K2 INTERNET [K2I] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: sceptyk00 » 14 lis 2017 14:22

Drogi sceptyk
Sam mam w sobie wiele sceptycyzmu dlatego Ci odpiszę. Pierwsze Twoje kłamstwo polega na tym, że nie zauważasz że rozmowy w sprawie sprzedaży sektora agencyjnego i mediowego trwają od listopada 2015 roku po tym czasie, tu chyba nie będziesz oponował, mieliśmy rok 2016 w którym wyniki jakie były nawet koń widział. Nieprawda zatem jest, że ktoś mógł koloryzować wyniki bo trwały rozmowy. Ponadto jak możesz przeczytać w raporcie bieżącym z 30 października dobre wyniki z tego roku są wręcz przeszkodą w dojściu do finalizacji transakcji w tych segmentach. Oczywiście masz rację de facto dziś cała spółka jest na sprzedaż. Proponuję nawet by maxmod albo fundnoname założyli nowy wątek dla K2 i nazwali go SELL and GOOD BYE. bo tak spółka jest do wycashowania. Nie mogę się zgodzić co do tego, że wypłacana dywidenda jest zbyt dużym obciążeniem dla spółki z prostej przyczyny koszt kapitału własnego zawsze jest wyższy niż obcego, to właśnie jeden z głównych grzechów polskich spółek, że chomikuja cash. Ty nie uprawiasz żadnego czytania między wierszami, ty po prostu pomawiasz zarząd o fałszowanie wyników. Jeśli to tylko Twoje zabawy lingwistyczne, Twoja sprawa. Ja na to widzę paragrafy. Nie ma we mnie zacietrzewienia. I nie pracuje dla K2. Ps. Też się naogkadalem i nadoswiadczalem przekrętów ze strony spółek, nie upoważnia mnie to jednak do kłamania o działaniach zarządów innych. Pozdrawiam
Oj, to już żałosny wpis.
Sam piszesz, że K2 jest do "wycashowania". I to się dzieje. Pierwsi zazwyczaj "wycashowują" poinformowani.
Bo gawiedź jest skazana na spekulacje i enigmatyczne albo entuzjastyczne "komunikaty".
Skoro aż założyłeś nicka, żeby straszyć na "wONtku", znaczy coś musi być na rzeczy.
Skoro sam(a) piszesz, że "rozmowy trwają od listopada 2015 roku", to przyznasz, że 2 lata to trochę przydługo, jak na skalę i stopień skomplikowania biznesu K2. W 2 lata to się sprzedaje aktywa EDF (co wczoraj zostało ukończne), ale nie agencję reklamową i spółkę informatyczną. Jeżeli dobre wyniki są przeszkodą, znaczy kupujący w te wyniki chyba nie wierzy (a już z pewnością nie w długoterminowe utrzymanie tego poziomu wyników).
Myślę, że raczej chodzi tu o cos innego, a patrząc na skład akcjonariuszy (powyżej 5%), to moim, oczywiście subiektywnym, zdaniem, to "chodzi o coś ZUPEŁNIE innego".
Co do mojego "kłamania"... - litościwie pominę tę mało konkretną uwagę. Kreatywna księgowość nie musi oznaczać fałszowania ksiąg! Jak nie znasz się na tym, to nie zabieraj głosu!

Nie czytaj też podręczników o finansach przedsiębiorstw, bo najwyraźniej nie potrafisz ich zrozumieć. Własny kapitał MUSI być droższy od obcego, i tu pełna zgoda. Natomiast kłopot zaczyna się wtedy, kiedy zbyt mały kapitał własny UNIEMOŻLIWIA pozyskania kapitału obcego. W takiej sytuacji finansowanie rozwoju (inwestycji) staje się poprostu NIEMOŻLIWE. Ale to piszą w innych podręcznikach, albo w rozdziale, który pominąłeś w lekturze.

I nie strasz agentami, tajnymi agentami, słuzbami specjalnymi, audytorami, bo za chwilę tak się zapędzisz, że może i samego jarkacza na mnie napuścisz, uzbrojonego w Sejmową Komisję Śledczą do Zbadania Kłamstw sceptyka NA TEMAT K2.
Czytając twój wpis, wcale bym się nie zdziwi, gdyby takie marzenia chodziły ci po głowie.
Szalom donosicielu!

REKLAMA


yodyod
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2017 07:20

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: yodyod » 14 lis 2017 16:36

Lingwistycznie ujmując
Wyszedł z Ciebie jeszcze antysemita
Uwielbiam ludzi, którzy się wiją i czują to coś co się zbliża
Już był taki wapkil chyba na innym forum...
Kocham ten sport, uderz w stół a nożyce się odezwą!
Miłego dnia sceptyk
Twoje dzieci mam nadzieję nie piją Tymbarku! To zabronione... Wiesz dlaczego

ciułacz
Młodszy chorąży
Posty: 575
Rejestracja: 02 lis 2006 08:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: ciułacz » 14 lis 2017 18:07

Nie chcę uczestniczyć w waszej dyskusji, ale pragnę stwierdzić że dzisiaj nie ma już donosicieli i kapusi są tylko sygnaliści. :P

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: sceptyk00 » 14 lis 2017 19:00

Lingwistycznie ujmując
Wyszedł z Ciebie jeszcze antysemita
Uwielbiam ludzi, którzy się wiją i czują to coś co się zbliża
Już był taki wapkil chyba na innym forum...
Kocham ten sport, uderz w stół a nożyce się odezwą!
Miłego dnia sceptyk
Twoje dzieci mam nadzieję nie piją Tymbarku! To zabronione... Wiesz dlaczego
Robi się ciekawie!
Antysemityzm to juz ostatni, najwyższy stopień oskarżenia. To jedyne przestępstwo, za które zawsze zapada wyrok śmierci.
A anysemitą, jak wiadomo, nie jest ten, kto nienawidzi Żydów, tylko ten, kogo nienawidzą Żydzi.
Za co mają mnie nienawidzieć Żydzi? Może wiesz?

PS. Moje dzieci Tymbarku nie piją, bo ich jeszcze nie mam.
Marka zacna, tylko właściciele, niestety, obrzygali mój kraj.

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: sceptyk00 » 14 lis 2017 19:03

Nie chcę uczestniczyć w waszej dyskusji, ale pragnę stwierdzić że dzisiaj nie ma już donosicieli i kapusi są tylko sygnaliści. :P
Słusznie!
Ja niestety nie nadałżam za zmianami (raz dobra, raz lepsza, a raz jeszcze najlepszejsza)

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: bankrucik » 14 lis 2017 19:48


Nie mogę się zgodzić co do tego, że wypłacana dywidenda jest zbyt dużym obciążeniem dla spółki z prostej przyczyny koszt kapitału własnego zawsze jest wyższy niż obcego, to właśnie jeden z głównych grzechów polskich spółek, że chomikuja cash.
@yodyod
serio to piszesz?
wiesz ile gotówki mają amerykańskie giganty? np APPLE, MICROSOFT i inne? i też uważasz, że tamte mądrale, źle zarządzają finansami? :lol: :lol:
nie ma nic głupszego i groźniejszego niż wydanie swojej kasy i zaciągnięcie długu... stajesz się zakładnikiem banków i innych finansujących a potem komorników
już kiedyś "giganci" z k2 wypłacili wielką dywidendę a potem zaraz robili emisję akcji... bo im kasy brakowało :evil: :evil:
ta spółka jest ogólnie beznadziejnie zarządzana.. beznadziejnie... jedyne co można robić to czasami pograć pod konkretne zdarzenia...
a wiem co mówię bo bywam na tej spółce od kilkunastu lat...
kiedyś w tej spółce akcjonariuszem był taki niemiecki fundusz, bmp się nazywał ze swoim bajkopisarskim niemieckim prezesem w złotych okularkach.... facet był bajkosarzem i menażerem do sześcianu... nikt oprócz niego przy jego "inwestycjach" nie zarabiał.... i niestety ten gen został przeszczepiony do tej spółki w znacznym stopniu... żerowanie na firmie w postaci wysokich pensji itd...ogromne ilości zatrudnionych, którzy generują (w przeliczeniu) zysk/1 pracownik/miesiąc symboliczny zysk ( albo wcale) a dla akcjonariuszy dużo "negocjacji" i przeglądów opcji strategicznych :lol: :lol: :lol:

wykres od początku giełdowej historii powie więcej niż tysiąc naganiaczy
https://stooq.pl/q/?s=k2i&c=10y&t=l&a=lg&b=1

mogę wymieniać osiągnięcia geniuszy menażerów..
fabrity, które praktycznie nie zarabia i nie rozwija się...ale jak może skoro od lat jest ukierunkowane na klienta polskiego mimo, że wszyscy wiedzą, że się zarabia na exporcie.. :lol: :lol: dynamika wzrostu przychodów śmieszna...
octawave które miało gigantyczne obsuwy.. (nigdy nie wyjaśnione...), dynamika wzrostu przychodów bliższa produkcji niż IT...
sprzedaż audioteki za skromne pieniądze i przy wielkich kosztach przeprowadzenia/doradztwa przy tej transakcji...
itd... itd
jeśli gdzieś napisałem nieprawdę to wskaż..
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: sceptyk00 » 14 lis 2017 23:22


Nie mogę się zgodzić co do tego, że wypłacana dywidenda jest zbyt dużym obciążeniem dla spółki z prostej przyczyny koszt kapitału własnego zawsze jest wyższy niż obcego, to właśnie jeden z głównych grzechów polskich spółek, że chomikuja cash.
@yodyod
serio to piszesz?
wiesz ile gotówki mają amerykańskie giganty? np APPLE, MICROSOFT i inne? i też uważasz, że tamte mądrale, źle zarządzają finansami? :lol: :lol:
nie ma nic głupszego i groźniejszego niż wydanie swojej kasy i zaciągnięcie długu... stajesz się zakładnikiem banków i innych finansujących a potem komorników
już kiedyś "giganci" z k2 wypłacili wielką dywidendę a potem zaraz robili emisję akcji... bo im kasy brakowało :evil: :evil:
ta spółka jest ogólnie beznadziejnie zarządzana.. beznadziejnie... jedyne co można robić to czasami pograć pod konkretne zdarzenia...
a wiem co mówię bo bywam na tej spółce od kilkunastu lat...
kiedyś w tej spółce akcjonariuszem był taki niemiecki fundusz, bmp się nazywał ze swoim bajkopisarskim niemieckim prezesem w złotych okularkach.... facet był bajkosarzem i menażerem do sześcianu... nikt oprócz niego przy jego "inwestycjach" nie zarabiał.... i niestety ten gen został przeszczepiony do tej spółki w znacznym stopniu... żerowanie na firmie w postaci wysokich pensji itd...ogromne ilości zatrudnionych, którzy generują (w przeliczeniu) zysk/1 pracownik/miesiąc symboliczny zysk ( albo wcale) a dla akcjonariuszy dużo "negocjacji" i przeglądów opcji strategicznych :lol: :lol: :lol:

wykres od początku giełdowej historii powie więcej niż tysiąc naganiaczy
https://stooq.pl/q/?s=k2i&c=10y&t=l&a=lg&b=1

mogę wymieniać osiągnięcia geniuszy menażerów..
fabrity, które praktycznie nie zarabia i nie rozwija się...ale jak może skoro od lat jest ukierunkowane na klienta polskiego mimo, że wszyscy wiedzą, że się zarabia na exporcie.. :lol: :lol: dynamika wzrostu przychodów śmieszna...
octawave które miało gigantyczne obsuwy.. (nigdy nie wyjaśnione...), dynamika wzrostu przychodów bliższa produkcji niż IT...
sprzedaż audioteki za skromne pieniądze i przy wielkich kosztach przeprowadzenia/doradztwa przy tej transakcji...
itd... itd
jeśli gdzieś napisałem nieprawdę to wskaż..
Oj słusznie prawi! Polać mu! :lol: :lol: :lol:
Już skład głównych akcjonariuszy (o czym pisałem) daje wiele do myślenia, a zarząd przecież jest tylko pochodną właścicieli.

fundnoname
Starszy chorąży
Posty: 1075
Rejestracja: 08 mar 2010 01:37

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: fundnoname » 15 lis 2017 21:47

Kolejny kwartał najdynamiczniej rośnie segment mediowy, wzrost przychodów o 40%.
Dlatego myślę, że tego segmentu nie będą sprzedawać, stąd zmiana w negocjacjach.

"z uwagi na zmianę okoliczności będących podstawą propozycji nabycia m.in. pozytywną zmianę wyników finansowych w/w segmentów oraz modyfikację zakresu ewentualnej Transakcji, dalsze rozmowy z Inwestorem będą prowadzone bez zobowiązania do wyłączności. "

Do grona klientów K2 Media dołączył globalny potentat druku 3D firma Zortrax - działania prowadzone są na rynku amerykańskim, a w ramach współpracy przeprowadzono kampanię SEM na 13 rynkach.

maxmod
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3215
Rejestracja: 06 kwie 2006 21:39

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: maxmod » 16 lis 2017 08:58

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/gr ... eklamowego

Rentowność segmentu reklamowego mocno w górę. Przychody rosną szybciej niż koszty.

kacper
Starszy sierżant
Posty: 87
Rejestracja: 15 wrz 2017 15:54

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: kacper » 16 lis 2017 09:15

Tak dla przypomnienia . W 2014 r K2I miało 6 466 000 zł zysku . A potem już tylko zjazd w dół pomimo kilku ponoć świetnych nowych interesów . Już kiedyś napisałem że zyski na 1 pracownika mają mniejsze niż w przysłowiowym warzywniaku .

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: sceptyk00 » 16 lis 2017 17:03

Tak dla przypomnienia . W 2014 r K2I miało 6 466 000 zł zysku . A potem już tylko zjazd w dół pomimo kilku ponoć świetnych nowych interesów . Już kiedyś napisałem że zyski na 1 pracownika mają mniejsze niż w przysłowiowym warzywniaku .
Bo warzywniakiem zarządza "baba z jajami" a nie jakiś "menago" z ego rozwinietym niczym róża w maju.
Jeżeli w K2 jest tak wspaniale, jak tu niektórzy piszą, to dlaczego jest takie parcie na sprzedaż całego biznesu (bo jak sprzedadzą agencję i Octawave to co w spółce zostanie?)?

maxmod
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3215
Rejestracja: 06 kwie 2006 21:39

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: maxmod » 16 lis 2017 23:47

Tak dla przypomnienia . W 2014 r K2I miało 6 466 000 zł zysku . A potem już tylko zjazd w dół pomimo kilku ponoć świetnych nowych interesów . Już kiedyś napisałem że zyski na 1 pracownika mają mniejsze niż w przysłowiowym warzywniaku .
Nie można tego w ten sposób porównywać, w 2014 r. tak duży zysk był wygenerowany ze zdarzenia jednorazowego jakim była sprzedaż Audioteki. Porównać można np. rentowność EBITDA 9m2014 było 4,5% a teraz 9m2017 jest 8,4%. EBITDA 9m2014 była 2,4 mln a teraz EBITDA 9m2017 jest 6,4 mln.

http://www.k2.pl/inwestorzy/_files/2017 ... Q32017.pdf

ciułacz
Młodszy chorąży
Posty: 575
Rejestracja: 02 lis 2006 08:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: ciułacz » 06 gru 2017 09:26

No Panowie szybciej wywalać.Dycha mile widziana już w piątek.

kacper
Starszy sierżant
Posty: 87
Rejestracja: 15 wrz 2017 15:54

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: kacper » 06 gru 2017 10:03

No Panowie szybciej wywalać.Dycha mile widziana już w piątek.
Może jeszcze nie w piątek ale do końca roku całkiem możliwe .

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Re: K2 INTERNET [K2I] księga I

Postautor: sceptyk00 » 06 gru 2017 10:11

No Panowie szybciej wywalać.Dycha mile widziana już w piątek.
A co? Po dychu to już będzie warto?
Co się zdarzy, że jak będzie po dychu to potem da się zarobić? Wiesz coś?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości