11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

wszystko na temat spółek publicznych
jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7512
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: jarek111 » 13 maja 2018 15:01

dryniol nikt nie da tobie odpowiedzi na 100 proc ze na czyms zarobisz lub stracisz .to jest gielda a nie bank ktory zagwarantuje tobie 4 proc zysku na lokacie w skali roku. zreszta nawet nie kazdy bank tego typu zapewnien tobie nie da. tauron tez w obliczu swiatowej bessy moze zejsc ponizej 2 zl i nie bedzie mialo znaczenia to ze produkuje prad tak jak nie bedzie wazne to ze notowany bedzie ponizej wartosci ksiegowej. zabawa i zarabianie na gieldzie polega na tym by umiec dobrze wycenic spolke oraz to czy bedzie generowala zyski a co za tym idzie czy jej kurs bedzie szedl do gory .kupic cos co jest tanie tylko dlatego ze jest tanie i trzymanie tego latami patrzac jak kurs nie wykazuje checi na wzrosty jest ... sam nie wiem czym .pozdr


glowacki : w tamtych czasach na kazdej sesji byly nadwyzki kupna lub sprzedazy :) pamietam jak mnie w 93 czy 94 wytrzepali z polowy kapitalu podczas pierwszej bessy .dostep do informacji byl wtedy sporo ograniczony a zlecenia kupna skladalem stojac w kolejce przed otwarciem banku staropolskiego w poznaniu ( na ul szkolnej) . byla jazda a zlecenia kupna -sprzedazy (kartki zielone lub czerwone ) .dopiero potem wprowadzili mozliwosc skladania zlecen tel :) pzdr



.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

REKLAMA


seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: seal6 » 13 maja 2018 15:03

dryniol, nie będę cię obrażał, ale twoje rozumowanie jest na poziomie dziecka :]
Po co komu jakieś marne dywidendy, skoro może w krótkim czasie zarobić kilkadziesiąt procent ?
Przypomnij jeszcze ile tej dywidendy było za 2015, 2016 i 2017. I kiedy w końcu ją wypłacą ?
Rozumiem, że w oczekiwaniu na tą dvd będzie jadł chleb z cukrem ?
Aha, prawdopodobieństwo dalszego wzrostu na 11Bit jest bardzo duże, ale do ściany nie ma co mówić...

Zresztą objawiłeś nam właśnie swój tok rozumowania w innym temacie, odpowiadając Hanzo.
Zrzędliwy tetryk, oczekujący hossy na rynku bez pieniędzy, oto kim jesteś.

"Od kiedy Ty inwestujesz na giełdzie??? i kilka dodatkowych; Czy wiesz co to był Universal? Czy wiesz że kiedyś Wedel szedł do góry po 10% 12 sesji z rzędu przy dużych redukcjach kupna (max mogło iść dziennie 10%)?l Czy wiesz na czym polegała kiedyś redukcja kupna lub redukcja sprzedaży oraz nadwyżka kupna lub nadwyżka sprzedaży po każdej sesji? Czy wiesz że kiedyś były społeczne kolejki za akcjami? Czy wiesz że kiedyś była tak duża redukcja na akcje Banku Śląskiego (obecnie ING), że każdy kto się zapisał dostał zaledwie po 3 akcje? Czy jesteś naprawdę tak doświadczony, czy tylko takiego próbujesz udawać? Zrozum w końcu, że prawdziwa hossa dopiero przed nami, a jej koniec będzie się zbliżał dopiero wtedy, jak zamiast obecnych reklam lokat bankowych w TV, zobaczysz reklamy funduszy inwestycyjnych."


Tak, Tak, wchodząc teraz w 11 Bit powyżej 400 zł prędzej można w krótkim czasie już stracić niż zarobić, ale to nie mój walizek. Ja na Mount Everest się nie wspinam, bo wiadomo jak to się może skończyć. Wolę spokojnie inwestować, i kupować tanio od dołu, a przyjdzie taki czas kiedy energetyki będą szły w górę tak jak obecnie gry komputerowe, a gry komputerowe spadały tak jak teraz energetyki (albo jeszcze bardziej), kwestia czasu. Chyba nie sądzisz, że 11 Bit da zarobić od 400 zł kolejnych kilka tysięcy %, a Tauron od ceny 2,50 zł straci kolejnych 50%??? :roll: Przy obecnych wycenach takie rozwiązanie owszem jest możliwe, ale w drugą stronę. Klapki z oczek kiedyś pewnie w końcu spadną :roll:

Moje pytania dalej zostają bez odpowiedzi;

" Jeszcze raz się was pytam. Co mi da 11 Bit kupując go teraz???? Jakąś dywidendę w najbliższych latach??? Jeżeli tak, to jakiej wielkości jak zapłacę teraz ponad 400 zł za jedną akcję???? Dacie mi gwarancję, że jak kupię powyżej 400 zł dalej będzie rosło???? Dacie mi gwarancję, że nie zacznie spadać z takiej górki??? Dacie mi gwarancję że w kolejnych miesiącach, a następnie latach i tak do przesady tani już Tauron będzie dalej spadał????? Dacie mi gwarancję, ze Tauron nie zacznie rosnąć??? Tauron daje mi pewność inwestycji na kolejne miesiące i lata, 11 Bit przy obecnej cenie nie daje mi żadnej pewności, co najwyżej, że mogą mnie ubrać na górce.
Jeszcze jedno pytanie specjalnie do M6-SAAB-M6;
Czy dasz mi pewność, że w kolejnych tygodniach, miesiącach czy latach, kupując obecnie 11 Bit powyżej 400 zł na pewno zarobię, a Taurona poniżej 2,50 zł na pewno stracę????? "
.
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5467
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: klaxon » 13 maja 2018 15:11

10000 komentarzy na steam, przytulamy komentarze 24h/dobę, 500 szybciej niż ktokolwiek myśli!!! :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: dryniol » 13 maja 2018 15:14

Tauron to państwowy monopolista, który istnieje tylko dlatego, że nie ma wolnego rynku w branży produkcji prądu. Wszystkie państwowe firmy są źle zarządzane, robią produkty ***, drogie i jeśli nie bankrutują, to tylko dlatego, że mają monopol.
Branża gier jest prawie całkowicie wolnorynkowa. Państwo na razie wtrąca się do niej mało. Jeśli więc jakaś spółka odnosi sukces w produkcji gier to znaczy, że jest dobrze zarządzana i robi dobry produkt.

Tauron w 2017 roku zarobił 116,92% tego, co w 2014.
CDP w 2017 roku zarobił 3842,48% tego, co w 2014.

CDP robi coraz większe i lepsze gry, które przynoszą coraz większe zyski.
Co Tauron robi by zarabiać coraz więcej w kolejnych latach? Nic.



Ja to widzę inaczej;
Tauron to bezpieczeństwo inwestycji, bo państwo nawet w razie jakichś nieprzewidzianych zdarzeń, nie pozwoli upaść tak strategicznej spółce.
Kto uratuje przed upadkiem CD Projekt czy 11 Bit w razie jakiegoś potknięcia???

Widzicie teraz tylko jedną stronę medalu, a drugiej nie chcecie widzieć, mając klapki na oczach.

Druga sprawa. Znów przedstawiasz archiwalne dane, a nie patrzysz w przyszłość;
Czy jesteś pewny, że w kolejnych trzech latach CD Projekt zarobi o 3.842% więcej niż obecnie???
Czy jesteś pewny, ze Tauron w kolejnych trzech latach zarobi 116% tego co obecnie???

Trzecia sprawa;
Tauron - cena jednej akcji 2,44 zł / zysk netto na jedną akcję 0,80 zł
CD Projekt - cena jednej akcji 145 zł / zysk netto na jedną akcję 2 zł :roll: :roll: :roll:
11 Bit - cena jednej akcji 441 zł / zysk netto na jedną akcję 1,50 zł :roll: :roll: :roll:

Wiesz jak to się nazywa; Parodia!!! ale ona zawsze się kiedyś kończy!!!
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5467
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: klaxon » 13 maja 2018 15:20

Ja to widzę inaczej;
Tauron to bezpieczeństwo inwestycji, bo państwo nawet w razie jakichś nieprzewidzianych zdarzeń, nie pozwoli upaść tak strategicznej spółce.
Kto uratuje przed upadkiem CD Projekt czy 11 Bit w razie jakiegoś potknięcia???
:shock:
Dryniol, może nie zauważyłeś, ale ta spółka (11bit) ma zasoby finansowe pokrywające ponad 2-krotność rocznych kosztów funkcjonowania, a po tym kwartale będzie miała ich 4-krotność, po każdym kolejnym ta kwota będzie mocno wzrastać, ma przychody rosnące z każdą premierą kolejnej swojej gry, działa na globalnym szybko rosnącym rynku i nie zalicza potknięć (każdy rok funkcjonowania na GPW był na plusie, każda gra przyniosła zysk). Zadławią się gigantyczną nadpłynnością, czy co??

Naprawdę wolałbyś to https://store.steampowered.com/app/676240/TAURONOS/ od 16bit ze 100% pozytywnych ocen
niż to https://store.steampowered.com/app/323190/Frostpunk/ od 11bit z ogromną rzeszą nabywców ??? :roll:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: dryniol » 13 maja 2018 15:34

Ja to widzę inaczej;
Tauron to bezpieczeństwo inwestycji, bo państwo nawet w razie jakichś nieprzewidzianych zdarzeń, nie pozwoli upaść tak strategicznej spółce.
Kto uratuje przed upadkiem CD Projekt czy 11 Bit w razie jakiegoś potknięcia???
:shock:
Dryniol, może nie zauważyłeś, ale ta spółka (11bit) ma zasoby finansowe pokrywające ponad 2-krotność rocznych kosztów funkcjonowania, a po tym kwartale będzie miała ich 4-krotność, po każdym kolejnym ta kwota będzie mocno wzrastać, ma przychody rosnące z każdą premierą kolejnej swojej gry, działa na globalnym szybko rosnącym rynku i nie zalicza potknięć (każdy rok funkcjonowania na GPW był na plusie, każda gra przyniosła zysk). Zadławią się gigantyczną nadpłynnością, czy co??

Naprawdę wolałbyś to https://store.steampowered.com/app/676240/TAURONOS/ od 16bit ze 100% pozytywnych ocen
niż to https://store.steampowered.com/app/323190/Frostpunk/ od 11bit z ogromną rzeszą nabywców ??? :roll:

Nawt jak to będzie 10-krotność tego co obecnie to;

Teraz jest;
11 Bit - cena jednej akcji 441 zł / zysk netto na jedną akcję 1,50 z

a będzie;
11 Bit - cena jednej akcji 441 zł / zysk netto na jedną akcję 15 zł :roll: :roll: :roll:

...dalej parodia w wycenie spółki!!!
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: seal6 » 13 maja 2018 15:35

parodia to twoje teksty
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5467
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: klaxon » 13 maja 2018 15:45

Ja to widzę inaczej;
Tauron to bezpieczeństwo inwestycji, bo państwo nawet w razie jakichś nieprzewidzianych zdarzeń, nie pozwoli upaść tak strategicznej spółce.
Kto uratuje przed upadkiem CD Projekt czy 11 Bit w razie jakiegoś potknięcia???
:shock:
Dryniol, może nie zauważyłeś, ale ta spółka (11bit) ma zasoby finansowe pokrywające ponad 2-krotność rocznych kosztów funkcjonowania, a po tym kwartale będzie miała ich 4-krotność, po każdym kolejnym ta kwota będzie mocno wzrastać, ma przychody rosnące z każdą premierą kolejnej swojej gry, działa na globalnym szybko rosnącym rynku i nie zalicza potknięć (każdy rok funkcjonowania na GPW był na plusie, każda gra przyniosła zysk). Zadławią się gigantyczną nadpłynnością, czy co??

Naprawdę wolałbyś to https://store.steampowered.com/app/676240/TAURONOS/ od 16bit ze 100% pozytywnych ocen
niż to https://store.steampowered.com/app/323190/Frostpunk/ od 11bit z ogromną rzeszą nabywców ??? :roll:

Nawt jak to będzie 10-krotność tego co obecnie to;

Teraz jest;
11 Bit - cena jednej akcji 441 zł / zysk netto na jedną akcję 1,50 z

a będzie;
11 Bit - cena jednej akcji 441 zł / zysk netto na jedną akcję 15 zł :roll: :roll: :roll:

...dalej parodia w wycenie spółki!!!
Po pierwsze to będzie przynajmniej 60 mln zysku netto w tym roku czyli 26 zł na akcję.

Po drugie powinieneś odjąć od ceny akcji ujemny dług netto jaki spółka będzie miała na koniec roku (analogicznie do odcięcia potencjalnej dywidendy) tj. ponad 80 mln czyli przynajmniej ok. 35 zł na akcję

Więc wyjdzie ci wtedy skorygowana cena 406 zł przy zysku netto na jedną akcję 26 zł czyli p/e ok. 15 przy średnim p/e w branży ok. 19-20.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: dryniol » 13 maja 2018 15:51

parodia to twoje teksty

Twój tekst za to bardzo merytoryczny i bez odrobiny parodii :roll: Jakie to wszystko proste na tej giełdzie. Idzie do góry to spółka jest cacy, jak spada to spółka be (przykłady Lotos, Amika, JSW, Gant itd.....można wymieniać w nieskończoność) :roll: Nic tylko zarabiać; kupować na górkach bo spółka cacy, sprzedawać w dołkach, bo spółka be ( i nie mam tu na myśli bankrutów, a raczej zachowania "stadne" ), prawda ??!! :roll:

Spokojnie można wam tutaj przytoczyć tekst Warrena Buffeta;

cytat;

" Historia uczy, że ludzie nie wyciągają z niej wniosków"
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: glowacki4 » 13 maja 2018 16:47

Panie "Tauron forever - może chociaż wnuki skorzystają".
Nie wiem czy to do ciebie wogóle dotrze, zapewne nie...
CDR za rok lub dwa zanotuje wzrost zysku netto o kilkaset procent, jak to się ma do twoich dywidend ?

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5467
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: klaxon » 13 maja 2018 17:33

https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... ku/k86clx3

"Według szacunków w IV kwartale 2017 r. EBITDA Grupy Tauron wyniosła 667 mln zł. Dług netto na dzień 31 grudnia 2017 r. wyniósł 8 047 mln zł" :shock: :shock: :shock:

Kijem bym czegoś takiego nie tknął. Niech spłacą najpierw zadłużenie to dopiero potem można będzie mówić o rzeczywistych zyskach tej wydmuchy :roll:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5467
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: klaxon » 13 maja 2018 17:51

Frostpunk w zeszłym tygodniu na miejscu 5 weeklytopsellers. Poprzednio był Nr2 i Nr3.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: dryniol » 13 maja 2018 18:38

https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... ku/k86clx3

"Według szacunków w IV kwartale 2017 r. EBITDA Grupy Tauron wyniosła 667 mln zł. Dług netto na dzień 31 grudnia 2017 r. wyniósł 8 047 mln zł" :shock: :shock: :shock:

Kijem bym czegoś takiego nie tknął. Niech spłacą najpierw zadłużenie to dopiero potem można będzie mówić o rzeczywistych zyskach tej wydmuchy :roll:


W pierwszym kwartale 2018 zysk EBITDA ponad 1,2 miliarda zł. Tego nie widzisz, bo po co???. Jakbyś Ty miał taki dług to mógłbyś oczy wytrzeszczać, ale nie jak go ma tak ogromna firma :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: dryniol » 13 maja 2018 18:42

Frostpunk w zeszłym tygodniu na miejscu 5 weeklytopsellers. Poprzednio był Nr2 i Nr3.

Nie martw się "wytrzeszczający oczy" już niebawem będzie nr 1 na Marsie i nr 2 na Venus, a kurs skoczy do 1.000 zł za akcję :roll: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

Postautor: trance » 13 maja 2018 18:49

Tym tysiakiem za akcje, to chyba tylko ty będziesz zszokowany. Ja natomiast nie będę zszokowany jak Tauron zaliczy nowe minima.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości