STALEXPORT AUTOSTRADY [STX] księga XXIV

wszystko na temat spółek publicznych
Boss777
Starszy sierżant
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2016 16:54

Postautor: Boss777 » 05 mar 2016 16:28

Grubas jakiś kurs trzyma ale już nie długo, jak się sprężyna napnie to .... możesz sobie dopisać. Na bankierze "prezes" napisał prognozę przyszłych zysków, wygląda ona na realistyczną więc wzrosty muszą nadejść, przepisane z bankiera "Jako że inwestycję w Stalexport rozpatruję pod kątem długoterminowym czyli do końca koncesji w 2027r. to pokusiłem się o prognozę przyszłych zysków (z rocznym prawie trafiłem tylko 2 mln błędu) i jest to prognoza realistyczna. W 2015 firma zarobiła 46 groszy na akcję i zakładam że w 2016 zarobi 50 groszy i co roku zysk będzie się zwiększał o 5 groszy czyli 2017-55 gr, 2017 - 60 gr...... 2027 - 1,10 zł (czyli od 10% wzrostu r/r do 5 % w ostatnim roku ). Łącznie zysku przez 12 lat zarobi firma 10,40 zł i ten cały zysk zostanie wypłacony akcjonariuszom pewnie w formie skupu i firma zostanie rozwiązana. Czyli kupując dzisiaj akcje po 3,20 zł w ciągu 12 lat zarobek powinien wynieść aż 225% !!!!
Oczywiście negatywnie mogą wpływać : spadek ruchu spowodowany wzrostem paliw, spadkiem PKB który obniży dochody społeczeństwa, niekorzystne zmiany prawne, powstanie w pobliżu konkurencyjnych tras, zmniejszenie ludności itp
Czynniki pozytywne : dalszy wzrost ruchu poprzez bogacenie się społeczeństwa dzięki wzrostowi PKB czy programom socjalnym (kwota wolna od podatku, program 500% ), utrzymywanie taniej benzyny która nie tylko zwiększy ruch ale także obniży koszty remontów drogi (tańszy asfalt), zrobiona w 2015 inwestycja w bramki do poboru opłat zwiększająca przepustowość, podniesienie stawek za przejazd, za 2-3 lata wzrosną stopy % to przy lokatach na 700 mln da spory zysk w formie odsetek a kredyt wówczas będzie prawie spłacony, rezerwy będą tylko tworzone do pewnego okresu, nie znam umowy koncesyjnej ale zakładam że w okolicach 2024-2025 nie będą już tworzyć rezerw bo zbiorą już odpowiednią kwotę i dzięki temu mogą skokowo się zwiększyć zyski itp.
Jak widać powyżej Stalexport jest inwestycją defensywną i pewną tzn. tutaj powinny być stałe wzrosty kursu co roku w granicach 20% i w 2027 roku powinna być wypłata całego zysku prawdopodobnie w formie skupu i wycofania z giełdy, oczywiście może firma dalej funkcjonować dzięki zaangażowaniu w inne autostradowe przedsięwzięcia i możliwe są coroczne wypłaty dywidend jednak stopa zwrotu na poziomie 20% powinna być zachowana w każdym z możliwych wariantów.
Technicznie mamy długoterminowy trend wzrostowy a od roku trend boczny z zakresem wahań 2,80-3,40 i po przebiciu którejś z tej cyfr ruch powinien być bardzo dynamiczny i bardzo mocne wybicie. Jako że Stalexport znacznie poprawił wyniki a GPW raczej ma za sobą dołek i jest duża szansa na średnioterminowe wzrosty to uważam że kurs Stalexportu urośnie z zakresem ruchu do 4zł, wzrost ten wynika z szerokości trendu bocznego czyli 60 groszy. Myślę że impulsem do wzrostu może być zmiana rekomendacji Noble Securites na kupuj z ceną docelową na poziomie 4,50 " zł.

REKLAMA


Makintosz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 305
Rejestracja: 31 paź 2013 12:29

Postautor: Makintosz » 05 mar 2016 18:27

Kiedyś gdzieś przeczytałem ze według zapisów "koncesji" spółka musi przed jej końcem wymienić nawierzchnie ?

Czy ktos wie wiecej na temat tych plotek?

Boss777
Starszy sierżant
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2016 16:54

Postautor: Boss777 » 05 mar 2016 21:51

To nie jest plotka z tą wymianą nawierzchni a także nie jest plotką iż w 2017 muszą zapłacić 250 mln za koncesję Państwu wystarczy raport dokładnie przeczytać. Stalexport to jest perfekcyjnie zarządzana firma, jedna z najlepiej w kraju i na każde przyszłe płatności (w ciągu kolejnych 12 lat) tworzy rezerwy gotówkowe, obecnie ma zablokowane na lokatach 506 mln na : spłatę kredytu 218 mln, płatność koncesyjną 185 mln czy wymianę właśnie nawierzchni 115 mln), ponadto tworzą także rezerwy na przyszłe planowane remonty, rozbudowy itd. Dlatego pomimo wygenerowania aż 200 mln przepływów operacyjnych wykazali tylko :-) 120 mln zysku a reszta poszła na te rezerwy. Analiza prezesa którą wcześniej załączyłem zawiera prognozę zysku ale nie uwzględnia faktu iż w którymś momencie nie trzeba będzie już rezerw zawiązywać bo spłacą kredyt (w 2020) czy nie będą mieli już planowanych remontów a wtedy zyski mogą skokowo wzrosnąć. Podsumowują krótko inwestycja w Stalexport wydaje się pewną inwestycją tak jak długoterminowa lokata bankowa z tymże z 10 razy większymi przewidywanymi zyskami (20% do 2%).

teściowa
Młodszy chorąży
Posty: 479
Rejestracja: 14 gru 2006 21:25

Postautor: teściowa » 06 mar 2016 23:15

WITAM
Te 250 w 2017 to oczywiście plotka.
Ponieważ to w 2019 roku rozpocznie się płatność zobowiązań z tytułu koncesji (łącznie ponad 229 mln zł).
Utworzona rezerwa na ten cel,to nie 185mln.a dokładnie 195 664 000.
Natomiast rezerwa na wymianę nawierzchni to nie 115mln. tylko 117 358 000.itd.
Cyferki trochę Ci się pokręciły , ale po za tym ok.
Pozdrawiam

ps. ja już mam (dawno) , wy też powinniście kupić.
zapraszam. :!:

Boss777
Starszy sierżant
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2016 16:54

Postautor: Boss777 » 07 mar 2016 08:47

Masz zupełną rację, cyferki podane dotyczą końca 2014 a nie 2015 czyli jest jeszcze lepiej, z koncesją tez zgoda czyli 2019 i do zapłaty 229 mln czyli już mają (jak uwzględnimy gotówkę na koncie) :-)
Dzisiaj widać że znowu grubas straszy i jest to ewidentna oznaka że znowu próbuje wystraszyć bardziej nerwowych :-)
Moja rada, kupować gdyż firma jest bardzo tania (każdy może sprawdzić) i ma świetne perspektywy (tez można sprawdzić)

teściowa
Młodszy chorąży
Posty: 479
Rejestracja: 14 gru 2006 21:25

Postautor: teściowa » 20 kwie 2016 12:11

dużo pieniędzy - dużo przyjemnosci - stalexport.
pozdrawiam i zapraszam.

teściowa
Młodszy chorąży
Posty: 479
Rejestracja: 14 gru 2006 21:25

Postautor: teściowa » 22 kwie 2016 22:11

Zachęcam do kupna, ale żeby zaraz wystawiać zlecenia po 100 kilo?
Przesadzacie.:roll:

Boss777
Starszy sierżant
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2016 16:54

Postautor: Boss777 » 23 kwie 2016 10:58

Widać iż zaczyna się skup pod wyniki do których 3 tygodnie zostały, oczywiście wyniki będą minimum 20% r/r lepsze ze względu na podwyżką opłat za przejazd autostradą oraz rosnący ruch.

teściowa
Młodszy chorąży
Posty: 479
Rejestracja: 14 gru 2006 21:25

Postautor: teściowa » 23 kwie 2016 13:02

Witam.
Wyniki na STALEXPORCIE , to już standard, będą rekordowe .
Natomiast skup mogłaby przyśpieszyć rekomendacja , skorygowana w gorę i to znacząco.Warto zauważyć, iż zysk netto jaki spółka wypracowała w ubiegłym roku,
według ostatniej rekomendacji powinien być osiągnięty dopiero w 2018r.
Reasumując jesteśmy trzy lata do przodu i to powinni panowie analitycy skorygować,już miesiąc temu.
A zatem ciekawe dni przed STALEXPORTEM.
Pozdrawiam.

Boss777
Starszy sierżant
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2016 16:54

Postautor: Boss777 » 25 kwie 2016 17:09

Fantastyczne dzisiaj info z firmy, wygląda na to że od przyszłego roku będą potężne dywidendy ze stopą 10-15% co jak na spółkę z gpw będzie dużo, warto zacząć akumulować akcje aby w przyszłym roku spijać śmietankę :-)

Lazaartek
Chorąży sztabowy
Posty: 5493
Rejestracja: 19 lip 2005 14:06

Postautor: Lazaartek » 25 kwie 2016 17:16

Zaczyna się:
http://www.money.pl/gielda/komunikaty/k ... 53977.html

Ja Ci Ziom mówię - To jest emerytura i te poziomy do kupna są bardzo ale to bardzo atrakcyjne.

Jest jedno ale: grubas trzymający kurs - jest nim główny udziałowiec, który zwiększa zaangażowanie.
Hossa!
Obrazek

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 25 kwie 2016 17:20

Zaczyna się:
http://www.money.pl/gielda/komunikaty/k ... 53977.html

Ja Ci Ziom mówię - To jest emerytura i te poziomy do kupna są bardzo ale to bardzo atrakcyjne.

Jest jedno ale: grubas trzymający kurs - jest nim główny udziałowiec, który zwiększa zaangażowanie.
hehe a gdzie jest ZIOMUS RATUJ SWOJ SZMAL ? Przy 2zeta za papier trzeba bylo ratowac swoj szmal a teraz emeryturka przy 3 :roll:

Lazaartek
Chorąży sztabowy
Posty: 5493
Rejestracja: 19 lip 2005 14:06

Postautor: Lazaartek » 25 kwie 2016 17:30

Ziom,
ja tu męczę ogóra od ponad 3 lat - zobacz po ile było.
Tu będzie tak jak kiedyś: 8 PLN.

Nie zamierzam się dać wycisnąć.
Hossa!
Obrazek

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 25 kwie 2016 17:55

Ziom,
ja tu męczę ogóra od ponad 3 lat - zobacz po ile było.
Tu będzie tak jak kiedyś: 8 PLN.

Nie zamierzam się dać wycisnąć.
Ziomus mowisz 3 lata, ja pamietam ziom ratuj swoj szmal chyba 2007/2008 - dawne czasy
Po oddaniu wlochom w wezwaniu nie mialem STX, ale ze ze mam sentyment do tego papieru to go obserwuje - dzis pieknego knota wysmarowalo - insajd puscil papier na goraczce uwolnienia rezerwy zeby w maju odebrac nizej :)

Lazaartek
Chorąży sztabowy
Posty: 5493
Rejestracja: 19 lip 2005 14:06

Postautor: Lazaartek » 25 kwie 2016 18:18

Ziom,
sentyment pozostał. Mówi się, że dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi, ale kwit jest dobry - bardzo dobry. A opychałem wtedy po ponad 8 PLNów.

Na emeryturę trzeba odkładać. Każdy musi odkładać bo się z ręką w nocniku obudzi.

Jeżeli Emil w A1 nie wejdzie, to tu rocznie 70% obrotu to będzie zysk.
Jak bramki zlikwidują to będzie 45 tyś pomykać po tym dochodowym asfalcie jak nic.

Tu zachowawczo licząc będzie rocznie średnio 160 mln dla akcjonariuszy do podziału - zachowawczo!
Ponad 60 grosiaczków przez najbliższe 10 lat wpadnie na papier (jeżeli Emil w A1 nie wejdzie bo pisiorki nie dadzą).


Makaroni only zagrywa w kulki. Blokują kurs, ale się nie dziwie - po co mają się taką masą szmalu dzielić.

Obserwuj, a jeżeli jeszcze bedziem na poziomach 3,05 - wchodź.
Pamiętaj, że to długoterminowo, choć tak jak pisałem - brakuje grubasa, co się wkurwi i do 4 PLNów wciągnie wszystko, a wtedy 30% jednym strzałem i nic go nie zatrzyma.

A jest taki ulubiony spekulant dla forumowej gawiedzi, co szybkim i konkretnym zarobkiem nie pogardziłby, tylko róże mu coś ostatnio powiędły.
Czysty szmal i bez ryzyka Ziom.

Ciau.
Hossa!
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości