Kopex [KPX]

wszystko na temat spółek publicznych
gambon
Starszy chorąży
Posty: 1905
Rejestracja: 07 cze 2006 00:05

Postautor: gambon » 15 gru 2006 00:58

otwieraj,masz moje przyzwolenie.Bedę rad.

REKLAMA


rezer
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8906
Rejestracja: 07 kwie 2006 12:02

Postautor: rezer » 15 gru 2006 07:57

07:55 15.12.2006 Nr 3213, kolumna 8
Kopex Inwestorzy liczą na wysyp kontraktów
Czekają na pozwolenie
Piotr Gośliński





O 0,7 proc., do 34,75 zł, spadła wczoraj cena akcji Kopeksu, ale w ciągu dnia walory spółki kosztowały nawet 37,4 zł. Właściciela zmieniło 99 tys. akcji o wartości 3,7 mln zł.

Inwestorzy na początku notowań pozytywnie zareagowali na informację katowickiej spółki o nowym dużym kontrakcie. Kopex zawarł umowę z partnerem zagranicznym na dostawę towarów o wartości 75 mln USD (około 215 mln zł). Jednak jeżeli w ciągu 120 dni od podpisania kontraktu, strony nie uzyskają zgody "odpowiednich organów rządowych", prawdopodbnie będą mogły odstapić od umowy - wynika z komunikatu giełdowej spółki. Firma nie ujawniła ani nazwy kontrahenta, ani kraju, z którego on pochodzi. Wcześniejsze "tajne" kontrakty Kopeksu dotyczyły głównie handlu bronią. Tym razem jednak tak nie jest - dowiedział się "Parkiet".

Podczas listopadowej konferencji prasowej, na której ujawniono plan połączenia spółki z inwestorem strategicznym - Zabrzańskimi Zakładami Mechanicznymi - zarząd zapowiadał wysyp kontraktów zagranicznych, którego spodziewał się na przełomie grudnia i stycznia.

Topor
Młodszy chorąży
Posty: 613
Rejestracja: 24 paź 2006 21:37
Lokalizacja: nie z polski.........

Postautor: Topor » 15 gru 2006 08:16

07:55 15.12.2006 Nr 3213, kolumna 8
Kopex Inwestorzy liczą na wysyp kontraktów
Czekają na pozwolenie
Piotr Gośliński





O 0,7 proc., do 34,75 zł, spadła wczoraj cena akcji Kopeksu, ale w ciągu dnia walory spółki kosztowały nawet 37,4 zł. Właściciela zmieniło 99 tys. akcji o wartości 3,7 mln zł.

Inwestorzy na początku notowań pozytywnie zareagowali na informację katowickiej spółki o nowym dużym kontrakcie. Kopex zawarł umowę z partnerem zagranicznym na dostawę towarów o wartości 75 mln USD (około 215 mln zł). Jednak jeżeli w ciągu 120 dni od podpisania kontraktu, strony nie uzyskają zgody "odpowiednich organów rządowych", prawdopodbnie będą mogły odstapić od umowy - wynika z komunikatu giełdowej spółki. Firma nie ujawniła ani nazwy kontrahenta, ani kraju, z którego on pochodzi. Wcześniejsze "tajne" kontrakty Kopeksu dotyczyły głównie handlu bronią. Tym razem jednak tak nie jest - dowiedział się "Parkiet".

Podczas listopadowej konferencji prasowej, na której ujawniono plan połączenia spółki z inwestorem strategicznym - Zabrzańskimi Zakładami Mechanicznymi - zarząd zapowiadał wysyp kontraktów zagranicznych, którego spodziewał się na przełomie grudnia i stycznia.


Nie rozumiem takiego sposobu pisania, artykol ten moim zdaniem ma na celu zniechecenie do zakupow. Probuja wszystko zataic i zasiac niepewnosc, skoro to nie bron, wiec jaka w tym tajemnica ??
Once the order is given, the mission is sacred !!

kubusz_89160
Podporucznik
Posty: 17460
Rejestracja: 23 sie 2006 21:35

Postautor: kubusz_89160 » 15 gru 2006 08:22

dziendoberek kopexiarze
Obrazek
Kontenerek - rakieta - kosmos
Kubusz i ....

pawelek1979
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3056
Rejestracja: 14 kwie 2006 15:26

Postautor: pawelek1979 » 15 gru 2006 12:39

Witam
PGNiG wybuduje kopalnię ropy i gazu w Wielkopolsce
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podjęło decyzję o budowie kopalni ropy i gazu niedaleko Międzychodu w Wielkopolsce. Dowiedziało się o tym poznańskie Radio Merkury.

PGNiG z powodu braku funduszy zwlekało z decyzją ponad pięć lat. Teraz w końcu firma ogłosiła przetarg, który do końca lutego ma wyłonić wykonawcę kopalni. Inwestycja ma ruszyć za dwa lata.

O wielkich złożach ropy i gazu na terenach wokół Międzychodu PGNiG wie od 2001 roku. Radio Merkury powołując się na ekspertów podaje, że jest to największe złoże odkryte do tej pory w Polsce.

Kasa gminna w Międzychodzie wzbogaci się o osiem milionów złotych rocznie dodatkowego przychodu z tytułu podatków. Jest to jedna piąta budżetu gminy.
pozdrawiam sprzedających

osowek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2733
Rejestracja: 24 lis 2006 13:09

Postautor: osowek » 15 gru 2006 16:45

strasznie słaby ten papier ,nic go nie jest w stanie utrzymac na wyższych poziomach.kontrakt za kontraktem a ten ani widu ani słychu o wzrostach.
Można siż załamać. :twisted: [/i]

_re_
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2006 21:23

Postautor: _re_ » 15 gru 2006 21:18

no coz, jak wczoraj zazynalismy byczka w biegu, to dzis trafil na ćwiartowanie do rzezni.
Oj, skojarzenia z podobnymi 2ma sesjami z połowy maja staja sie nieuniknione, i choc jak czas pokazal jestesmy w zupelnie innym miejscu niz wtedy, to krotkoterminowo psuje to troche obraz calosci. Chyba przydalaby sie jakas kopalnia pod klucz,
tak czy siak, see you in coal mine

pawelek1979
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3056
Rejestracja: 14 kwie 2006 15:26

Postautor: pawelek1979 » 15 gru 2006 23:30

WITAM JAK NASTROJE PO SESJI ktoś sprzedał? kupił ?dobrał? pozdr

marcc
Starszy chorąży
Posty: 1689
Rejestracja: 18 paź 2006 21:52

Postautor: marcc » 16 gru 2006 00:44

ja bym chętnie dokupil, ale nie mialem za co:(:( zastanawiam się, zcy ten spadek można bylo jakos wykalkulowac, przewidziec na podstawie jakichs logicznych przeslanek. bo mi żal dupę ściska, ze nie sprzedalem np za 35 i nie reinwestowalem po 30,8 zł

BIOSTERON
Starszy chorąży
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lis 2006 19:47
Lokalizacja: 4miasto

Postautor: BIOSTERON » 16 gru 2006 10:52

WITAM JAK NASTROJE PO SESJI ktoś sprzedał? kupił ?dobrał? pozdr
Mi zwieracze nie puściły,ale odnoszę wrażenie,że nasz papier jest słaby.Dobrze,że obroniliśmy 32,90. Longterm bedzie dobrze, słaby akcjonariat pewnie oddał akcje i teraz to tylko up 8)
Piniondze to nie fszystko

pawelek1979
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3056
Rejestracja: 14 kwie 2006 15:26

Postautor: pawelek1979 » 16 gru 2006 13:06

Witam
Do czwartku do ok 11 wszystko szło zgodnie z planem, a później zaczęł się ta jatka na średnich spółkach, to i my poszliśmy, kopex niestety nie wstrzelił się z tym infem, a teraz wiele zalezy od tego co będzie się działo na całym straganie, Ty biosteron chyba miałeś biotka w maju i czerwcu to wiesz już jak wygląda panika na papierze, tu tego nie zaobserwowałem, chociaż jak wczoraj poszły stop losy to przez moment było gorąco, ja mam nadzieje, że sprawdzi się zasada, że historia lubi się powtarzać, a styczeń w zeszłym roku był dla kursu kopka (zapowiedziany wysyp kontraktów?)rewelacyjny
Pozdr

BIOSTERON
Starszy chorąży
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lis 2006 19:47
Lokalizacja: 4miasto

Postautor: BIOSTERON » 16 gru 2006 14:13

Witam
Do czwartku do ok 11 wszystko szło zgodnie z planem, a później zaczęł się ta jatka na średnich spółkach, to i my poszliśmy, kopex niestety nie wstrzelił się z tym infem, a teraz wiele zalezy od tego co będzie się działo na całym straganie, Ty biosteron chyba miałeś biotka w maju i czerwcu to wiesz już jak wygląda panika na papierze, tu tego nie zaobserwowałem, chociaż jak wczoraj poszły stop losy to przez moment było gorąco, ja mam nadzieje, że sprawdzi się zasada, że historia lubi się powtarzać, a styczeń w zeszłym roku był dla kursu kopka (zapowiedziany wysyp kontraktów?)rewelacyjny
Pozdr
miałem wtedy biotka i mam dziś i teraz też się nieźle obsunął,dla mnie to okazja do zakupów i jak to mówią: "tfardym cza być a nie mientkim" 8)
Piniondze to nie fszystko

Badd
Chorąży sztabowy
Posty: 6608
Rejestracja: 14 mar 2006 09:55

Postautor: Badd » 16 gru 2006 20:52

Witam Kopexsiacy

Pozdrawiam

:) :) :)

BIOSTERON
Starszy chorąży
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lis 2006 19:47
Lokalizacja: 4miasto

Postautor: BIOSTERON » 16 gru 2006 21:27

Witam Kopexsiacy

Pozdrawiam

:) :) :)
hej Badd zakładaj nowy wątek, trzeba odmienić kurs po ostatniej zwale :evil:
Piniondze to nie fszystko

Badd
Chorąży sztabowy
Posty: 6608
Rejestracja: 14 mar 2006 09:55

Postautor: Badd » 16 gru 2006 21:41

Witam Kopexsiacy

Pozdrawiam

:) :) :)
hej Badd zakładaj nowy wątek, trzeba odmienić kurs po ostatniej zwale :evil:
Witaj BIOSTERON

Zaraz to zrobię. Czy to odmieni natychmiast kurs? - w longu kierunek jest przecież dla niego tylko jeden :wink:

Pozdrawiam

:) :) :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości