Platige Image [] *NewConnect*

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2017 08:57

cytat z tomka:
''Wakacyjnie.
Ten tydzień siedzę na Mazurach. Pracy sporo, ale nie powiem, trochę wypoczywam. Poza tym co to jest za praca. Jakieś tam klepanie w klawiaturę :-)
Siedzę więc i klepię, ale tuż przed wyjazdem udało się domknąć jeszcze coś.
Legendy Polskie Allegro wypuściły wczoraj ostatni teledysk z serii. Tym razem "Kocham Wolność" z końcówki "Jagi". Jak zwykle w projekcie mamy trochę młodej krwi. ( A stare wampiry, takie jak ja młodą krew cenią najbardziej ). Tym razem reżyserię wziął na barki Kuba Radej. Jak sobie poradził można ocenić klikając niżej. Coś z niego będzie :-) :-)
Poza tym fantastyczna ekipa z Platige Image i nie tylko.
To nie koniec Legend. Szykujemy z Anna Iller niespodzianki, ale jest jeszcze trochę za wcześnie żeby o tym opowiadać. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i już zaczniemy opowiadać to tak, żebyście z krzeseł pospadali. :-) ''

https://www.youtube.com/watch?v=y1YbhC5spzE&t=1s

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: vetus » 10 sie 2017 09:09

Może Pan filozof :mrgreen: skomentuje wyniki ? :roll:
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... al-2017-r-
Pan filozof :mrgreen: na bzdurach się skupia zamiast do wyników się odnieść :roll:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2017 09:55

Może Pan filozof :mrgreen: skomentuje wyniki ? :roll:
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... al-2017-r-
Pan filozof :mrgreen: na bzdurach się skupia zamiast do wyników się odnieść :roll:
a co ty jakiś nierozgarnięty jesteś, przecież wszystko widać...
spółka przechodzi ostrą przemianę i zmieniła zasady rachunkowości, o czym informował wcześniejszy komunikat i jest to związane z przechodzeniem w dominującej części na tzw swój kontent, czyli swoją produkcję i tutaj pojawiają się inwestycje, coś czego wcześniej prawie nie było, najpierw kaskę się wykłada, a potem zbiera żniwa
zanim nie wyprodukuje się jakiegoś dzieła do końca, to pojawiają się same koszty i stąd już widoczna zmiana, fatima w dużej mierze zdecydowała o gorszych wynikach...zakładajac jednak, że okaże się sukcesem to teraz w 100% ich projekt, więc zyski i to skumulowane po prostu odłożą się w czasie
zawiedziony jesteś, że nie ma jakiejś zwały?
ci co potrafią czytać, to co się dzieje od pewnego czasu: współpraca z netflixem, zmiana rady nadzorczej na mega merytoryczną, czy też koncentracja na własnych projektach, słabszy raport wykorzystają nie do wyprzedaży,ale do dokupienia akcji, których i tak niedużo jest w obrocie
heheh, poza tym znam cię kolego, w zasadzie twoje zaczepki powinno się ignoraować, gdyż i tak boisz się na maksa cokolwiek na gpw kupić :oops:
ale niech ci będzie, zapytałeś, to odpowiedziałem, jak obecne zdarzenia interpretuję :arrow: co się odwlecze to nie uciecze czyli z y s k i 8)
ps>i to na czym się wyłacznie skupiam wg ciebie, to nie bzdury, bo między innymi, z tego spółka na co dzień żyje: projekty takie jak allegro legendy polskie:
https://pl-pl.facebook.com/platigeimage/
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2017 10:13

No i wierzę że ludzie z RN na darmo tu nie wchodzili. Dajmy im czasu:)
chyba to powinien być motyw przewodni i tytuł następnej księgi :arrow: ''Dajmy im czasu''...świetne podsumowanie ostatniego burzliwego czasu :idea:

samozwańczy strateg
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2017 10:14

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: samozwańczy strateg » 10 sie 2017 10:32

Filozofie,
Powinieneś mieć zakaz wypowiadania się na forum, gdyż po Twoich wywodach kurs PLI skacze do góry. A po wczorajszych oczekiwaniach, wszyscy chcą w dobrej cenie dobrać do portfela ;)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2017 10:48

Filozofie,
Powinieneś mieć zakaz wypowiadania się na forum, gdyż po Twoich wywodach kurs PLI skacze do góry. A po wczorajszych oczekiwaniach, wszyscy chcą w dobrej cenie dobrać do portfela ;)
wyprzedaję nędzne resztówki mci i dokupuję pli, w zasadzie spółkek jest kilkaset, ale jak się akurat ta jedyna tak spodobała i nie ma konkurencji w naszym kraju, w tym co robi, to trzeba być konsekwentnym 8)
uważam, obecne poziomy za całkiem dobrą cenę, a ty marudzisz? uwierz, że naprawdę w tym co robią sa dobrzy:
https://www.youtube.com/watch?v=VSB4wGIdDwo
ps>nie wiem czy ten wywiad oglądałeś, jeśli nie to warto:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 20066.html

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2017 11:07

Wsparcie znowu trzeszczy ale słabo coś pikujecie :) Akcjonariat jednak świadomy mimo wszystko. Klepną info o inwestorze w Fatimę i lecimy dalej :P
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2017 11:46

dziś telekonferencja, można zapytać o to i owo:
http://inwestor.platige.com/

Kris20MLN
Starszy plutonowy
Posty: 34
Rejestracja: 10 sie 2017 17:06

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: Kris20MLN » 10 sie 2017 17:14

zaczynam ich oceniać jako miszczów co nigdy większej kasy dla Spółki nie zarobią, pusciłem w pi.u większą część pakietu przed wynikami i chyba dobrze zrobiłem nawet w dłuższym terminie. piękny zysk ale mogłem wyżej *****..c
inwestuje od 2010r. od 2013r. tylko tym się zajmuję,
mój cel to 20 MLN w portfelu do 2025r., brakuje jeszcze :shock:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 10 sie 2017 17:26

Akcjonariat jednak świadomy mimo wszystko. Klepną info o inwestorze w Fatimę i lecimy dalej :P
akcjonariat troszkę popytał na konferencji i faktycznie chcą sprzedać udziały jakiemuś inwestorowi w projekcie fatima, na szczęście w raportach największe zamieszanie już za nami :roll:pojawił się też nowy dyrektor finansowy i bacznie przygląda się wszystkim aktywom
marża na najlepszych projektach, niestety to dziś tajemnica handlowa...niemniej poinformowali o dużym zleceniu na cinamatic dla koreańczyków, gdyż to ważny dla spółki projekt i dodatkowo otwiera pli rynek koreański, na którym nie byli dotąd obecni :!:
zrobli też duże inwestycje w render farmę i moc obliczeniową komputerów, legendy tak, ale nie mogą jeszcze nic mówić
o wiedźminie nowych rzeczy też nie gadali, cały czas tomek na bieżąco z netflixem wszystko ustala, jeśli zaś chodzi o finansowanie tego projektu to całą kasę daje amerykański potentat i nie ma się o co martwić, ostatnio czytałem, że ma 100 mln widzów i zarobił 176 mln w 1 kw 2017r
a, the witcher wydaje się być historycznym projektem dla netflixa:
cyt
''Działania Netfliksa mają prowadzić do stworzenia serialu „wszechczasów” jakim jest niewątpliwie „Gra o Tron” dla HBO, czy niegdyś „Lost” dla ABC. Najprawdopodobniej w tym celu, firma zamierza się się skupić na stworzeniu „arcydzieła” z Wiedźminem w roli głównej.''
http://vodnews.pl/netflix-wiedzmin-sapkowski-baginski/
okręt pli jak to nazwał dorynek płynie dalej, ja dodam od siebie, że na pewno nie nabiera wody, a wręcz przeciwnie: montowane są dodatkowe silniki :twisted:
na razie emisja nie jest szykowana, a przenosiny na główny kiedyś tak, w sumie jest ok, raport namieszał, ale tak bywa jak nieoczekiwane się wydarzy, no i spółka zaczyna się zmieniać dość dynamicznie w innego gracza :idea:

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: Whitewalker » 10 sie 2017 17:35

zaczynam ich oceniać jako miszczów co nigdy większej kasy dla Spółki nie zarobią, pusciłem w pi.u większą część pakietu przed wynikami i chyba dobrze zrobiłem nawet w dłuższym terminie. piękny zysk ale mogłem wyżej *****..c

To już wiemy skąd ta gruba podaż ;)
Prawda gdzieś jest...

wall_street
Młodszy chorąży
Posty: 568
Rejestracja: 11 kwie 2006 00:16

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: wall_street » 10 sie 2017 21:39

Nawet na portalu gazeta.pl o nas piszą
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,222 ... #BoxBizImg
Nic ważnego w tekście nie ma, ale ważne, że piszą ;) a do tego dobrze, np. "polski gigant specjalizujący się w grafice komputerowej i efektach specjalnych do filmów". Na mój doświadczony już nos, jak przyjdzie pora promocji Wiedźmina przez Netflix (artykuły prasowe, trailery itp.), będzie tu grubo.

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: Whitewalker » 11 sie 2017 04:45

Nawet na portalu gazeta.pl o nas piszą
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,222 ... #BoxBizImg
Nic ważnego w tekście nie ma, ale ważne, że piszą ;) a do tego dobrze, np. "polski gigant specjalizujący się w grafice komputerowej i efektach specjalnych do filmów". Na mój doświadczony już nos, jak przyjdzie pora promocji Wiedźmina przez Netflix (artykuły prasowe, trailery itp.), będzie tu grubo.
Piszą czyli się interesują spółka :) trochę mało merytoryczny ten artykuł no ale jest :)
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: filozof rynku » 11 sie 2017 09:10

osobiście emisji nie lubię, więc odebrałem pozytywnie odpowiedź zarządu, że na razie takich planów nie mają, jakiś czynnik niepewności więc zniknął: po co się głowić po ile i do kogo, a może po niżeszj cenie i w ogóle, a tak jest okreslona ilość akcji, na wieśka kasa jest, na pozostałe rzeczy też, w fatimie odsprzedadzą część projektu inwestorowi, tak więc po co rozwadniać dziś kapitał?
owszem ktoś się chwali, że sprzedał /kris20mln, twórca 4 postów/, zarobił, nagle jest sceptykiem :mrgreen: można i tak, typowe podejście spekulacyjne, no i siedzisz cicho dopóki nie wywalisz, potem szpanujesz i obrzydzasz, myśląc o tańszym odkupieniu
z taką spółką, moim zdaniem raczej tak często się nie da, efekt: potem się goni kurs wyżej :roll: sam tego tutaj doświadczyłem w okolicy 35 zeta, mamy hossę, jak do tego wierzymy w spółkę to jedną z najlepszych strtegii wydaje się :arrow: kup i trzymaj, inna to dzielenie kasy na części i stopniowe kupno po róznych cenach, fluktuacje zawsze będę jak również spread więc jakaś śr wychodzi i nie należy się obawiać, iż kupi się na lokalnej górce, obecnie jakaś mini podaż się pojawia i zw. może być z ogólną sytuacją wakacyjnej flauty i północno koreańskich strachów...ale też sprytni o dłuższym horyzoncie czasowym dobierają 8)

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: Platige Image [] *NewConnect*

Postautor: Whitewalker » 11 sie 2017 10:10

Mnie zastanawia fakt, nie wiem czy inni słuchacze wczorajszej konferencji też tak sądzą. Mianowicie, na konferencji po wynikach za I kwartał bardziej ochoczo mówili o przenosinach na GPW i przygotowaniach do tego. Wczoraj natomiast lakoniczna padła odpowiedź na pytanie o rynek podstawowy, że kiedyś tam będzie, jest to brane pod uwagę.

Biorąc pod uwagę fakt, że limity kredytowe są prawie wykorzystane muszą zakładać jakiś scenariusz finansowania. Z wiedzminem w porządku, Fatima wiadomo, ale reszta projektów i wydatki bieżące? To trzeba jakoś finansować.

Ciekawe zatem, jak to rozegrają i ile ma tu do powiedzenia nowa rada i jej propozycje. Chyba że znajdzie się ktos, kto nie tylko sfinansuje Fatimę, ale i także dokapitalizuje całą spółkę.

A może po prostu zakładają lepszą rentowność już niedługo i te całe dywagacje na bok :)
Prawda gdzieś jest...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości