wie. Pamiętaj również o mnie towarzyszu niedoli. ;)
sie wie :wink: :lol:

Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 01 wrz 2016 16:27

Towarzysze! Pierwszy dzień po publikacji nowej strategii za nami. Bądźmy dobrej myśli. :)

Leon..Zawodowiec
Sierżant sztabowy
Posty: 182
Rejestracja: 25 sie 2016 12:28

Postautor: Leon..Zawodowiec » 01 wrz 2016 16:28

Towarzysze! Pierwszy dzień po publikacji nowej strategii za nami. Bądźmy dobrej myśli. :)
Bobik jestesmy :lol: :wink: dzieki za przesylke :lol: :wink:

Laptop-
Chorąży sztabowy
Posty: 5334
Rejestracja: 10 maja 2016 11:36

Postautor: Laptop- » 01 wrz 2016 17:09

Bobson gdzie jestes :roll: :wink:

Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 01 wrz 2016 19:03

Panie, ludzie, człowieku...

Jestem, jestem, pół dnia tu spędziłem, ale są inne obowiązki.

Powoli do przodu, zanim odkryją kolejne karty.

Laptop-
Chorąży sztabowy
Posty: 5334
Rejestracja: 10 maja 2016 11:36

Postautor: Laptop- » 01 wrz 2016 19:08

Oj sprawdzam tylko obecnos he

mobimedia
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2016 18:49

Postautor: mobimedia » 01 wrz 2016 19:11

Nowa strategia zakłada rozwój działalności Emitenta w zakresie dostawy usług w branży FINTECH poprzez stworzenie globalnego systemu elektronicznych przekazów pieniężnych, opartego na rozwiązaniach kryptograficznych, który będzie zintegrowany z terminalami płatniczymi potencjalnych partnerów. Spółka planuje uruchomienie usługi transferów pieniężnych w pierwszej kolejności pomiędzy Polską i Ukrainą, a docelowo zamierza być również obecna w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

mobimedia
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2016 18:49

Postautor: mobimedia » 01 wrz 2016 19:13

Czytać strategie ze zrozumieniem 8)

mobimedia
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2016 18:49

Postautor: mobimedia » 01 wrz 2016 19:21

Coś o przyszłości branży FINTECH
Liczba firm, które wykorzystują nowoczesne technologie w oferowaniu usług finansowych (zwanych w skrócie FinTech/ Financial Technology) wzrasta w gwałtownym tempie. I to właśnie one wywierają największą presję na największych graczy z rynku finansowego, zmuszając ich do weryfikacji stosowanych modeli biznesowych i dbałości o innowacyjność.
To kluczowe wnioski, jakie nasuwa lektura raportu „The Future of Financial Services: How disruptive innovations are reshaping the way financial services are structured, provisioned and consumed” - wspólnego opracowania Światowego Forum Ekonomicznego i firmy doradczej Deloitte.

Stworzeniu raportu posłużyło ponad sto wywiadów przeprowadzonych ze specjalistami z branży oraz o seria warsztatów, w ramach których szefowie globalnych instytucji finansowych, takich jak UBS, HSBC, Deutsche Bank, Barclays, Visa czy MasterCard spotykali się z globalnymi innowatorami z sektora fintech, takimi jak Zopa, Funding Circle, Transferwise czy Ripple, by dyskutować o przyszłości branży.
Firmy z branży technologii finansowych korzystają z innowacyjnych platform internetowych i narzędzi umożliwiających uzyskiwanie danych na temat klientów. Ich działalność nie wymaga dużego kapitału, są w stanie szybko zdobywać klientów i generować przychody.

Platformy kredytowe takie jak np. Lending Club, który zwrócił na siebie uwagę pierwszą dużą ofertą akcji o wartości 5,4 mld USD, mogą stanowić konkurencję dla podstawowej działalności kredytowo-depozytowej banków. Również zautomatyzowani, zdalni doradcy inwestycyjni, tacy jak np. Future Advisor, przyczyniają się do gwałtownego spadku marż generowanych przez tego rodzaju usługi w tradycyjnych spółkach sektora finansowego.
W roku 2014 w światowy sektor fintech zainwestowano 12,2 mld USD, czyli ponad trzykrotnie więcej niż w roku 2013. Tak radykalny wzrost nakładów inwestycyjnych nie jest jednorazowym zdarzeniem i pociąga za sobą silną i stałą presję na innowacje. Nowi uczestnicy mają coraz większy udział w rynku usług detalicznych sektora finansowego wartym globalnie 6,6 biliona USD.
Jak zauważają autorzy raportu, choć innowatorzy zmuszą „tradycyjnych” graczy do zmian – często z korzyścią dla klientów – nie musi to oznaczać zniknięcia dobrze znanych, starych marek. Wiele dużych instytucji finansowych skupia się na wypracowaniu odpowiedniej reakcji na te zmiany. Uczą się od nowych graczy, dostosowując swoją ofertę i poszukując możliwości współpracy z nowo powstającymi firmami.
Autorzy raportu wskazują, że rewolucyjny potencjał innowacji to ogromne możliwości ożywienia sektora finansowego oraz jego lepszego dopasowania się do oczekiwań klientów.

Silent@Bob
Podporucznik
Posty: 13051
Rejestracja: 18 sty 2006 14:13

Postautor: Silent@Bob » 02 wrz 2016 18:01

Krzaków za dużo nie ma. Tak jak pisałem wczoraj tip-top-kami do przodu można ruszać. Jeżeli przejdziemy 50-58 gr (roczne maksimum) bez sypania to będzie bardzo dobrze.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości