RANK PROGRESS [RNK] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: AdamKruchy » 17 gru 2017 18:35

Dokładnie:

Docelowo w ramach realizacji całej inwestycji i jej rozliczenia, Emitent uzyska zwrot stanowiący ustaloną wartość prawa użytkowania wieczystego w wysokości 159,6 mln zł."


:shock: Prawie jakbym czytał raport pewnej spółki na P-st
8) 8) 8)

REKLAMA


comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 17 gru 2017 19:43

Dokładnie:

Docelowo w ramach realizacji całej inwestycji i jej rozliczenia, Emitent uzyska zwrot stanowiący ustaloną wartość prawa użytkowania wieczystego w wysokości 159,6 mln zł."


:shock: Prawie jakbym czytał raport pewnej spółki na P-st

Mroczna ściema to tu norma - idzie przywyknąć.
Natomiast z porównaniem ostro przesadzasz...
Chociaż - przyznaję, że jasne komunikowanie nie jest mocną stroną RankProgressu. Myślę zresztą, że w ostatnim okresie i na tym pułapie ceny jest to zamierzone i o to właśnie chodzi...

Ale:
1) Wartość inwestycyjna terenu jest niewątpliwa.
2) Dotąd leżał odłogiem.
3) Kasa z Vantage mocno popłynie już w ciągu najbliższych 6 miesięcy.
4) Obecna kapitalizacja RankProgressu (w okolicach 70 mln zł) jest śmieszna w porównaniu do wartości i jakości jego aktywów oraz spadającego zadłużenie - i wcale nie mam na myśli tylko Wrocławia, bo np. taki zblokowany przez ostatnich kilka lat Olsztyn też się wyprostował!


comtrader

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

Klakier17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 332
Rejestracja: 09 paź 2017 18:04
Lokalizacja: Szikago / Żyrardów

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: Klakier17 » 17 gru 2017 23:33

Czy Wy dokładnie czytaliście ostatnie informacje? Mam wrażenie, że nie, albo słabo.
Tak zrozumiałem podtekst i przesłanie. Nie musimy się zgadzać we wszystkim, mam swoje zdanie. Mam tego 2k więc jestem cienkim leszczem tutaj. Korciło mnie w okolicy 1,50-1,60 bo czułem w plecach że to przesadzony tak niski kurs ale nie miałem środków bo zapakowany byłem gdzie indziej. No to zostałem na peronie i powinienem jak na Bankierze smarować że to bankrut ALE ja wręcz przeciwnie, dochodzę do wniosków że tutaj autentycznie nastąpi urealnienie wyceny i wcale te 6-7 zł w ciągu 1-2 lat nie jest niemożliwe. A jeszcze daj Boże po drodze nawet krótkotrwałą hossę 8) Ta spółka nie dzieli się zbytnio informacjami ale jakby dziwnie lekko wychodzi z większych opałów. Ale wasza kasa wasze decyzje, ja swoją kasę umiem liczyć, no na tyle na ile umiem :mrgreen:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 18 gru 2017 08:10

Czy Wy dokładnie czytaliście ostatnie informacje? Mam wrażenie, że nie, albo słabo.
Tak zrozumiałem podtekst i przesłanie. Nie musimy się zgadzać we wszystkim, mam swoje zdanie. Mam tego 2k więc jestem cienkim leszczem tutaj. Korciło mnie w okolicy 1,50-1,60 bo czułem w plecach że to przesadzony tak niski kurs ale nie miałem środków bo zapakowany byłem gdzie indziej. No to zostałem na peronie i powinienem jak na Bankierze smarować że to bankrut ALE ja wręcz przeciwnie, dochodzę do wniosków że tutaj autentycznie nastąpi urealnienie wyceny i wcale te 6-7 zł w ciągu 1-2 lat nie jest niemożliwe. A jeszcze daj Boże po drodze nawet krótkotrwałą hossę 8) Ta spółka nie dzieli się zbytnio informacjami ale jakby dziwnie lekko wychodzi z większych opałów. Ale wasza kasa wasze decyzje, ja swoją kasę umiem liczyć, no na tyle na ile umiem :mrgreen:
Mądry i chyba szczerze napisany tekst...
Mam podobne wrażenie. Dodać jednak mogę, że tu prawdopodobnie celowo i z premedytacją w ostatnich miesiącach "ubito platformę startową", bo kurs, który dla jednych wyda się rąbkiem niebios dla innych może być ciągle atrakcyjny do akumulacji...

comtarder

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: AdamKruchy » 18 gru 2017 09:59

Czy Wy dokładnie czytaliście ostatnie informacje? Mam wrażenie, że nie, albo słabo.
Tak zrozumiałem podtekst i przesłanie. Nie musimy się zgadzać we wszystkim, mam swoje zdanie. Mam tego 2k więc jestem cienkim leszczem tutaj. Korciło mnie w okolicy 1,50-1,60 bo czułem w plecach że to przesadzony tak niski kurs ale nie miałem środków bo zapakowany byłem gdzie indziej. No to zostałem na peronie i powinienem jak na Bankierze smarować że to bankrut ALE ja wręcz przeciwnie, dochodzę do wniosków że tutaj autentycznie nastąpi urealnienie wyceny i wcale te 6-7 zł w ciągu 1-2 lat nie jest niemożliwe. A jeszcze daj Boże po drodze nawet krótkotrwałą hossę 8) Ta spółka nie dzieli się zbytnio informacjami ale jakby dziwnie lekko wychodzi z większych opałów. Ale wasza kasa wasze decyzje, ja swoją kasę umiem liczyć, no na tyle na ile umiem :mrgreen:
Powodzenia
8) 8) 8)

Klakier17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 332
Rejestracja: 09 paź 2017 18:04
Lokalizacja: Szikago / Żyrardów

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: Klakier17 » 18 gru 2017 10:11

Nie ma co ukrywać że tutaj mocno siedzi kapitał spekulacyjny, zrobią co chcą. Apropo spekulantów ktoś może pomyśleć że to jakieś drobne cwaniaczki, a pamiętamy kto zrobił na Ranku złotówki z groszy, nie tak dawno :arrow: mWealth Management (grupa mBank).
A jak to mówią "historia lubi się powtarzać" tak że kto wie ...
W około 1/3 do wyniku Strategii Agresywnej dołożyła się inwestycja w Rank Progress, gdzie w XI 2015 r. przy cenie 70 gr przekroczyłem próg 5 proc., by na przełomie marca i kwietnia po wzroście kursu o 300 proc. zamknąć pozycję.
http://www.parkiet.com/artykul/1471460.html

Świetlik
Młodszy chorąży
Posty: 590
Rejestracja: 01 wrz 2007 17:24

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: Świetlik » 18 gru 2017 10:23

chciwość tu popłaca, zobaczymy co dalej :P

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 18 gru 2017 12:08

chciwość tu popłaca, zobaczymy co dalej :P
Otóż to.
Tym bardziej, że nie jest to chciwość bez podstaw fundamentalnych, a wręcz przeciwnie! :idea:

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

oioo
Starszy chorąży
Posty: 1573
Rejestracja: 20 cze 2005 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: oioo » 18 gru 2017 12:32

chciwość tu popłaca, zobaczymy co dalej :P
Otóż to.
Tym bardziej, że nie jest to chciwość bez podstaw fundamentalnych, a wręcz przeciwnie! :idea:

Po ostatnim wywiadzie Buczka można pospekulować czy czasem fundusz jego nie będzie chciał dokupić.
Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają Rolls Royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: AdamKruchy » 18 gru 2017 12:53

Opór 2,69 zł warto zrobić go dużymi obrotami:

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ualna.html
8) 8) 8)

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 18 gru 2017 14:59

Opór 2,69 zł warto zrobić go dużymi obrotami:

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ualna.html
Adamie... spokojnie.
Będzie jeszcze i taki kurs, będą i wyższe... 8)

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

Fugazi!
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: inąd

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: Fugazi! » 18 gru 2017 19:06

Widzę że dzisiaj ładnie odcieli od akcji :lol:

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 18 gru 2017 21:42

Widzę że dzisiaj ładnie odcieli od akcji :lol:
A bo to ostatni raz? :P
Fuga... skądinąd temat był do przewidzenia. 8)

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!

Klakier17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 332
Rejestracja: 09 paź 2017 18:04
Lokalizacja: Szikago / Żyrardów

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: Klakier17 » 18 gru 2017 23:39

Chcąc nie chcąc zostałem "inwestorem długoterminowym", a myślę poczekamy zobaczymy. Poszczęściło się na Soho to i może tutaj na kieszonkowe będzie :lol: Pytanie czy oni muszą podać info że z tym bankiem załatwili sprawę?

comtrader
Chorąży sztabowy
Posty: 5326
Rejestracja: 29 paź 2006 18:01

Re: RANK PROGRESS [RNK] księga I

Postautor: comtrader » 19 gru 2017 01:48

Chcąc nie chcąc zostałem "inwestorem długoterminowym", a myślę poczekamy zobaczymy. Poszczęściło się na Soho to i może tutaj na kieszonkowe będzie :lol: Pytanie czy oni muszą podać info że z tym bankiem załatwili sprawę?
No w tej sytuacji nie muszą, bo to już sprawa spółki celowej (z 45% udziałem Ranka), ale raczej na pewno takie info poda Vantage... w sumie to nie wiem po co tak szumnie to ogłaszać przy 2 akcjonariuszach (słownie: dwóch). :P

RankProgress
---
---

jeden deweloper... ale cóż potencjał największy!!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości