SKOTAN [SKT]

wszystko na temat spółek publicznych
Energobioster

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: Energobioster » 19 sty 2006 23:13

A ty Energo zakład przyjmujesz??
Bo nie klepnąłeś jak mati1
Oczywiście.
Dodatkowo Mati ma u mnie flaszkę jeśli cena Skota nie dojdzie do 700 zł (lub proporcjonalnie mniej, jeśli zwiększy się liczba akcji) :)

REKLAMA


opolgaz
Starszy chorąży
Posty: 1275
Rejestracja: 11 paź 2005 20:11
Lokalizacja: IRAQ, Baghdad

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: opolgaz » 19 sty 2006 23:14

Dla Bartkka i zainteresowanych alkoholami
Wina zdrowe to tylko wytrawne i nie ma tu znaczenia kolor. Ważne jest aby było wytrawne bo w wytrawnym winie proces fermentacji zakończył się przed zabutelkowaniem. Pół wytrawne i słodkie to syf bo proces fermentacji zakończy się w Twoim żołądku podczas połączenia kwasów żołądkowych z ... bla, bla, bla
Pij tylko wytrawne - przynajmniej się staraj 100g dziennie najlepiej po posiłku

Prawie alkoholik
ja wina nie pije dla mnie to za mndle wole mocne trunki.i wlasnie sobie popijam JIM BEAM z cytrynka :lol:
Jim Beam to burbon czyli whiskey - z kukurydzy, a pije się to same bez dodatków. Dodatki to profanacja takiego alkoholu i jeszcze jak jest czarny Jim Beam to dopiero mega profanacja
Barany są po to, aby je strzyc!!!
I sam się dałem ostrzyc nie jeden raz ... Ostatni mój madry zakup to Mostostalexport za 12 PLN, Polnord za 200 ...

robo_33772
Porucznik
Posty: 33302
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: ZERNICA-ZERNIKI

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: robo_33772 » 19 sty 2006 23:16

Dla Bartkka i zainteresowanych alkoholami
Wina zdrowe to tylko wytrawne i nie ma tu znaczenia kolor. Ważne jest aby było wytrawne bo w wytrawnym winie proces fermentacji zakończył się przed zabutelkowaniem. Pół wytrawne i słodkie to syf bo proces fermentacji zakończy się w Twoim żołądku podczas połączenia kwasów żołądkowych z ... bla, bla, bla
Pij tylko wytrawne - przynajmniej się staraj 100g dziennie najlepiej po posiłku

Prawie alkoholik
ja wina nie pije dla mnie to za mndle wole mocne trunki.i wlasnie sobie popijam JIM BEAM z cytrynka :lol:
Jim Beam to burbon czyli whiskey - z kukurydzy, a pije się to same bez dodatków. Dodatki to profanacja takiego alkoholu i jeszcze jak jest czarny Jim Beam to dopiero mega profanacja
to sprobuj pozniej pogadamy.slalala zabawa trwa :lol: :lol:

crush
Starszy chorąży
Posty: 1224
Rejestracja: 09 gru 2005 14:42
Lokalizacja: poznań

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: crush » 19 sty 2006 23:19

Jakaś markowa "Łycha" czy coś delikatniejszego.
Chłopcy piją soczek z marchwii, a czasmi malibu z mlekiem jak moja żona :twisted: :twisted: :twisted:
żone bede miał za rok jak dobrze pojdzie takie mam plany bynajmniej

a co do trunków nie przepadam za whisky , wodka wole dobre wino czy zimnego heinekena
Wybierając piwo, źle wybieramy - piwo jest jednym z wielu alkoholi przez które niestety nasze "flaki" cierpią najbardziej.
"Najzdrowszymi" alkoholami są porządne koniaki i niestety dobrej jakości Whiskey - nie mylić z WHISKY - amerykańska nalewka robiona na bazie kukurydzy - która smakiem i kolorem może rprzypominać trunek z wysp. - Oczywiście pita tylko w max ilości 50g na dobe - może działac leczniczo w przeciwieństwie do piwa.
Właśnie kończe moją butle i mam małą bańke :D
cos ci sie deko pomerdalo z tymi alkoholami stary...

whiskey to irlandzka odpowiedz na whisky, czyli SZKOCKI specjal a nie amerykanski. amerykanska podrobka to bourbon (jak np. jack daniels)

raczej wlasnie whisky jest bardziej cenione niz whiskey, choc i tej drugiej, jesli jest wedle odpowiedniej receptury i z porzadnej destylarni, niewiele mozna zarzucic.

pozdr!
no pain, no gain...

opolgaz
Starszy chorąży
Posty: 1275
Rejestracja: 11 paź 2005 20:11
Lokalizacja: IRAQ, Baghdad

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: opolgaz » 19 sty 2006 23:19

O tak w alkoholach i motoryzacji to jestem ekspertem amatorem.
A giełdy cały czas nie potrafię zrozumieć, a kontraktów i opcji ... to już wogóle nie trybie, a dzisiaj to już mega nie trybie. Dobrze że moje dziecko śpi i mnie nie widzi. :D
Barany są po to, aby je strzyc!!!
I sam się dałem ostrzyc nie jeden raz ... Ostatni mój madry zakup to Mostostalexport za 12 PLN, Polnord za 200 ...

opolgaz
Starszy chorąży
Posty: 1275
Rejestracja: 11 paź 2005 20:11
Lokalizacja: IRAQ, Baghdad

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: opolgaz » 19 sty 2006 23:22

Jakaś markowa "Łycha" czy coś delikatniejszego.
Chłopcy piją soczek z marchwii, a czasmi malibu z mlekiem jak moja żona :twisted: :twisted: :twisted:
żone bede miał za rok jak dobrze pojdzie takie mam plany bynajmniej

a co do trunków nie przepadam za whisky , wodka wole dobre wino czy zimnego heinekena
Wybierając piwo, źle wybieramy - piwo jest jednym z wielu alkoholi przez które niestety nasze "flaki" cierpią najbardziej.
"Najzdrowszymi" alkoholami są porządne koniaki i niestety dobrej jakości Whiskey - nie mylić z WHISKY - amerykańska nalewka robiona na bazie kukurydzy - która smakiem i kolorem może rprzypominać trunek z wysp. - Oczywiście pita tylko w max ilości 50g na dobe - może działac leczniczo w przeciwieństwie do piwa.
Właśnie kończe moją butle i mam małą bańke :D
cos ci sie deko pomerdalo z tymi alkoholami stary...

whiskey to irlandzka odpowiedz na whisky, czyli SZKOCKI specjal a nie amerykanski. amerykanska podrobka to bourbon (jak np. jack daniels)

raczej wlasnie whisky jest bardziej cenione niz whiskey, choc i tej drugiej, jesli jest wedle odpowiedniej receptury i z porzadnej destylarni, niewiele mozna zarzucic.

pozdr!

SŁUCHAM???

WHISKEY jest z IRLANDII??????????????????????????
Od kiedy?????????????????

Właśnie Jack Daniels, Jim Beam to WHISKEY - burbony
w Irlandii just Irish whisky
Barany są po to, aby je strzyc!!!
I sam się dałem ostrzyc nie jeden raz ... Ostatni mój madry zakup to Mostostalexport za 12 PLN, Polnord za 200 ...

Czardasz
Młodszy chorąży
Posty: 475
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: warszawa

SKOTAN [SKT]

Postautor: Czardasz » 19 sty 2006 23:24

Chlopaki przeniescie sie do Hyde Parku albo lulu do lozeczek zeby miec sily na jutro

opolgaz
Starszy chorąży
Posty: 1275
Rejestracja: 11 paź 2005 20:11
Lokalizacja: IRAQ, Baghdad

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: opolgaz » 19 sty 2006 23:27

A jeśli chodzi o ścisłość to w sumie masz rację WHISKEY pochodzi w Irlandii stąd ma swoje korzenie ale niestety jest produkowana w stanach na bazie receptur Irlandzkich
Generalnie można powiedzieć, że w stanach jest mocniej zakorzeniona whiskey niż whisky stąd te dygresje??
Barany są po to, aby je strzyc!!!
I sam się dałem ostrzyc nie jeden raz ... Ostatni mój madry zakup to Mostostalexport za 12 PLN, Polnord za 200 ...

crush
Starszy chorąży
Posty: 1224
Rejestracja: 09 gru 2005 14:42
Lokalizacja: poznań

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: crush » 19 sty 2006 23:28

Jakaś markowa "Łycha" czy coś delikatniejszego.
Chłopcy piją soczek z marchwii, a czasmi malibu z mlekiem jak moja żona :twisted: :twisted: :twisted:
żone bede miał za rok jak dobrze pojdzie takie mam plany bynajmniej

a co do trunków nie przepadam za whisky , wodka wole dobre wino czy zimnego heinekena
Wybierając piwo, źle wybieramy - piwo jest jednym z wielu alkoholi przez które niestety nasze "flaki" cierpią najbardziej.
"Najzdrowszymi" alkoholami są porządne koniaki i niestety dobrej jakości Whiskey - nie mylić z WHISKY - amerykańska nalewka robiona na bazie kukurydzy - która smakiem i kolorem może rprzypominać trunek z wysp. - Oczywiście pita tylko w max ilości 50g na dobe - może działac leczniczo w przeciwieństwie do piwa.
Właśnie kończe moją butle i mam małą bańke :D
cos ci sie deko pomerdalo z tymi alkoholami stary...

whiskey to irlandzka odpowiedz na whisky, czyli SZKOCKI specjal a nie amerykanski. amerykanska podrobka to bourbon (jak np. jack daniels)

raczej wlasnie whisky jest bardziej cenione niz whiskey, choc i tej drugiej, jesli jest wedle odpowiedniej receptury i z porzadnej destylarni, niewiele mozna zarzucic.

pozdr!

SŁUCHAM???

WHISKEY jest z IRLANDII??????????????????????????
Od kiedy?????????????????

Właśnie Jack Daniels, Jim Beam to WHISKEY - burbony
w Irlandii just Irish whisky
od kiedy?? od 6-tego wieku!!! irish whiskEy !!! nie irish whisky!

whisky jest szkocka i kanadyjska.

whiskey przede wszystkim irlandzka. bourbon tez zwą whiskey ale to po prostu bourbon jest!

http://www.classicwhiskey.com/
no pain, no gain...

Hen_ryk
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 244
Rejestracja: 14 sty 2006 10:20

SKOTAN [SKT]

Postautor: Hen_ryk » 19 sty 2006 23:29

Chlopaki przeniescie sie do Hyde Parku albo lulu do lozeczek zeby miec sily na jutro
Jeszcze troche wypija i usna nawet bez lozka :D

crush
Starszy chorąży
Posty: 1224
Rejestracja: 09 gru 2005 14:42
Lokalizacja: poznań

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: crush » 19 sty 2006 23:29

zreszta nieważne.

end of story!

pozdr!

i przepraszam pozostalych za te dygresje
no pain, no gain...

opolgaz
Starszy chorąży
Posty: 1275
Rejestracja: 11 paź 2005 20:11
Lokalizacja: IRAQ, Baghdad

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: opolgaz » 19 sty 2006 23:30

Dzieje whiskey sięgają prawdopodobnie VII w., kiedy to mnisi, którzy wypełniali misje chrystianizacyjną w Europie przybyli z Bliskiego Wschodu. Ich celem stała się Irlandia.To właśnie tam zaczęto pędzić dziwny, mnisi trunek, szerzej znany jako aqua vitae czyli woda życia. Destylowano wówczas prawdopodobnie miksturę opartą o winogrona lub nalewki z innych owoców. W tamtym czasie woda życia była potrzebna do celów leczniczych, nie myślano o żadnych przyjemnościach... Taki zaskakujący stan rzeczy utrzymał się przez dobrych kilkaset lat.
UWAGA w celach marketingowych wprowadzono różną pisownię, która przetrwała do dzisiaj! Irlandzkie i Amerykańskie trunki stosują "e"). O jakości irlandzkiego trunku świadczy chociażby ogromny rozwój gatunków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych w XIX w., których liczbę szacuje się na około 400 ! http://www.tpi.poznan.pl/index.php?pid=10
Ostatnio zmieniony 19 sty 2006 23:31 przez opolgaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Barany są po to, aby je strzyc!!!
I sam się dałem ostrzyc nie jeden raz ... Ostatni mój madry zakup to Mostostalexport za 12 PLN, Polnord za 200 ...

opolgaz
Starszy chorąży
Posty: 1275
Rejestracja: 11 paź 2005 20:11
Lokalizacja: IRAQ, Baghdad

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: opolgaz » 19 sty 2006 23:33

Ja też SORRKI CRUSH:thumbup:
Barany są po to, aby je strzyc!!!
I sam się dałem ostrzyc nie jeden raz ... Ostatni mój madry zakup to Mostostalexport za 12 PLN, Polnord za 200 ...

HIGHEREK
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 227
Rejestracja: 20 sty 2006 00:02

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: HIGHEREK » 20 sty 2006 00:08

nie wiedziałem że w tej dyskusji większość uczestników ma problemy z alkoholem, DENTYSTA wypowiedz się sensownie co myślisz o aktualnej sytuacji

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:SKOTAN [SKT]

Postautor: mati 1 » 20 sty 2006 00:25

:lol: :lol: :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości