TRITON DEVELOPMENT [TRI] księga III

wszystko na temat spółek publicznych
hajdi
Chorąży sztabowy
Posty: 6554
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: hajdi » 19 lip 2017 07:35

To może ktoś mnie oświeci ???
Przeczytaj ostatnie wyniki wyciągnij wnioski, policz co mozna policzyc z ogólnie dostepnych danych np na stronie tritona no i jak juz zakumasz to tylko jedna decyzja jest do wykonania
Głosuj na PO a dzień wolności podatkowej będzie 24 grudnia

REKLAMA


nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Postautor: nicpon » 19 lip 2017 09:40

To może ktoś mnie oświeci ???
Przeczytaj ostatnie wyniki wyciągnij wnioski, policz co mozna policzyc z ogólnie dostepnych danych np na stronie tritona no i jak juz zakumasz to tylko jedna decyzja jest do wykonania
Widzę ze moja stopka nie pozwoliła Ci skumać ze jestem
Akcjonariuszem tej spółki a co zaby idzie tego typu analizy robiłem 2-3 miesiące temu i od tej pory niewiele się zmieniło, liczyłem na coś bardziej świeżego

Wodan
Chorąży
Posty: 806
Rejestracja: 18 kwie 2015 14:55

Postautor: Wodan » 20 lip 2017 23:29

Kiedy w Polsce będzie druga Rumunia...podatkowa???

ech ech ech
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2017 20:28

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: ech ech ech » 31 lip 2017 20:30

jak myślicie? oddadzą w końcu tą inwestycję na Winnicy wkrótce? czy sprawa o spór skończy się w sądzie i trzeba bedzie czekać miesiącami?

hajdi
Chorąży sztabowy
Posty: 6554
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: hajdi » 10 sie 2017 09:38

Nie ma zadnego sporu. to tylko zasłona by opóźnic odbiory. czytaj przesunac zyski z 3 na 4qw lub moze nawet na przyszły rok wiec trzeba zakładac ze bedzie kiszenie kursu koło 3pln dłuzszy czas
Głosuj na PO a dzień wolności podatkowej będzie 24 grudnia

ech ech ech
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2017 20:28

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: ech ech ech » 10 sie 2017 10:24

31.10.2017 nowy termin dla Winnicy. W aktualnie wystawianych przez Triton dokumentach dla klientów Winnicy wcześniej podawane opóźnienie 3-6 tygodni zostało rozciągnięte na koniec października. Tak więc inwestycja z powodu sporu prawnego o wodociąg łapie coraz większy poślizg. Szykują się kary umowne i odstąpienia klientów od umów. http://www.tritonwinnica.fora.pl/witajc ... 3-150.html
https://www.facebook.com/Triton-Develop ... 518351026/

hajdi
Chorąży sztabowy
Posty: 6554
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: hajdi » 10 sie 2017 11:15

Czyli tak jak mówie chca przesunąć zyski z 3qw na 4qw planuja wydac mieszkania od 1 do 31 października troche tych lokali jest wiec przez miesiąc sie wyrobią chyba ze komus nie bedzie zalezało na szybkim odbiorze to moze i czesc przesunął na 1qw 2018
Głosuj na PO a dzień wolności podatkowej będzie 24 grudnia

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: nicpon » 11 sie 2017 21:49

Podoba mi się ten pesymizm na forach- przypominam kapitalizacja tritona 21 mln - codziennie dobieram
Finał sprawy przyłącza może być jeden pytanie tylko kiedy? Jeśli opóźnienia spowodują wymierna stratę dla Triton prawdopodobnie będą mogli wystąpić z powództwem do mpwik.
Aktualnie na winnicy zostały 44 mieszkania i 15 malutkich lokali, będzie dobrze cierpliwości

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: nicpon » 22 sie 2017 19:31

pozwole sobie pobawic się prognozę
w wynikach za 2 kwartał powinniśmy zobaczyć 30 mln zł gotówki na koncie tritona +-10%,
skąd to wziąłem:
http://www.gazetagieldowa.pl/2017/02/tr ... miana.html

https://rynekpierwotny.pl/oferty/triton ... wory-6711/

jest 8,8 tys m2 pow mieszkan - zostało jakieś 2580 m2 =sprzedano około 6220 ze średnią 5370 zł netto =33,4 mln zł

jest 2,2 tys m2 pow lokali uzytkowych- zostało jakieś 310 m2 = sprzedano 1,89 tys ze srednia 6000 zł =11,3 mln zł

miejsca parkingowe licze 3 mln zł
daje to razem przychód na poziomie 47,7 mln zł
zakładam że w 2 kwartale wpłacono 70% wartości daje nam to 33,4 mln zł
i na koniec zdejmuję około 10 % na rabaty i mieszkania oraz lokale które zostały sprzedane po 1 lipca zatem gotówka pojawi się dopierow 3 kwartale

w 3 kwartale zakładam gotówkę na kontach tritona na poziomie 90% wartości sprzedanych mieszkan i lokali zatem około 43 mln zł + to co sprzedadzą w najbliższych tygodniach (2 mln) zatem 45 mln zł

przewiduję podpisanie aktów notarialnych i rozliczenie mieszkań oraz przepuszczenie ich przez przychody i zyski w 4 kwartale.
Tyle ode mnie - na koniec 2017 roku spółka powinna miec piękny majątek w gruntach, worek gotówki i minimalne lub zerowe zadłuzenie

na ile jestem w błedzie przekonamy się juz niedługo
powodzenia akcjonaiuszom

hajdi
Chorąży sztabowy
Posty: 6554
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: hajdi » 01 wrz 2017 08:28

pozwole sobie pobawic się prognozę
w wynikach za 2 kwartał powinniśmy zobaczyć 30 mln zł gotówki na koncie tritona +-10%,
skąd to wziąłem:
http://www.gazetagieldowa.pl/2017/02/tr ... miana.html

https://rynekpierwotny.pl/oferty/triton ... wory-6711/

jest 8,8 tys m2 pow mieszkan - zostało jakieś 2580 m2 =sprzedano około 6220 ze średnią 5370 zł netto =33,4 mln zł

jest 2,2 tys m2 pow lokali uzytkowych- zostało jakieś 310 m2 = sprzedano 1,89 tys ze srednia 6000 zł =11,3 mln zł

miejsca parkingowe licze 3 mln zł
daje to razem przychód na poziomie 47,7 mln zł
zakładam że w 2 kwartale wpłacono 70% wartości daje nam to 33,4 mln zł
i na koniec zdejmuję około 10 % na rabaty i mieszkania oraz lokale które zostały sprzedane po 1 lipca zatem gotówka pojawi się dopierow 3 kwartale

w 3 kwartale zakładam gotówkę na kontach tritona na poziomie 90% wartości sprzedanych mieszkan i lokali zatem około 43 mln zł + to co sprzedadzą w najbliższych tygodniach (2 mln) zatem 45 mln zł

przewiduję podpisanie aktów notarialnych i rozliczenie mieszkań oraz przepuszczenie ich przez przychody i zyski w 4 kwartale.
Tyle ode mnie - na koniec 2017 roku spółka powinna miec piękny majątek w gruntach, worek gotówki i minimalne lub zerowe zadłuzenie

na ile jestem w błedzie przekonamy się juz niedługo
powodzenia akcjonaiuszom
Co do kasy na koncie walnełeś sie o 9 baniek ale to nic. Korekty ciąg dalszy? czy boczniak dopuki Triton nie bedzie chciał zakończyc kwestii wodociągu (poczatek roku obstawiam i przesuniecie zysków na 1qw 2018)
Głosuj na PO a dzień wolności podatkowej będzie 24 grudnia

nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: nicpon » 01 wrz 2017 11:54

faktycznie przestrzeliłem się liczyłem, że więcej kasy spłynie za lokale co faktycznie nie zmienia mojego postrzegania spółki, co do oddania budynków spodziewam się, że będzie miało to miejsce w 4 kwartale
dziwne, że w raporcie za pierwsze półrocze historia z wodociągami nie jest definiowana przez triton jako problem.

ech ech ech
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2017 20:28

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: ech ech ech » 17 wrz 2017 17:21

osiedle winnica zostało podłączone do wody. KONIEC problemów. rusza oddawanie mieszkań i dalsza sprzedaż. równocześnie w 4 kwartale bedzię oddane drugie osiedle Country (11 domów po 0.5 miliona każdy wg rynekpierwotny.pl) info od dewelopera. komunikat na facebooku Tritona.

Martyr
Kapitan
Posty: 43720
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Triton Development [TRI] cz.III

Postautor: Martyr » 16 lis 2017 11:44

TRITON DEVELOPMENT SA (6/2017) Zawarcie znaczącej umowy przez spółkę zależną Emitenta
2017-11-16 11:33:01

Emitent informuje, że w dniu 15 listopada 2017 roku spółka Triton Winnica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000300000, zawarła z Miastem Stołecznym Warszawa umowę najmu, na podstawie której oddała do korzystania lokal usługowy położony w Warszawie przy ul. Dionizosa 12 o powierzchni 1.311 m2 wraz z 10 miejscami postojowymi, na czas oznaczony od 1 grudnia 2017 r. do 30 sierpnia 2027 r.
Triton Winnica sp. z o.o. jest spółką zależną Emitenta.
Miesięczny czynsz najmu wynosi 83.904 zł brutto.
Jeśli wynajmujący nie uzyska pozwolenia na użytkowanie lokalu do dnia 30 listopada 2017 r., czynsz najmu za okres od wydania lokalu najemcy do dnia uzyskania pozwolenia na użytkowania będzie wynosił 50% wartości czynszu, określonego powyżej. Stan taki nie może trwać dłużej niż 30 dni, po upływie tego okresu najemca jest zwolniony z obowiązku płacenia czynszu. W przypadku zwłoki w uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie do 30 stycznia 2018 r. najemca jest uprawniony do wypowiedzenia umowy i dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.
Jeśli wynajmujący nie uzyska pozwolenia na użytkowanie do 30 grudnia 2017 r. z winy najemcy, najemca zobowiązany jest do płacenia czynszu w pełnej wysokości oraz wynajmujący jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.
Umowa nie zawiera postanowień dotyczących kar umownych.
Poza powyższym zastrzeżeniem warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.
Umowa została uznana za znaczącą z uwagi na fakt, iż jej wartość rozumiana jako łączna wartość świadczeń wynikających z tej umowy, określona dla całego okresu jej obowiązywania, przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.

https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tres ... 9&strona=1
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

Martyr
Kapitan
Posty: 43720
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: TRITON DEVELOPMENT [TRI] księga III

Postautor: Martyr » 21 lis 2017 08:37

Triton Country:
https://www.gumtree.pl/a-mieszkania-i-d ... 0471324009

Triton Country to inwestycja zaprojektowana z myślą o osobach aktywnych zawodowo, które cenią sobie bliskość natury oraz pragną zamieszkać we własnym domu z ogrodem. Nowoczesna architektura segmentów i domów jednorodzinnych oraz ciekawie zaaranżowane części wspólne, to tylko niektóre z atutów osiedla Triton Country.

Dla osób preferujących aktywne formy wypoczynku, na terenie osiedla powstała strefa, w której do dyspozycji mieszkańców oddajemy między innymi: duży basen, boisko do siatkówki plażowej oraz kort tenisowy. W sąsiedztwie Triton Country znajduje się również stadnina koni.

Szybki dojazd do Warszawy sprawia, że jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Dzięki trasie S8 dojazd do centrum Warszawy zajmie nam zaledwie 25 minut. W pobliżu osiedla znajdziemy gminny żłobek, przedszkole i szkołę podstawową. Dojazd do centrum handlowego w Jankach to 10 minut jazdy samochodem, a zaledwie 5 minut zajmie nam dojazd do centrum handlowego Maximus w Nadarzynie.

W otulinie lasu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, pozbawiona wysokiej zabudowy okolica stwarza przestrzeń do spacerów rodzinnych, joggingu i wycieczek rowerowych.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

bigmike
Starszy chorąży
Posty: 1634
Rejestracja: 02 lis 2006 21:48

Re: TRITON DEVELOPMENT [TRI] księga III

Postautor: bigmike » 21 lis 2017 11:27

Wszystko pięknie, Winnicę wreszcie oddadzą i to jeszcze w 4Q, Country zaczynają sprzedawać, tylko dlaczego pies z kulawą nogą nie chce kupić papierów. Siedzę tu już rok i na moje oko to powinniśmy 5zł witać. Niestety zaufanie do Zarządu jest żadne, drugi projekt deweloperski i druga obsuwa, ściemnianie klientom i fatalny IR.

Pan Andrzej S. inaczej walor rozgrywał 8) Córka nie ma tego drygu.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości