PHARMENA [PHR] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 19 wrz 2013 15:59

aha, wygląda na to, że wszystko pójdzie po dobrej myśli 8)

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

REKLAMA


yeti666
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3239
Rejestracja: 28 lip 2006 20:03

Postautor: yeti666 » 03 paź 2013 14:11

1-MNA wydłuża życia w biologicznych modelach starzenia
Zarząd PHARMENA S.A informuje, że w dniu 29 września została opublikowana w czasopiśmie Nature praca naukowa poświęcona badaniu mechanizmów procesów starzenia. Badania zostały przeprowadzone przez wiodące ośrodki naukowe na świecie m.in. Swiss Federal Institute of Technology (ETH) Zurych, Szwajcaria i Harvard Medical School, Boston, USA. Rezultaty przeprowadzonych badań wskazują na kluczową rolę 1-metylonikotynamidu (1-MNA) w procesach starzenia. 1-MNA wydłuża życie organizmów powszechnie używanych jako modele biologiczne starzenia się ludzi. Powyższa praca dostępna jest na stronie czasopisma Nature: http://www.nature.com/nchembio/journal/ ... .1352.html

Informację podano ze względu na fakt, iż 1-MNA jest przedmiotem badań klinicznych leku przeciwmiażdżycowego oraz procesu autoryzacji 1-MNA jako składnika nowej żywności. Potencjalne przychody z komercjalizacji powyższych projektów mogą mieć w przyszłości bardzo istotny pozytywny wpływ na sytuację finansową i ekonomiczną Emitenta.

Podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".


Osoby reprezentujące spółkę:

Konrad Palka - Prezes Zarządu
Marzena Wieczorkowska - Wiceprezes Zarządu
Nie pozwól żeby nieudana spekulacja zamieniła sie w inwestycję.
Pieniądz, który człowiek posiada, to swoboda;
ten, za którym goni, to niewola.
http://www.youtube.com/watch?v=Q9NqSqJ_yhc

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 03 paź 2013 15:06

A takie wydłużanie życia, to nie przeciwko woli boskiej przypadkiem? :roll:

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 03 paź 2013 16:28

Chyba się dzisiejsze info spodobało bo nam wolumen i kursik pięknie skoczył

Bo kto by nie chciał żyć wiecznie :roll:

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

2013
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 20 lut 2013 22:21

Pusto

Postautor: 2013 » 03 gru 2013 22:05

Pusto po prawej. Cała podaż zgarnięta a nigdzie jeszcze nie ma żadnej informacji co działo się na ostatnim spotkaniu ACNFP. :?:

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7272
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 04 gru 2013 22:28

1-MNA wydłuża życia w biologicznych modelach starzenia
Zarząd PHARMENA S.A informuje, że w dniu 29 września została opublikowana w czasopiśmie Nature praca naukowa poświęcona badaniu mechanizmów procesów starzenia. Badania zostały przeprowadzone przez wiodące ośrodki naukowe na świecie m.in. Swiss Federal Institute of Technology (ETH) Zurych, Szwajcaria i Harvard Medical School, Boston, USA. Rezultaty przeprowadzonych badań wskazują na kluczową rolę 1-metylonikotynamidu (1-MNA) w procesach starzenia. 1-MNA wydłuża życie organizmów powszechnie używanych jako modele biologiczne starzenia się ludzi. Powyższa praca dostępna jest na stronie czasopisma Nature: http://www.nature.com/nchembio/journal/ ... .1352.html

Informację podano ze względu na fakt, iż 1-MNA jest przedmiotem badań klinicznych leku przeciwmiażdżycowego oraz procesu autoryzacji 1-MNA jako składnika nowej żywności. Potencjalne przychody z komercjalizacji powyższych projektów mogą mieć w przyszłości bardzo istotny pozytywny wpływ na sytuację finansową i ekonomiczną Emitenta.

Podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".


Osoby reprezentujące spółkę:

Konrad Palka - Prezes Zarządu
Marzena Wieczorkowska - Wiceprezes Zarządu
Ładnie poszedł kurs w górę to trzeba przyznać :D

ale nie przesadzajmy z tym infem. Nicień to bardzo, bardzo prosty organizm. Spróbowaliby na muszkach owocówkach to jest wyzwanie, że już nie wspomnę nawet o ssakach (myszy, szczury).

Zresztą porównajmy wydłużenie życia nicieni z omawianego infa (długość życia w dniach :!: ):

http://www.nature.com/nchembio/journal/ ... 352-F2.jpg

z tym co się udało osiągnąć za pomocą C60oo dla ssaków (długość życia podana w miesiącach):

http://ars.els-cdn.com/content/image/1- ... 22-fx1.jpg

(przy czym ostatnie szczury z próby C60oo były poddane eutanazji, bo jakoś nie śpieszyło się im z przeniesieniem na tamten świat)

Gdyby ktoś był zdziwiony samym efektem oliwy z oliwek to niech poczyta czemu zawdzięcza swoją długowieczność najstarszy człowiek (kobieta) świata (która miała udokumentowany wiek): http://en.wikipedia.org/wiki/Jeanne_Calment

8)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://biznes.pap.pl/pl/news/listings/ ... -2023-2026

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 29 sty 2014 11:14

Duża luka wzrostowa na otwarciu w wyniku bardzo wysokiej rekomendacji Dr. Kalliwoda Research

Fundamentalna Perła

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 29 sty 2014 12:04

a na PHARMENA dziś już 275.000 zł obrotu i zielono :!:

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 29 sty 2014 14:16

już ponad 300 tys zł obrotu od rana

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 29 sty 2014 15:00

jeszcze parę procent i zawiśniemy na górnych widłach :D :D :D

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 29 sty 2014 16:24

29 styczeń 2014
Dr. Kalliwoda Research GmbH
Pharmena S.A.
wyniki w 9M/13 zaskoczyły pozytywnie

"W 2013 r. Pharmena z sukcesem przeprowadziła badania biodostępności
innowacyjnego leku przeciwmiażdzycowego 1-MNA i rozpoczeła testy na
pacjentach, które mają potwierdzić skuteczność i brak działań
nieporządanych tego preparatu przy wyższych dawkach. Badania te, które
prowadzi w Kanadzie spółka zależna Cortia Corporation we współpracy z
renomowanym Montreal Heart Institute, mają zostać zakończone pod koniec
bieżącego roku."

"Uważamy, iż mimo znacznego wzrostu kursu akcji rynek nadal w pełni nie
dyskontuje wartości godziwej Pharmeny. Potencjał rynku dla leku 1-MNA
jest ogromny
: w sytuacji gdy wszystkie konkurencyjne leki tracą ochronę
patentową najpóźniej w 2016 r, segment dyslipidemii jest wyceniany na
USD 42 mld. Dodatkowo segment niesterydowych leków przeciwzapalnych,
innego obszaru zastosowania leku 1-MNA, może być wart nawet USD 10,6
mld. Na swój preparat Pharmena posiada ochronę patentową w Europie,
Ameryce Północnej i Azji do 2025-2026 r. (aplikacje doustne), co czyni go
bardzo interesującym dla dużych koncernów farmaceutycznych."

"W 9M/13 Pharmena zanotowała skonsolidowane przychody na poziomie
PLN 10,8 mln (+63%)."

"Z uwagi na pozytywne informacje odnośnie badań nad lekiem 1-MNA,
niższe WACC i wyższe prognozy po solidnym 9M/13, podwyższamy naszą
12-miesięczną cenę docelową (70% SOTP, 30% grupa porównawcza) z
PLN 18,15 do PLN 27,30.
Ze względu na ryzyko niepowodzenia, które
charakteryzuje wszystkie projekty biotechnologiczne, uwględniliśmy przy
wycenie leku 1-MNA 20% dyskonto"

"Według naszej wyceny projekt leku 1-MNA jest obecnie wart PLN 25,91 na jedną akcję. W porównaniu
z lutym 2013 r. (PLN 17,96) wartość ta uległa zwiększeniu ze względu na niższą stopę dyskontową oraz
osłabienie kursu dolara amerykańskiego w stosunku do polskiego złotego."


"Ani DR.KALLIWODA ƒ RESEARCH GmbH, ani żadna inna powiązana firma
a) nie posiada 1% lub więcej kapitału podstawowego papierów wartościowych, które są przedmiotem tego raportu;
b) nie brała udziału w emisji papierów wartościowych, które są przedmiotem tego raportu;
c) nie posiada pozycji sprzedaży netto w wysokości minimum 1% kapitału podstawowego akcji analizowanej firmy;
d) nie prowadziła analizowane papiery wartościowe na podstawie umowy z emitentem na giełdzie lub na rynku."

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 30 sty 2014 09:17

Pięknie się papier wspina. A do osiągnięcia wyznaczonego celu z rekomendacji Kalliwody jeszcze hen hen daleko :lol:

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

sajmon14
Starszy chorąży
Posty: 1314
Rejestracja: 10 kwie 2007 19:52

Postautor: sajmon14 » 12 lut 2014 20:55

Dzisiaj spore obroty na walorku, może szarpniemy do góry na fali mody na biopodobnych a i wykresik ciekawy, chyba warto obserwować rozwój wydarzeń 8)

Mike Rossi
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 06 sty 2012 13:33

Postautor: Mike Rossi » 13 lut 2014 12:32

kupować, kupować :lol:

Zadnego mojego wpisu na forum w żadnym wypadku nie należy traktować jako rekomendacji. Wszystkie analizy i wypowiedzi są wyłącznie wyrazem mojej subiektywnej opinii

Chopin
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 244
Rejestracja: 08 sty 2014 18:51

Postautor: Chopin » 01 kwie 2014 15:23

PHARMENA SA informacja o postępie badań klinicznych innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA
Raport Bieżący nr 19/2014

Zarząd PHARMENA S.A. w nawiązaniu do Strategii Spółki na lata 2012-2015 (opublikowanej w raporcie bieżącym nr 16/2012 z dnia 13.04.2012 r.) oraz komunikatu o postępie badań klinicznych innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA (opublikowanego w raporcie bieżącym nr 85/2013 z dnia 27.12.2013 r.) informuje, że na dzień 31 marca 2014 r. 15 pacjentów zostało włączonych do badań klinicznych fazy II leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA.

Celem badania klinicznego fazy II leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA jest ustalenie efektywnej dawki leku oraz potwierdzenie braku działań niepożądanych u ludzi w badanych dawkach leku. Planowany okres prowadzenia badań to 12 miesięcy od daty uzyskania zgody od regulatora rynku Health Canada (07.10.2013 r.). Jednostką nadzorującą badanie jest Montreal Heart Institute, obecnie w badaniu uczestniczy 14 klinik.

Montreal Heart Institute jest wiodącym ośrodkiem badawczym i naukowym w Kanadzie specjalizującym się w kardiologii oraz jednym z największych tego typu instytutów na świecie. Jest ośrodkiem o światowej renomie, który wprowadził wiele nowatorskich rozwiązań zarówno na arenie międzynarodowej oraz krajowej. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.icm-mhi.org.

Badania kliniczne fazy II ("Proof of Concept") są finansowane ze środków pozyskanych z emisji akcji serii D.

Spółka będzie w kolejnych raportach bieżących informować o postępach badań nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym 1-MNA.

Informację podano, ponieważ przeprowadzenie badań klinicznych II fazy jest niezbędne do komercjalizacji projektu leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA, zaś potencjalne przychody z komercjalizacji leku mogą mieć bardzo istotny wpływ na wyniki finansowe i wycenę rynkową Emitenta.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Sytemu Obrotu - "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect"

http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/compa ... wego-1-mna


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości