MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 05 paź 2017 13:36

http://www.bankier.pl/wiadomosc/MCI-Nab ... 47538.html

EuroV ma 65.7% akcji ATM i widoki na kolejne 8.8% z planowanego wyciśnięcia.

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 05 paź 2017 13:59

"incoqnito" nie kieruje sie zaufaniem do T.Cz., zas "mloddy" pisze, jakby go wciaz mial, de facto probujac wytlumaczyc T.Cz.

Osobiscie sadze, ze T.Cz. zasluzyl juz sobie, by nie analizowac jego posuniec przez pryzmat zaufania. Nawet bowiem, jesli T.Cz. ma "czyste" intencje i wymnienione przez "incoqnito" zdzarzenia nie byly celeowe (jest jeszce sekwencja - kolejknych "przyadkowych" - zdarzen z lata(jesieni?) 2009, ktora dlugo przypominalem kiedys) nawet wiec jesli T.Cz. ma dobre intencje (a to wszystko to tylko "niezrecznosci") to powinien on wiedziec, jak wygladaja jego poczynnaia dla kogos, kto nie darzy go zaufaniem. Do tego jednak potrzeba "empatii", badz wschluchania sie w glos ludzi, ktorzy nie sa falszywymi pochlebcami.
;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8163
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 05 paź 2017 14:12

"incoqnito" nie kieruje sie zaufaniem do T.Cz., zas "mloddy" pisze, jakby go wciaz mial, de facto probujac wytlumaczyc T.Cz.
Dokładnie.
Weźmy ostatni webcast. Po co zaczynać gadkę o nowej deklaracji dywidendowej, skoro potem Ewka stwierdza że rok się jeszcze nie skończył, że nie wiadomo jakie zyski będą, że nie mogą podać liczb. Wiéc po co o tym wspominać? Jest mapa dywidendowa? Ano jest! Teraz myśl człecze, czy znowu jakiejś "niezręczności" wg młoddego Tomek nie popełni, no bo przecież patrząc historycznie...

Młody po co ogłaszać bb za 100 baniek? To nie umieją policzyć że to więcej niż 4% NAV? To może tak być że coś ogłoszą a potem ogłoszą że tamte ogłoszenie jest nieważne od momentu ostatniego ogłoszenia i zanim nie ujrzy Tomek 1mld $ kapitalizacji my nie ujrzymy grosza dywidendy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 05 paź 2017 15:52

Mam zaufanie co do tego że Tomek nie jest przestępcą, nie manipuluje celowo kursem i mnie nie okradnie. Zresztą to nie jest kwestia samego zaufania. Prawo obowiązuje i będę wiedział co zrobić jeśli np. wyemituje G2.
Zupełnie nie mam zaufania co do obietnic Tomka. Wszak wracając na stanowisko prezesa obiecał walkę z dyskontem i 0.68 zamienił na 0.44. Jego obietnice dywidendowe też były bardzo specyficzne.

Zero naiwniactwa. Ale warto zauważyć że po 17 stycznia będzie nowa sytuacja. Bardzo prawdopodobne że Tomek działając wyłącznie w swoim egoistycznym interesie da zarobić także nam.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 05 paź 2017 16:02

Młody po co ogłaszać bb za 100 baniek? To nie umieją policzyć że to więcej niż 4% NAV?
Nie masz większych problemów? Po co to demonizować? 90% BB zrobione. Wcale nie jest istotne czy ostatni milion akcji skupią teraz, czy w nowym roku czy nigdy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 05 paź 2017 16:10

tak udało mi się dotrzeć w końcu do tej części prezentacji
Czemu nie dałeś linka? Opty nie widział. Milcząca większość też nie widziała.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: vetus » 05 paź 2017 16:23

Co wy z tą dywidendą ?!
PEM płaci regularnie a kurs leci na pysk !

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 05 paź 2017 16:29

Co wy z tą dywidendą ?!
PEM płaci regularnie a kurs leci na pysk !
To nie to samo. PEM jest normalną spółką, która ostatnio miała bardzo mizerne wyniki.
MCI jest workiem aktywów. Tutaj dywidenda uwiarygodniłaby NAV i ograniczyła lub zlikwidowała dyskonto. Limited Partner musi płacić.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8163
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 05 paź 2017 16:51

tak udało mi się dotrzeć w końcu do tej części prezentacji
Czemu nie dałeś linka? Opty nie widział. Milcząca większość też nie widziała.
Wieczorem zapodam bo nie mam go na telefonie. Po meczu znajdę chwilkę i go wrzucę.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: Reno » 05 paź 2017 17:14

Milcząca większość też nie widziała.


http://infostrefa.tv/ondemand/18708,201 ... ipem_4.mp4


Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: Reno » 05 paź 2017 17:49

Co wy z tą dywidendą ?!
PEM płaci regularnie a kurs leci na pysk !
PEM teraz bez zmiennej nawet co roku wypłacający 100% zysku wart max. 30zł , więc leci tam gdzie powinien lecieć, chyba już dla wszystkich jasne, że tu zmiennej nie dogonią może nawet nigdy. Dodatkowo tu skupować pewnie będą w przyszłym roku, więc jeszcze trzeba będzie może ogłosić, że za 2017 nie będzie dywidendy by skupować nie po 30zł a po 20zł.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: Reno » 05 paź 2017 17:56

Z tym Naviexpert to jakiś mega hit, taki mały dinozaur w portfelu a taki piękny zysk jeszcze potrafili na nim wykręcić. Już kupca dawno szukali i chyba znależć nie mogli a tu się okazało, że jeszcze niezły pomysł na niego znależli i to taki, który z automatu wypalił i już potrafił wygenerować 40 mln, a kto wie jak to jeszcze zaprocentuje pięknie w przyszłości. Dla mnie to jedno z większych zaskoczeń portfelowych ostatnio.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 05 paź 2017 18:43

Co wy z tą dywidendą ?!
PEM płaci regularnie a kurs leci na pysk !
PEM teraz bez zmiennej nawet co roku wypłacający 100% zysku wart max. 30zł , więc leci tam gdzie powinien lecieć, chyba już dla wszystkich jasne, że tu zmiennej nie dogonią może nawet nigdy. Dodatkowo tu skupować pewnie będą w przyszłym roku, więc jeszcze trzeba będzie może ogłosić, że za 2017 nie będzie dywidendy by skupować nie po 30zł a po 20zł.
1.Od MCI i innych starych klientów zmiennego może już nie być. Ostatni raz pobrano po 2015Q2, a od tego czasu TechV wzrósł tylko o 8.3%, a EuroV o 5.7%. Przy hurdle rate za okres 2017Q3-2015Q2 23.9% jest co nadganiać.

2.Jest jeszcze CreditV i nowi klienci z niższym hurdle rate oraz z innym okresem startu (niektórzy wcale nie muszą nadganiać). Więc troszkę zmiennego może być.

3.Samo wynagrodzenie stałe od obecnych kapitałów będzie dawało zysk netto około 4zł na akcję PEM. Więc trochę przesadzasz z tym max30zł.

4.Teoretycznie wartość środków pod zarządzaniem powinna rosnąć. Być może nawet bardzo znacząco. Niestety wyniki zeszłego roku były tak złe że spowodowały falę umorzeń i stąd marny kurs PEM.

5.Jeśli przyszłe wyniki EuroV i TechV będą poprawne czyli 8-10% rocznie to AOM się zwiększy, zysk i kurs PEM ulegną poprawie. Jeśli wyniki funduszy będą dobre to PEM zrobi kosmos. Obecna wycena zakłada totalną flałtę - brak przyrostu aktywów pod zarządzaniem.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 05 paź 2017 19:13

"Reno" napisal:
Z tym Naviexpert to jakiś mega hit, taki mały dinozaur w portfelu a taki piękny zysk jeszcze potrafili na nim wykręcić. Już kupca dawno szukali i chyba znależć nie mogli a tu się okazało, że jeszcze niezły pomysł na niego znależli i to taki, który z automatu wypalił i już potrafił wygenerować 40 mln, a kto wie jak to jeszcze zaprocentuje pięknie w przyszłości. Dla mnie to jedno z większych zaskoczeń portfelowych ostatnio.
1. Kiedy sie traci zaufanie, to "rynek pyta" - a jak "wykrecic"? Wpisem na papierze?

2. Drugie niebieskie: calosc oparta na zalozeniu, ze cos sie tam niezwyklego dokonalo a nie np. wynaleziono transakcje podobnej spolki z jakas astronomiczna wycena (zwlaszca te "pre-IPO", gdzie czasem mam wrazenie, iz ktos kupuje za milion, aby pozniej wycenic reszte na miliard). A w slowie "podobna" "tkwi diabel" - ja rowneiz mam 4 konczyny, mozg, oczy, uszy, skore itd, pewno z 80% ukl. pokarmowego i innych ( nie mowiac juz o dzialnosci bialek < a to wszystko poza prostym tluszczem i spalanymi cukrami> gdzie podbienstwo wyjdzie z 98%) i gdzies z 90-95% dokladnie takich samych genow - a jednak nie jestem...wielbladem! :P
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017 23:13 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 3 razy.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaulinka i 104 gości