BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 31 sie 2017 13:38

Dobrałem. Uwazam, ze nie ma szalu ale na duzo wiecej nie liczylem. Jest podobnie jak zLof. Obecna wycena przed Medium. Zobaczymy... 60 zl to juz histeriia. Ale roznie bywa.

REKLAMA


Łaptop66
Młodszy chorąży
Posty: 672
Rejestracja: 18 sie 2017 09:48

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: Łaptop66 » 31 sie 2017 13:47

po co to brac jak to balon dajta jeden powod sypia ile sie da he

Łaptop66
Młodszy chorąży
Posty: 672
Rejestracja: 18 sie 2017 09:48

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: Łaptop66 » 31 sie 2017 14:57

Dobrałem. Uwazam, ze nie ma szalu ale na duzo wiecej nie liczylem. Jest podobnie jak zLof. Obecna wycena przed Medium. Zobaczymy... 60 zl to juz histeriia. Ale roznie bywa.
czy byles juz u bociana po pozyczke ? :)

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 02 wrz 2017 21:23

Dobrałem. Uwazam, ze nie ma szalu ale na duzo wiecej nie liczylem. Jest podobnie jak zLof. Obecna wycena przed Medium. Zobaczymy... 60 zl to juz histeriia. Ale roznie bywa.
czy byles juz u bociana po pozyczke ? :)
Babcia mi dała na święta.

http://steamspy.com/app/391720

Co tu tera się tyra? taki przyrost?

Lossentur
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2017 17:25

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: Lossentur » 04 wrz 2017 07:13


http://steamspy.com/app/391720

Co tu tera się tyra? taki przyrost?
Humble bundle z Layers of Fear w drugim progu

https://www.humblebundle.com/spooky-horror-bundle

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: Acrobata » 05 wrz 2017 19:09

ja to nawet chciałem kupic ale widze ze lepiej z dala od tego , bo bedzie lanie ponownie :shock:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klaxon » 10 wrz 2017 07:54

Top20 w psstore w sierpniu https://blog.us.playstation.com/2017/09 ... downloads/

Observer nie znalazł się w zestawieniu, z sierpniowych debiutów znalazły się tam takie gry jak Overcooked (debiut 3.08 - 946 ocen w psstore us), Life is Strange: Before the Storm (debiut 31.08 - zapewne sprzedawano pre-ordery) - 817 ocen w US (razem z wersją deluxe) Undertale (debiut 15.08 - 1674 ocen w us) oraz Absolver (debiut 29.08 - 955 ocen w us oraz 214 w eu).

W przypadku tej ostatniej gry wydawca podał że w dniu debiutu łączny jednoczesny peak graczy przekroczył 30.000 - dla pc było to niecałe 19.000, więc można założyć że przynajmniej 11.000 (czyli ok. 37-40% ogółu) to byli gracze ps4 (ta gra podobnie jak observer jest tylko w dystrybucji cyfrowej na ps4). Obecnie wg steamspy liczba graczy na pc zbliża się do 140.000 (przy 5200 ocenach na steam daje to 26 kopii na ocenę), więc przy założeniu że proporcje między graczami pc/ps4 są zbliżone do tych z pierwszego dnia można by szacować liczbę kopii ps4 dla absolvera na 80-90 tys., co dawałoby znacznie wyższy (65-75 szt.) stosunek sprzedanych kopii do liczby ocen niż dla pc. Rozważania obarczone dużą niepewnością, ale może jest nadzieja że podobnie jest i w przypadku observera (łącznie zaledwie nieco ponad 200 ocen na ps4).

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 10 wrz 2017 11:55

Zobaczymy jak zachowa się w przecenach. Bardzo ciekawi mnie dlaczego GE, nie miało przecen na Steam. Ja nie liczę na kokosy, ale zakładam, że zarobią tyle co na LOF. Cena jest wyższa, raz gdzieś wyczytałem, żę lepsze warunki z Aspyr.

Jednak to są słowa. Cena wyjściowa wysoka daje szanse podnieśienia sprzedaży przy przecenach.


Pytanie o koszty? przyznam, że nie znalazłem informacji.

tyle wiem.
"„Observer” na półkach sklepowych pojawi się 15 sierpnia i ukaże się na konsolę PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Nad grą pracowało ponad 100 osób, a jej tworzenie zajęło niespełna 18 miesięcy."

Zobaczymy Scobofobie i Medium. Myślę, że jeszcze wiele przed nami. Chociać nie wiem czy uda im się wyjść ponad obecne poziomy sprzedaży i zyskowności.

Jednak stawiając wycenę do Farm w porównaniu sprzedaży GE i Observ to tam jest balon. No ale, na giełdzie zawsze coś musi nie grać :D

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 21 wrz 2017 17:16

Możliwe, że będą się znowu zabijać o akcje.
Jak się uwiną to ta premiera może być wazniejsza, niż ta 1.5 roku temu :D

To są jaja, tu liczy się czas.

http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/3 ... .html#ap-1


Krakowski producent gier z gatunku horror psychologiczny pokaże grywalną wersję swojego hitu „Layers of Fear" na platform Nintendo Switch.
Ekskluzywna, odświeżona edycja, pod tytułem „Layers of Fear: Legacy", zadebiutuje na rozpoczynających się w czwartek Tokyo Games Show - najważniejszych japońskich targach branżowych. Przy tej okazji przedstawiciele BlooberTeam spotkają się z firmą Nintendo w jej siedzibie w Kioto.
- Możemy pochwalić się bardzo dobrą promocją „Layers of Fear: Legacy" na tegorocznych Tokyo Games Show - mówi Piotr Babieno, prezes BlooberTeam. - Na Nintendo Switch udostępnimy grę w nowej odsłonie naszym potencjalnym partnerom biznesowym i dziennikarzom branżowym - dodaje.
Zremasterowana gra krakowskiej spółki jest świetnie widoczna na wydarzeniu w Tokio – m.in. dzięki wielkiemu banerowi z „Layers of Fear: Legacy" wyeksponowanemu przez organizatorów przy wejściu na targi.
Nintendo Switch jest jedną z głównych atrakcji Tokyo Games Show. Najnowsze analizy wskazują, że hybrydowa konsola może trafić nawet do 130 mln graczy na świecie przez cały okres życia urządzenia, co kształtuje sprzedaż na poziomie od 13 do 31 mln sztuk konsol rocznie. Dotychczas sprzedało się ok. 9 mln sztuk gier na rynku, który globalnie oferuje zaledwie 100-150 tytułów na Switcha.
- Moment wydania tytułu na konsolę Nintendo jest doskonały nie tylko ze względu na stale rosnącą sprzedaż urządzenia, lecz także z powodu wciąż niewielkiej liczby dostępnych gier szczególnie z gatunku, w którym się specjalizujemy. Jako fan Nintendo doskonale pamiętam sukcesy gier takich jak „Resident Evil", „Fatal Frame" czy „Eternal Darkness" i jestem przekonany, że wielu posiadaczy nowej konsoli twórców Mario, czeka na produkcje takie, jak nasza - podsumowuje Piotr Babieno.
„Layers of Fear: Legacy" jest tytułem dedykowanym ekskluzywnie najnowszej konsoli Nintendo. Wydawcą został Aspyr Media - partner strategiczny Bloober Team. Współpraca obejmie dystrybucję cyfrową gry na terytorium całego świata i pudełkową w wybranych regionach. Tokyo Game Show potrwają do 24 września.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: glowacki4 » 21 wrz 2017 19:47

Nintendo to Mario, Pokemon, Zelda, plus teraz także okrojone wersje zachodnich AAA.
Konsola używana bardziej jako przenośna niż stacjonarna.
Chodzony horror pozbawiony akcji, na sprzęcie słabszym od ostatniej generacji ? Nie bardzo.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 21 wrz 2017 19:53

Moim zdaniem przy tej ilości produkcji i ilości konsol, to łyka się wszystko co jest. Znam wady Nintendo jednak widziałeś ile obecnie jest gier... Moim zdaniem liczy się czas.

Cytuję i raczej się zgadzam:

"Nintendo Switch jest jedną z głównych atrakcji Tokyo Games Show. Najnowsze analizy wskazują, że hybrydowa konsola może trafić nawet do 130 mln graczy na świecie przez cały okres życia urządzenia, co kształtuje sprzedaż na poziomie od 13 do 31 mln sztuk konsol rocznie. Dotychczas sprzedało się ok. 9 mln sztuk gier na rynku, który globalnie oferuje zaledwie 100-150 tytułów na Switcha.
- Moment wydania tytułu na konsolę Nintendo jest doskonały nie tylko ze względu na stale rosnącą sprzedaż urządzenia, lecz także z powodu wciąż niewielkiej liczby dostępnych gier szczególnie z gatunku, w którym się specjalizujemy. Jako fan Nintendo doskonale pamiętam sukcesy gier takich jak „Resident Evil", „Fatal Frame" czy „Eternal Darkness" i jestem przekonany, że wielu posiadaczy nowej konsoli twórców Mario, czeka na produkcje takie, jak nasza - podsumowuje Piotr Babieno.
„Layers of Fear: Legacy" jest tytułem dedykowanym ekskluzywnie najnowszej konsoli Nintendo. Wydawcą został Aspyr Media - partner strategiczny Bloober Team. Współpraca obejmie dystrybucję cyfrową gry na terytorium całego świata i pudełkową w wybranych regionach. Tokyo Game Show potrwają do 24 września.
"

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: glowacki4 » 21 wrz 2017 22:26

Nie wydaje mi się, by LOF zdobył popularność na Switchu. Oczywiście mogę się mylić ,ale 100k kopii wydaje się kosmosem.
Rozumiem, gdyby był jedną z pierwszych 10-20 gier na konsolę, ale na to już za późno. Posiadacze NS od marca dostali już 3 hity: Zeldę, Mario Karts i Splatoon 2. Mają swoją edycję Minecraft. Mają Nba 2K18. Wkrótce wychodzi Fifa18 i Super Mario Odyssey. Do końca roku pojawią się Skyrim, Xenoblade Chronicles 2 czy też Rocket League. Oprócz tego kilkadziesiąt innych gier. Nope.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 21 wrz 2017 23:07

Pełna zgoda, dlatego istotny jest czas. Jeżeli dobrze zrozumiałem to od 13 do 31 mln szt konsol ma zostać sprzedanych rocznie. Obecnie jest 9 mln.

PS 4 w 2016 roku 100 mln, ile gier jest dostępnych? Ile premier dziennie na PC ca.40 szt dziennie,
http://www.gram.pl/news/2016/02/27/*** ... nsol.shtml

Nie chcę szacować, ale w porównaniu do PS4, Xboc itd. To współczynnik konkurencji jest zaskakujący. Dlatego, czas, czas i wspracie marketingowe. Aspyr, daje radę lepiej niż BN w Farm.

Foreveren też się czai i wiele innych. Dlatego gdyby nastąpiło to szybko to widzę sukces, oczywiście nie będzie te Wiedźmin inna gra. Myślę, że dodatkowy zastrzyk gotówki będzie.

Sumując.
Stare LOF, nowe LOF, Observer, Percepcja ( tu to ja nie wiem czy cokoliwek im wpanie )

Medium
Scobofobia.

Observer jest na początku swojego życia. Cena jest większa niż LOF, mają z czego zchodzić a promocji na razie żadnej nie było.

Uznałem, że to był dobry moment inwestycyjny, dobrałem ostatnio 5x uważam, ze okazje.

Zobaczymy, ja naprawdę widzę moc w NS, przynajmniej na początku. Jak patrzę na steam czy PS4, przecież tam setki tysięcy gier ( miliony )??? , tu tylko 150 szt. :roll: Dziś jest Głód, kto trzeba karmić.

Ale zobaczymy, nawet nie ma jak śledzić sprzedaży. Jedynie przez ewentualne ogłaszanie wyników innych produkcji.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klonas » 05 paź 2017 19:04

https://store.playstation.com/#!/en-us/ ... PSNGAMES/3

82 pozycja. Moim zdaniem bdb, ewidentna bessa na papierze.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: BLOOBER TEAM cz.1 *New Connect*

Postautor: klaxon » 05 paź 2017 19:55

ewidentna bessa na papierze
Ewidentna bessa na gpw (pomijając spółki z wig20) https://stooq.pl/q/?s=^_pl&c=1y&t=l&a=lg&b=0
Najgorsze że końca tej padaki nie widać.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości