WITTCHEN SA *w drodze na GPW*

wszystko na temat spółek publicznych
ozjasz_inwestor
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2011 10:44

WITTCHEN SA *w drodze na GPW*

Postautor: ozjasz_inwestor » 08 lip 2011 10:49

KNF zaakceptował po długim czasie oczekiwania prospekt emisyjny, niebawem zapisy. Warto ? Zarobimy więcej niż na JSW ? ;)

REKLAMA


batata
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 11 wrz 2006 20:49
Lokalizacja: New Zeland

Re: WITTCHEN SA *w drodze na GPW*

Postautor: batata » 08 lip 2011 11:55

KNF zaakceptował po długim czasie oczekiwania prospekt emisyjny, niebawem zapisy. Warto ? Zarobimy więcej niż na JSW ? ;)
nigdy! zapisz w kalendarzu za 12 miesiecy papier bedzie wart 50% mniej ( zobacz Gino - co pisałem przy debiucie i co sie stało )
Tu jest ten sam problem, nie maja kasy na biezaca działalność ( za duże koszty do marnych przychodów )
Dlaczego przejeli VIP..? tylko bo musieli, pewnie za długi, albo żeby jakość usprawiedliwić wejście na GPW... bo kto w obecnej sytuacji przejmuje nierentowną sieć sprzedaży produktów, które nie cieszą sie zainteresowaniem..
W każdej galerii handlowej obecnie są wolne lokale, można brać hurtem za połowe stawki wynajmu z przed 2-3 lat - kiedy to właśnie VIP podpisywał najwiecej umów... i przejmują taki syf z dużymi kosztami stałymi...

Za 12 miesiecy walor bedzie duuzo tanszy, a i tak nie bedzie opłacało się tego kupowac.
Oczywiście jest to tylko moja opinia, żadna porada.

www.pierwotny.pl
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 30 sty 2011 12:44

Postautor: www.pierwotny.pl » 09 lip 2011 15:18

Spekulacyjnie może da zarobić, ale jest coś w tym co napisał batata.

Problemem jest teraz też wysyp spółek na rynku IPO. Równocześnie trwają oferty Wittchen, ViOIl, Valinor, Coal Energy a dopiero co skończyły się zapisy na P.R.E.S.C.O.

Kto potem te wszystkie akcje odkupi od nas na rynku wtórnym? OFE dostają mało kasy, do TFI też kapitał nie płynie. Można odnieść wrażenie, że GPW zamienia się w NC. Wszyscy zapisują się na akcje w ofercie licząc na łatwy zarobek po debiucie a potem oglądamy tylko wywalania akcji.

Trzeba być ostrożnym na rynku pierwotnym, bo okazje się trafiają. Kupowanie jednak wszystkiego jak leci nie jest najlepszym pomysłem.

sophie
Starszy chorąży
Posty: 1242
Rejestracja: 13 maja 2011 03:15

Postautor: sophie » 09 lip 2011 18:09

Spekulacyjnie może da zarobić, ale jest coś w tym co napisał batata.

Problemem jest teraz też wysyp spółek na rynku IPO. Równocześnie trwają oferty Wittchen, ViOIl, Valinor, Coal Energy a dopiero co skończyły się zapisy na P.R.E.S.C.O.

Kto potem te wszystkie akcje odkupi od nas na rynku wtórnym? OFE dostają mało kasy, do TFI też kapitał nie płynie. Można odnieść wrażenie, że GPW zamienia się w NC. Wszyscy zapisują się na akcje w ofercie licząc na łatwy zarobek po debiucie a potem oglądamy tylko wywalania akcji.

Trzeba być ostrożnym na rynku pierwotnym, bo okazje się trafiają. Kupowanie jednak wszystkiego jak leci nie jest najlepszym pomysłem.
Wittchen juz w ignorach :lol:

ozjasz_inwestor
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2011 10:44

Postautor: ozjasz_inwestor » 10 lip 2011 13:21

pierwotny.pl wymienia jednym tchem debiutujące praktycznie w jednym czasie spółki - ale wszystkie poza Wittchenem to spółki ukraińskie lub rosyjskie - gdzie kaprys Putina lub zmiana niebieskich na pomarańczowych zmieniają wszystko jak w kalejdoskopie.
Jeśli chodzi o mój portfel - porównałbym do ABC Daty - tak jak Wittchen lider w swojej branży, solidny biznes. Z 2,7 przy debiucie dobił do 4. Mimo wygłupu analityków Erste - trzyma się mocno.

Batata myślę, że trochę przesadził ale szczerze mnie zaniepokoił z tym przejęciem VIP Collection. Trzeba by to dokładnie zbadać. Do 14stego jeszcze sporo czasu.

prezi
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2011 14:21

Postautor: prezi » 11 lip 2011 08:51

Przejęcie VIP to idealny moment na renegocjowanie umów, więc mogą sobie fajnie rozbudować sieć sprzedaży.
Ja się zapisuje.

ozjasz_inwestor
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2011 10:44

Postautor: ozjasz_inwestor » 12 lip 2011 00:42

info z innego portalu -
Sprawa przejęcia VIP Collection jest dość skomplikowana. Do tej pory przejęto jedynie część handlową tej jednostki. W tym np. prawo do używania znaku handlowego, ale jedynie w stosunku do przejętych magazynów. W stosunku do pozostałych Spółka WIttchen korzysta z umowy licencyjnej. Celem jest przejęcie całkowitej kontroli nad znakiem towarowym. Cała transakcja jest niejako rozłożona na raty, aby możliwe było pełne wykorzystanie sezonowego popytu w q4’2010. Całkowite przejęcie wymaga zaś znacznie dłuższej procedury formalnej.

larsulrich
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011 10:52

Postautor: larsulrich » 12 lip 2011 10:54

Jeśli chodzi o VIP Collection - po analizie prospektu myśle, że jest to dobra decyzja. Najważniejsze żeby zarząd firmy widział w przejęciu efekt synergii. Czy w każdej są wolne lokale ? uwierz mi że nie. Nie ma żadnych wolnych lokali w Galerii Krakowskiej czy Złotych Tarasach…

larsulrich
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011 10:52

Postautor: larsulrich » 12 lip 2011 10:54

Jeśli chodzi o VIP Collection - po analizie prospektu myśle, że jest to dobra decyzja. Najważniejsze żeby zarząd firmy widział w przejęciu efekt synergii. Czy w każdej są wolne lokale ? uwierz mi że nie. Nie ma żadnych wolnych lokali w Galerii Krakowskiej czy Złotych Tarasach…

Edson.A

Postautor: Edson.A » 12 lip 2011 12:01

W takich czasach chcą się sprzedać przy C/Z 19 :shock:

Kto to kupi ?
Niech zgadne
Fundy ?

ozjasz_inwestor
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2011 10:44

Postautor: ozjasz_inwestor » 12 lip 2011 12:21

W takich czasach chcą się sprzedać przy C/Z 19 :shock:

Kto to kupi ?
Niech zgadne
Fundy ?
Fundy teraz biorą wszystko jak leci ?

gonzales123
Starszy plutonowy
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2010 15:10

Postautor: gonzales123 » 12 lip 2011 12:49

ja bym nie był taki sceptyczny. Debiuty zawsze mają coś magicznego w sobie. Z Tauronem było przecież podobnie. No wiadomo, że nie tak samo, ale swoją przeszłość mieli.

na parkiecie ma być chat z prezesem Wittchen - http://www.parkiet.com/chat/

Może coś przybliży...

prezi
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2011 14:21

Postautor: prezi » 13 lip 2011 21:11

Dokładnie tak. Przynajmniej spekulacyjnie spółka powinna przynieść kilka procent.

www.pierwotny.pl
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 30 sty 2011 12:44

Postautor: www.pierwotny.pl » 14 lip 2011 00:09

Dokładnie tak. Przynajmniej spekulacyjnie spółka powinna przynieść kilka procent.

Jeśli w ogóle oferta dojdzie do skutku, bo chyba obserwujemy przesilenie na IPO. Zbyt dużo spółek wchodzi w stosunku do wolnego kapitału na GPW. Wystarczą dwa-trzy dni spadków i spółka musi przesuwać lub odwoływać ofertę.

batata
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 11 wrz 2006 20:49
Lokalizacja: New Zeland

Postautor: batata » 14 lip 2011 07:10

Dokładnie tak. Przynajmniej spekulacyjnie spółka powinna przynieść kilka procent.
spekulacyjnie to sobie na petrolinvescie lub optyku pograj,
w przeciwienstwie do kilku powyzej piszących promotorów nie mam żadnego interesu w tym aby debiut był sukcesem lub porażką,
trupa bym nie przejmował i tyle, jest tysiac innych pomysłów jak i po co wchodzić na GPW niż przejmować VIPa... będzie kula u nogi, a kurs akcji bedzie powoli systematycznie opadał i za rok zobaczymy sie przy wartości 50% wyceny z debiutu. to moja opinia


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości