MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 29 lis 2020 09:41

Tam jest wiecej takich wisienek. Jak chocby ta o Mylanie, ktorego sa pewni ale szukaja kogos innego. W tej firmie nie ma najmniejszej pokory, klamstwo na klamstwie niezaleznie od tego kto znajduje sie przy sterach. A hitem sa stwierdzenia o niewielkich opoznienich... z 2017 na 2022....a nie czekaj, juz 2024 rok. Rejestracja 2022 to wersja sprzed 6 miesiecy.

REKLAMA


Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Gerda88 » 29 lis 2020 10:15

Tam jest wiecej takich wisienek. Jak chocby ta o Mylanie, ktorego sa pewni ale szukaja kogos innego. W tej firmie nie ma najmniejszej pokory, klamstwo na klamstwie niezaleznie od tego kto znajduje sie przy sterach. A hitem sa stwierdzenia o niewielkich opoznienich... z 2017 na 2022....a nie czekaj, juz 2024 rok. Rejestracja 2022 to wersja sprzed 6 miesiecy.
Oczywiście, nie cytowałem wszystkiego bo na każde pytanie odpowiadał w taki sposób, że człowiek zaczyna się zastanawiać czy to pada deszcz czy ktoś na Ciebie pluje. Ostatnie sukcesy OAT pokazały że można. Reakcja kursu na umowę była dokładnie taka, jaką długie lata oczekiwałem bo Mabionie. Jaros okazał się niekompetentny pomimo tego, że z pewnością jest człowiekiem nauki i mega łebskim gościem. Jednak połączenie jego i Chabowskiego okazało się drylujące dla naszych portfeli i samej spółki. Ciągłe zapewnienia o braku problemów, dążenie do osiągnięcia celu bez znajomości przepisów okazalo się gwoździem do trumny. Spółka za chwilę się przebranżowi, właściwie już to robi sugerując w wejście gałąź szczepionek. To wszystko się rozmyje i z firmy Biotechnologicznej, stanie się firmą usługową na rzecz BigPharma. Mają sprzęt kupiony z dotacji, emisji więc mogą wypożyczać.

Patrząc na to z boku, mam wrażenie że spólka poległa na braku znajomości języka angielskiego. Poważnie mówię. Mam poczucie, że sami nie zrozumieli dokładnie o co chodzi w dokumentach dotyczących potencjalnej akceptacji wniosku w EMA.

Szkoda spółki, mogłaby naprawdę naszym CDP w świecie nauki, a stała się firmą usługową

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 29 lis 2020 10:25

Dla mnie niebywale jest to jak duzo pieniedzy mozna wyciagnac bez konsekwencji od inwestorow oraz z UE opowiadajac bajki. BEZ JAKICHKOLWIEK KONSEKWENCJI!

Moja teoria jest taka, ze oni zwyczajnie uczyli sie od podstaw wszystkiego za pienidze innych ludzi. Czego dowodem jest fakt, ze Jaros prawie nigdy nie mial jakichkolwiek akcji. To oddanie akcji przez Chabowskiego po 91 zl dowodzi dobitnie ze oni duzo wczesniej wiedzieli jak jest zle, ale nie informowali rynku tkwiac caly czas w swoich nieprawdziwych opowiesciach. I nikt z akcjonariuszy funduszowych nie pociagnal ich do odpowiedzialnosci bo zwyczajnie im sie nie chcialo.

Ale co tu sie dziwic. Na takim AQT Water KNF nic od miesiecy nie zrobil, to co mialby zrobic na Mabionie. To tylko dowodzi ze najlepiej sie wychodzi w Polsce na kradziezy i wyludzaniu czy wyciaganiu pieniedzy od innych.

I jeszcze to stwierdzenie prezesa na koniec wywiadu dlaczego nie ma i nie planuje kupowac akcjo. Myslalem ze padne.

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Gerda88 » 29 lis 2020 10:54

W pełni się zgadzam. To jest właśnie Polska, setki milionów złotych przepalone w irracjonalne "uczenie" się biznesu, z których nikt nie wyciąga prawnych konsekwencji. Fundusze inwestycyjne zapakowane w Mabion mają to w nosie a miliony Polaków posidających jednostki uczestnictwa nie zdają sobie sprawy w jaki sposób wygląda "aktywne" zarządzanie ich pieniędzmi.

Wiem, że bez inwestycji w naukę nie będzie rozwoju, innowacji i technologii, ale czy tak lekką ręką trzeba palić ogromny kapitał tylko dlatego, że niekompetentni ludzi tym zarządzają?

Obecny prezes to tylko figura, posiedzi na stołku kilka lat, zgarnie hajs, potem ucieknie. Przyjdzie kolejny i pokaże nowe wizje i plany na ktore będzie potrzebował kolejnych milionów

Bez sensu strzępić ryja, po prostu jedno z największych rozczarowań na rynku dla mnie

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 29 lis 2020 11:08

W pełni się zgadzam. To jest właśnie Polska, setki milionów złotych przepalone w irracjonalne "uczenie" się biznesu, z których nikt nie wyciąga prawnych konsekwencji. Fundusze inwestycyjne zapakowane w Mabion mają to w nosie a miliony Polaków posidających jednostki uczestnictwa nie zdają sobie sprawy w jaki sposób wygląda "aktywne" zarządzanie ich pieniędzmi.

Wiem, że bez inwestycji w naukę nie będzie rozwoju, innowacji i technologii, ale czy tak lekką ręką trzeba palić ogromny kapitał tylko dlatego, że niekompetentni ludzi tym zarządzają?

Obecny prezes to tylko figura, posiedzi na stołku kilka lat, zgarnie hajs, potem ucieknie. Przyjdzie kolejny i pokaże nowe wizje i plany na ktore będzie potrzebował kolejnych milionów

Bez sensu strzępić ryja, po prostu jedno z największych rozczarowań na rynku dla mnie
Ciekawie też wybrzmiała teoria, że jest zainteresowanie instytucji MAB bo cena akcji spadła...
Czyli, zainteresowanie potencjalnie nie jest dlatego że firma ma przyszłościowe projekty, a dlatego że można przeprowadzic spekulacje akcjami,nie inwestycje. De facto jakie zainteresowanie jest faktycznie Mabionem można popatrzeć na notowaniach.

Mae
Młodszy chorąży
Posty: 520
Rejestracja: 29 paź 2013 10:33

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mae » 30 lis 2020 00:47

https://www.pb.pl/mabion-szuka-pieniedz ... ce-1101785

... do emisji dojdzie do 15 grudnia, a pierwszeństwo w jej obejmowaniu będą mieli dotychczasowi znaczący akcjonariusze spółki. Zakładamy, że nadchodząca emisja akcji będzie ostatnią przed wprowadzeniem MabionuCD20 na rynek.
...
Liczymy również na przychody z dodatkowej działalności CDMO [rozwój i produkcja leków na zlecenie innych firm – red.], która pozwoli nam wykorzystać istniejące zasoby produkcyjne w innych projektach – mówi Dirk Kreder, prezes Mabionu.
...
Prowadzimy rozmowy o współpracy z wieloma firmami, gdyż mamy unikalne kompetencje w zakresie wytwarzania zaawansowanych technologicznie leków biologicznych opartych m.in. o przeciwciała. O rezultatach tych rozmów powinniśmy informować raportami giełdowymi jeszcze w tym roku – mówi Dirk Kreder.
The Doors - Riders On The Storm

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 30 lis 2020 08:14

Emisja się powiedzie. Po 20 zeta? Potem kilka inf i rajd i fundy zarobią. Tak to widzę, nie wiem tylko z jakiego poziomu będzie start rakiety :P

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 30 lis 2020 08:46

Z 20 na 30 i pozniej powolne opadanie na 20 w kolejnych miesiacach pod kolejna emisje? Niedlugo pojedynczych oznaczen literowych zabraknie pod nazwy serii emisji - jak na Petrolu.

A co jesli w styczniu Mylan wypowie umowe? Kto zapewni finansowanie? Znowu pozyczki wlascicieli i kolejna emisja ratunkowa w lutym pod ich splate? A co z zabezpieczeniem ma fabrykach przez Wieczorka?

Jak nie wyjdzie to nie ma majatku, nie ma ludzi, trzeba prawdopodobnie oddac czesc dotacji itd.

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Acrobata » 30 lis 2020 08:49

wszystko sie sprawdziło, jak to bywa, lepiej sluchac i czytac duze litery milardera i omahy jak to milardy dolarów do przygarnięcia a nie acrobaty ktory pisal ze wychodza im tylko emisje
spolka zasluguje do piachu i tyle w temacie
a gdzie Miły ?????

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 30 lis 2020 12:11

W Mabionie efekty po staremu. Wystąpienie w prasie i -5%. Prezes nowy, ale metody, opowieści i efekty te same :lol:

kobela
Młodszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 09 lis 2010 14:19

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kobela » 30 lis 2020 12:37

no niestety Mabion to porażka
jakaś mała szansa że coś z tego będzie i nie skończy jak Petrol jest ale niewielka

taka branża są sukcesy jak OAT i są porażki jak Mabion

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 30 lis 2020 13:12

Po tym wywiadzie to czuje się jakby mi ktoś napluł w twarz.

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 30 lis 2020 13:26

Ciekawe co na ten cyrk powiedziałby Wieczorek...

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Gerda88 » 30 lis 2020 13:29

Po tym wywiadzie to czuje się jakby mi ktoś napluł w twarz.
Trzymasz to jeszcze ??

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 30 lis 2020 13:39

Po tym wywiadzie to czuje się jakby mi ktoś napluł w twarz.
Trzymasz to jeszcze ??
Nie, po którejś tam konferencji ***** całość. Już nie mogłem znieść tych kłamstw i "śmiania się" w oczy ludziom. Mega dobry rok się trafił na giełdzie, więc mentalna strata niewielka. Ale żebym tutaj coś przez lata dużo zarobił, to niestety nie - dobrze, że przynajmniej straty nie ma poza czasem, których chyba najbardziej człowieka boli.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości