QUMAK [QMK] księga II

wszystko na temat spółek publicznych
cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: cornollio » 17 paź 2017 09:34

wolumenu brak ale po poziomach wyjście dołem jest ... może coś walnie ładnie na dolne i się ruch zrobi. Gruby mielił ostatnio wysoko po przy 2 zł więc musi schodzić pomału niżej

REKLAMA


marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 17 paź 2017 10:46

Pytanie kto ma te akcje obroty zamarły wpisów mało.Czy grubi pozbierali inwestując długoterminowo czy grupa kolesi zajmująca się pump and dump zrobiła jazdę i odpowiedzialne za pompowanie ceny osoby sprzedawały sobie wzajemnie akcje po coraz wyższych cenach i akcje faktycznie nie zmieniają właściciela ale wtedy rośnie cena akcji oraz obroty co wygląda obiecująco i wtedy jest zainteresowanie innych potencjalnych kupujących którzy zostają ubrani

Jednak mam odczucie iż będzie ponowna jazda nawet jeśli tylko pump and dump dzięki kilku pozytywnych informacjach które się pojawią więc należy obserwować ale zastanawiające jest iż brak jest komentarzy tych niby ubranych - nie piszą nie żalą się ,piszą ci którzy nie mają akcji i uważają iż kurs spadnie a dlaczego nie wylewają złości niby ubrani w okolicach 3 zł /choć uważam iż mieli to szczęście w nieszczęściu iż jeśli będą cierpliwi to jeszcze przebijemy te poziomy w terminie długoterminowego inwestowania tak jak namawiałem do uśredniania tych co mieli to nieszczęście kupić akcje po 10 zł czy nawet 15 małą kasą mogli uśrednić jak namawiałem przy kursie 1,3x i zalecałem aby tak zrobić aby mieć średnia zakupu około 3 zł gdyby tak zrobili mogli teraz wyjść na zero i to wyjść z dużych strat jeśli na ostatniej górce by sprzedali choć jeśli nawet nie sprzedali myślę iż jeszcze kurs powyżej 3 zł będzie i cierpliwi będą wynagrodzeni -sam w to wierzę bo akcji nie sprzedałem a analizowałem czy czasem nie wyjść bo po takim wzroście liczyłem się z tym iż kurs może spaść /choć myślałem iż się zatrzyma powyżej 2 zł / tak nie było osobiście świadomie nie sprzedałem po około 3 zł /choć z perspektywy czasu to może i zła decyzja /ale czekam cierpliwie dalej co przyniesie przyszłość / pytanie wielu zrealizowało zyski jedni mniejsze inni większe niektórzy może sprzedali ze stratą ale tego nie rozumiem ale tak wielu inwestuje ale kto ma te akcje przypomnę iż free float (łączna wartość akcji znajdująca się w obiegu) wynosi około 5,5 miliona akcji a od 15 września wolumen był 15 miliona

Ciekawe kto ma te akcje czy my leszcze / może zrobić akcję abyśmy wystawili swoje akcje po cenie x w arkusz wtedy zobaczycie czy Was ubrano czy jednak ktoś je pozbierał

kokos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 250
Rejestracja: 24 lip 2017 12:14

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: kokos » 17 paź 2017 11:11

kiedy 1,3 ????
zna ktoś datę ?
pytanie wciąz aktualne
tylko tak se piszę . ... to tak z nudów .
a może się trafi 100-1000% zysku.

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 17 paź 2017 11:41

Ma Pan prawo do swoich poglądów zobaczymy co będzie pierwsze 1,30 czy 3 zł a nawet więcej .Ja zainwestowałem realną kasę mam prawie 100 tys akcji i mogłem sprzedać po około 3 zł jak było ale tego świadomie nie uczyniłem czekam cierpliwie na więcej .

Przed Qumakiem ukazuje się ciekawa przyszłość tak skomentowała poniższą informacje agencja MakMedia Group na swoim profilu Facebook - czy mają racje nie mi to rozstrzygać.Poniżej link do tekstu który został tak skomentowany.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Qumak- ... 46961.html

Chciałbym się skupić na tej części tekstu Euvic, jeden z akcjonariuszy Qumaka, rozważa połączenie giełdowej spółki z jedną lub dwiema firmami ze swojej grupy "Uruchomiliśmy pewną operacyjną współpracę pomiędzy naszymi spółkami a Qumakiem. Rozważamy taki ruch, żeby któryś z naszych podmiotów w jakiś sposób włączyć do Qumaka, rozmawialiśmy o tym z niektórymi akcjonariuszami. Myślimy o tym, by wnieść aportem jedną lub dwie nasze spółki, widzimy synergie pomiędzy tymi podmiotami" - powiedział na konferencji Wojciech Wolny,"Grupa Euvic ma bardzo podobny biznes do Qumaka w różnych obszarach. Ciekawym aktywem jest m.in. zrestrukturyzowany IT Works" - dodał Wolny.

Wolny ocenił, że z połączenia potencjału Qumaka i grupy Euvic mogłaby powstać trzecia największa spółka informatyczna w Polsce.

Poniżej trochę tekstu o IT Works


Fundusz Enterprise Investors sprzedał specjalizującą się w outsourcingu firmę itWorks.

Po siedmiu latach fundusz Enterprise Investors zamknął inwestycję w firmę informatyczną itWorks. Zatrudniającą 220 pracowników spółkę, która specjalizuje się w outsoursingu i integracji, odkupiły od niego dwa inne podmioty IT: Euvic i 3S Data Center. Dwa lata temu Enterprise Investors zakupiło za 86 mln zł większościowy pakiet udziałów w tej ostatniej spółce
Po zamknięciu transkacji (strony nie podaja jej wartości) Euvic i 3S będą posiadały po 50 proc. akcji. Technicznie to gliwicki Euvic najpierw odkupił 100 proc. udziałów w itWorks od Enterprise Investors, a następnie połowę z nich odsprzedał katowickiemu partnerowi. Jak widać, obie firmy pochodzą z Górnego Śląska.
itWorks ma już nowy zarząd. Prezesem firmy został Wojciech Wolny, szef Euvic. Władze uzupełniają: Marek Faszczewski, który reprezentuje 3S oraz Bartosz Ćwikliński (wcześniej prezes spółki) i Zbigniew Ciukaj.
- Wyraźnie rysuje się zakres odpowiedzialności poszczególnych inwestorów. 3S stworzy szereg wartości dodanych dla obszaru data center, a Euvic będzie naturalnym partnerem w zakresie outsourcingu oraz rozwoju produktów Atmosfera ITSM. Dostrzegam wiele sfer, w których Euvic może uczyć się i czerpać z doświadczeń tej spółki. Chcemy nadać jej rozwojowi większej dynamiki poprzez zmianę modelu działania w kilku kluczowych obszarach – mówi Wojciech Wolny.
Grupa Euvic na czele której stoi to jednej z najszybciej rozwijających się podmiotów IT na polskim rynku. Działa w modelu federacyjnym, skupiając mniejsze spółki IT, które działając razem mogą ubiegać się o większe zamówienia i korzystać z efektów synergii. Grupa zatrudnia obecnie ok. 1,5 tys. osób. Natomiast 3S to spółka telekomunikacyjna, która dysponuje 3,3 tys. własnej sieci światłowodowej i posiada 5 centrów danych o łącznej powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych.

18-01-2017
Euvic i 3S Data Center inwestują w IT Works
Firma Euvic (część Grupy Technologicznej Euvic) nabyła 100% akcji IT WORKS a następnie odsprzedała 50% spółce 3S Data Center należącej do Grupy 3S. Inwestycja w IT WORKS jest ważnym elementem rozwoju obu grup kapitałowych. Nowi właściciele planują wykorzystanie efektów synergii z korzyścią dla wszystkich spółek.
Celem nowych inwestorów jest kontynuacja realizowanych i aktywacja nowych projektów IT WORKS, a także rozwój wszystkich dotychczasowych obszarów działalności spółki: outsourcingu IT, data center & cloud, business continuity oraz zarządzania procesami biznesowymi. Oferta IT WORKS stanowi doskonałe uzupełnienie biznesu Euvic i Grupy 3S, a rozpoczęta współpraca otworzy dostęp do klientów i relacji biznesowych obejmujących swym zasięgiem rynek Polski, krajów Unii Europejskiej a także USA.
Nowi właściciele powołali zarząd w osobach: Wojciech Wolny – prezes zarządu (prezes i założyciel Grupy Euvic), Bartosz Ćwikliński – wiceprezes zarządu (dotychczasowy prezes zarządu IT Works), Zbigniew Ciukaj – wiceprezes zarządu (pozostaje na tym samym stanowisku), Marek Faszczewski – członek zarządu (reprezentant Grupy 3S).
Zakup akcji w IT WORKS to kolejna, po pozyskaniu data center w katowickim Euro-Centrum (2016) oraz utworzeniu w Warszawie 3S BOX S.A. (2016) inwestycja w rozwój biznesu opartego o centra danych w Grupie 3S.
IT WORKS jest od 2015 roku Klientem i partnerem biznesowym Grupy 3S.
– Ta transakcja to kolejny etap naszej współpracy z IT WORKS – mówi Zbigniew Szkaradnik, prezes zarządu 3S Data Center S.A. – Grupa 3S zyskuje nowe kompetencje integratorskie i dostęp do grupy Klientów korporacyjnych
a IT WORKS zaplecze w postaci infrastruktury data center i telekomunikacyjnej. Dzięki efektowi synergii, zacieśnienie współpracy przyniesie korzyści dla obu spółek. Jednocześnie IT WORKS dołącza do dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej o dużym potencjale inwestycyjnym i stabilnej sytuacji finansowej, co tworzy dla spółki dodatkowe możliwości – dodaje.
Dla Grupy Technologicznej Euvic, zakup akcji IT WORKS jest efektem konsekwentnie realizowanej od lat strategii budowy największej w Europie Środkowej federacji spółek IT.
– Objęcie sterów IT WORKS uważam za jedno z ważniejszych wyzwań w mojej karierze zawodowej. Cieszę się również na współpracę z 3S, w szczególności ścisły kontakt z założycielami spółki, którzy udowodnili w przeszłości,
że doskonale wiedzą jak budować swój biznes – mówi Wojciech Wolny, prezes Euvic i nowy prezes IT WORKS. Warto podkreślić, że bardzo wyraźnie rysuje się zakres odpowiedzialności poszczególnych inwestorów.
Podczas gdy 3S stworzy szereg wartości dodanych dla obszaru data center, Euvic jest naturalnym partnerem w zakresie outsourcingu, a także rozwoju i utrzymania produktu Atmosfera ITSM. Dostrzegam wiele sfer w których Euvic może uczyć się i czerpać z doświadczeń tej spółki.
Z drugiej strony chcemy nadać jej rozwojowi większej dynamiki poprzez zmianę modelu działania w kilku kluczowych obszarach – dodaje Wojciech Wolny.
***
Gliwicka firma Euvic specjalizuje się w outsourcingu wytwarzania oprogramowania. Zatrudnia około 600 inżynierów obsługujących klientów w 14 krajach, działa także jako inwestor branżowy. Jest największą spośród 12 spółek Grupy technologicznej Euvic, które łącznie zatrudniają 1500 inżynierów działających na terenie Polski, Niemiec i USA. Więcej informacji na www.euvic.pl
***
Grupa 3S z siedzibą w Katowicach jest obecna w branży telekomunikacyjnej od 2002 roku. Dysponuje własną siecią światłowodową o długości blisko 3300 km oraz Klastrem Centrów Danych, w skład którego wchodzi 5 obiektów w 3 miastach (Katowice, Kraków, Warszawa) o łącznej powierzchni ponad 4000m2. Wykorzystując efekty synergii, Grupa 3S świadczy kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne i data center dla klientów biznesowych. Więcej informacji na www.3s.pl

To tak tytułem jednego ze scenariuszy dalszego rozwoju sytuacji odwrotnego przejęcia ,choć Qumak o ile fundusze zezwolą przejmie emitując akcje za aport ale wtedy pojawią się nowi akcjonariusze czyli aktualni właściciele It Work którzy będą mieć większościowy pakiet spółki powstałej po połączeniu.Wtedy nawet cennym aktywem będzie strata podatkowa którą będzie można wykorzystać.

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 17 paź 2017 20:11

Witam serdecznie wyszperane w internecie dzisiaj pojawiło się w sieci na grupie.NET Developers Poland Job Market ogłoszenie Pana Krzysztof Wójtowicz ze spółki Qumak -zatytułowane tak jak poniżej /trudno z tego wywnioskować czy to pod jakieś nowe zamówienie/ projekt/ które pozyskali czy mamy do czynienia z uzupełnianiem braków kadrowych.

Qumak S.A. - Projekt dla centrum usług wspólnych /zastanowiło mnie to zdanie/

C# developer - Katowice
Finanse: do 14k brutto (UoP)
Min 2 lata doświadczenia w tworzeniu aplikacji webowych oraz projektowaniu interfejsu użytkownika
Dobra znajomość platformy .NET (C#, ASP.NET, ASP.NET MVC, WebForms)
Tworzenie oraz rozwój aplikacji w technologii .NET (WebAPI, MVC, WebForms)
Projektowanie oraz tworzenie interfejsu użytkownika
Tworzenie rozwiązań bazodanowych (Microsoft SQL Server)
Tworzenie i wdrażanie rozwiązań Business Intelligence
Wsparcie istniejących aplikacji
rekrutacja@qumak.pl

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 18 paź 2017 11:37

W dniu 2017.09.06 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 54 następującej treści:

WYKREŚLIĆ
3.Adres oddziału miejscowość KRAKÓW ulica PUSZKARSKA nr domu 7K BUD.F kod pocztowy 30-644

WPISAĆ
3.Adres oddziału miejscowość KRAKÓW ulica UL. GEN. BOHDANA ZIELIŃSKIEGO nr domu 22 kod pocztowy 30-320


MAREK JURZEC, analityk BDM który jako jedyny zna sytuację Qumaka choć był pechowym autor rekomendacji z marca tego roku kupuj cena docelowa 7,74 / jednak wtedy była inna ilość akcji dlatego nie należy się tym sugerować / i w konsekwencji nawet zawiesili wydawanie rekomendacji ,ale można sobie ją poczytać bo wiele informacji i analizy jest jak najbardziej prawidłowe należy tylko teraz brać poprawkę na ilość akcji link do rekomendacji

https://www.bankier.pl/up/rekomendacje/ ... 74_pln.pdf

Jednak chciałem zwrócić uwagę na niedawną wypowiedź tego analityka pod jednym z artykułów z Pulsu Biznesu bo wiedza o spółce mu została

Źródłem poprawy rezultatów mogłoby być cięcie kosztów, np. ograniczenie wynajmowanej powierzchni biurowej i zamiana lokalizacji na mniej prestiżową.

I z tym należy się zgodzić ,i przykładem tego może być z
miana lokalizacji w Krakowie /trudno powiedzieć jakie oszczędności za tym idą / dodatkowo w jednym z artykułów wspominali też iż negocjują obniżkę czynszu w Warszawie a może też należałoby zmienić lokalizacje na tańszą -oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni ale jakieś kroki podejmują w właściwym kierunku.

na koniec cytat "Nowy zarząd jest zdeterminowany, by podjąć wszelkie konieczne działania do poprawy efektywności operacyjnej i kosztowej Qumaka" - zapowiedział Wojciech Włodarczyk.-zobaczymy co przyniesie przyszłość

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 18 paź 2017 12:46

Poniżej cytat ostatniej z 3 października wypowiedzi /dodam od siebie iż produkt dotyczący 5 etapu mieli już wcześniej gotowy jednak były niedociągnięcia niezgodne z warunkami zamówienia i dlatego powstał ten spór a dodatkowo wszystko mają to zaksięgowane w kosztach czy odpisach które też były przyczyną wykazanej straty w 2016 roku ,dowolna kwota z ugody jest to przychód dla którego brak jest kosztów warto wspomnieć iż pozostałe prace etap 1 do 4 zamawiający odebrał bez zastrzeżeń i Qumak wynagrodzenie otrzymał.

Spółka liczy ponadto na szybkie zakończenie rozmów ugodowych z Ministerstwem Środowiska, KZGW i IMGW w sprawie porozumienia dotyczącego piątego etapu projektu ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju).

Negocjujemy w tej chwili w sprawie projektu ISOK. Za tymi negocjacjami kryje się potencjalny wpływ gotówki do spółki, może to być kilka lub kilkanaście mln zł. Na obecnym etapie nasz produkt został zaakceptowany przez partnerów, teraz stoimy przed ostatecznym dogadaniem kwestii finansowych” – powiedział Włodarczyk.

Qumak podpisał umowę na wdrożenie systemu ISOK w 2013 roku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej odebrały pierwsze cztery etapy systemu. W czerwcu 2016 roku zamawiający odstąpili od umowy i odmówili przystąpienie do procedur odbioru piątego etapu prac nad systemem. W październiku Qumak złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew o zapłatę przez IMGW i KZGW 29,6 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi.

i był też kontr pozew drugiej strony niby za nieterminowe wykonanie umowy na chyba 15 milionów i konsekwencją tego powinna być wspomniana ugoda

Nie rozpisując się i nie tłumacząc całej historii sporu trudno powiedzieć jak ma być od strony technicznej to zrobione ale nadal jest aktualny przetarg który KZGW rozpisał na Wdrożenie produkcyjne Systemu ISOK numer KZGW/ISOK-5/2016
opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii europejskiej: 03.01.2017 r.

kwota zapewnienia finansowania na zadanie "Wdrożenie produkcyjne Systemu ISOK" wynosi 28.400.000 zł

pytanie czy Qumak będzie musiał tam złożyć ofertę i go wygra czy inaczej będzie to rozwiązane ,jak przetarg będzie unieważniony to znaczy iż Qumak to dokończy ,lub jeśli co miało miejsce kilka miesięcy z rzędu był przesuwany termin składania ofert o miesiąc -chyba związek z rozmowami a w tym miesiącu jeszcze nie przesunęli terminu i jeśli go nie przesuną to ugoda już jest wypracowana /tak myślę / TERMIN OTWARCIA OFERT TO 26 październik tego roku

link do przetargu i potwierdzenia tych informacji

http://www.kzgw.gov.pl/index.php/pl/zam ... stemu-isok

p/s warto ten link sprawdzać bo będzie można wywnioskować czy już jest ugoda a wtedy komunikat na dniach

kokos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 250
Rejestracja: 24 lip 2017 12:14

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: kokos » 18 paź 2017 12:51

i :?:
tylko tak se piszę . ... to tak z nudów .
a może się trafi 100-1000% zysku.

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 18 paź 2017 14:06

ciekawe czy to jest już w cenie na podstawie informacji które wklejałem bo spółka nie raczyła jeszcze poinformować czy oficjalny komunikat spółki o tym może być pretekstem iskierką która ponownie rozpali notowania
aktualizacja: 11-10-2017, 14:42

Qumak wygrał przetarg za 23 mln zł potwierdza Puls Biznesu


Oferta giełdowej spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na Rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie.

Wartość oferty złożonej prze Qumak była na poziomie 23,3 mln zł brutto. Budżet zamówienia określono na 24,1 mln zł brutto. Oferta Qumaka była jedyną oferta złożoną w tym przetargu.

Postępowanie wygrane przez Qumaka to drugie podejścia Lublina do przetargu na system zarządzania ruchem. W pierwszym przetargu oferty złożyły konsorcjum Qumaka i Asseco Data Systems (21,8 mln zł) i Sprint (23,4 mln zł). Zamawiający zdecydował o unieważnieniu tamtego postępowania.

link do infa https://www.pb.pl/qumak-wygral-przetarg ... -zl-873492

poniżej link gdzie zamawiający oficjalnie potwierdził iż wybrał na wykonawcę spółkę Qumak z najkorzystniejszą ofertę złożoną opiewającą na kwotę 23 miliony 348 tysięcy złotych

http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&id=68009

dodatkowo Każdą umowę podpisują dwie strony w tym wypadku przedstawiciel zamawiającego Pan Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza w artykule w regionalnej gazecie kilka dni temu twierdził iż będzie to pierwsza połowa października więc jeśli nic się nie zmieniło pojawi się na dniach o tym oficjalny komunikat spółki

cytat z gazety

Wykonawca najprawdopodobniej rozpocznie pracę tuż po podpisaniu umowy. – Myślę, że nastąpi to w pierwszej połowie października. Zadanie rozpocznie się od prac projektowych – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Pierwsze projekty powinny pojawić się jeszcze w październiku lub listopadzie, natomiast pełna dokumentacja wykonawcza wraz z kosztorysami – mniej więcej za rok.

źródło infa

https://www.nowytydzien.pl/zielone-swia ... onej-fali/
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017 19:24 przez marek7, łącznie zmieniany 1 raz.

BRATEK
Chorąży
Posty: 753
Rejestracja: 21 maja 2015 10:20

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: BRATEK » 18 paź 2017 14:29

tu też jeszcze poleci bo jest z czego i jest ,,dlaczego"...
Kaczyński robi z Polski wysyPISko śmieci !

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 18 paź 2017 21:55

przypominająco warte poczytania wypowiedzi przedstawicieli spółki na temat przyszłych wariantów rozwoju sytuacji w spółce Qumak - jakie to może mieć przełożenie na przyszłe notowania niech każdy po swojemu przeanalizuje jeden ze scenariuszy o którym wspominają w tych wypowiedziach jest odwrotne przejęcie /czy będzie zgoda funduszy / ten wariant był też wspominany w wcześniejszych wypowiedziach tutaj cytat

Euvic przyznaje, że ma dalekosiężne plany wobec Qumaka. — Wydaje mi, że obecnie jest dobry moment, aby nauczyć się współpracy, żeby rzetelnie rozliczyć się z przeszłości i zrestrukturyzować spółkę — mówi Wojciech Wolny, prezes Euvika. Nie wyklucza wejścia informatycznej grupy na giełdę przez odwrotne przejęcie.— Jest to na pewno jeden ze scenariuszy, które bierzemy pod uwagę, ale raczej w dalszej przyszłości — wyjaśnia Wojciech Wolny.- czy dalsza przyszłość stała się bliższą co wynika z aktualnych wypowiedzi mój dopisek


Dla przypomnienia artykuł z Pulsu Biznesu z tymi wypowiedziami

https://www.pb.pl/nowi-rozgrywajacy-w-qumaku-870374

Poniżej cytat ostatniej z 3 października wypowiedz na konferencji przedstawicieli spółki Qumak

Euvic, jeden z akcjonariuszy Qumaka, rozważa połączenie giełdowej spółki z jedną lub dwiema firmami ze swojej grupy"Uruchomiliśmy pewną operacyjną współpracę pomiędzy naszymi spółkami a Qumakiem. Rozważamy taki ruch, żeby któryś z naszych podmiotów w jakiś sposób włączyć do Qumaka, rozmawialiśmy o tym z niektórymi akcjonariuszami. Myślimy o tym, by wnieść aportem jedną lub dwie nasze spółki, widzimy synergie pomiędzy tymi podmiotami" - powiedział na konferencji Wojciech Wolny, członek rady nadzorczej Qumaka i prezes Euvic,
"Grupa Euvic ma bardzo podobny biznes do Qumaka w różnych obszarach. Ciekawym aktywem jest m.in. zrestrukturyzowany IT Works" - dodał Wolny.

Wolny ocenił, że z połączenia potencjału Qumaka i grupy Euvic mogłaby powstać trzecia największa spółka informatyczna w Polsce. Euvic to skupiająca 12 spółek grupa, której przychody w 2016 roku wyniosły 250 mln zł, a zysk EBITDA sięgnął 30 mln zł. W grupie pracuje obecnie ok. 1,5 tys. osób.

karkalis87
Starszy sierżant
Posty: 96
Rejestracja: 04 wrz 2017 20:02

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: karkalis87 » 18 paź 2017 22:22

uwzględniajac postępowanie sanacyjne CUBEITG, to spółka dobrze, że zrobiła odpisy:

Odpisy aktualizujące należności za okres 1.01-30.06.2017 składają się z
- odpisu na należność od podwykonawcy tytułem wynagrodzenia za przeniesienie praw autorskich przez Qumak
S.A. do utworów powstałych w ramach realizacji projektu e-Dolny Śląsk, Data Techno Park Sp. z o.o.
(dalej jako
DTP) w wysokości 3,6 mln PLN. Przeszacowanie należności od kontrahenta nastąpiło w związku z utratą
perspektyw na odzyskanie należności w dającej się przewidzieć przyszłości. Spółka prowadziła wszelkie niezbędne
kroki prawne na drodze sądowej w celu wyegzekwowania od kontrahenta wymagalnych wierzytelności. Jednak
dotychczas działanie te okazały się bezskuteczne.
oraz
- odpis w wysokości 4 mln PLN z tytułu nierozliczonej zaliczki udzielonej kontrahentowi Data Techno Park Sp. z
o.o.
w toku realizacji umowy na świadczenie przez DTP usługi hostingu w ramach usług świadczonych przez
Qumak swoim klientom. Zarząd, po analizie dotychczasowej współpracy prowadzonej w ramach ww.
wspomnianej umowy, widzi możliwość wykorzystania usług o łącznej wartości 3,6 mln PLN
.

Czyli jest w sumie szansa, że z tych 3,6 mPLN to cały czas korzystają z DTP, tylko za to nie płącą.

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 19 paź 2017 19:54

QUMAK SA raport (71/2017) Zawarcie umowy istotnej dla działalności Spółki na rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie

cytat z raportu

Zawarcie przedmiotowej Umowy zostało uznane za informację poufną ze względu na znaczną w skali Spółki jej wartość oraz wpływ na przyszłe przychody Spółki.

Za wykonanie Umowy przewidziano wynagrodzenie ryczałtowe, które obejmuje pełny zakres robót w kwocie 23.347.855,08 zł brutto (18.981.996,00 zł netto).

źródło informacji

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wia ... w-lublinie

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 19 paź 2017 21:56

Dodatkowo w nawiązaniu do QUMAK SA raport 71/2017 Zawarcie przedmiotowej Umowy zostało uznane za informację poufną ze względu na znaczną w skali Spółki jej wartość oraz wpływ na przyszłe przychody Spółki.wynagrodzenie ryczałtowe, które obejmuje pełny zakres robót w kwocie 23.347.855,08 zł brutto pozwolę sobie zacytować część artykułu do tego zdarzenia Opublikowano: 2017-10-19 21:06:23 przez Pana Łukasz Konopko analityka portalu stockwatch.pl który przy okazji polecam ,we wspomnianym omówieniu mamy wypowiedz p.o. prezesa Qumak SA Pana Włodarczyka którą postanowiłem zacytować

– Jesteśmy jednym z głównych graczy nie tylko na rynku ITS, ale również szeroko pojętego smart city. Zabudowaliśmy kompetencje, które pozwalają nam realizować najbardziej skomplikowane projekty. Rynek „inteligentnych miast” jest szacowany na od kilkunastu do kilkudziesięciu miliardów złotych w najbliższych latach. Jesteśmy przekonani, że kiedy ruszą w Polsce inwestycje na skalę, którą obserwowaliśmy w latach 2009-2015, pojawi się również szereg przetargów z zakresu smart city. Jesteśmy dobrze przygotowani, aby je wygrywać i skutecznie realizować – mówi Wojciech Włodarczyk, p.o. prezesa Qumak SA.


Warto odnotować, że Qumak ma na swoim koncie realizację największego obszarowo i budżetowo systemu transportowego w Polsce – TRISTAR. Ten trójmiejski ITS wart był niemal 134 mln zł.

źródło powyższej informacji

https://wiadomosci.stockwatch.pl/qumak- ... cje,203320


Obrazek

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 20 paź 2017 08:53

20 paź 2017, 8:30 ISBnews - Biznes

https://stooq.com/n/?f=1201717&search=qumak

dodam
Zawarcie przedmiotowej Umowy zostało uznane za informację poufną ze względu na znaczną w skali Spółki jej wartość oraz wpływ na przyszłe przychody Spółki.

Za wykonanie Umowy przewidziano wynagrodzenie ryczałtowe, które obejmuje pełny zakres robót w kwocie 23.347.855,08 zł brutto (18.981.996,00 zł netto).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości