CYFROWY POLSAT [CPS] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Postautor: Wuwuze? » 11 kwie 2017 10:55

Wg anala:

papier sukcesywnie przesuwa się w rejon ostatniego maksimum na 24,70.

Pokonanie tego poziomu winno potwierdzać poprawę sytuacji technicznej na walorach spółki, co w praktyce winno zapowiadać atak na 25,20 lub też
maksimum na 25,80.

Sforsowanie tego ostatniego poziomu będzie zapowiadało wybicie w górę z fazy konsolidacji, a kolejne bariery to 26,17 lub też 27,99
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 12 kwie 2017 13:15

Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje wypłatę z zysku za 2016 r. na dywidendę 204,65 mln zł, czyli 0,32 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

Na kapitał zapasowy spółka chce przeznaczyć 373,3 mln zł.

Cyfrowy Polsat miał w 2016 roku prawie 578 mln zł zysku netto.

Zarząd spółki rekomenduje, aby dzień dywidendy został ustalony na 20 lipca 2017 roku, natomiast dzień wypłaty dywidendy na 3 sierpnia 2017 roku.

''Proponowany podział zysku jest zgodny z polityką dywidendową grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu, przyjętą w listopadzie 2016 roku, zakładającą wypłatę dywidendy w przedziale kwotowym od 200 mln zł do 400 mln zł, jeżeli relacja zadłużenia netto grupy do skonsolidowanego wyniku EBITDA mieści się w przedziale 2,5x - 3,2x. Zarząd jednocześnie bierze pod uwagę sytuację finansową, płynność oraz perspektywy rozwoju grupy, jak również strategiczny cel, jakim jest konsekwentne obniżanie wskaźnika całkowitego zadłużenia netto Grupy do poziomu poniżej 1,75x'' - napisano w komunikacie.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 12 kwie 2017 17:57

Wcześniejszy wykup obligacji obniży wynik grupy Cyfrowego Polsatu w I kw. o 59 mln zł


Litenite, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, dokona 26 kwietnia przedterminowego wykupu niezabezpieczonych obligacji zapadających w 2022 roku o wartości nominalnej 1,52 mld zł. Transakcja obniży wynik skonsolidowany Cyfrowego Polsatu w I kw. o ok. 59 mln zł - podała spółka w komunikacie.

''Decyzja dotycząca przedterminowego wykupu obligacji Litenite będzie skutkowała ujęciem w skonsolidowanym sprawozdaniu grupy kapitałowej spółki za pierwszy kwartał 2017 r. rezerwy na premię za wcześniejszy wykup obligacji Litenite, co będzie miało jednorazowy negatywny wpływ na skonsolidowany wynik finansowy netto grupy Cyfrowy Polsat za pierwszy kwartał 2017 r. w wysokości ok. 59 mln zł'' - podano w komunikacie.

Cyfrowy Polsat przekaże obligatariuszom 26 kwietnia 886,7 mln zł - wynikające z warunków emisji - oraz 58,7 mln zł premii za wcześniejszy wykup obligacji
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 11 maja 2017 08:17

Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej grupy Cyfrowego Polsatu wyniósł w pierwszym kwartale 279,4 mln zł, podczas gdy analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 181,6 mln zł. Przychody operatora wyniosły 2.388,6 mln zł, wobec konsensusu 2.339,6 mln zł.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 12 maja 2017 13:24

Osoba Głównego Akcjonariusza Elektrimu budzi coraz wieksze zainteresowanie drobnych akcjonariuszy elektrimu :twisted: :twisted: :twisted:
Re: Zygmunt jak i wielu się przeliczył. Autor: ~ZYGA [194.242.114.*] 2017-05-12 11:51
TO GDZIE GO MOZNA Spodtkac zyge nie jakiego piotra krok ilu ma ochraniarzy
OdpowiedzZgłoś do moderatora00
Re: Zygmunt jak i wielu się przeliczył. Autor: ~stripebass [94.75.85.*] 2017-05-12 13:08
wynajmij detektywa i zaraz się dowiesz gdzie mieszka i gdzie bywa. jaki to problem.
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 13 maja 2017 12:57

Obrazek
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

angia89
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 09 maja 2017 21:35

Postautor: angia89 » 18 maja 2017 18:35

Utrzymujemy nasze poprzednie zalecenie Akumuluj i jednocześnie podnosimy cenę docelową z 26,36 PLN do 28,49 PLN/akcję. Do pozytywnej oceny skłania nas perspektywa powrotu EBITDA segmentu klientów indywidualnych i biznesowych na ścieżkę wzrostu już w 2017 roku (co zresztą akcentowaliśmy już w raporcie z września’16). Zgodnie z naszymi prognozami CPS jest obecnie handlowany przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2017-2018 wynoszącym odpowiednio 7,2x i 6,6x. Podoba nam się powrót do polityki stałego dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami mniejszościowymi. Deklaracja zarządu dot. poziomu dywidendy to 0,32 PLN/akcję (łącznie 204,65 mln PLN). http://marketinvest.pl/gielda/komentarz ... 18-05-2017

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 20 maja 2017 09:28

TROCHE SIE STRONA ELEKTRIMU SPOZNIA, ALE MAMY KOLEJNA RZECZ:

PROJEKTY UCHWAŁ
§ 1
1. Zgromadzenie postanawia zmienić Statut Spółki w ten sposób, że w §5 Statutu Spółki po ustępie 2 dodaje się nowy ustęp 3 o następującym brzmieniu:

„3. Akcje Spółki mogą być umorzone za zgodą akcjonariusza, w drodze ich nabycia przez Spółkę (umorzenie dobrowolne). Akcje nabyte w trybie umorzenia dobrowolnego należy umieścić w bilansie Spółki w osobnej pozycji aktywów. Umorzenie akcji nabytych przez Spółkę w trybie umorzenia dobrowolnego następuje na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki. Umorzenie dobrowolne może być dokonane nie częściej niż raz w danym roku
obrotowym. W Spółce może być utworzony specjalny fundusz rezerwowy na potrzeby umorzenia dobrowolnego
.”
2. Zgromadzenie na zasadzie art. 430 § 5 Kodeksu spółek handlowych upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do ustalenia tekstu jednolitego Statutu Spółki obejmującego zmiany wynikające z niniejszej uchwały.
§ 2

To jest tekst propozycji uchwały Walnego Zgromadzenia Elektrimu w dniu 1 czerwca 2017 ....
Dzisiaj już WIEMY, że ten akurat wniosek, jest AUTORSTWA Solorza i Piskorza :!: :!: :!: :!: :!:
Z tej uchwały zatem , która na pewno będzie przegłosowana, wynika jeden podstawowy wniosek :
Żadnego POWROTU spółki na GPW w przewidywalnym horyzoncie czasowym , jeśli w ogóle kiedykolwiek .....Solorz nie przewiduje :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Dlatego zdecydował POD PRESJĄ , że musi pozwolić na "humanitarny"(nieprzymusowy) WYKUP akcji od drobnych, czekających już DZIESIĄTKI LAT :!: :!: :!: ...na "uzdrowienie" spółki przez tego .......a , (niecenzuralne słowo)

Jaka jest solorzowa wycena wartości tych akcji , to sobie można wyobrazić , skoro ŻADEN AUDYTOR nie ma ODWAGI pod nią się podpisać :!: :!: :!:
Milion metrów użytkowych w Portach Praskich , które dadzą przychód kilkunastu miliardów złotych( 9 tys./m2 minimalna cena sprzedazy aktualna) , przy koszcie własnym 4 mld ( cytat z prezesa PP Pykiela ) ....to dla Piskorza wartość najwyżej 100 mln zł !!!! . To są te "wyceny geniusza biznesu" kształconego w austyjackich pi....lach .

300 lat w celi śmierci to za mało dla tego DRANIA :!: :!: :!:
Solorz ma 66 mln akcji ...pozostali 18 mln szt
cena minimum 120 zł , wiec na FUNDUSZ WYKUPU potrzeba co najmniej 2 mld zł !!!!!
Prawdopodobnie tych "drobnych" akcji jest mniej ...około 8 mln ????
4 mln macieja i 4 nasze ???
czyli Solorz potrzebuje ....MILIARD ZŁOTYCH na WYKUP
Zębaty szykuj kasę !!!!!! na ROZWÓD !!!!!!

...tylko SZYBKO chłopie, ..."migiem" szykuj tą kasę, bo możesz nie zdążyć :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

KRYSKA NA MATYSKA Autor: ~hwost [178.36.1.*] 2017-05-19 21:32
Jestem jedną z kilkunastu osób ,które złożyły doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa ,Otrzymałem odpowiedz od RZECZPOSPOLITA POLSKA PROKURATURA KRAJOWA DEPARTAMENT DO SPRAW RZĘSTĘPCZOŚCI GOSPODARCZEJ Treść-Po rozpatrzeniu zażalenia i zwrocie akt śledztwa do Prokuratury Okregowejw Warszawie, sprawa ta zostanie zbadana przez Departament do Spraw Przestepczosci Gospodarczej Prokuratury Krajowej i o wynikach tego badania zostanie Pan poinformowany.
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 21 maja 2017 22:16

WYCENA AKCJI ELEKTRIMU V EMISJI ...
pod którą każdy Audytor się podpisze Panie Solorz ..
...bez strachu że skończy w pier...dlu ...
Poniżej podaję ściągawkę Państwu z 2-osobowego Zarzadu Elektrimu WOJCIECH PISKORZ_IWONA TABAKIERNIK, którzy mają wyceniać akcje Elektrimu nowej Emisji nr 5 ..

podaję dużymi literami żeby im coś w stresie nie umknęło
:!: :twisted: :twisted: :twisted:


Podstawowe składniki majątku Spółki Publicznej Elektrim
Majątku chronionego Prawem Państwa Polskiego
który otrzymaliście w Zarząd po wyjściu z upadłości bez zadłużenia w 2011 roku
i z którego będziecie ROZLICZENI przez Sądy Najjaśniejszej RP
..jak coś "zagubicie"....



Państwo Piskorz i Tabakiernik ...miejcie ten święty OBRAZEK przed oczami jak będziecie liczyć wartość akcji Elektrimu nowej emisji ...
ON Wam pomoże !!! żeby nie popełnić błędu !!!!


Obrazek



- Akcje Cyfrowego 9% wartość rynkowa - 1,55 mld zł
- Akcje PAK 51% wartość rynkowa - 0,5 mld zł (realnie 1,5 mld)
- PPraskie 100% wartość rynkowa - 3-4 mld zł ???( przewidywany zysk z tej inwestycji to 6-8 mld zł w ciągu 10 lat !!)
- Enelka 100% wartość rynkowa - 0,4 mld zł minimum z 2011 roku
- utajnione korzyści z ugody tzw. "śmietanka x 15" to wartość 3-5 mld zł ( w tym sama dywidenda z PTC łącznie 4 mld zł !!)
-pomniejsze składniki majątku wartość - 0,5 mld zł


Kredyty, zadłużenie ??? - wyłącznie "wewnątrzgrupowe" ...
Wartość 1 akcji ..szacunkowo powyżej 160 zł !!!!!
Ale "prezes" piskosz twierdzi że to wszystko "barachło" jest warte co najwyżej 2 zł za akcje !!!! ..chyba że Solorz się "ulituje" i znajdzie na Cyprze jakieś "zaskórniki" ...to może da 10 zł :?: :?: :?: :? :( :(
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 26 maja 2017 00:56

Urszula Zielińska
Elektrim zbiera pieniądze na podatek w Szwajcarii
publikacja: 25.05.2017 aktualizacja: 25.05.2017, 21:18


Kontrolowana przez założyciela Polsatu firma potrzebuje pieniędzy na uregulowanie zobowiązań wobec fiskusa. Szuka ich u akcjonariuszy.
Do godziny 18 w piątek 26 maja zarząd Elektrimu, niegdyś popularnej spółki giełdowej, kontrolowanej w 78 proc. przez Zygmunta Solorza, czeka na deklaracje chęci zakupu nowych akcji emitowanych przez spółkę – wynika z naszych informacji. Elektrim zbiera pieniądze, aby uregulować zaległość podatkową, o którą przegrywa spór z fiskusem. Sięga ona 1,3 mld zł. Termin na zgłoszenie zainteresowania akcjami może zostać jeszcze wydłużony, ale do zamknięcia tego wydania „Rz" nie było informacji, aby miało się to wydarzyć.
Bez bieżącej wyceny
Inwestorzy indywidualni są w o tyle trudnej sytuacji, że – wbrew zapowiedziom prezesa Elektrimu Wojciecha Piskorza – spółka nie opublikowała do tej pory wyceny majątku, która miała być im pomocna. W efekcie inwestorzy dysponują tylko wstępnymi wynikami jednostkowymi i skonsolidowanymi Elektrimu za ub.r. W tej sytuacji za ciekawostkę można uznać to, że inwestorzy zainteresowani udziałem w emisji powinni przesłać przedpłatę za papiery, które chcieliby nabyć, na konto w banku w Szwajcarii. Przelew także musi dotrzeć w piątek wieczorem. Na podstawie deklaracji ustalona ma zostać cena emisyjna akcji. Zarząd Elektrimu nie odpowiedział nam, dlaczego nie udostępniono wyceny spółki ani też z jakiego powodu emisja nie może być rozliczana przez krajowy bank. Nie odniósł się również do pytania, dlaczego nie wstrzymał procedury do czasu, aż odbędzie się kolejne zgromadzenie inwestorów, zwołane przez jednego z inwestorów indywidualnych. Termin NWZ to 1 czerwca. Ma się ono zająć wyborem biegłego rewidenta, który wyceniłby Elektrim.
Firma ta, sprywatyzowana w latach 90. centrala handlu zagranicznego, opuściła parkiet w 2008 r. na czas postępowania upadłościowego. Zgodził się na to zarząd Giełdy Papierów Wartościowych za prezesury Ludwika Sobolewskiego.
Odwieczne spory
GPW zobowiązała zarząd Elektrimu (na jego czele stał Piotr Nurowski) do podjęcia czynności umożliwiających powrót spółki do notowań, gdy ta wyjdzie z upadłości. Przechodziła tę procedurę z powodu sporu udziałowców sieci komórkowej Era (była jednym z nich). Zakończył się on ugodą w 2010 r. Mimo to Elektrim nie wrócił na GPW. Zarząd uważał, że przygotowanie prospektu zawierającego ujemne wyniki nie ma sensu, a potem firma przegrała z fiskusem, który uważał, że nie odprowadziła należnego podatku od zysku ze sprzedaży Ery (dziś T-Mobile). Przez decyzję fiskusa część inwestorów jest przekonana, że Elektrim ukrył gdzieś sporą gotówkę. Zarząd nie zgadza się ani z fiskusem, ani z tymi zarzutami. Jeśli drobni gracze nie dopiszą, miliarder z czasem – za sprawą przepisów o przymusowym wykupie – może zostać jedynym udziałowcem spółki, która jest pośrednio akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu i ZE PAK.
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 29 maja 2017 15:41

Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie określił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki - podała spółka w komunikacie.

"W wydanej decyzji organ zakwestionował prawo spółki do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niektórych wydatków poniesionych w 2011 r. Decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez spółkę szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia organu są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. W szczególności organ pominął, że w zakresie objętym ustaleniami organu spółka uzyskała potwierdzenie prawidłowości swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego" - napisano w komunikacie.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Wróżka Zębuszka2
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 27 lip 2012 21:52

Postautor: Wróżka Zębuszka2 » 30 maja 2017 16:49

32 :arrow:

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 31 maja 2017 19:50

Czy diabeł rzeczywiście istnieje :?: :?: :? :(
..czy to rzeczywiście on ???

Emisja nie dojdzie do skutku Autor: ~Sylwek [85.11.70.*] 2017-05-31 15:11
Logiczne że nie dojdzie bo nie zostanie uzbierana suma zadeklarowana. pozdrawiam

Re: Emisja nie dojdzie do skutku[/b] Autor: ~hwds [89.64.9.*] 2017-05-31 15:26
To jest oczywista oczywistość.
Jutro przygladajcie sie spodniom pieknisia tuz ponizej pasa, powinno byc widac wyraziste zgrubienie na okolo bioder jako wyraz tzw "pampers effect"


Re: Emisja nie dojdzie do skutku Autor: ~zniszczony [37.190.153.*] 2017-05-31 15:30
Jak nie ta! to będzie następna i tak do usranej śmierci tak to zrozumiałem na ostatnim nadzwyczajnym i prezes nie zaprzeczył .Oni mają czas i będą nas brali na przetrzymanie zdając sobie sprawę że nasze możliwości finansowania prawników są znikome w porównani co wydaja oni na wszystkie papugi i inny inwentarz !!
Od samego początku wiadomo o co tu chodzi ale że w tak perfidny sposób to wielu się nawet nie śniło .Pisałem że ON się nie dzieli tylko grabi i to całymi garściami nie patrząc na ludzi z poza swojego układu a jakiego to wszyscy wiemy .
Mam nadzieje że i jemy kiedyś przyjdzie zapłacić za krzywdy ludzkie a jest wielu którzy przez niego cierpią !!
Musimy walczyć choć do tej pory patrząc na pomoc naszego Państwa to widzę że to walka z wiatrakami !!
To tyle bo więcej nie mogę a i tak jestem pewien że cenzura to usunie jak wiele razy jak napisałem odrobinę prawdy !

Re: Emisja nie dojdzie do skutku Autor: ~hwds [89.64.9.*] 2017-05-31 15:49
Nie denerwuj sie tak kolego.
Jak widzisz Roman K ma juz zarzuty, jego zona tez i zobacz na kilkumilionowe zabezpieczenia na ich majatku
Nikt nie stoi ponad prawem, a choc żarna sprawiedliwosci miela powoli, to miela skutecznie.
Spoko. nosił wilk razy kilka poniosa i wilka.
Kiedys ludziom sie wydawalo , ze ZSRR bedzie trwal wiecznie i co runąl nagle jak domek z kart.
Tak bedzie z "Ymperium" solorza, na jego niebie juz slonce zachodzi .... :)

Re: Emisja nie dojdzie do skutku Autor: ~nl [145.132.40.*] 2017-05-31 15:50
cała prawda
kolega już 2 razy się wieszał bo przez elektrim zbankrutował
tyle krzywdy ludzkiej wyrządził tysiącom rodzin w Polsce jeden człowiek
....

Re: Emisja nie dojdzie do skutku Autor: ~jaki [89.107.158.*] 2017-05-31 17:40
Mnie też się tak wydaje

Re: Emisja nie dojdzie do skutku Autor: ~Las [83.7.174.*] 2017-05-31 19:16
A mówią ze diabła nie ma .
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 13 cze 2017 21:13

Obrazek
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 27 cze 2017 16:07

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu przegłosowało, aby wypłacić z zysku za 2016 r. łącznie 204,65 mln zł dywidendy, czyli 0,32 zł na akcję - podała spółka w uchwałach po WZ.

Cyfrowy Polsat miał w 2016 roku prawie 578 mln zł zysku netto. Na kapitał zapasowy spółka przeznaczy 373,3 mln zł.

Dzień dywidendy został ustalony na 20 lipca, a dzień wypłaty dywidendy na 3 sierpnia 2017 roku.

W 2014 roku walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zdecydowało o przeznaczeniu 102,9 mln zł na dywidendę. W 2015 i 2016 roku grupa nie wypłaciła dywidendy.

W listopadzie 2016 roku grupa przyjęła politykę dywidendową, która zakłada m. in. wypłatę dywidendy w przedziale kwotowym od 200 mln zł do 400 mln zł, jeżeli relacja zadłużenia netto grupy do skonsolidowanego wyniku EBITDA mieści się w przedziale 2,5x - 3,2x.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości