QUMAK [QMK] księga II

wszystko na temat spółek publicznych
cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: cornollio » 07 lis 2017 10:32

luka w dół karze na 1,23 patrzeć jako wsparcie
1,25 było i ruch się zrobił może jakieś odbicie będzie na 15 gr będzie

REKLAMA


marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: marek7 » 07 lis 2017 12:22

Pożegnalnie ....Qumak potwierdził w depeszy ISBnews iż otrzymał dotacje 5,6 miliona na

Qumak stworzy pierwszy na świecie mobilny symulator dla obsługi lotnisk

Qumak w konsorcjum z Politechniką Warszawską i Centrum Kształcenia i Doradztwa IKKU opracuje symulator, na którym szkoleni będą pracownicy obsługi naziemnej lotnisk, podała spółka. Wart 9 mln zł projekt otrzymał 5,6 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR)

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 85713.html

w nawiązaniu do tego wątku w poniższym linku o przyznanych co najmniej dwóch dotacjach na 10 milionów

https://www.bankier.pl/forum/temat_trop ... 36805.html

blah8760
Chorąży
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2012 15:36

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: blah8760 » 08 lis 2017 21:24

Data sporządzenia: 2017-11-08
Skrócona nazwa emitenta
QUMAK S.A.
Temat
Plan Naprawczy Qumak S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Qumak S.A. niniejszym w nawiązaniu do zaplanowanego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, zwołanego raportem bieżącym nr 72/2017 z dnia 1 listopada 2017 r. na dzień 5 grudnia 2017 r., godz. 11:00, które obejmuje swoim porządkiem obrad podjęcie uchwały w sprawie dalszego istnienia Spółki, podaje do publicznej wiadomości Plan Naprawczy Qumak S.A. opracowany przez Zarząd.
Plan Naprawczy zostanie dołączony do dokumentacji przedstawionej walnemu zgromadzeniu.

http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/vi ... 1,20171108

TwardePlecy
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2017 09:29

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: TwardePlecy » 15 lis 2017 10:44

obroty siadły
zbliżyła się jedynka

jakieś małe odreagowanie :roll:

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: Trolejbus » 15 lis 2017 17:31

Ostatnio, gdy u was byłem to kurs latał po prawie 3 zeta. Infa coraz ciekawsze a kurs coraz niżej. Ale was tu przeczołgali. A końca nie widać. :shock:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

TwardePlecy
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2017 09:29

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: TwardePlecy » 15 lis 2017 17:54

ja dzisiaj troche kupiłem
a jak przekroczy Rubikon to wywale trudno

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: Trolejbus » 15 lis 2017 18:18

ja dzisiaj troche kupiłem
a jak przekroczy Rubikon to wywale trudno
Musisz mieć twarde nie tylko plecy, skoro kupujesz papier w mocnym trendzie spadkowym. Przez spaniem zażyj profilaktycznie coś na uspokojenie a jutro w ciągu sesji łykaj tablety i mocno ściskaj poślady. Różnie może być jak rozmienią 1 zeta. Z drugiej jednak strony, dawno tu nie było większego odbicia. Może dobrze zrobiłeś, czas pokaże.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: marek7 » 16 lis 2017 11:31

osobiście bardzo sporadycznie albo w ogóle nie będę się udzielał na forum nie zamierzam sprzeczać się z osobami które nie mają akcji i przewidują czarne scenariusze dla Qumaka ,szanuję też prawo do wypowiedzi nawet jeśli się z tym nie zgadzam jak będzie osądzi przyszłość ja osobiście poglądów nie zmieniłem a nawet zwiększyłem zaangażowanie nie abym kupował z prawej ale miałem zlecenia w arkuszu i przez ostatnie 3 dni trochę wpadło mam aktualnie prawie 140 tys akcji Qumaka a wcześniej miałem prawie 100 tys akcji Qumaka mam wolne środki i wraz z rozwojem sytuacji może akcji mi przybędzie jeśli będą chętni do sprzedaży ze stratą ja jestem cierpliwy i spokojny o zysk z tej inwestycji...osoby które objęły te akcje po 1 zł oraz zapewne ponownie obejmą nie pozwolą aby straciły na tej inwestycji ...dlatego macie szansę na uśrednienie ceny zakupu ...ja sobie czekam cierpliwie na ponowne 3 zł albo więcej

w tym wątku uzupełniając portfel zamówień chciałbym poinformować o kilku nowych kontraktach

a/Kielce podpisane taką informacje przekazała dzisiaj http://makmedia.pl/aktualnosci/qumak-us ... lcach/225/

Qumak usprawni uniwersytecką sieć w Kielcach

Ponad 3 mln zł netto /brutto prawie 4 miliony/otrzyma Qumak za modernizację systemów teleinformatycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
W ramach zlecenia wymienione zostaną systemy pamięci masowej, centralne zapory sieciowe NGFW (Next Generation Firewall) i kontrolery sieci bezprzewodowej, a także systemy ochrony poczty email, uwierzytelniania oraz zarządzania informacjami i zdarzeniami SIEM (Security Information and Event Management). Spółka dostarczy również serwery sieciowe, zapewni szkolenia i 3-letni serwis oraz wsparcie techniczne dla istniejących już systemów m.in. sieci kampusowej LAN i WiFi, systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu, kopii zapasowych czy wirtualizacji.

- Mamy bardzo silne kompetencje w segmencie usług IT dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego. Z sukcesem zrealizowaliśmy już wiele podobnych kontraktów i od wielu lat pozostajemy w ścisłej czołówce dostawców rozwiązań teleinformatycznych dla tego sektora. Polskie uczelnie i ośrodki badawcze intensywnie się modernizują i inwestują w najnowocześniejsze rozwiązania. Dostrzegamy spory potencjał tego rynku i chcemy aktywnie oferować tu nasze usługi - podkreśla Sławomir Połukord, prezes Qumak S.A.

Podpisany kontrakt jest kontynuacją współpracy z UJK rozpoczętej w 2012 roku. Wcześniej, na zlecenie kieleckiego uniwersytetu, Qumak stworzył kompleksowy system teleinformatyczny obejmujący m.in. sieć LAN oraz WLAN, serwery rack i blade, bezpieczeństwo przepływu danych, system łączności na bazie technologii IP (ponad 1500 słuchawek) oraz system wideokonferencyjny i digital signage. Celem inwestycji było umożliwienie sprawnego zarządzania i poprawa komunikacji wewnątrz uczelni.

b/małej bo około 500 tys z vat umowie którą Qumak podpisał 31 października tego roku Instytucja zamawiająca Komenda Główna Policji Modernizacja centralnych systemów informatycznych Policji z wykorzystaniem nowych technologii serwerowych, macierzowych, aplikacyjnych – zakup serwerów przestrzeni dyskowych i stacji zarządzających”. w przetargu były 3 oferty Qumak wygrał

link do żródła informacji

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... XT:PL:HTML

jest to kontynuowanie współpracy /wygranych wcześniejszych przetargów i podpisaniem umów/ o czym można przeczytać

http://www.qumak.pl/qumak-kolejnym-kont ... j-policji/

c/około 300 tys z vat tutaj nie publikowane dlatego uzupełniam /choć informacja pojawiła się dzisiaj na ted to jednak wynika z niej iż umowy były podpisane 16/08/2017 Świadczenie usług serwisu i konserwacji oraz okresowych przeglądów gwarancyjnych instalacji i urządzeń budynkowych dla Laboratorium Centralnego CEZAMAT.

link do żródła informacji

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... HTML&src=0

Pozdrawiam cierpliwych

TwardePlecy
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2017 09:29

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: TwardePlecy » 16 lis 2017 11:59

osobiście bardzo sporadycznie albo w ogóle nie będę się udzielał na forum nie zamierzam sprzeczać się z osobami które nie mają akcji i przewidują czarne scenariusze dla Qumaka ,szanuję też prawo do wypowiedzi nawet jeśli się z tym nie zgadzam jak będzie osądzi przyszłość ja osobiście poglądów nie zmieniłem a nawet zwiększyłem zaangażowanie nie abym kupował z prawej ale miałem zlecenia w arkuszu i przez ostatnie 3 dni trochę wpadło mam aktualnie prawie 140 tys akcji Qumaka a wcześniej miałem prawie 100 tys akcji Qumaka mam wolne środki i wraz z rozwojem sytuacji może akcji mi przybędzie jeśli będą chętni do sprzedaży ze stratą ja jestem cierpliwy i spokojny o zysk z tej inwestycji...osoby które objęły te akcje po 1 zł oraz zapewne ponownie obejmą nie pozwolą aby straciły na tej inwestycji ...dlatego macie szansę na uśrednienie ceny zakupu ...ja sobie czekam cierpliwie na ponowne 3 zł albo więcej

w tym wątku uzupełniając portfel zamówień chciałbym poinformować o kilku nowych kontraktach

a/Kielce podpisane taką informacje przekazała dzisiaj http://makmedia.pl/aktualnosci/qumak-us ... lcach/225/

Qumak usprawni uniwersytecką sieć w Kielcach

Ponad 3 mln zł netto /brutto prawie 4 miliony/otrzyma Qumak za modernizację systemów teleinformatycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
W ramach zlecenia wymienione zostaną systemy pamięci masowej, centralne zapory sieciowe NGFW (Next Generation Firewall) i kontrolery sieci bezprzewodowej, a także systemy ochrony poczty email, uwierzytelniania oraz zarządzania informacjami i zdarzeniami SIEM (Security Information and Event Management). Spółka dostarczy również serwery sieciowe, zapewni szkolenia i 3-letni serwis oraz wsparcie techniczne dla istniejących już systemów m.in. sieci kampusowej LAN i WiFi, systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu, kopii zapasowych czy wirtualizacji.

- Mamy bardzo silne kompetencje w segmencie usług IT dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego. Z sukcesem zrealizowaliśmy już wiele podobnych kontraktów i od wielu lat pozostajemy w ścisłej czołówce dostawców rozwiązań teleinformatycznych dla tego sektora. Polskie uczelnie i ośrodki badawcze intensywnie się modernizują i inwestują w najnowocześniejsze rozwiązania. Dostrzegamy spory potencjał tego rynku i chcemy aktywnie oferować tu nasze usługi - podkreśla Sławomir Połukord, prezes Qumak S.A.

Podpisany kontrakt jest kontynuacją współpracy z UJK rozpoczętej w 2012 roku. Wcześniej, na zlecenie kieleckiego uniwersytetu, Qumak stworzył kompleksowy system teleinformatyczny obejmujący m.in. sieć LAN oraz WLAN, serwery rack i blade, bezpieczeństwo przepływu danych, system łączności na bazie technologii IP (ponad 1500 słuchawek) oraz system wideokonferencyjny i digital signage. Celem inwestycji było umożliwienie sprawnego zarządzania i poprawa komunikacji wewnątrz uczelni.

b/małej bo około 500 tys z vat umowie którą Qumak podpisał 31 października tego roku Instytucja zamawiająca Komenda Główna Policji Modernizacja centralnych systemów informatycznych Policji z wykorzystaniem nowych technologii serwerowych, macierzowych, aplikacyjnych – zakup serwerów przestrzeni dyskowych i stacji zarządzających”. w przetargu były 3 oferty Qumak wygrał

link do żródła informacji

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... XT:PL:HTML

jest to kontynuowanie współpracy /wygranych wcześniejszych przetargów i podpisaniem umów/ o czym można przeczytać

http://www.qumak.pl/qumak-kolejnym-kont ... j-policji/

c/około 300 tys z vat tutaj nie publikowane dlatego uzupełniam /choć informacja pojawiła się dzisiaj na ted to jednak wynika z niej iż umowy były podpisane 16/08/2017 Świadczenie usług serwisu i konserwacji oraz okresowych przeglądów gwarancyjnych instalacji i urządzeń budynkowych dla Laboratorium Centralnego CEZAMAT.

link do żródła informacji

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... HTML&src=0

Pozdrawiam cierpliwych
od tego jest forum żeby się wypowiadać i wymieniać informacjami
nikt nie jest alfa i omegą aby wszystko wiedzieć na temat danej spółki

TwardePlecy
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2017 09:29

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: TwardePlecy » 16 lis 2017 14:06

no i doczekałem odbicia :)

o jak miło drugie widły

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: Trolejbus » 16 lis 2017 15:22

no i doczekałem odbicia :)

o jak miło drugie widły
Miałeś farta, nie zawsze - raczej to trudne - uda się kupić idealnie tuż przed odbiciem i w samym dołku intra, choć wystarczy śledzić kreski. Podobno zawodowcy to potrafią, ale giełda niejednego nauczyła już pokory.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

TwardePlecy
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2017 09:29

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: TwardePlecy » 16 lis 2017 15:27

no i doczekałem odbicia :)

o jak miło drugie widły
Miałeś farta, nie zawsze - raczej to trudne - uda się kupić idealnie tuż przed odbiciem i w samym dołku intra, choć wystarczy śledzić kreski. Podobno zawodowcy to potrafią, ale giełda niejednego nauczyła już pokory.
oddałem na drugich
dalej trudno powiedzieć

jak zakładany scenariusz się nie sprawdza trzeba uciekać
i mówi się trudno

22rene
Chorąży
Posty: 858
Rejestracja: 30 sty 2008 14:19

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: 22rene » 16 lis 2017 15:46

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/qu ... 45746,7581
nowe info o wygranym przetargu
to nie jest zwykłe odbicie ,jeśli chłopaki ponownie mają większość towaru zebraną to tylko oni wiedzą gdzie będzie dystrybucja ,ostatnio była przy 3 złotych,

22rene
Chorąży
Posty: 858
Rejestracja: 30 sty 2008 14:19

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: 22rene » 16 lis 2017 15:52

bankierowcy piszą tak https://www.bankier.pl/forum/temat_czy- ... 56969.html

od tego wpisu minęło trochę czasu cały czas trwało negocjowanie ugody ,może nawet w ramach mediacji sądowej

aktualny stan prawny słowami przedstawicieli spółki Qumak wygląda tak

z informacji po konferencji spółki Qumak w dniu 3 pażdziernika

„Negocjujemy w tej chwili w sprawie projektu ISOK. Za tymi negocjacjami kryje się potencjalny wpływ gotówki do spółki, Na obecnym etapie nasz produkt został zaakceptowany przez partnerów, teraz stoimy przed ostatecznym dogadaniem kwestii finansowych” – powiedział Włodarczyk.

jeszcze świeższe aktualne informacje w tym temacie z komunikatu spółki Plan Naprawczy

Spółka identyfikuje szansę na przerodzenie się sporu sądowego w należności

Aktualnie trwają negocjacje między stronami mające doprowadzić do ugodowego zakończenia sporu.
W wyniku zakończenia sporu Spółka spodziewa się uzyskania wpływów pozwalających istotnie zredukować odpis na należność utworzony w wysokości 23 mln zł i poprawić znacząco bilans gotówki

a w linku który podał obserwator i jest on w tym wątku warto poszukać mamy datę 22 listopada a po tym linku możemy dowiedzieć się o ugodzie zanim spółka poinformuje

kokos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 250
Rejestracja: 24 lip 2017 12:14

QMK gdzie jest wątek . ruszył juz !!!

Postautor: kokos » 17 lis 2017 11:46

:!: :!:
tylko tak se piszę . ... to tak z nudów .
a może się trafi 100-1000% zysku.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości