QUMAK [QMK] księga II

wszystko na temat spółek publicznych
22rene
Chorąży
Posty: 858
Rejestracja: 30 sty 2008 14:19

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: 22rene » 25 paź 2017 11:26

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=2542273

też liczę na następne kółeczko -czy tym razem również będzie okazja 100 % zarobić???

REKLAMA


marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 25 paź 2017 13:10

przypominająco w nawiązaniu do poprzednich moich postów ma być grany wariant odwrotnego przejęcia /jeśli będzie zgoda funduszy/ -jak rynek wyceni nowy twór przekonamy się w przyszłości -ja tam jestem dobrej myśli

Wśród spółek typowanych do potencjalnego połączenia Pan Wolny wymienia: Euvic, Team Connect i IT Works. Według Wojciecha Wolnego, z połączenia potencjału Qumaka i grupy Euvic mogłaby powstać trzecia pod względem wielkości spółka informatyczna w Polsce.

j23/2
Sierżant sztabowy
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2017 13:11

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: j23/2 » 25 paź 2017 16:44

:idea: :idea:

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 26 paź 2017 19:57

Każdy ma prawo do swoich poglądów zobaczymy co będzie pierwsze tak eksponowane 50 groszy na forum bankiera czy ponownie 3 zł a może nawet więcej .Ja zainwestowałem realną kasę mam prawie 100 tys akcji i mogłem sprzedać po około 3 zł jak było ale tego świadomie nie uczyniłem choć z perspektywy czasu mogłem sprzedać i dokupić znacznie większy pakiet więc też nie postąpiłem najtrafniej /choć liczyłem się z korektą/ dlatego tym bardziej należy pogratulować wyczucia tym którzy wtedy sprzedali ...może ponownie się skuszą na zakup ale to ich decyzja ...ja czekam cierpliwie dalej na opisany w tym wątku scenariusz

Wśród spółek typowanych do potencjalnego połączenia Pan Wolny wymienia: Euvic, Team Connect i IT Works. Według Wojciecha Wolnego, z połączenia potencjału Qumaka i grupy Euvic mogłaby powstać trzecia pod względem wielkości spółka informatyczna w Polsce.

Po siedmiu latach fundusz Enterprise Investors zamknął inwestycję w firmę informatyczną itWorks. Zatrudniającą 220 pracowników spółkę, która specjalizuje się w outsoursingu i integracji, odkupiły od niego dwa inne podmioty IT: Euvic i 3S Data Center. Dwa lata temu Enterprise Investors zakupiło za 86 mln zł większościowy pakiet udziałów w tej ostatniej spółce
Po zamknięciu transkacji (strony nie podaja jej wartości) Euvic i 3S będą posiadały po 50 proc. akcji. Technicznie to gliwicki Euvic najpierw odkupił 100 proc. udziałów w itWorks od Enterprise Investors, a następnie połowę z nich odsprzedał katowickiemu partnerowi. Jak widać, obie firmy pochodzą z Górnego Śląska.


To tak tytułem jednego ze scenariuszy dalszego rozwoju sytuacji odwrotnego przejęcia ,choć Qumak o ile fundusze zezwolą przejmie emitując akcje za aport ale wtedy pojawią się nowi akcjonariusze czyli aktualni właściciele It Work którzy będą mieć większościowy pakiet spółki powstałej po połączeniu.Wtedy nawet cennym aktywem będzie strata podatkowa którą będzie można wykorzystać.

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: Qumak-Sekom [QSM] cz.II

Postautor: marek7 » 26 paź 2017 20:36

Witam serdecznie przypominająco analitycy Biura Maklerskiego Alior Banku w raporcie dziennym z 11 września ze znakiem zapytania pytają czy Wzrost kursu Qumaka na skokowo rosnącym wolumenie jest – początkiem fali wzrostowej? jednak to właśnie autor tego wątku Pan Adam Kruchy w swojej analizie pod tytułem Czas na odbicie! na Qumaku - pierwszy sygnalizował taką ewentualność Pan Adam Kruchy wtedy sygnalizował iż falę wzrostową niby zapoczątkowała pierwsza "jaskółka", Tą "jaskółką" a właściwie "jaskółkami" są Sylwester Biernacki oraz Euvic.

Wśród inwestorów, którzy objęli nową emisję akcji Qumaka serii L, jest związany do niedawna z ATM-em Sylwester Biernacki. Manassa Investments, poprzez którą inwestował też w ATM, objęła ponad 1 mln nowych akcji Qumaka. Informację o zaangażowaniu Sylwestra Biernackiego potwierdziły „PB” dwa niezależne źródła.

Pan Adam kilka dni temu umieścił ponowny wpis komentujący aktualną sytuację.

QUMAK SA - czas na filiżankę

Pisze od ostatniego postu w spółce się dzieje, kurs ruszył na północ. Po korekcie ponownie wrócą wzrosty w dłuższym terminie. Jak dla mnie będzie realizowana formacja filiżanki z uchem. Dla niecierpliwych wystarczy zysk do poziomu 2,7 zł. Inni poczekają dłużej.



Obrazek

Osobiście czekam cierpliwie aż zrealizuje się na wykresie formacja FILIŻANKA Z UCHEM choć należy uczciwie powiedzieć iż wielu filantropów ,społecznie i życzliwie przestrzega iż filiżanka się rozbije i dno się urwie....przy pierwszym scenariuszu mam wirtualne zyski a przy drugim sobie zwiększę zaangażowanie ,w nowym roku mogę ponownie wykorzystać limit wpłat na IKE i IKZE -a mam ich kilka na siebie i członków rodziny -przy okazji polecam poczytać o takiej formie inwestowania części kapitału

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: marek7 » 28 paź 2017 20:42

od 1 listopada w Qumaku nowy prezes z Microsoftu Pan Sławomir Połukord

Rada nadzorcza Qumaka powołała Sławomira Połukorda na stanowisko prezesa zarządu spółki od 1 listopada br./wyłoniony podobno w konkursie/ Obecnie obowiązki prezesa od końca czerwca do tej daty pełni Wojciech Włodarczyk, przewodniczący rady nadzorczej.Sławomir Połukord z branżą IT związany jest od ponad 25 lat. Od 2015 r. odpowiadał w Microsofcie za biznes w sektorze publicznym oraz w sektorze ochrony zdrowia jako Senior Business Development Manager.


W latach 1996 -2014 był związany z Sygnity (początkowo spółka nosiła nazwę ComputerLand) i jej spółkami zależnymi, ostatnio jako dyrektor odpowiedzialny za sektor publiczny.Sławomir Połukord jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, wydział elektroniki (systemy informatyczne).

więcej o nowym Prezesie Panu Sławomir Połukord w poniższym życiorysie

Sławomir Połukord jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie ukończył studia na Wydziale Elektroniki (specjalność: systemy informatyczne) oraz studia podyplomowe na Wydziale Informatyki i Zarządzania (program Executive MBA, organizowany wspólnie z Central Connecticut State University). Ponadto na George Washington University uzyskał tytuł Associate in Project Management.
Z branżą IT związany jest od ponad 25 lat. Do roku 1996 prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie produkcji i wdrożeń oprogramowania oraz projektowania i wykonawstwa systemów sieciowych. W latach 1996-1999 w oddziale ComputerLand S.A. jako Dyrektor ds. Realizacji odpowiadał za realizację projektów Spółki w regionie dolnośląskim. W latach 2000-2001 w NOKIA Polska zarządzał zespołem wdrażającym rozwiązania Mobile Packet Core w sieciach telekomunikacyjnych. W latach 2001-2014 w Sygnity S.A pełnił różne role: od Kierownika Projektu, przez Dyrektora Biura Zarzadzania Projektami, po Dyrektora Generalnego Pionu i Prokurenta Spółki. W międzyczasie był również powoływany do zarządów spółek zależnych: Wiceprezes Zarządu WINUEL S.A. (2010-2011), Wiceprezes Zarządu ARAM sp. z o.o. (2009-2010), Prezes Zarządu ZEC InfoService sp. z o.o. (2003-2009). Od roku 2015 związany z Microsoft, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu w sektorze publicznym oraz sektorze ochrony zdrowia.
Według złożonego oświadczenia, Pan Sławomir Połukord po objęciu pełnienia funkcji w Zarządzie nie będzie wykonywał działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności Qumak S.A. jak i nie uczestniczy w Spółce konkurencyjnej jako wspólnik cywilnej osobowej ani też członek organu spółki kapitałowej lub innej konkurencyjnej osoby prawnej. Nie figuruje również w rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.

p/s zapewne przemówi metodą informacji prasowej /Pap czy artykuł Puls Biznesu / a może konferencja zobaczymy co przekażą

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: marek7 » 29 paź 2017 11:27

grany będzie co nie ukrywają wariant odwrotnego przejęcia /jednak musi być zgoda funduszy i na jakich warunkach ją dadzą zobaczymy w przyszłości ...również w przyszłości przekonamy się jak rynek będzie wyceniał powstały twór z nowymi aktywami

W dobie mody na delistingi i przymusowe wykupy ...grupa Euvic bardzo chce wejść na GPW ..cytat z ich strony /a w nadchodzących latach także debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie./Teraz ten scenariusz realizują przez odwrotne przejęcie Qumaka /ciekawe czy będzie zmiana nazwy/


Wśród spółek typowanych do potencjalnego połączenia Pan Wolny wymienia: Euvic, Team Connect i IT Works. Według Wojciecha Wolnego, z połączenia potencjału Qumaka i grupy Euvic mogłaby powstać trzecia pod względem wielkości spółka informatyczna w Polsce.

Po siedmiu latach fundusz Enterprise Investors zamknął inwestycję w firmę informatyczną itWorks. Zatrudniającą 220 pracowników spółkę, która specjalizuje się w outsoursingu i integracji, odkupiły od niego dwa inne podmioty IT: Euvic i 3S Data Center. Dwa lata temu Enterprise Investors zakupiło za 86 mln zł większościowy pakiet udziałów w tej ostatniej spółce
Po zamknięciu transkacji (strony nie podaja jej wartości) Euvic i 3S będą posiadały po 50 proc. akcji. Technicznie to gliwicki Euvic najpierw odkupił 100 proc. udziałów w itWorks od Enterprise Investors, a następnie połowę z nich odsprzedał katowickiemu partnerowi.

Funkcję CFO Grupy Qumak od 3 października br. pełni Bartosz Ćwikliński, który posiada bogate doświadczenie w budowaniu długo- i krótkoterminowych modeli decyzyjnych oraz wdrażaniu procedur i narzędzi controllingu operacyjnego i strategicznego.

W okresie 2010- marzec 2017 kolejno, Członek Zarządu, Prezes i Wiceprezes Zarządu itWORKS S.A.- CZYLI SPÓŁKI Z KTÓRĄ SIĘ TERAZ QUMAK POŁĄCZY

Warszawa, 03.10.2017 (ISBnews) - Nowy zarząd Qumaka zapowiada zdecydowane kroki zamierzające do poprawy efektywności operacyjnej i kosztowej, poinformowała spółka

analizujemy możliwości dalszych redukcji kosztów sprzedaży, ogólnego zarządu i administracji (SG&A). Chcemy podjąć działania szybkie i dające wymierne efekty. To jedno z kluczowych zadań, za jakie odpowiedzialny będzie nowy wiceprezes ds. finansowych" - powiedział p.o. prezesa Wojciech Włodarczyk, cytowany w komunikacie

"W pełni odbudowany nowy zarząd jest gotowy i zdeterminowany, aby podjąć wszelkie konieczne działania zamierzające do poprawy efektywności operacyjnej i kosztowej Qumaka. Nowi członkowie zarządu to doświadczeni menadżerowie, którzy wniosą wysokie kompetencje i nowe spojrzenie na spółkę. Celem całego zespołu jest dostosowanie Qumaka do obecnej sytuacji rynkowej, uproszczenie struktury i poprawa utylizacji pracowników oraz odpowiednie zarządzanie kapitałem obrotowym" - dodał Włodarczyk.

przypominająco warte poczytania wypowiedzi przedstawicieli spółki na temat przyszłych wariantów rozwoju sytuacji w spółce Qumak - jakie to może mieć przełożenie na przyszłe notowania niech każdy po swojemu przeanalizuje

jeden ze scenariuszy /który może już się realizuje /to współpraca z tą firmą /Porozumienie przy kontrakcie na ITS Lublin/

poniżej cytat po konferencji 3 pażdziernika

Władze Qumaka mają kilka pomysłów, które mają doprowadzić do uzdrowienia spółki.Jednym z rozważanych działań jest wydzielenie segmentu infrastrukturalnego do osobnej firmy i pozyskanie dla niego partnera biznesowego.

— Rozmawiamy z kilkoma firmami, m.in. inwestorem z branży budowlanej oraz inwestorem finansowym — mówi Wojciech Wolny. a Wojciech Włodarczyk, pełniący obowiązki prezesa Qumaka powiedział tak "Rozmawiamy obecnie w sprawie partnerstwa z kilkoma firmami, branżowymi i finansowymi"
dalsze kroki to odwrotne przejęcie /czy będzie zgoda funduszy / ten wariant był też wspominany w wcześniejszych wypowiedziach tutaj cytat


Euvic przyznaje, że ma dalekosiężne plany wobec Qumaka. — Wydaje mi, że obecnie jest dobry moment, aby nauczyć się współpracy, żeby rzetelnie rozliczyć się z przeszłości i zrestrukturyzować spółkę — mówi Wojciech Wolny, prezes Euvika. Nie wyklucza wejścia informatycznej grupy na giełdę przez odwrotne przejęcie.— Jest to na pewno jeden ze scenariuszy, które bierzemy pod uwagę, ale raczej w dalszej przyszłości — wyjaśnia Wojciech Wolny.- czy dalsza przyszłość stała się bliższą co wynika z aktualnych wypowiedzi mój dopisek

Dla przypomnienia artykuł z Pulsu Biznesu z tymi wypowiedziami

https://www.pb.pl/nowi-rozgrywajacy-w-qumaku-870374

Poniżej cytat ostatniej z 3 października wypowiedz na konferencji przedstawicieli spółki Qumak

Euvic, jeden z akcjonariuszy Qumaka, rozważa połączenie giełdowej spółki z jedną lub dwiema firmami ze swojej grupy"Uruchomiliśmy pewną operacyjną współpracę pomiędzy naszymi spółkami a Qumakiem. Rozważamy taki ruch, żeby któryś z naszych podmiotów w jakiś sposób włączyć do Qumaka, rozmawialiśmy o tym z niektórymi akcjonariuszami. Myślimy o tym, by wnieść aportem jedną lub dwie nasze spółki, widzimy synergie pomiędzy tymi podmiotami" - powiedział na konferencji Wojciech Wolny, członek rady nadzorczej Qumaka i prezes Euvic,
"Grupa Euvic ma bardzo podobny biznes do Qumaka w różnych obszarach. Ciekawym aktywem jest m.in. zrestrukturyzowany IT Works" - dodał Wolny.

j23/2
Sierżant sztabowy
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2017 13:11

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: j23/2 » 29 paź 2017 12:01


cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: cornollio » 02 lis 2017 09:21

luka w dół karze na 1,23 patrzeć jako wsparcie

Gargamel,
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2017 08:06

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: Gargamel, » 02 lis 2017 09:28

ladnie przy je ba li tak swiatecznie :lol: :lol: :lol: :lol:

MaxSwinger
Starszy chorąży
Posty: 1258
Rejestracja: 25 sie 2017 14:30

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: MaxSwinger » 02 lis 2017 09:30

gruba dystrybucja walora

Trepanator
Plutonowy
Posty: 19
Rejestracja: 31 paź 2017 08:44

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: Trepanator » 02 lis 2017 09:49

bardzo dobry papier

MaxSwinger
Starszy chorąży
Posty: 1258
Rejestracja: 25 sie 2017 14:30

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: MaxSwinger » 02 lis 2017 15:37

marek7 trzymasz swoj pakiet czy pusciles ?

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: Trolejbus » 02 lis 2017 15:50

Znaczy. dobre infa były w cenie, skoro nie chało rosnąć, teraz to wiecie ... a nie ... tu nikt chyba nie ma, bo wszyscy kręcą tu kółka na walorze. Dobrze myślę? :oops:
Dziś kolarze mają pod górkę, choć obroty duże to bywały tu sporo większe.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

marek7
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2016 08:40

Re: QUMAK [QSM] księga II

Postautor: marek7 » 07 lis 2017 09:28

Obserwuję nadal jednak zaprzestałem pisanie na forum ,gdyż nie mam zamiaru się przekomarzać na forum bankiera z życzliwymi przewidującymi czarne scenariusze dla Qumaka ja swoich poglądów nie zmieniłem wszystkie moje wpisy są aktualne i jeszcze zadziwi się PESYMIŚCI jak zobaczą tutaj ponownie 3 zł ...pytanie nie czy tak będzie tylko kiedy...napiszę Wam i innym iż akcji nie sprzedałem ,rozważam nawet zwiększenie zaangażowania gdyby kurs jeszcze spadł -dlatego nie przeszkadzają mi te negatywne wpisy bo może dzięki temu będę mógł dokupić akcji w bardzo atrakcyjnych cenach ...będę chciał to sobie dokupię 500 tys a może milion akcji bo mnie stać ale będzie to moja świadoma decyzja a co Państwo robicie z waszymi akcjami czy w co inwestujecie to Wasz problem,prawdopodobnie będę miał spory napływ gotówki gdyż zabiorą mi akcje chyba w przymusowym wykupie spółki DWORY /jeśli ktoś taką zna a mam te akcje z IPO z koniec 2004 roku ...dlatego ja inwestuję bardzo długoterminowo ,a dzięki uśrednianiu na żadnej spółce nie straciłem choć niekiedy na zyski musiałem trochę poczekać ,żeby nie było tak różowo iż nigdy nie doświadczyłem strat to inwestuję też w kontrakty na wig 20 gdzie staram się nie zostawać z pozycją na noc i tutaj niejednokrotnie zamykałem pozycje akceptując stratę ,jednak na żadnej z kupionych akcjach spółki dzięki uśrednianiu jeszcze nie straciłem...czy Qumak będzie pierwszą spółką na której stracę ..wątpię choć dopiero przyszłość udzieli odpowiedzi...Osobiście wykonuję zawód inwestora giełdowego i nie muszę pracować ...nie jestem nieomylny Qumaka można było sprzedać po 3 zł i teraz odkupić dlatego należy docenić wyczucie tych którzy wtedy sprzedali...ja nie sprzedałem ale jestem dobrej myśli.Przy okazji życzę wszystkim dużych zarobków i trafnych decyzji w doborze spółek do portfela.Pozdrawiam już świątecznie ,przy okazji pamiętajmy o rodzinie i najbliższych.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości