Duda [DUD]

wszystko na temat spółek publicznych
zzz1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2146
Rejestracja: 24 paź 2005 21:39

Postautor: zzz1 » 13 lis 2006 21:29

20 PLN to jutro do 10:00 :wink:

REKLAMA


zzz1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2146
Rejestracja: 24 paź 2005 21:39

Postautor: zzz1 » 13 lis 2006 21:31

Nie braliśmy pod uwagę, że prezesy się wezmą za kupowanie.

wall_street
Młodszy chorąży
Posty: 568
Rejestracja: 11 kwie 2006 00:16

Postautor: wall_street » 13 lis 2006 22:19

jako że jutro, zapewne rano, dobijemy do 150. strony, misję otwarcia nowego wątku DUDY proponuję powierzyć Mariosowi, zamiast zostawiać to przypadkowej osobie.

czy ktoś jest przeciw?

jednocześnie prośba o ignorowanie ewentualnego wątku otwartego przez osobę niepowołaną.

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

na otrzeźwienie...

Postautor: Marios » 13 lis 2006 22:21

Rosja nie uchyli embarga na import żywności z Polski
2006-11-13 21:40
mięso rzeźnia zakład mięsny poziom

Rosja uchyli zakaz na sprowadzanie mięsa z Polski dopiero po tym, gdy służba weterynaryjna tego kraju zaprowadzi porządek w systemie kontroli eksportowanej produkcji - poinformowała w poniedziałek wieczorem rosyjska Federalna Służba ds. nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

"Stanowisko to zostało potwierdzone również podczas niedawnych rozmów (3 listopada - PAP) z delegacją Komisji Europejskiej pod kierunkiem p.o. zastępcy dyrektora generalnego ds. zdrowia i ochrony konsumentów KE Paoli Testori Coggi" - oświadczył niewymieniony z nazwiska przedstawiciel Rossielchoznadzoru, którego cytuje agencja Interfax.

Powiedział on również, że rozmowy te odbyły się na prośbę strony unijnej. "Podkreśliliśmy jednak, że kwestia importu żywności z Polski jest problemem dwustronnych stosunków między Rosją i Polską, gdyż zgodnie z prawem europejskim problemy eksportu produkcji leżą w gestii poszczególnych krajów UE" - powiedział przedstawiciel Federalnej Służby ds. nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego.

Według niego "rozwiązanie problemu zależy od strony polskiej".

Rosja wprowadziła od 10 listopada 2005 roku zakaz importu mięsa z Polski, a od 14 listopada także produktów pochodzenia roślinnego. Sankcje te uzasadniła fałszowaniem przez polskich eksporterów świadectw weterynaryjnych i fitosanitarnych.

Mimo, że Polska przyznała, iż w handlu żywnością z Rosją rzeczywiście wystąpiły nieprawidłowości i poinformowała Moskwę, co zrobiła, aby nie dopuścić do powtórzenia się takiej sytuacji w przyszłości, rosyjski nadzór weterynaryjny i fitosanitarny wciąż podtrzymuje zakaz sprowadzania polskiej żywności.

Szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert powtarza, że strona polska nie przekonała go o należytym zabezpieczeniu polskich produktów i dlatego nie może zgodzić się na otwarcie rosyjskiego rynku na polską żywność. Dankwert wyklucza też, by w rozmowach na ten temat uczestniczyła Komisja Europejska.

W poniedziałek Polska sprzeciwiła się przyjęciu unijnego mandatu na negocjacje nowego porozumienia UE z Rosją. Zgodę na rozpoczęcie negocjacji Polska uzależnia przede wszystkim od zniesienia restrykcji handlowych, nałożonych przez Moskwę na polskie mięso i artykuły rolne.

Jerzy Malczyk

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

forum bankiera.

Postautor: Marios » 13 lis 2006 22:36

jako że jutro, zapewne rano, dobijemy do 150. strony, misję otwarcia nowego wątku DUDY proponuję powierzyć Mariosowi, zamiast zostawiać to przypadkowej osobie.

czy ktoś jest przeciw?

jednocześnie prośba o ignorowanie ewentualnego wątku otwartego przez osobę niepowołaną.
hej, dzięki za propozycję, z przyjemnością otworzę, jeśli nikt (poza rysiem) nie ma nic przeciwko temu.

zajrzałem na forum spekulantów - bankiera. Zaroiło się od tematów z dudą. Sądzę, iż spowoduje to dodatkowy napływ pieniążków, co prawda spekulacyjnych, ale powinno podbić kurs...

m.

p.s. ukraina ok, zientara ok, rosja na razie be.

gambon
Starszy chorąży
Posty: 1905
Rejestracja: 07 cze 2006 00:05

Postautor: gambon » 13 lis 2006 22:47

Uważam,ze jestem na 149 stronie i zgadzam się że 150 winnien otworzyć Marios - ktorego cenię za fachowość i rzetelność.Ale wracajac do wątku Rosji to gdyby Ministrem Spraw Zagranicznych był p Bartoszewski,którego nazwisko i estyma budzi podziw i poważanie w Europie to nie nie musielibysmy wywoływać wojenki z Rosją i wprawiać w zakłopotanie całą UE bo sądzę by potrafił to zdecydowanie zalatwić.Fotyga jest tylko urzędnikiem lubianym przez nielota i będzie,że ostaniemy się sami stając się posmiewiskiem co już nieraz dano nam do zrozumienia.

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 13 lis 2006 22:49

Ja się zgadzam .

Na zamknięcie pewnego rozdziału z perspektywami otwarcia nowego o niebo lepszego pozwole sobie buźkę wkleić \:D/

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

DZIęKI ZA ZAUFANIE!

Postautor: Marios » 13 lis 2006 22:59

Hej,

Dzięki za zaufanie, postaram się zatem otworzyć nową część, opisaniem bieżącej sytuacji w Dudzi, z wyciągnięciem tego co było dobre i złe podczas ostatnich lat, komentowanych w części pierwszej.

Nigdy jednak wcześniej tego nie otwierałem, z mojego szybkiego przeglądu wynika, iż jedna strona ma 15 wypowiedzi. Nie wiem czy coś automatycznie nie przeskakuje. Jak to jest? Kończy się 15 wypowiedź na stronie 150 i przeskakuje do kolejnej części? Czy muszę otworzyć nową część, a 150 strona zostanie dokończona równolegle przez innych?

m.

level2
Chorąży sztabowy
Posty: 5317
Rejestracja: 21 wrz 2005 20:39
Lokalizacja: Wawa

Postautor: level2 » 13 lis 2006 23:23

Ja się zgadzam .

Na zamknięcie pewnego rozdziału z perspektywami otwarcia nowego o niebo lepszego pozwole sobie buźkę wkleić \:D/
Ja też - ale nie podoba mi się nadal ukryte politykierstwo niektórych uczestników tego wątku :evil:

wall_street
Młodszy chorąży
Posty: 568
Rejestracja: 11 kwie 2006 00:16

Postautor: wall_street » 13 lis 2006 23:23

właściwie to jak masz chęć, to możesz zakończyć nawet w tej chwili. w lewym górnym rogu obecnego wątku klikasz "nowy temat", tytułujesz DUDA [DUD] cz. II, piszesz pierwszy post wklejając link do poprzedniego wątku (czyli tego, w którym teraz jesteśmy). wracasz tutaj i w ostatnim poście zapraszasz do cz. II i wklejasz link tam prowadzący. tak to chyba wygląda

pzdr

gambon
Starszy chorąży
Posty: 1905
Rejestracja: 07 cze 2006 00:05

Postautor: gambon » 13 lis 2006 23:25

Nie wiem.....ale oswiadczam ,że ja jestem ostatni na 149 stronie i nikt inny poza MARIOSEM nie ma prawa po mnie napisać bo tylko On jak wiekszość orzekła ma prawo napisać by otworzyć swietny czas DUDY którego my dudki doswiadczamy nie tylko radoscią spojrzenia na monitor ale i zasobnośćią swojej kabzy.Jako rzekłem .....jestem ostatni na 149 stronce Dudy.A jeżeli w rachunkach na stronie cos nie wyjdzie to wypowiedz Mariosa uznajemy za poczatek nowego rozdziału czyli strony 150.Dobrej nocki

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

nowa część.

Postautor: Marios » 13 lis 2006 23:51

Panowie i Panie (zapraszamy Panie do ujawnienia się),

Pragnę podziękować Wam za dyskusję w obecnym wątku,
Była tu nutka horroru (krach majowy), komedii (Rysiu), optymizmu (wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy), polityki (wybory)
Zapraszam serdecznie do nowej części...
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... highlight=


m.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości