COLIAN [COL] dawniej Jutrzenka księga I

wszystko na temat spółek publicznych
gorzola
Sierżant sztabowy
Posty: 107
Rejestracja: 14 lip 2005 18:23

Odp:Jutrzenka

Postautor: gorzola » 04 sie 2005 18:24

bedzie dobrze, gdyby teraz ktos skupil 800 po sredniej 76 wskakujemy od razu na 79, tak ze nie ma sypiacych. :lol:
WYPIJMY ZA ZDROWIE...

REKLAMA


gorzola
Sierżant sztabowy
Posty: 107
Rejestracja: 14 lip 2005 18:23

Odp:Jutrzenka

Postautor: gorzola » 04 sie 2005 19:23

wawel mial dobry kwartal, a na jutrzence powinno byc jeszcze lepiej. i dlaczego jutrzenka nie mialaby byc drozsza od wawel. to moze od jutra jedziemy na 150 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
WYPIJMY ZA ZDROWIE...

gorzola
Sierżant sztabowy
Posty: 107
Rejestracja: 14 lip 2005 18:23

Odp:Jutrzenka

Postautor: gorzola » 04 sie 2005 19:52

5xwiecej rok do roku tochyba niezle. zaraz sie zaczna rozpisywac o tym i jutro upppp. :lol: :lol: :lol:
WYPIJMY ZA ZDROWIE...

RPP

Odp:Jutrzenka

Postautor: RPP » 04 sie 2005 20:45

chyba reakcji nie bedzie na ten wynik...

saxit
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: saxit » 05 sie 2005 11:30

MIESZKO: z wynikiem (ZN) 0,3 mln pln za kwartal to chlopcy daleko nie pojadą. Jeszcze jakies 15 lat, no moze 12 lat i odrobia straty z 2004. Drugi kwartal roku jest generalnie w branzy najlepszy na karmelki, czyli sztandarowy produkt spolki; na czekolade troche za goraco. Ale ja tego w ich wynikach nie widze.

Wskazniki zyskownosci: marza syku brutto ze sprzedazy po 2kw05: 33%




JUTRZENKA: wg mnie co najwyzej taki sobie wynik. Jesli sama JUTRZ robila kwartalnie ok 40 mln pln przychodow to znaczy ze GOPLANA jej dodala zaledwie ok 20 mln PN w kwartale. A przeciez GOPLANA jeszcze niedawno byla firma wielkoscia blizej WEDLA.

W 4kw04 i 1kw05 JUTRZ miala niezwykle duze przychody ze sprzedazy towarow i materialow (odpowiednio 3 mln pln i 9,8 mln pln) w stosunku do sprzedazy produktow (czyli dzialalnosci podstawowej) - to tez dziwne, widocznie mieli jakies "smiecie" do wyprzedania, moze dostali razem z GOPLANA ? W tym kwartale juz ta pozycja powrocila do normalnego poziomu ok 1 mln pln.

No i oczywiscie koszty sprzedazy i koszty zarzadu, ktore ewidentnie w 1kw05 byly "zdolowane" a teraz juz na bardziej wiarygodnym poziomie, ale oczywiscie znacznie wzszym.

Wskazniki zyskownosci: marza zysku brutto ze sprzedazy po 2kw05: 36%




WAWEL: dla mnie jak czolg, powoli, rowniutko, walec równa z ziemia to co na drodze przed nim. Jesli zalozyc, ze nowa fabryka pozoli na wiecej, to moze byc ciekawie.

Wskazniki zyskownosci: marza zysku brutto ze sprzedazy po 2kw05: 40%

Szkoda. ze nie ma plynnosci w akcjach




cobalt
Starszy chorąży
Posty: 1132
Rejestracja: 16 cze 2005 11:22

Odp:Jutrzenka

Postautor: cobalt » 05 sie 2005 11:47

Wyniki rzeczywiście mogły być lepsze , ale nie są też najgorsze ,
a dla mnie dosyć ważne jest , że w końcu fundusze zauważyły Jutrzenkę

CA IB Investment Management SA (zarządzane fundusze) 175 712 akcji 6,72%
OFE Allianz 186 920 akcji 7,15% ,

a co do wyników , to jednak tutaj dużo się nie zmieniło , 2 kwartał należał do najgorszych w poprzednich latach i teraz też , ale i tak jest lepszy ,
niż analogiczny kwartał roku ubiegłego.
Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych

histeria_11694
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3318
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: histeria_11694 » 05 sie 2005 13:03




JUTRZENKA: wg mnie co najwyzej taki sobie wynik. Jesli sama JUTRZ robila kwartalnie ok 40 mln pln przychodow to znaczy ze GOPLANA jej dodala zaledwie ok 20 mln PN w kwartale. A przeciez GOPLANA jeszcze niedawno byla firma wielkoscia blizej WEDLA.




mnie się wydaje , że niskie przychody goplany można częściowo tłumaczyć dużą sezonowością wyrobów czekoladowych, dużo większą niż pieczywa cuk. piszę częściowo bo taki spadek wydaje mi się jednak duży. z drugiej strony nie ma też za bardzo z czym porównywać i być może ta sezonowość w czekoladach taka właśnie jest.
Saxit, gratuluję postu. takie powinny być jakoś nagradzane.

histeria_11694
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3318
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: histeria_11694 » 05 sie 2005 13:08

a ja powiem tak , ma pod postacią wyników , a mianowicie moim zdaniem wyniki te będą wynosiły ok 3,5-4 mln zł ,
i niektórych akcjonariuszy mogą one zawieść , ale to celowe działanie ,
ze względu na w/w cel nabycia papierów po dobrych cenach.
wynik na poziomie 3.5 -4 mln zł byłby wynikiem nadspodziewanie dobrym. EPS przy takim wyniku osiągnąby prawie 7 zł, co przy założeniu dobrego drugiego półrocza dawałoby gigantyczne niedoszacowanie spółki. dobry byłby wynik na poziomie 2 mln zł, neutralny na poziomie ok 1-1,5 mln.
ze względu na silną sezonowość wysokich wyników można spodziewać się dopiero w drugim półroczu . oczywiście szczególnie w IV kwartale.
podtrzymuję swoje zdanie

cobalt
Starszy chorąży
Posty: 1132
Rejestracja: 16 cze 2005 11:22

Odp:Jutrzenka

Postautor: cobalt » 05 sie 2005 14:04

Fakt , spodziewałem się wyników na poziomie 3,5-4 mln , wynik na poziomie 2mln nie jest najgorszy , przynajmniej dla mnie , ale jak już wcześniej pisałem dla niektórych akcjonariuszy , którzy mieli apetyt na wynik znacznie wyższy od moich oczekiwań , które się nie sprawdziły , jest rozczarowaniem.
Mam nadzieję , że tych akcjonariuszy sporo nie ma , i kurs spółki będzie się powoli wspinał na wyżyny , tym bardziej , że fundusze powoli zaczynają się interesować tym papierem , a to na przyszłość dobrze wróży.
Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych

orangutan
Starszy chorąży
Posty: 1415
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: orangutan » 05 sie 2005 14:40

DO COBALT I HISTERIA

JTZ obserujw od niedawna i jesli chodzi o analize jej wynikow to jestem laikiem, dlatego mam ktorkie pytanie.

piszecie, ze dla niektorych akcjonariuszy wynik 2 mln moglby byc rozczarowujacy, ale kiedy patrze na zysk netto to kwartal 2004 do 2005 jest wzrost 4-krotny. polroczny zysk netto tez jest wyśmienity. podobnie jest z przychodami oraz innymi pozycjami rachunku zyskow i strat. widze, ze kurs rzeczywiscie bardzo neutralnie reaguje na te informacje. nie rozumiem tego......

cobalt
Starszy chorąży
Posty: 1132
Rejestracja: 16 cze 2005 11:22

Odp:Jutrzenka

Postautor: cobalt » 05 sie 2005 15:06

Nie piszecie , tylko ja piszę o rozczarowaniu co niektórych akcjonariuszy , a potwierdzeniem jest nieznacznie większa korekta od oczekiwanej ,
fakt wzrost zysku w 2 kw jest znacznie wyższy od 2 kw roku ubiegłego , ale nie jest imponujący.

Gdyby zarząd potrafił tak zarządzać spółką jak Wawel , którego produkty moim zdaniem są gorsze jakościowo , ale posiadają lepszą otoczkę marketingową i wyższą marżę , to kurs znajdował by się bardzo wysoko , nawet wyżej od Wawla.
I tu przynajmniej ja upatruje znaczną szansę dla zdecydowanego poprawienia wyników.
Zobaczymy jakie one będą w przyszłym kwartale , efekty kampanii reklamowej cukierków Brando już dały pozytywny efekt pod postacią dużego zamówienia na te wyroby.
Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych

histeria_11694
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3318
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: histeria_11694 » 05 sie 2005 15:06

Po wynikach za I kw kurs poszybował dosyć mocno w górę. 3 powody: niwelowanie niedoszacowania względem sektora, podwyższenie wycen spowodowane samym wynikiem i nadzieje , że dynamika ZN zostanie utrzymana. wynik jak wynik 2 mln, czyli sporo wyżej niż w ubiegłym roku. reszta to kwestia interpretacji. jedno, co można powiedzieć, że wynik ten nie wniósł nic istotnego do sytuacji spółki (w odróżnieniu od wyniku za I kw) ale podtrzymuje prognozy dynamicznego rozwoju spółki.

RPP

Odp:Jutrzenka

Postautor: RPP » 05 sie 2005 15:25

MIESZKO: WAWEL: dla mnie jak czolg, powoli, rowniutko, walec równa z ziemia to co na drodze przed nim. Jesli zalozyc, ze nowa fabryka pozoli na wiecej, to moze byc ciekawie.

Wskazniki zyskownosci: marza zysku brutto ze sprzedazy po 2kw05: 40%

Szkoda. ze nie ma plynnosci w akcjach


niezła analiza ale...

wawel miał znacznie słabszy zysk na poziomie operacyjnym niz rok temu odpowiednio...2 605.....3 660...
sytuacje uratowła transakcja o której było wiadomo wczesniej a która w przyszłości moze nie wystapić.... Odsetki, w tym: 2 399 ....

dzieki temu zysk netto jest lepszy, a gdyby tej operacji nie było....

saxit
Starszy sierżant
Posty: 97
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: saxit » 05 sie 2005 18:21

niezła analiza ale...

wawel miał znacznie słabszy zysk na poziomie operacyjnym niz rok temu odpowiednio...2 605.....3 660...
sytuacje uratowła transakcja o której było wiadomo wczesniej a która w przyszłości moze nie wystapić.... Odsetki, w tym: 2 399 ....

dzieki temu zysk netto jest lepszy, a gdyby tej operacji nie było....
[/quote]



To prawda, ale ...

W 2kw04 WAWEL sprzedal i zaksiegowal sprzedaz jednej z dzialek.
Jak spojrzysz w Rachunek Wynikow za 2kw04 to:
a/ zysk ze zbycia niefinansowych aktywow trwalych wyniosl 2,433 mln PLN

Trudno powiedziec, jaki byl koszt tej dzialki, ale patrzac na Pozostale koszty operacyjne ktore w 2kw04 wyniosly 1,092 mln PLN a normalnie ksztaltuja sie na poziomie ok 0,6 mln PLN mozna zalozyc, ze bylo to ok 0,4 mln PLN.
Wniosek: WAWEL na czysto zarobil okolo (??) 2,0 mln PLN co pokazalo sie juz w zysku operacyjnym. Oczyszczajac go mamy 3,660- 2,000 = 1,660 mln PLN. (w 2kw04)

W 2kw05 WAWEL nie sprzedal zadnej dzialki, mozna zalozyc ze zysk operacyjny czysty 2,433 mln PLN. Czyli wzrost okolo 50%. Niech sie myle o polowe to i tak wzrost o 25%.



I jeszcze na deser...

Jak spojrzysz na przychody finansowe w 2kw2004 -->2,262 mln PLN
2kw2005 -->2,568 mln PLN

Prawie takie same.



A na weekend ...

Dzialka sprzedana w 2004 byla bardzo mala.

W 2005 roku WAWEL sprzedal swoje duze dzialki, ale finalizacja (i ZAKSIEGOWANIE) umów najpozniej do 30.06.2006.

Jesli na malej dzialce w 2004 roku zarobili okolo (??) 2,0 mln PLN, to na tych duzych w 2006 roku powinni zarobic okolo (??) 20,0 mln PLN, bo powierzchniowo to bylo prawie 10 razy wiecej no i duzo wieksze i lepiej polozone dzialki. Nie zdziwie sie, jak to bedzie 25,0 mln PLN, ale dowiemy sie dopiero za rok.


Warto tez odnotowac, ze CAIB ostatnio ujawnil sie tez na WAWEL (28.06.2006 ma 78.170 akcji)

Czyli sa w WAWEL i JUTRZENKA, nie widac ich w MIESZKO







orangutan
Starszy chorąży
Posty: 1415
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Jutrzenka

Postautor: orangutan » 05 sie 2005 19:28

DO SAXIT

rachunek zyskow i strat sporzadza sie metoda brutto i netto. w przypadku sprzedazy niefinansowych aktywów trwałych (w tym przypadku dzialek), w rachunku zyskow i strat ujmuje się jedynie kwotę netto z tej transakcji, czyli:
1. w Pozostałych przychodach operacyjnych: Zysk ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych.
2. w Pozostałych kosztach operacyjnych: Stratę ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych.
W efekcie w rachunku zysków i strat nie prezentuja się wartości księgowej sprzedanych niefinansowych aktywów trwałych. tym samym mowiac o zysku ze zbycia dzialki to wlasnie w kwocie 2,433 z 2kw2004 moze byc zawarty ten zysk ze zbycia dzialki.

a co do pozostalych dzialek, to tutaj zasadnicza kwestia jest po ile wawel ma je ujete w bilansie i po ile chce je sprzedac....


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości