MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12632
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 11:34

Normalna reakcja rynku po fatalnej informacji.

REKLAMA


Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Jerubaaal » 27 paź 2020 11:48

Wczoraj były dwa ważne infa. O rezygnacji z bb i o dywidendzie. Krótkookresowo pierwsze ma większy wpływ, bo na rynek trafię pewnie papiery, które się w buy backu nie sprzedały. Ten efekt mamy od razu.
Za to nikt się nie rzuci na akcje MCI z powodu dywidendy, tym bardziej takiej wysokości. Wpływ tego czynnika ujawni się w perspektywie długookresowej.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 27 paź 2020 11:53

"pan pulkownik" napisal:


Nie zrezygnowali z dyskonta. Po prostu okazało się że obecnie mała dywidendka lepiej zadba o duże dyskonto niż dalsze BB. Gdyby Kierownik naprawdę walczył z dyskontem to właśnie miał okazję. Skoro zgłosiło się mało chętnych po 15 to powinien ściągnąć tą podaż i ponowić za 16 lub 17 efektywnie redukując dyskonto.

Jedynym rozumnym celem utrzymywania dużego dyskonta jest chęć dokupowania. Ergo będą wezwania od MCI Management w odpowiednim czasie. Powinny podnosić kurs nie mniej skutecznie niż BB, ale procentaż Czechowicza będą podnosiły szybciej czyli będą efektywniejsze niż BB.

tyle chwalilem wiec musze zuwazyc, ze to jest nie fair wobec czytajacych wczsniej te maniakalne latami o dywidende. I to mocno!

Dywidenda miala uzdrowic wszysko - ja mowilem latami, ze nie tu tkwi problem. Zapowiedz dywidendy -> spadek kursu, wiec nagle sie wymysla , ze za mala, ze nie taka - a tak z uczciwosci: gdzie pisalo sie "dyidenda - ale z warunkiem (cos tam)"...

A poniej wraca nasza kochana logika blednego kola: skoro po takiej zapowiedzi kurs zamiast odpalu - spadl, znaczy to, ze ta latami wywowlywana dywidenda to nie zbawienie, a to co napedza ..."dyskonto"! :roll:
A przeciez to "dywidenda" miala byc lekarstwem na nie! :roll:

Nie uczciwiej przyznac, ze sie mslilo latami (albo ze "zapomnialo" i ma byc jakas okreslona - np 100 i 1% NAV :P) albo poszukac przyczyn reakacji w malej wairygodnosci T.Cz., nieufnosci rynku itp i byc spojnym z tym co sie pisalo codziennie latam,i niz zaprzeczyc tym calym latom, bo reakcja rynku nie spelnila oczekiwan?

To tylko tak do przemyslenia, poniewz nastapilo samozaprzeczenie w tak maniakalnie "miedlonej" kwestii, gdy rzeczywistosc znow rozminela sie z wybrazeniami.

Przeprszam za brak pzyszlej polemiki :P ja od lat powtarzam, ze to nie zapowiedz dywidendy jest tu glownym powodem "dyskonta" i nawet przykro mi, ze znow "wychodzi na moje" - przywyklem do takiego stanu :lol:

P.S. Mnie sie wydaje, ze spada poniewz zniknela mozliwosc sprzedania po 15, co zreszta jest spone z moja hipoteza sprzed wielu kwartalow , ze rynek daje tyle na szauje , ze "wycisnie" T,Cz z gotowki.

No i spada tu: https://stooq.pl/q/?s=^_plws&d=20201027 ... g&r=swig80 ( https://stooq.pl/q/?s=^_plws&d=20201027 ... 0&r=swig80 )

;)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2020 11:59 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

sambaV1
Sierżant
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2020 18:09

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: sambaV1 » 27 paź 2020 11:56

Trudno komentować dzisiejszy kurs. Bo to wygląda na przypadkową wymianę ciosów z obu stron. Bardziej emocjonalną niż racjonalną.
rzuca kursem jak na Biomedzie ;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12632
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 12:04

Wczoraj były dwa ważne infa.
Wczoraj było jedno arcy-ważne info. Czechowicz poinformował nas że mógł znacznie zmniejszyć dyskonto i tego nie zrobił.

Dodanie informacyjki o śmiesznie niskiej dywidendusi to tylko mydlenie oczu.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 27 paź 2020 12:06

"Jerubaaal" napisal:

Wczoraj były dwa ważne infa. O rezygnacji z bb i o dywidendzie. Krótkookresowo pierwsze ma większy wpływ, bo na rynek trafię pewnie papiery, które się w buy backu nie sprzedały. Ten efekt mamy od razu.
Za to nikt się nie rzuci na akcje MCI z powodu dywidendy, tym bardziej takiej wysokości. Wpływ tego czynnika ujawni się w perspektywie długookresowej.

Bardzo trafne spostrzezenie!

Plus sytuacja na indeksach, z ktorymi MCI bylo zwykle mocno, dodatnio skorelowane https://stooq.pl/q/?s=^_plws&d=20201027 ... g&r=swig80 ( https://stooq.pl/q/?s=^_plws&d=20201027 ... 0&r=swig80 ) a ostatnio "urywajac sie z lancucha" https://stooq.pl/q/?s=^_plws&d=20201027 ... swig80+mci poprzez oczekwania (i reakcje nan) wobec mega-dealu z ATM.

Jeszcze raz prozse wybaczyc ewentualny brak polemiki z "panem pulkownikiem" (ostatnimi laty: "mloddy") ale... nawet fajniej sie podczytuje :P jak to co latami (znow wbrew mnie :P ) uwazal za "prawde objawiona" i powtarzal niemal kazdego dnia, to kiedy sie to wreszcie urzeczywistnilo - okazuje sie, ze to nie zbawienie a... przeklenstwo! :lol:

;)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2020 12:16 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12632
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 12:14

tyle chwalilem wiec musze zuwazyc, ze to jest nie fair wobec czytajacych wczsniej te maniakalne latami o dywidende. I to mocno!

Dywidenda miala uzdrowic wszysko - ja mowilem latami, ze nie tu tkwi problem. Zapowiedz dywidendy -> spadek kursu, wiec nagle sie wymysla , ze za mala, ze nie taka - a tak z uczciwosci: gdzie pisalo sie "dyidenda - ale z warunkiem (cos tam)"...

A poniej wraca nasza kochana logika blednego kola: skoro po takiej zapowiedzi kurs zamiast odpalu - spadl, znaczy to, ze ta latami wywowlywana dywidenda to nie zbawienie, a to co napedza ..."dyskonto"! :roll:
A przeciez to "dywidenda" miala byc lekarstwem na nie! :roll:

Nie uczciwiej przyznac, ze sie mslilo latami (albo ze "zapomnialo" i ma byc jakas okreslona - np 100 i 1% NAV :P) albo poszukac przyczyn reakacji w malej wairygodnosci T.Cz., nieufnosci rynku itp i byc spojnym z tym co sie pisalo codziennie latam,i niz zaprzeczyc tym calym latom, bo reakcja rynku nie spelnila oczekiwan?
Protestuję. To jest nieuczciwa krytyka. Regularne dywidendy kompatybilne z zyskownością spółki byłyby lekarstwem na dyskonto. Są takim lekarstwem w porównywalnych spółkach LP gdzie na wypłaty przeznacza się 50-90% zysków.

W tym roku spodziewam się EPS około 4zł. Zapowiedź wypłaty 0.28-0.56 oznacza przeznaczenie na dywidendę zaledwie 7-14% zysków. Kpina z dywidendy lub symboliczna dywidenda nie są normalną dywidendą powiązaną z zyskami spółki.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12632
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 12:16

@ Opty

Nie doczytałeś. Dzisiaj zaskoczeni są moi Adwersarze. Ja już wczoraj zorientowałem się że znowu gramy w bambuko.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12632
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 12:24

Jeszcze raz prozse wybaczyc ewentualny brak polemiki z "panem pulkownikiem" (ostatnimi laty: "mloddy") ale... nawet fajniej sie podczytuje :P jak to co latami (znow wbrew mnie :P ) uwazal za "prawde objawiona" i powtarzal niemal kazdego dnia, to kiedy sie to wreszcie urzeczywistnilo - okazuje sie, ze to nie zbawienie a... przeklenstwo! :lol:

To jest bulwersująco nieuczciwe!!!!

Różnica pomiędzy wypłacaniem akcjonariuszom zysków spółki poprzez dywidendy a wypłacaniem im śmiesznie niskich kwot zwanych dywidendą robi zasadniczą różnicę.

Gdy domagałem się dywidendy to jasno pisałem że chodzi przynajmniej o 4%NAV. Wtedy jako potencjalną Cze podawał 2-4%NAV i wyraźnie twierdziłem że 2%NAV to za mało aby cokolwiek zmieniło. Tym bardziej ostatnio obiecane 1-2%NAV nie mogło być żadnym przełomem. Od razu spostrzegłem to jako fatalną informację.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 27 paź 2020 12:33

"pan pulkownik" napisal:

@ Opty

Nie doczytałeś. Dzisiaj zaskoczeni są moi Adwersarze. Ja już wczoraj zorientowałem się że znowu gramy w bambuko.
Poki jestem to naklepie momencik :P

Niewykluczone!
Tylko "niewykluczone" nie znaczy "prawdziwe"..

ja odnioslem sie do ewidendnego samozapreczenia regularnych wpisow od juz lat.

a teraz "mozliwe"**: mozliwe, ze bylo za malo chetnych; mozliwe , ze pretekst z tym warunkiem finansowania przez Noble nie jest tyko pretekstem; mozliwe, ze wykombinowal sobie, iz zapowiedz(!) takiej dywidendy zawiedzie rynek i mozliwe....a wszytsko co pasuje do tezy "T.Cz. zamierza utrzymywac dyskonto ( bo kurs mi nie pauje)" czy jakiejkoliwek innej (!) ktora pan pulkownik raczysobie wyobrzic i postawic.

Chyba jednak ne musze tlumaczyc, ze tak podchodzac, to wszystko jest...mozliwe! :lol:

**nie ma rzeczy niemozliwych na tym swiecie!
Ktos ponoc obliczyl prawdopodbienstwo z jakim cegla moze sie uniesc na spora (okreslona) wysokosc "sam z siebie" (a wiec na tej zasadzie i np glowa oddzielic "sama z siebie" od szyi :lol:). Jesli zas nowodkrytego zjawiska nie da sie wyjasnic dotad istniejacymi prawami (badz jest sprzeczne z tymi prawami/"zasadami") wowoczas tworzy sie...nowe!
Na tym zreszta poolega skokowy postep naui w dziejach ludzkosci i przykladami nie bede zanudzal ;0 "Niemozliwe" nie istnieje w swiecie postrzeganym naszymi zmyslami, a jedynie w swicie Idei (np - i glownie - matemtyka). ;)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 27 paź 2020 12:43

A jeszcze siekne :lol:

Proponuje wybadac, jak to bylo z tym warunkiem finansowania przez Noble, poniewaz jet to mocno podejrzane: przeciez jako odpowiadajacy powienienem wiedziec, ze akcje zosatna odkupione, jesli spelni sie taki warunek!

To jakas "na czuja' powazna sprawa, jesli nie bylo tego w jakim oficjalnym dokumencie: przeciez odpowiadajacy zostali wprowadzeni w blad! Chocby blokujac swoje akcje,nie mowiac o zobowiazaniach jakie mogli zaciagnacw miedzyczasie i narobic soebie teraz problemow** :roll:

Warto zbadac te sprawe, bo bylo "pewne" i znow..zmiana planow! :roll:

**moze i tu tkwi czesc podazy...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12632
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 27 paź 2020 13:15

Strzelam focha.
Na MCI i Czechowicza to już dawno strzeliłem. Inna sprawa że akcji tanio nie oddam.
A teraz strzelam focha na forum. Nie chce i się już tu pisać.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 27 paź 2020 13:57

Strzelam focha.
Ale to przez tą dywidendunię :shock:

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 27 paź 2020 16:07

Opotyk go chyba wkurzył.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 27 paź 2020 16:27

Eee to mu przejdzie. To nie pierwszy raz 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości