ONICO [ONC] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
baret
Starszy chorąży
Posty: 1623
Rejestracja: 06 mar 2008 13:53

Postautor: baret » 10 lis 2016 17:26

rekordowe wyniki kurs też blisko szczytu pięknie sie to rozwija
choć dziś ktoś wykorzystał wyniki i sypał niemiłośernie z ukrytego

REKLAMA


Marek__B
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2544
Rejestracja: 18 maja 2016 14:00

Postautor: Marek__B » 10 lis 2016 18:26

rekordowe wyniki kurs też blisko szczytu pięknie sie to rozwija
choć dziś ktoś wykorzystał wyniki i sypał niemiłośernie z ukrytego
Taki papier - pusty karnet to trudno inaczej kupić/sprzedać.
Gdy ja bralem we wrześniu to też wciągałem z ukrytego na ówczesnych szczytach, a ktoś inny z ukrytego mi żenił.
To co ważne jednak to wyniki, myślę, że kolejny IV kwartał będzie jeszcze lepszy:
- po pierwsze pakiet paliwowy zaczyna działać pełną parą
- po drugie uruchomiono dodatkową bazę paliwową
- po czecie zaczęto sprzedaż oleju opałowego
Nie zapominajmy też, że trwają pracę nad kolejnym pakietem - przewozowym, który powinien ruszyć w przyszlym roku.
Nikt tego głośno nie powie, ale poza szara i czarną strefą wykończymy tym również malutką konkurencję.
Suma sumarum - diamencik ma świetlaną przyszłość na lata.
:roll:

blogprezesa
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 31 paź 2016 19:40

Postautor: blogprezesa » 11 lis 2016 09:49

Onico wyniki tej firmy mogę podsumować tylko jednym słowem "fantastyczne" i to pod każdym względem. Trwa dynamiczny rozwój tej firmy i nie widać oznak spowolnienia tego stanu. Przychody r/r wzrosły z 370 mln do 975 mln (wzrost o 163%), zysk netto z 4,336 mln do 11,468 mln (wzrost o 164%), poprawiły się zarówno bilans jak i co mnie szczególnie cieszy przepływy operacyjne które były wyższe od zysku netto i wyniosły 13,895 mln. Z raportu warto przytoczyć słowa zarządu : "Spółka liczy na dalszy stabilny wzrost przychodów i zysków w kluczowych segmentach prowadzonej działalności. Do osiągania większych obrotów olejem napędowym powinny przyczynić się przede wszystkim działania podejmowane przez administrację państwową w walce z szarą strefą. Zarząd zakłada, że nowe rozwiązania zapewnią większą przejrzystość na rynkach paliw i przyczynią się do uszczelnienia systemu, a skutecznie egzekwowane znacznie ograniczą nielegalną sprzedaż paliw". Jak widać zarząd Onico bardzo liczy w efekty pakietu paliwowego (który faktycznie będzie obowiązywał pełny 4 kwartał) oraz wprowadzanego od stycznia pakietu przewozowego (monitoring wszystkich cystern), jak dodamy do tego uruchomienie kolejnej bazy paliwowej i rozpoczęcie sprzedaży oleju opałowego to można liczyć na dalszą poprawę wyników. Moje ostrożne szacunki to wzrost w kolejnych 12 miesiącach zysku netto o 50% a wzrost kursu o 25%.

więcej na moim blogu http://analizyprezesa.blogspot.com/

baret
Starszy chorąży
Posty: 1623
Rejestracja: 06 mar 2008 13:53

Postautor: baret » 12 lut 2017 16:44

rekordowe wyniki kurs też blisko szczytu pięknie sie to rozwija
choć dziś ktoś wykorzystał wyniki i sypał niemiłośernie z ukrytego
pięknie się rozwinęły ale spadki niestety na każdym poziomie stoi ukryty S
3 miesiące spadków do tego ta śmieszna motywacja


we wtorek wyniki
po kursie wnioskuje że będzie mln zysku żeby wypełnić motywacje a potem straty

oni i tak mają zyski zapewnione z akcji po 0.10 zł

:roll:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 15 lut 2017 09:17

rekordowe wyniki kurs też blisko szczytu pięknie sie to rozwija
choć dziś ktoś wykorzystał wyniki i sypał niemiłośernie z ukrytego
Taki papier - pusty karnet to trudno inaczej kupić/sprzedać.
Gdy ja bralem we wrześniu to też wciągałem z ukrytego na ówczesnych szczytach, a ktoś inny z ukrytego mi żenił.
To co ważne jednak to wyniki, myślę, że kolejny IV kwartał będzie jeszcze lepszy:
- po pierwsze pakiet paliwowy zaczyna działać pełną parą
- po drugie uruchomiono dodatkową bazę paliwową
- po czecie zaczęto sprzedaż oleju opałowego
Nie zapominajmy też, że trwają pracę nad kolejnym pakietem - przewozowym, który powinien ruszyć w przyszlym roku.
Nikt tego głośno nie powie, ale poza szara i czarną strefą wykończymy tym również malutką konkurencję.
Suma sumarum - diamencik ma świetlaną przyszłość na lata.
:roll:
Suma sumarum to jak na te miliony, którymi obracasz to słabo trafiasz ze swoimi "analizami". :)

dana83
Starszy plutonowy
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2016 22:48

Postautor: dana83 » 06 kwie 2017 15:52

Z tego, co wyczytałam w sieci firma Onico w 2016 roku odnotowała duży wzrost przychodów w porównaniu do roku poprzedniego, o ponad 260%, to najlepszy wynik w historii. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać pod koniec tego roku, w sumie inwestują teraz bardziej w rynek biopaliw.

szyszkowska
Starszy plutonowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2016 22:38

Postautor: szyszkowska » 08 kwie 2017 13:37

Dobry wynik zanotowali. Jeżeli chodzi o biopaliwa to zdania są podzielone, sama nie wiem, co na ten temat myśleć. Na początku ekolodzy mocno wspierali ideę, jak zorientowali się jak przebiega proces wytwarzania biopaliw, to zaczęli się wycofywać swoje poparcie. Co sądzicie na ten temat? Jeżeli firmy inwestują w biopaliwa, to najwidoczniej widzą potencjał.

karola
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2017 18:25

Postautor: karola » 09 kwie 2017 18:43

Moim zdaniem rynek biopaliw daje bardzo dobre perspektywy zysków. Coraz częściej zwracamy uwagę na ochronę środowiska, wybieramy ekologiczne produkty, staramy się żyć zdrowo, ja widzę w biopaliwach duży potencjał. Onico podpisała umowę na zakup oleju napędowego B100, to dobry zamiennik dla ropopochodnego oleju napędowego. Możecie poczytać sobie na ten temat na ich blogu firmowym - http://onico.pl/grupa-onico-s-a-mocniej ... -biopaliw/ tam znajdziecie więcej informacji.

_Korver_
Sierżant sztabowy
Posty: 171
Rejestracja: 27 lis 2013 09:31

Postautor: _Korver_ » 12 maja 2017 14:48

rekordowe wyniki kurs też blisko szczytu pięknie sie to rozwija
choć dziś ktoś wykorzystał wyniki i sypał niemiłośernie z ukrytego
Taki papier - pusty karnet to trudno inaczej kupić/sprzedać.
Gdy ja bralem we wrześniu to też wciągałem z ukrytego na ówczesnych szczytach, a ktoś inny z ukrytego mi żenił.
To co ważne jednak to wyniki, myślę, że kolejny IV kwartał będzie jeszcze lepszy:
- po pierwsze pakiet paliwowy zaczyna działać pełną parą
- po drugie uruchomiono dodatkową bazę paliwową
- po czecie zaczęto sprzedaż oleju opałowego
Nie zapominajmy też, że trwają pracę nad kolejnym pakietem - przewozowym, który powinien ruszyć w przyszlym roku.
Nikt tego głośno nie powie, ale poza szara i czarną strefą wykończymy tym również malutką konkurencję.
Suma sumarum - diamencik ma świetlaną przyszłość na lata.
:roll:
Suma sumarum to jak na te miliony, którymi obracasz to słabo trafiasz ze swoimi "analizami". :)
:wink: :wink: :wink:

Hanzo
Starszy chorąży
Posty: 1011
Rejestracja: 19 lut 2017 16:26

Postautor: Hanzo » 12 maja 2017 14:57

Moim zdaniem rynek biopaliw daje bardzo dobre perspektywy zysków. Coraz częściej zwracamy uwagę na ochronę środowiska, wybieramy ekologiczne produkty, staramy się żyć zdrowo, ja widzę w biopaliwach duży potencjał. Onico podpisała umowę na zakup oleju napędowego B100, to dobry zamiennik dla ropopochodnego oleju napędowego. Możecie poczytać sobie na ten temat na ich blogu firmowym - http://onico.pl/grupa-onico-s-a-mocniej ... -biopaliw/ tam znajdziecie więcej informacji.
kiedy slysze znow o "mitycznych" biopaliiwach
mysle jedno uciekac....

tomasz30
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 17 paź 2016 14:10

Postautor: tomasz30 » 05 cze 2017 13:51

W porównaniu do poprzedniego roku wzrost zarówno przychodów, jak i zysków w Onico jest imponujący, bo grubo ponad dwukrotny - z około 15-u mln do ponad 35-u mln. Wyniki wręcz fantastyczne. Po wejściu w życie pakietu przewozowego wzrost zysków w tym roku powinien być jeszcze większy.

lechh851
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 30 wrz 2016 11:19

Postautor: lechh851 » 08 cze 2017 12:04

Czytałem, że ONICO chce wypłacić 5 zł dywidendy na akcję za '16 - w porównaniu do '15 to wzrost aż o 150%. Co do pakietu przewozowego, to powinien wyeliminować z rynku paliw sporą część nielegalnie działających podmiotów, a to powinno zaowocować znacznie większymi przychodami legalnie działających firm, jak ONICO - pozostaje czekać na raporty z kolejne kwartały.

bieniub78
Sierżant sztabowy
Posty: 145
Rejestracja: 02 sie 2013 18:15

Postautor: bieniub78 » 08 cze 2017 13:08

Problem w tym, że marże mogą spaść. W linku analiza konkurenta
Wydawać się mogło, że ograniczenie szarej strefy i większy popyt powinny sprzyjać podwyżce marż ze względu na mniejszą konkurencję. Jeśli jednak zerkniemy w raporty finansowe Orlenu czy Lotosu, to okazuje się, że segment detaliczny tych spółek poprawił w jednym i drugim przypadku znacząco wynik r/r. Można zatem mniemać, że zwiększyły się marżę detaliczne na paliwach. Dodatkowo wzrosły także marże rafineryjne (cracki). Innymi słowy marża hurtowa która mogła być beneficjentem wzrostu popytu została „nadgryziona” od dołu (wyższa cena zakupu) i od góry (niższa cena sprzedaży).

KasiaBielawa
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2017 23:41

Postautor: KasiaBielawa » 04 lip 2017 01:01

No i ONICO radzi sobie na NewConnect bardzo dobrze już kolejny rok, mimo, że wydawałoby się, że rynek paliwowy jest bardzo trudny. Aż się dziwię, że tu nikt nie komentuje. Poczytajcie sobie czym się chwalą na http://onico.pl/

iwonaa92
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2016 12:43

Postautor: iwonaa92 » 10 lip 2017 12:13

Właśnie czytałam, że Onico zamierza wypłacić w tym roku 6 zł dywidendy na akcję za '16 - w porównaniu do poprzedniego roku to trzykrotny wzrost (rok wcześniej było to 2 zł na akcję). Zyski w '16 także były rekordowe, oby w tym roku były podobne - pozostaje czekać na raporty za kolejne kwartały.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości