NANOGROUP księga I

wszystko na temat spółek publicznych
RamzesXXIII
Chorąży
Posty: 733
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: RamzesXXIII » 25 paź 2017 09:33

dlatego tu się gra o wzrost kursu razy 200 proc. w 2-3 lata, a to już jest warte grzechu. Mają kilka projektów plus akwizycje nowych więc coś raczej wypali grubo
Też tak myślę i złożyłem zapis. Na czymś spokojnym trzeba odrobić ostatnie spadki :P

REKLAMA


Kris59
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 22 maja 2016 12:50

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: Kris59 » 25 paź 2017 10:51

Obys się nie przejechał na tym zapisie. Ostatnio firmy biotechnologiczne są w odwrocie ( patrz notowania giełdowe). Nie lepiej było poczekac i kupić ewentualnie na debiucie? Jesli fundy nie dopiszą to "ubiorą" drobnych w akcje, ktore nikt nie będzie chciał kupić.

Lawyer81
Sierżant sztabowy
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2015 08:03

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: Lawyer81 » 25 paź 2017 11:07

Obys się nie przejechał na tym zapisie. Ostatnio firmy biotechnologiczne są w odwrocie ( patrz notowania giełdowe). Nie lepiej było poczekac i kupić ewentualnie na debiucie? Jesli fundy nie dopiszą to "ubiorą" drobnych w akcje, ktore nikt nie będzie chciał kupić.
Kolego masz jakiś problem z tą spółką, że naganiasz jeszcze przed końcem zapisów tu i na stockwatchu? Nikt ci nie każe się zapisywać więc czym się martwisz. Ja uważam, że temat jest ciekawy i wycena też jakaś nadmuchana nie będzie a jak bedą realizowali swoje plany i odniosą sukcesy to i ubrani akcjonariusze skorzystają, napewno jest ryzyko ale na jakiej spółce go nie ma?

RamzesXXIII
Chorąży
Posty: 733
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: RamzesXXIII » 25 paź 2017 11:35

Obys się nie przejechał na tym zapisie. Ostatnio firmy biotechnologiczne są w odwrocie ( patrz notowania giełdowe). Nie lepiej było poczekac i kupić ewentualnie na debiucie? Jesli fundy nie dopiszą to "ubiorą" drobnych w akcje, ktore nikt nie będzie chciał kupić.
Kolego masz jakiś problem z tą spółką, że naganiasz jeszcze przed końcem zapisów tu i na stockwatchu? Nikt ci nie każe się zapisywać więc czym się martwisz. Ja uważam, że temat jest ciekawy i wycena też jakaś nadmuchana nie będzie a jak bedą realizowali swoje plany i odniosą sukcesy to i ubrani akcjonariusze skorzystają, napewno jest ryzyko ale na jakiej spółce go nie ma?
Lawyer81 - celnie w punkt!!! Z tego co widzę po innych grupach dyskusyjnych to jest spore zainteresowanie tym tematem. Dyskonto do innych spółek ***, a patrząc na kapitalizację konkurentów to mamy istotne pole do wzrostów. NanoGroup to może być udane IPO i mnie też przekonali.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: pandorinium » 25 paź 2017 11:38

Obys się nie przejechał na tym zapisie. Ostatnio firmy biotechnologiczne są w odwrocie ( patrz notowania giełdowe). Nie lepiej było poczekac i kupić ewentualnie na debiucie? Jesli fundy nie dopiszą to "ubiorą" drobnych w akcje, ktore nikt nie będzie chciał kupić.
Kolego masz jakiś problem z tą spółką, że naganiasz jeszcze przed końcem zapisów tu i na stockwatchu? Nikt ci nie każe się zapisywać więc czym się martwisz. Ja uważam, że temat jest ciekawy i wycena też jakaś nadmuchana nie będzie a jak bedą realizowali swoje plany i odniosą sukcesy to i ubrani akcjonariusze skorzystają, napewno jest ryzyko ale na jakiej spółce go nie ma?
No wiesz, jeżeli zbyt duzo sie zapisze to będzie redukcja, to w jego interesie jest obrzydzic spółkę to dostanie samemu więcej akcji.

drwaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 19 maja 2011 09:13

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: drwaal » 25 paź 2017 12:35

Ten zależny NanoVelos to największa petarda

Obrazek

z tego mogą być miliony dolarów za sprzedaż różnym klientom farmaceutycznym
Przecież cena 5,5 zł to cena max, zobaczymy jaka będzie ostateczna. Na tle Mabionu i selvity jest jednak wyraźne dyskonto.
Im więcej fundusze zbiją tym lepiej dla nas. Liczę na 4,5 zł jakoś tak.

wania91
Starszy chorąży
Posty: 1173
Rejestracja: 06 maja 2007 13:04

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: wania91 » 25 paź 2017 17:04

sfinska nie mam, ale apetyt na zakupy wrócił więc się zapisałem na NANO

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: radi3 » 25 paź 2017 22:13

Dla ostudzenia gorących głów.
W grudniu 2016 r. spółka wyemitowała 2,1 mln akcji po 3,6 zł.
W pre-IPO akcje kupowali m.in. Strong Holding, podmiot powiązany ze znanym inwestorem Tadeuszem Wesołowskim oraz Tadeusz Mazurek. Ich akcje nie są objęte lock-upem. Czy nie obawiacie się podaży akcji z ich strony? Szczególnie gdyby cena była większa niż owe 3,6 zł ?

Lawyer81
Sierżant sztabowy
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2015 08:03

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: Lawyer81 » 25 paź 2017 22:56

Dla ostudzenia gorących głów.
W grudniu 2016 r. spółka wyemitowała 2,1 mln akcji po 3,6 zł.
W pre-IPO akcje kupowali m.in. Strong Holding, podmiot powiązany ze znanym inwestorem Tadeuszem Wesołowskim oraz Tadeusz Mazurek. Ich akcje nie są objęte lock-upem. Czy nie obawiacie się podaży akcji z ich strony? Szczególnie gdyby cena była większa niż owe 3,6 zł ?
Jakby te akcje obejmowali po 0,36 to pewnie bym się bał ale jak po 3,6 to nie tak źle. Rozejrzyj się wkoło i zobacz ile jest przypadków, że akcje za bezcen są w rękach różnych podmiotów i jednak handel tam trwa mimo to. Ja nie zapisałem się na akcje za 100 tys. tylko za drobne a i pewnie jeszcze redukcja będzie więc ryzykując 2-3 tys specjalnie się nie martwię.
Dziś CLN fajne info pokazał i zobacz jaki efekt a spółka waży dość dużo więc na takim Nano też może być ciekawie kiedyś, ja mam zamiar kupić i zapomnieć o tej wydanej kasie na tą spółkę, może będzie klapa i mnie wyzerują a może będzie sukces i stopa zwrotu wszystkich zaskoczy, kto wie.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: radi3 » 25 paź 2017 23:38

Dla ostudzenia gorących głów.
W grudniu 2016 r. spółka wyemitowała 2,1 mln akcji po 3,6 zł.
W pre-IPO akcje kupowali m.in. Strong Holding, podmiot powiązany ze znanym inwestorem Tadeuszem Wesołowskim oraz Tadeusz Mazurek. Ich akcje nie są objęte lock-upem. Czy nie obawiacie się podaży akcji z ich strony? Szczególnie gdyby cena była większa niż owe 3,6 zł ?
Jakby te akcje obejmowali po 0,36 to pewnie bym się bał ale jak po 3,6 to nie tak źle. Rozejrzyj się wkoło i zobacz ile jest przypadków, że akcje za bezcen są w rękach różnych podmiotów i jednak handel tam trwa mimo to. Ja nie zapisałem się na akcje za 100 tys. tylko za drobne a i pewnie jeszcze redukcja będzie więc ryzykując 2-3 tys specjalnie się nie martwię.
Dziś CLN fajne info pokazał i zobacz jaki efekt a spółka waży dość dużo więc na takim Nano też może być ciekawie kiedyś, ja mam zamiar kupić i zapomnieć o tej wydanej kasie na tą spółkę, może będzie klapa i mnie wyzerują a może będzie sukces i stopa zwrotu wszystkich zaskoczy, kto wie.
Mnie martwi jeszcze jedno.
Wszyscy tu powołują się na Mabion, czy Selvitę.
Pamiętacie obietnice co do terminów ?
Opóznienia są kilkuletnie !
Ja nie wierzę w terminy podawane szczególnie w IPO przez tą spółkę.
Przecież realne zyski tu naprawdę mogą pojawić się dopiero w kolejnej hossie.
Z tego też powodu jestem sceptyczny w hura optymizm instytucjonalnych...

Lawyer81
Sierżant sztabowy
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2015 08:03

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: Lawyer81 » 26 paź 2017 08:32

Zgadzam się z tobą radi, może tak być jak piszesz i bedą terminy zamiast '19/'20 np. '21/'22 i to jest ryzyko. Tylko powstaje pytanie jak to wszystko zostanie rozegrane czy bedzie ruch w górę i kiszonka czy może obsuwanie się dopóki nie pojawią się konkrety, tego nie wiemy i to jest ryzyko inwestycyjne i dlatego ja bym na ten moment dużej kasy nie włożył w te akcje. Wiesz co mnie kusi - kupić coś w IPO z perspektywami zwrotu w setkach procent i przytrzymanie tego wiele lat tak jak właśnie Mabionu czy 11bit, czy ciebie to interesuje musisz sobie odpowiedzieć sam na to pytanie.

donido
Starszy chorąży
Posty: 1008
Rejestracja: 29 wrz 2008 10:38

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: donido » 26 paź 2017 12:23

ja kupiłem bo liczę, że rynek znacznie szybciej zacznie "grę" pod sprzedaż licencji na NanoVelos do firm farmaceutycznych. Jak dwa razy wpadnie po 5 mln USD to się dopiero tu zrobi SAMBA.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: radi3 » 26 paź 2017 16:25

ja kupiłem bo liczę, że rynek znacznie szybciej zacznie "grę" pod sprzedaż licencji na NanoVelos do firm farmaceutycznych. Jak dwa razy wpadnie po 5 mln USD to się dopiero tu zrobi SAMBA.
Donido, nawet gdybyś miał rację i szybko by wpadło 2x 5mln USD, to ile to będzie PLN na akcję ?
Podpowiem: 58 groszy !
Gdzie tu SAMBA ?
O prawdziwych pieniądzach zaczniemy rozmowę jak dojdzie do pierwszych badań klinicznych.
A za ile lat to będzie?
Tego nie wie nikt !
Na razie poczekajmy czy emisja w ogóle dojdzie do skutku, a jeśli tak, to jaka będzie cena i jakie było zainteresowanie.

Lawyer81
Sierżant sztabowy
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2015 08:03

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: Lawyer81 » 26 paź 2017 18:07

ja kupiłem bo liczę, że rynek znacznie szybciej zacznie "grę" pod sprzedaż licencji na NanoVelos do firm farmaceutycznych. Jak dwa razy wpadnie po 5 mln USD to się dopiero tu zrobi SAMBA.
Donido, nawet gdybyś miał rację i szybko by wpadło 2x 5mln USD, to ile to będzie PLN na akcję ?
Podpowiem: 58 groszy !
Gdzie tu SAMBA ?
Jak ty to policzyłeś :shock:
2x5x3,6/20,89 = 1,72 pln/akcję

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: NANOGROUP S.A. - CZ.1

Postautor: radi3 » 26 paź 2017 18:45

ja kupiłem bo liczę, że rynek znacznie szybciej zacznie "grę" pod sprzedaż licencji na NanoVelos do firm farmaceutycznych. Jak dwa razy wpadnie po 5 mln USD to się dopiero tu zrobi SAMBA.
Donido, nawet gdybyś miał rację i szybko by wpadło 2x 5mln USD, to ile to będzie PLN na akcję ?
Podpowiem: 58 groszy !
Gdzie tu SAMBA ?
Jak ty to policzyłeś :shock:
2x5x3,6/20,89 = 1,72 pln/akcję
100% racji !
Mój błąd !
Pisałem w pracy na szybko i zamiast kasę podzielić przez akcję, zrobiłem odwrotnie.
Poza tym nadal podtrzymuję że teraz wszystko w rękach instytucji.
Jutro będziemy wiedzieli więcej.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości