MARSOFT [MAR] księga IV NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

MARSOFT [MAR] księga IV NewConnect

Postautor: manroman » 25 lis 2008 12:08

Jako ze poprzedni temat ma 150 stron, watek zamarl, nawierniejsi akcjonariusze zamilkli zakladam nowy watek.

Troche historii

Pod koniec marca na rynku New Connect zadebiutuje spółka MarSoft. Jest to innowacyjna, perspektywiczna i dynamicznie rozwijająca się firma działająca w branży telekomunikacyjnej, oferująca usługi szerokopasmowego Internetu oraz cyfrowej telefonii stacjonarnej VOIP opartych na własnej sieci światłowodowej. MarSoft poza obecną działalnością (szerokopasmowy Internet oraz VOIP) do końca pierwszego półrocza 2008 r. wprowadzi usługę TriplePlay Plus w ramach której znajduje się usługa HDTV, IPTV oraz VOD (video na żądanie), a następnie usługi Data Storage i POSTV połączone z serwisami e-commarce. Do końca roku firma rozpocznie również rozwój portalu społecznościowego (jest już w trakcie tworzenia) oraz niszowego portalu technologicznego. MarSoft zamierza także na przełomie II i III kwartału rozpocząć budowę sieci światłowodowej w innym mieście (powyżej 100tys. mieszkańców).


Krótki opis oferowanych przez firmę usług:

1. HDTV-IPTV
Jest to telewizja wysokiej rozdzielczości przesyłana do klienta za pomocą internetowego protokołu IP. Na świecie oferowana jest w kilku wersjach, najważniejsze z nich to 720p, 1080i (HD-Ready) oraz 1080p (Full-HD). W 1080p Full-HD, obraz wyświetlany jest bez przeplotu, dzięki czemu jakość obrazu jest dużo lepsza ale wiąże się on z zapotrzebowaniem na większy transfer z serwera do klienta, co zapewniają możliwości sieci światłowodowej. Udostępnienie HDTV-IPTV na bazie szkieletu światłowodowego daje duży zapas możliwości transferowych i jednocześnie likwiduje problem z sygnałem zwrotnym który występuje w satelitarnych platformach cyfrowych. W tym przypadku, sygnał do abonenta, jak i od niego przesyłany jest światłowodem bezpośrednio do serwera nadawcy, daje to możliwości zbudowania kanałów reklamowych, cyfrowych wypożyczalni wideo jak również udostępnienia w pełni funkcjonalnej przeglądarki internetowej na ekranie telewizora. Zakres kanałów dostępnych na platformie MarSoftu będzie porównywalny z ofertami platform cyfrowych. Każdy użytkownik otrzyma również dostęp do cyfrowej nagrywarki bez konieczności używania skomplikowanych i drogich stacjonarnych recorderów.

2. Cyfrowa telefonia stacjonarna VOIP
Telefonia internetowa jest technologią pozwalającą na przesyłanie głosu poprzez sieć Internet. Polega na połączeniu ruchu telefonicznego z przesyłaniem tradycyjnych danych cyfrowych. Technologia ta pozwala również np. na otrzymywanie faksów bez konieczności posiadania faksu.

3. POSTV - reklama na monitorach LCD w punktach sprzedaży usług i towarów.
Jest to jedna ze skuteczniejszych form reklamy, monitory ustawiane są w punktach, w których klient spędza dużo czasu (np. w kolejce do kasy, przy stoiskach z promocjami). Systemy POSTV zainstalować można dosłownie we wszystkich miejscach generujących ruch potencjalnych odbiorców reklam, co daje ogromny wachlarz możliwości, mogą to być np. sklepy o różnej powierzchni (super-, hipermarkety), centra handlowe, kina, stadiony, dyskoteki, puby, hale sportowe, dworce. POSTV jest to dziedzina w początkowej fazie swego rozwoju, którą czeka w najbliższych latach bardzo dynamiczny rozwój, jak również wysokie marże. W chwili obecnej nie ma firm które posiadają istotny poziom udziałów na tym rynku.

4. VOD (Video On Demand)
VOD – wideo na żądanie. Jest to cyfrowa wypożyczalnia materiałów audio/video. Każda osoba posiadająca dostęp do tej usługi za pośrednictwem światłowodowej sieci może korzystając z monitora komputerowego lub telewizora, oglądać zamówione, wybrane przez siebie filmy, seriale, programy telewizyjne lub koncerty.

5. Data Storage
Zabezpieczenie i przechowywanie kluczowych danych dla firm i osób prywatnych.

Inne usługi które będą wprowadzone w życie w 2008 roku:
- Projektowanie i budowa sieci oraz systemów informatycznych
- Projektowanie i wdrażanie technologii VPN (łączenie oddziałów firm)
- Projektowanie i budowa systemów HOT-SPOT
- Projektowanie i wykonanie serwisów WWW
- Projektowanie i wykonywanie prezentacji multimedialnych
- Hosting portali oraz stron WWW
- Instalacja oprogramowania oraz usług na serwerach Linux i FreeBSD


Ponadto spółka ma naprawdę atrakcyjną ofertę, dla przykładu za Internet o przepustowości 1 Mb/s do 2 Mb/s abonent tej sieci zapłaci 25 zł miesięcznie, za 3 Mb/s do 5 Mb/s zapłaci 55 zł, 5 Mb/s do 7 Mb/s zapłaci 80 zł. Dla porównania za 5Mb/s w Neostradzie zapłacimy 3-4 razy więcej. Oferta VOIP jest równie atrakcyjna. Telestrada obecna na NC w swojej prezentacji chwaliła się konkurencyjnością w stosunku do TPSA oferując o 5 zł mniejszy abonament (35-37 zł) i ok. 30-40 darmowych minut, natomiast w ofercie MarSoftu abonament telefoniczny mamy tańszy o kolejne 5 zł (29,9 zł) od Telestrady i ponad 10 zł taniej niż TPSA, w abonamencie mamy nie 40, a 150 darmowych minut oraz darmowe rozmowy wewnątrz sieci, a minuta rozmowy jest tańsza niż w Telestradzie i TPSA.

Dobra, a teraz to co tygrysy lubią najbardziej, czyli co powinno nas do tej spółki przyciągnąć, co prawdopodobnie będzie katalizatorem wzrostów:

1. Dotychczasowi akcjonariusze spółki są objęci lock-upem na okres 6 miesięcy od dnia pierwszego notowania na rynku New Connect.
2. Ilość emitowanych akcji: 427.500 !
3. Cena emisyjna akcji: 2,20 zł !
4. Kwota pozyskana przez spółkę w drodze emisji prywatnej: 940.500 zł !
5. Całkowita ilość akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki: 5.427.500
6. Kapitalizacja spółki po podwyższeniu kapitału zakładowego: 11.940.500 zł
7. Procentowa ilość akcji w wolnym obrocie (FF): 7,8% (427,5 tys. akcji)



Troche terazniejszosci. Oczywiscie akcjonariuszy rozpala ( jak widac dosc slabo) sprawa dotacji. Wyniki konkursu zostana ogloszone do konca listopada. Firma chce pozyskac 10-20mln zl z funduszy europejskich z dzialania 4.4. Olbrzymie srodki jak na taka firme.
Zobaczmy jakie beda roztrzygniecia.
Marsoft odchlan czy tez nowa sciezka rozwoju. Przez 8 miesiecy na tej spolce dzialo sie wiele ale jak widac w kulminacyjnym momencie napiecie salkowicie siadlo. Przydal by sie jakis mistrz suspensu.

Pozdrawiam i zycze owocnej dyskusji.

REKLAMA


manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 12:16


manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 13:12

Moze maly konkurs jaka wysoka bedzie dotacja oraz jaki kurs bedzie w poniedzialek na zamknieciu.

Moj typ 0 zl 2,5 zl

otnoka
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2008 14:04

Postautor: otnoka » 25 lis 2008 13:18

a ja mysle ze to bedzie 20 mln, rusz troszeczke glowa chlopcze i popatrz troche wiecej na strone PARP:)[/quote]

manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 14:00

Czy to Ty jestes ten specjalista od dotacji, ktory pisal ze dotacja bedzie we wrzesniu bo rozpatrywanie trwa 1 miesiac. I to ty mi karzesz czystac strony parp??? Kiedy od poczatku bylo wiadomo ze maja czas 4 miesiace, a po zakonczeniu analizy formalnej podali ze komunikaty beda w listopadzie.
Przeczytaj sobie kryteria i sam ocen. Jak dla mnie dostana 30-40 punktow a to bedzie za malo.
Ile wedlug ciebie dostana punktow? Ja bynajmiej specjalista nie jestem, ale czytac umiem.

otnoka
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2008 14:04

Postautor: otnoka » 25 lis 2008 14:08

Czy to Ty jestes ten specjalista od dotacji, ktory pisal ze dotacja bedzie we wrzesniu bo rozpatrywanie trwa 1 miesiac. I to ty mi karzesz czystac strony parp??? Kiedy od poczatku bylo wiadomo ze maja czas 4 miesiace, a po zakonczeniu analizy formalnej podali ze komunikaty beda w listopadzie.
Przeczytaj sobie kryteria i sam ocen. Jak dla mnie dostana 30-40 punktow a to bedzie za malo.
Ile wedlug ciebie dostana punktow? Ja bynajmiej specjalista nie jestem, ale czytac umiem.
Rozpatrywanie wniosku trwa miesiąc, rzeczywiście tak pisałem. Wiąże się to z kodeksem postępowania administracujnego a dokładnie z art. 36, poczytaj sobie w ramach edukacji:). A kiedy beda podpisywali umowy to jest juz zupelnie inna sprawa. Odnosnie tej punktacji o ktorej zaczales mowic to polecam strone Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, mysle ze tam dowiesz sie cos wiecej.l Ja stawiam na to ze bedzie to 100 pkt. Nie chce mi sie tlumaczyc Tobie i edukowac dlaczego tak mysle.Zobaczymy do konca miesiaca kto ma racje:)

manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 14:15

Sam sobie poczytaj. Pisze jak wol "ostały pozytywnie ocenione i przekazane do oceny merytorycznej, o wynikach której przedsiębiorcy powinni zostać poinformowani w listopadzie 2008 r" Komunikat z 12 wrzesnia. Wiec jaki miesiac. 100 punktow powiadasz. Wiec co bedzie eksportowal marsoft aby dostac punkty za eksport?

otnoka
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2008 14:04

Postautor: otnoka » 25 lis 2008 14:56

Sam sobie poczytaj. Pisze jak wol "ostały pozytywnie ocenione i przekazane do oceny merytorycznej, o wynikach której przedsiębiorcy powinni zostać poinformowani w listopadzie 2008 r" Komunikat z 12 wrzesnia. Wiec jaki miesiac. 100 punktow powiadasz. Wiec co bedzie eksportowal marsoft aby dostac punkty za eksport?
Widze ze nie masz pojecia o czym mowisz. Rzucasz tylko to co wyczytales na stronie a to jeszcze sie dobrze nie wczytales. A z tym eksportem to zes mnie rozbawil niezle.......poczytaj sobie jeszcze raz............ Na tym koncze ten merytoryczny watek niedlugo sie przekonamy kto ma racje:)

manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 15:05

Rozbawilem cie powiadzasz

5. Procentowy przyrost przychodów z eksportu towarów/usług w wyniku realizacji projektu 3 lata po jego zakończeniu wyniesie powyżej 20%, 4 pkt

Zalecam lektura, dokladna. A wiec jakim cudem marsoft mialby dostac 4 punkty za punkt 5 ????

Nadal jestes rozbawiony. Kto tu nie ma pojecia o czym mowi. Gdybys choc troche sie interesowal wiedzialbys ze ten punkt w nastepnej edycji bedzie wykreslony ( zostal uznany za kontrowersyjny) ale w tej obowiazuje.

Moze jeszcze czegos nie doczytalem???

Dantes
Chorąży
Posty: 832
Rejestracja: 27 lut 2008 00:11
Lokalizacja: Right Next Door To Hell...

Postautor: Dantes » 25 lis 2008 15:10

manroman, nie mam pojecia jak Ty to sobie wyliczyles, te 40pkt (max 40pkt wg ciebie). Wlasnie przejrzałem przewodnik po kryteriach (co prawda na szybko ale zawsze) i z tego co zauwazylem to wiekszosc z tych kryteriow my akcjonariusze nie mozemy realnie ocenic, mozemy sie tylko domyslac/przypuszczac pewnosci co do przyznania pkt za dane kryteria ktore opieraja sie o konkretne punkty w zlozonym wniosku i piznes planie ktorych na oczy nie widzielismy. Takze na jakiej zasadzie twierdzisz ze dostana 40pkt ? Oczywiscie 20pkt mozna byc absolutnie pewnym z racji naleznosci do sektora MSP ale tego co widze to oceniasz to na zasadzie wlasnego widzi mi sie czy jak kto woli "tak mi sie wydaje i juz". Szybko to przejrzalem i nie wczytywalem sie ale wszystkie (z wyjatkiem eksportu i patentu) kryteria podchodza pod dzialalnosc Marsoftu i powinni dostac za to punkty i w zadnym wypadku nie jest to 40pkt, a raczej 75-85pkt - zakladajac ze odpada nam kryterium na 10pkt dot. prawa ochronnego na wzor oraz te za 4pkt za eksport. Jednak tak jak mowie, nie mi to oceniac, tylko komisji ktora ma wszelkie dokumenty swiadczace o kondycji spolki, jej innowacyjnosci, przyszlych inwestycji, planowanej strategii, dzialalnosci konkurencyjnej, uzytecznosci technologii - np punkty byly za technologie ktora jest wykorzystywana w branzy w max. 5% lub istnieje nie dluzej niz rok, ja sie nie znam ale tutaj moze pasowac wlasnie IPTV-HDTV w przeciwienstwie do zwyklej hdtv przez satelite ktora nie spelnia wymogow HD lub np. usluga POSTV. W kazdym razie, bez urazy manroman ale trzeba byc ignorantem aby nie majac zadnych danych, nie bedac specjalista w tej dziedzinie dokonac analizy spolki i ja wypunktowac wyreczajac komisje, bedac przy tym absolutnie pewnym swoich racji - to jest co najmniej smieszne...

ps. zakladajac nowy watek, moglbys zrobic to porzadnie (chodzi o nazwe topicu), zeby to jakos wygladalo - tak jestem estetą...

manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 15:32

Wlasnie o to chodzi ze dopiero teraz wszyscy spojrzeli jakie w ogole sa kryteria. I kryteria sa dla marsoftu bezlitosne. otnoka jeszcze przed chwila smial sie z eksportu, chyba nie jest juz mu do smiechu. Oczywiscie nie wieadomo co jest we wniosku, dochodza tez inne sprawy i kazdy sie zgodzi ze wiele z tych ciezkich milionow pojdzie po znajomosci. Mozliwe ze marsoft wpisal ze bedzie sygnal np na ukraine eksportowal, ostatnio wygrali proces o prawa do domenty to i jakis wzor przemyslowy stworza, technologie z ksiezyca itp.
Dla mnie to jest 30-40 punktow. wedlug tych kryteriow.
Kryteria sa idiotyczne pewnie tez i firmy popisaly idiotyczne wnioski.

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Postautor: zabujca » 25 lis 2008 15:49

chyba juz od pierwszego watku czekacie na ta dotacje jak na manne z nieba. bez dotacji wychodzi na to ze sobie marsoft nie da rady? :twisted:

to juz jest parodia. niemniej jednak zycze sukcesow, bo branza dosc ciekawa

mdbt
Starszy chorąży
Posty: 1508
Rejestracja: 08 lip 2007 22:42

Postautor: mdbt » 25 lis 2008 15:51

Dziekujemy za założenie nowej części naszej spółki.
Myślę że dostaniemy około 3-4 mln dotacji i będzie to wielki zastrzyk dla rozwijającej się spółki(osobiscie wierzę że to dopiero będzie poczatek a firma z głową zainwestuje pieniądze). Obserwując ten wątek nietrudno dostrzec że od euforii gdy kurs piął się w górę przez trochę stabilizacji dostaliśmy się na totalne dno choć niektórzy wieszczą jeszcze niższe poziomy(ich prawo każdy powinien się tu móc wypowiadać i dzielić swoimi spostrzeżeniami a tylko od czytających wypowiedzi można oczekiwać wyciągania wniosków na temat poziomu rozmówcy i domyślenia się czy ma akcje czy nie). Myślę też że nikt przy zdrowych zmysłach nie inwestuje w akcje czytając tylko to forum, że sam stara sie o dokładną analizę i ocenę opłacalności danej inwestycji. To właśnie inwestorzy pózniej płacą realną gotówką za cudowne "analizy", które nieraz wydawały znane domy maklerskie (czy kiedyś poniosły jakąś karę za nietrafione inwestycje i wyceny) lub znani popularni guru parkietu. W bessie trudno teraz prognozować wycenę i w tej chwili wszystko co negatywne od razu znajduje swój wydzwiek w cenie (dotyczy to wszystkich spółek i jest naturalną koleja rzeczy). A przy takim braku popytu każda sprzedaż większego pakietu może wiązać się z przeceną i to w dodatku galopującą, ale z tym się liczyłem i w miarę rozwoju sytuacji staram sie zwiekszać zaangażownie. Ciągle powtarzam to moja decyzja i tylko moja bo dla mnie nic nie zmieniło się w atrakcyjności papieru, że mamy taki klimat na świecie jak obecnie - nie mam na to wpływu.Chyba nie tylko ja zauważam że spółka dopiero się rozwija i jest na początku swej drogi do poważniejszego biznesu. W obecnej sytuacji chciałem tylko dostarczyć dowodu na to, że wszystko zależy od nastrojów na rynku MARSOFT piął się na szczyt bo wyniosła go tam spekuła i resztki hossy (za to pokutujemy do dzisiaj), robiąc tym samym niedzwiedzia przysługe nam akcjonariuszom, choć z drugiej strony zawsze mozna znależć pozytywy teraz można kupić choć trochę powtarzam trochę tańszych akcji. Bessa jak hossa też sie skończy nawet niektórzy nie będą sobie zdawać sprawy kiedy, bo właśnie tylko nieliczni mogą zarabiać kupując na spadkach a sprzedając w czasie hossy jednak są to tylko nieliczni, jednak co tu dużo mówić wszyscy to wiedzą tylko postępują całkowicie inaczej niż napisałem wolą kupować gdy jest drogo a sprzedawać gdy tanio bo kierują się zasadą, że może być taniej i odkupią po przecenie jak się to skończy można się tylko domyślić(lub samemu przestudiowac swją historię rachunku maklerskiego). Chyba sami tego doświadczaliście i sam nieraz wpadałem w takie pułapki starając sie łapać dołki i górki wynik teraz jestem trochę mądrzejszy i wydłużył sie horyzont inwestycji. Zaraz rzucą się na mnie ci którzy widza tylko zwałę i dostanie mi się, za sianie optymizmu od razu będę w kole wzajemnej adoracji :D , ale przyznam się że mi to zwisa bo nie znam inwestora który by nie stracił choc raz na giełdzie, oraz nie wiedział że jest hossa i bessa . Pozdrawiam i trzymcie się ciepło

manroman
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 06 wrz 2008 14:07

Postautor: manroman » 25 lis 2008 15:52

Rade sobie da, jak dawal do tej pory. Tylko 20 baniek mocno by zmienilo sytuacje i patrzenie w przyszlosc. A ze jest to smieszne ze w maju wszyscy sie jarali ze moze super spolka i jak dostana ze 3 mln to super, jak zlozyli wniosek na 10-20 mln to wszyscy uznali ze bueeeee. I gdy wszystko sie wyjasni za 3 dni spolka nikogo nie interesuje.

mdbt
Starszy chorąży
Posty: 1508
Rejestracja: 08 lip 2007 22:42

Postautor: mdbt » 25 lis 2008 15:59

chyba juz od pierwszego watku czekacie na ta dotacje jak na manne z nieba. bez dotacji wychodzi na to ze sobie marsoft nie da rady? :twisted:

to juz jest parodia. niemniej jednak zycze sukcesow, bo branza dosc ciekawa
Przeczytajcie ten post kilka razy i pomyślcie choć trochę. Dotacja dotacją ale żeby się o nią starać MARSOFT musiał przedstawić jakieś perspektywy na przyszłość, nie wydaje mi się że tylko na piękne oczy sie dostaje cos takiego. Jeśli liczy się tylko dotacja to lepiej sprzedać od razu. Dla mnie będzie ona tylko narzędziem (zgodze się ze pomocnym) do rozwoju spółki, która już coś znaczy na rynku lokalnym.

Dziekując za ten post cieszę sie że sa jeszcze tacy którzy nie dają sie zwariować. :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości