JUPITER NFI [JPR] Księga XV

wszystko na temat spółek publicznych
kejcam1
Podporucznik
Posty: 14519
Rejestracja: 05 maja 2007 19:50

Postautor: kejcam1 » 07 lip 2011 22:05

w okolicy zeta bym troche chapnal ,nawet biorac pod uwage ze wodz juz zaczal podbierac

bo jakos 14 zachodni mnie nauczyl ze ziemia i przyszlosciwoe zyski roznie wychodza dorbnicy takiej jak ja na zdrowie,rysiek mnie wyleczył wtedy z zachodniego ,ale po czasie
nic ,czekam na rozwoj wypadkow

REKLAMA


holders
Starszy chorąży
Posty: 1574
Rejestracja: 27 paź 2007 17:46

Postautor: holders » 08 lip 2011 10:06

'przemowa" byla przed walnym

chyba ze mowisz o czyms innym
Po Walnym też raczył przemówić do mniejszościowych obecnych na Walnym (już bez oszołomów i troglodytów, itd...).

Apacz
Podporucznik
Posty: 12189
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 08 lip 2011 11:03

'przemowa" byla przed walnym

chyba ze mowisz o czyms innym
Po Walnym też raczył przemówić do mniejszościowych obecnych na Walnym (już bez oszołomów i troglodytów, itd...).
tylko nie wiem po czym i po ktorym ci obecni tak "zaniemowili" :evil:
No risk, no fun :-)

NiepoprawnyOptymista
Młodszy chorąży
Posty: 453
Rejestracja: 17 lis 2010 11:34

Postautor: NiepoprawnyOptymista » 08 lip 2011 11:10

Gdyby przekaz zarządzających i głównego akcjonariusza był jasny co do dalszych planów Jupitera to bym dokupił więcej akcji i był bym zadowolony. Problem jest jednak w polityce informacyjnej, niejasnymi powiązaniami pomiędzy spółkami itd. Skoro ja mam wątpliwości co do zakupu to podejrzewając ze większość potencjalnych inwestorów także. Oceniam to jako celową grę pod obniżenie kursu. Dalsze zakupu Jupitera skutkowały by koniecznością wezwań. A tak dzięki emisji i grze na zniżki firma jest przejmowana za bezcen.

holders
Starszy chorąży
Posty: 1574
Rejestracja: 27 paź 2007 17:46

Postautor: holders » 08 lip 2011 11:47

'przemowa" byla przed walnym

chyba ze mowisz o czyms innym
Po Walnym też raczył przemówić do mniejszościowych obecnych na Walnym (już bez oszołomów i troglodytów, itd...).
tylko nie wiem po czym i po ktorym ci obecni tak "zaniemowili" :evil:
Po przemowie w kuluarach po Walnym niektórzy drobni i Pan Szczerban się wystraszyli.

NiepoprawnyOptymista
Młodszy chorąży
Posty: 453
Rejestracja: 17 lis 2010 11:34

Postautor: NiepoprawnyOptymista » 08 lip 2011 11:55

Po przemowie w kuluarach po Walnym niektórzy drobni i Pan Szczerban się wystraszyli.
Co widać po wypowiedzi pana Szczerbana do prasy, długim milczeniu SII i porozumienia.

Apacz
Podporucznik
Posty: 12189
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 08 lip 2011 13:13

Gdyby przekaz zarządzających i głównego akcjonariusza był jasny co do dalszych planów Jupitera to bym dokupił więcej akcji i był bym zadowolony. Problem jest jednak w polityce informacyjnej, niejasnymi powiązaniami pomiędzy spółkami itd. Skoro ja mam wątpliwości co do zakupu to podejrzewając ze większość potencjalnych inwestorów także. Oceniam to jako celową grę pod obniżenie kursu. Dalsze zakupu Jupitera skutkowały by koniecznością wezwań. A tak dzięki emisji i grze na zniżki firma jest przejmowana za bezcen.
tak pilnuja, ze skoro mam pare zleconek wystawionych na K to nie chca oddawac

a jak zdejme to pewnie i kurs "sie obsunie"

oczywiscie poprzez "niewidzialna reke"

(podobno "rynku" )

tak mowi przynajmniej teoria

:lol:
No risk, no fun :-)

NiepoprawnyOptymista
Młodszy chorąży
Posty: 453
Rejestracja: 17 lis 2010 11:34

Postautor: NiepoprawnyOptymista » 08 lip 2011 13:26

Gdyby przekaz zarządzających i głównego akcjonariusza był jasny co do dalszych planów Jupitera to bym dokupił więcej akcji i był bym zadowolony. Problem jest jednak w polityce informacyjnej, niejasnymi powiązaniami pomiędzy spółkami itd. Skoro ja mam wątpliwości co do zakupu to podejrzewając ze większość potencjalnych inwestorów także. Oceniam to jako celową grę pod obniżenie kursu. Dalsze zakupu Jupitera skutkowały by koniecznością wezwań. A tak dzięki emisji i grze na zniżki firma jest przejmowana za bezcen.
tak pilnuja, ze skoro mam pare zleconek wystawionych na K to nie chca oddawac

a jak zdejme to pewnie i kurs "sie obsunie"

oczywiscie poprzez "niewidzialna reke"

(podobno "rynku" )

tak mowi przynajmniej teoria

:lol:
Przy takich obrotach jak dziś to nie działa niewidzialna ręka rynku tylko niewidzialna ręka spekulanta. Tylko czy w tym wywiadzie co GH rzucał wyzwiskami to nie mówił przypadkiem sam o sobie? To on w końcu zagrał na spadki. Niski kurs leżał i nadal leży w jego interesie - choć oficjalnie tego nigdy nie powie.

NiepoprawnyOptymista
Młodszy chorąży
Posty: 453
Rejestracja: 17 lis 2010 11:34

Postautor: NiepoprawnyOptymista » 08 lip 2011 14:56

Bieżące interwencje
Relacja z walnego zgromadzenia Spółki Jupiter NFI S.A.


W dniu 28 czerwca 2011 odbyło się w Krakowie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki JUPITER NFI SA. Podczas obrad obecni byli: pełnomocnicy dwóch znaczących akcjonariuszy oraz dwudziestu trzech akcjonariuszy indywidualnych osobiście lub reprezentowanych przez pełnomocnika , Przewodniczący Rady Nadzorczej – Pan Grzegorz Hajdarowicz i przedstawiciel biegłego rewidenta badającego SF za 2010. Obecny był też Pan Jarosław Knap – odpowiedzialny za kontakt Jupitera z mediami. Jako bezprecedensowy fakt należy podkreślić nieobecność na WZA Zarządu. Na początku odczytano zebranym wyjaśniające pismo Zarządu opisujące przyczyny tego stanu. Nieobecność Zarządu była usprawiedliwiona, musiał on uczestniczyć w nagle zwołanym w tym samym terminie w Warszawie posiedzeniu Rady Nadzorczej FAM Grupa Kapitałowa i bronić tam interesów Jupiter NFI .

Porozumienie Akcjonariuszy Jupiter NFI S.A. reprezentował Pan Stefan Thiele, natomiast Pełnomocnikiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych był Pan Janusz Szczerban .
Nieobecność Zarządu uniemożliwiła jakąkolwiek dyskusję. Akcjonariusze mogli zadać pytania tylko w formie pisemnej, na co nikt z obecnych się nie zdecydował. Odczytane zostały natomiast odpowiedzi Zarządu na pytania, które SII wystosowało do Zarządu na piśmie 10 dni przed terminem WZA.

Akcjonariusz Pan Janusz Szczerban zgłosił poprawkę do swojego projektu uchwały dotyczącej podziały zysku (raport bieżący z 22 czerwca ). Poprawka uwzględniała skutki zbycia akcji własnych przez Fundusz. Jednakże uchwała przewidująca wypłatę dywidendy w wysokości 0,06 zł na akcję została odrzucona głosami akcjonariuszy instytucjonalnych.

W sprawie emisji akcji serii D Pełnomocnik Jupiter NFI zgłosił dwie poprawki projektu. W pierwszym projekcie opublikowanym w raporcie bieżącym z 27 czerwca poprawione zostały błędy w wycenie aportu, druga poprawka dotyczyła podniesienia do 1,45zl ceny emisyjnej , która wynikała z przyjęcia 6 miesięcznego okresu do sposobu ustalania ceny emisyjnej.
Porozumienie Akcjonariuszy Jupiter NFI S.A. reprezentowane przez Pana Stefana Thiele głosowało przeciw uchwale o podwyższeniu kapitału, dysponując łącznie 1 571 488 głosami ( co stanowiło 6,53% głosów na WZA ) , co więcej członkowie Porozumienia zgłosili swój sprzeciw do protokołu.

Po zamknięciu WZA Przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Grzegorz Hajdarowicz złożył szereg oświadczeń akcjonariuszom mniejszościowym obecnym na WZA. Generalnie chciałby, aby akcjonariusze mniejszościowi byli wobec Niego lojalni i wspierali Jego działania. Wyraził stanowcze przekonanie, że ogłoszona strategia będzie zrealizowana, a kurs Jupiter NFI w ciągu dwóch, trzech lat wzrośnie kilkakrotnie do poziomu nawet kilkunastu złotych. Przekonywał, że ogłoszona w 2009 roku strategia jest wciąż aktualna i że będzie zrealizowana do 2014 roku oraz, że zgodni z obowiązującymi przepisami może informować o istotnych transakcjach dopiero po ich zawarciu. Gdyby wcześniej ogłaszał swoje zamiary, byłoby to ze szkodą dla Jupiter NFI. Dotyczy to także projektów deweloperskich . Zdecydowana większość akcjonariuszy obecnych na sali pozytywnie odebrała deklaracje Pana Grzegorza Hajdarowicza dotyczące realizacji strategii, a także informacje na temat obecnych i zapowiadanych inwestycji.

Janusz Szczerban
http://www.sii.org.pl/interwencje/bieza ... tml#ak4775

a i jeszcze taki ładny obrazek:
Obrazek

Apacz
Podporucznik
Posty: 12189
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 08 lip 2011 17:00

Po zamknięciu WZA Przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Grzegorz Hajdarowicz złożył szereg oświadczeń akcjonariuszom mniejszościowym obecnym na WZA. Generalnie chciałby, aby akcjonariusze mniejszościowi byli wobec Niego lojalni i wspierali Jego działania. Wyraził stanowcze przekonanie, że ogłoszona strategia będzie zrealizowana, a kurs Jupiter NFI w ciągu dwóch, trzech lat wzrośnie kilkakrotnie do poziomu nawet kilkunastu złotych

czy pan przewodniczacy takie oswiadczenie zlozyl/zlozylby na pismie???

:lol:
No risk, no fun :-)

Apacz
Podporucznik
Posty: 12189
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 08 lip 2011 17:07

WSPOLPRACA AKCJONARIUSZY nie moze byc jednostronna

panu przewodniczacemu grona sie pomylily chyba

lojalni to moga byc podwladni i to pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad przez szefa

tu mowil do PARTNEROW i to najpierw on w stosunku do PARTNEROW winien wykazac swoja wiarygodnosc, sensownosc takiej strategii i przyjetych dzialan, uzyskac do tego AKCEPTACJE , a jesli nie zastanowic sie nad powodami i zmienic te elementy, ktore sa źle lub calkowicie negatywnie oceniane

Wypracowana sensowna strategia i wyrazne wyniki wyrazone najlatwiej we wzroscie wartosci akcji i Spolki przyciagnelaby duzo znaczacych funduszy i umozliwialaby dalszy rozwoj

DLA DOBRA WSZYSTKICH !!

(oj, pomarzylem, co ??) :lol:
No risk, no fun :-)

holders
Starszy chorąży
Posty: 1574
Rejestracja: 27 paź 2007 17:46

Postautor: holders » 08 lip 2011 17:16

WSPOLPRACA AKCJONARIUSZY nie moze byc jednostronna

panu przewodniczacemu grona sie pomylily chyba

lojalni to moga byc podwladni i to pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad przez szefa

tu mowil do PARTNEROW i to najpierw on w stosunku do PARTNEROW winien wykazac swoja wiarygodnosc, sensownosc takiej strategii i przyjetych dzialan, uzyskac do tego AKCEPTACJE , a jesli nie zastanowic sie nad powodami i zmienic te elementy, ktore sa źle lub calkowicie negatywnie oceniane

Wypracowana sensowna strategia i wyrazne wyniki wyrazone najlatwiej we wzroscie wartosci akcji i Spolki przyciagnelaby duzo znaczacych funduszy i umozliwialaby dalszy rozwoj

DLA DOBRA WSZYSTKICH !!

(oj, pomarzylem, co ??) :lol:

A zeby było śmieszniej Hajdarowicz mieni się zwolennikeim systemu demokratycznego, a z drugiej strony chce aby wszyscy podzielali (albo niech sprzedadzą akcje - ot co za problem) jego zdanie. Czyli jedna partia, jeden wódz.

Wuwuzel2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2259
Rejestracja: 07 lip 2011 21:20

Postautor: Wuwuzel2 » 08 lip 2011 21:22

a pozniej nick i stopka jak u mnie :evil:
"opakowanie zastepcze" za krytyke -"brakuje" 3231

NiepoprawnyOptymista
Młodszy chorąży
Posty: 453
Rejestracja: 17 lis 2010 11:34

Postautor: NiepoprawnyOptymista » 08 lip 2011 21:45

Polecam:
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/na ... eciu_28115
W skrócie o Hajdarowiczu i Jupiterze, a nie cytuję bo długie.

To gdzie się przenosimy jak zamkną to forum? Bankier? Stockwatch? Money?

Pietrek33
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2667
Rejestracja: 22 kwie 2008 08:57

Postautor: Pietrek33 » 08 lip 2011 22:22

Polecam:
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/na ... eciu_28115
W skrócie o Hajdarowiczu i Jupiterze, a nie cytuję bo długie.

To gdzie się przenosimy jak zamkną to forum? Bankier? Stockwatch? Money?
pouczające, ale na razie jeszcze w to nie wierzę. Trudno mi sobie wyobrazić, że Hajdarowicz zmieni radykalnie linię polityczną Rzeczpospolitej i Uważam Rze. Przecież to oznacza od razu radykalny spadek nakładu (zwłasza tygodnik), a w końcu wyłożył na to własną i to sporą jak na niego kasę. Czy mam rację - to się okaże na pewno jeszcze przed wyborami. 11.5% to jest przyzwoite oprocentowanie. Problem jest w tym, że jeśli te media będą się sprzedawały tak jak ten jego Przekrój - przewiduję że będzie miał trudności ze spłatą tej pożyczki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości