FAM GK [FAM] księga XVI

wszystko na temat spółek publicznych
Średni Inwestor
Starszy sierżant
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2008 19:14

Postautor: Średni Inwestor » 02 lip 2009 09:45

Zapewniam cię ,że oczywistość pewnych zamiarów wcale nie jest jakąś szczególną przeszkodą w ich przeprowadzeniu. Mam już trochę doświadczenia i w czasie poprzedniej bessy pamiętam jak to działy się podobne rzeczy z wybranymi przecenionymi spółkami, tez ludzie pisali, że to zbyt oczywiste aby ktoś się na to odważył a mimo to stało się.... A odpowiedzialność rozmydla się później po drodze, wszystko rozpłynęło się po kościach włącznie z płaczem drobnych akcjonariuszy i dzisiaj nikt już tego nie pamięta. Widać cykle w pełni działają i co poniektórzy znów muszą dostać bolesną nauczkę.
---
Zadowolenie, które zdobywa się chowając głowę w piasek, trwa bardzo krótko.

REKLAMA


krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 05 lip 2009 18:22

Cześć Średni! Kilka miesięcy temu napisałem Ci, że przegapisz punkt zwrotny na rynku.. no i chyba się stało.. (nie miałem na mysli oczywiście famu..) :wink: napisałbyś bys coś o sytaucji na rynku, kiedy nowa hossa..

Średni Inwestor
Starszy sierżant
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2008 19:14

Postautor: Średni Inwestor » 06 lip 2009 08:43

A co takiego wg ciebie konkretnie przegapiłem , bo nie do końca rozumiem ?Ja nie jestem łapaczem dołków tak więc argument, że nie wpakowałem całej gotówki w rynek przy samym minimum indeksu niezbyt mnie rusza. Oczywiście fajnie by było ale wolę okazję przegapić niż liczyć straty...
Jeżeli chodzi co o minimum indeksów to tak, z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że osiągnęliśmy je na początku roku i niżej już nie zejdziemy więc technicznie można by przyjąć, że mamy nowa pseudohossę. Tym niemniej daleki jestem od euforii bo ten początek nowej hossy to może być i pewnie będzie 1-2 roczne bujanie się w trendzie bocznym nieco powyżej owego minimum. Innymi słowy nadszedł okres do POWOLNEGO akumulowania akcji wybranych spółek(nie FAM-u!!!). A z biegiem czasu będzie można określić branże , które będą motorem nowej hossy i tam trzeba będzie również POWOLI przekierowywać gotówkę.
Co do dokładniejszej analizy sytuacji na rynku to może, jak znajdę trochę wolnego czasu :(
---
Zadowolenie, które zdobywa się chowając głowę w piasek, trwa bardzo krótko.

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 15 lip 2009 11:21

ale ladnie dws oddaje...
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

ELSECATOR
Sierżant
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2009 23:03

Postautor: ELSECATOR » 15 lip 2009 11:57

Janek jeśli nawet dws sypie to ktoś to odbiera i to ponad 5% drożej niz wczoraj. Obrót za chwile będzie miał wartośc najwyższa od maja i to przy takim wzroście to dobry znak choć sesja jeszcze nie jest na półmetku.

Flame_of_Udan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2326
Rejestracja: 26 maja 2006 17:13

Postautor: Flame_of_Udan » 15 lip 2009 12:32

jak ktos nie skupie te ich miliony to nigdzie nie ruszymy..

ikales
Młodszy chorąży
Posty: 455
Rejestracja: 12 kwie 2006 20:20
Lokalizacja: AKCJA 102 - 21 marzec

Postautor: ikales » 15 lip 2009 15:19

ale ladnie dws oddaje...
czy to DWS to mozna sobie pospekulować, równie dobrze to może być Leon z poczty a może to i ty Janek, miałeś z czego :D
AKCJA 102 - 21 marzec

mirap12
Młodszy chorąży
Posty: 631
Rejestracja: 10 gru 2007 10:25
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: mirap12 » 15 lip 2009 16:35

ale ladnie dws oddaje...
Mi to już koło ...... lata kto sypie, może to być nawet sam Kalicki. Szorujemy po dnie ,a papier przetrwał tyle ciulowych informacji na tych poziomach ,że już tylko chyba totalne trzęsienie ziemi mogło by spowodować wybicie się dołem :wink: Uważam ,że czas działa na naszą korzyść , im dłuższa konsolidacja tym większe wybicie :wink: ,a gdybym nie wierzył ,że będzie to wybicie w gorę , nie miałbym już akcji
GŁOWY DO GÓRY :lol:

Pozdr.
__________________________________
Co mnie nie zabije , to mnie wzmocni

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 15 lip 2009 20:40

chyba juz czas sie podnosic z dywanu?
ile moze tak lezec?

Średni Inwestor
Starszy sierżant
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2008 19:14

Postautor: Średni Inwestor » 15 lip 2009 22:58

Teoretycznie aż do tzw hossy śmieciowej ale jest szansa, że do tego czasu spółka będzie już dawno rozparcelowana ;)
---
Zadowolenie, które zdobywa się chowając głowę w piasek, trwa bardzo krótko.

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 15 lip 2009 23:38

Średni nie marudź, tylko nabieraj bo pociąg odjeżdza.. zagranica zrobiła niezły manerw i wywindowali kursy ogłupiałym fundom i leszczom, które ci grzecznie odkupią jeszcze kilka procent drożej..

ps nadal nie piszę o famie, nie mam akcji famu i nie zamierzam mieć w najblizszym czasie, inwestycja wg mnie pozbawiona sensu przy mozliwosciach jakie są w tej chwili na gpw.. pozdr

mirap12
Młodszy chorąży
Posty: 631
Rejestracja: 10 gru 2007 10:25
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: mirap12 » 16 lip 2009 07:30

Średni nie marudź, tylko nabieraj bo pociąg odjeżdza.. zagranica zrobiła niezły manerw i wywindowali kursy ogłupiałym fundom i leszczom, które ci grzecznie odkupią jeszcze kilka procent drożej..

ps nadal nie piszę o famie, nie mam akcji famu i nie zamierzam mieć w najblizszym czasie, inwestycja wg mnie pozbawiona sensu przy mozliwosciach jakie są w tej chwili na gpw.. pozdr
A na ch... to piszesz ? kogo to obchodzi ,że jak twierdzisz nie masz i nie zamierzasz miec akcji w najblizszym czasie ??? Po kiego .... w takim razie takie coś jak ty zakładało 10 czerwca nową ksiege???
Robisz z siebie pajaca człowieku :lol:

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 16 lip 2009 08:29

Średni nie marudź, tylko nabieraj bo pociąg odjeżdza.. zagranica zrobiła niezły manerw i wywindowali kursy ogłupiałym fundom i leszczom, które ci grzecznie odkupią jeszcze kilka procent drożej..

ps nadal nie piszę o famie, nie mam akcji famu i nie zamierzam mieć w najblizszym czasie, inwestycja wg mnie pozbawiona sensu przy mozliwosciach jakie są w tej chwili na gpw.. pozdr
A na ch... to piszesz ? kogo to obchodzi ,że jak twierdzisz nie masz i nie zamierzasz miec akcji w najblizszym czasie ??? Po kiego .... w takim razie takie coś jak ty zakładało 10 czerwca nową ksiege???
Robisz z siebie pajaca człowieku :lol:
Kolego na temat tej firmy wiem wszystko, miałem akcje juz kilka lat temu, wątek założyłem Tobie żebys mógł wysławiać się tutaj swoją nienaganną polszczyzną i marzyć o milionach..
Miałem jeszcze niedawno akcje famu i sprzedałem.. Brutalna prawda boli? Jak się wyklaruje jakiś konkretny trend to może się odkupi.. pozdr
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009 08:33 przez krieger, łącznie zmieniany 1 raz.

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 16 lip 2009 08:30

Ps Mirap, czy chcesz, czy nie, fam zachowuje sie bardzo słabo, zupełny brak korelacji z rynkiem. Jeżeli masz czas możesz smiało kupować akcje, obecna cena jest absurdalna i za kilka miesięcy bedzie zapewne dużo drożej, ale ja mam inną strategię i biorę na siebie ryzyko kupienia akcji nawet kilkadziesiąt procent wyzej, tylko tutaj musi się coś dziać a to co jest teraz nie daje wiekszych szans na aktywny handel. Czekam na obroty i jakies konkrety ze spółki.

mirap12
Młodszy chorąży
Posty: 631
Rejestracja: 10 gru 2007 10:25
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: mirap12 » 16 lip 2009 09:01

Ja tam w tym artykule nic ciekawego nie widzę.. pozatym, że boryszew jest tani a akcjonariusze mniejszościowi obarczaja za to winą Karkosika.. no i dostał drugi raz żółtą kartkę (rok temu też nie dostał skwitowania)..

Ale co to ma wspólnego z wątkiem FAMu?
Poza tym się pisze osobno , polszczyzno ty nienaganna :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości