VEDIA [VED] cz.III *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
Generał
Kapitan
Posty: 41084
Rejestracja: 09 lis 2007 23:00
Lokalizacja: RATUJCIE ZWIERZAKI... http://www.viva.org.pl http://www.empatia.pl !!! NAPRAWDE WARTO !!!
Kontakt:

VEDIA [VED] cz.III *New Connect*

Postautor: Generał » 17 lis 2011 11:47

nowa księga

link do poprzedniej:

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=165407
chcecie uratowac zycie ------------------
ratujcie zwierzaki, info m.in. na
http://www.centaurus.org.pl (przez aukcje allegro)
siła małych złotówek jest naprawde wielka...

REKLAMA


ztk
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2011 11:09

Postautor: ztk » 17 lis 2011 12:27

Poprzednia księga to było głównie obserwowanie spadku z ~1.1 na 31gr.

Zobaczymy, co ta nam przyniesie. Liczę co najmniej na 0.7 --> 1.4zł.

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 17 lis 2011 14:57

wzrosty przyjdą jak zagości totalne zwątpienie

Alojzy_269407
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 338
Rejestracja: 10 lis 2009 13:56

Postautor: Alojzy_269407 » 17 lis 2011 15:10

wzrosty przyjdą jak zagości totalne zwątpienie
To już nie będzie 1.2 dzisiaj lub jutro :lol: ? Jak pisałem, spółka leci sobie w kulki. Nie dbanie o kurs w momencie bliskiego (ponoć, bo nic nie wiadomo) wprowadzenia spółki zależnej to nie tylko działanie na szkodę akcjonariuszy, ale też działanie na szkodę spółki. Tłumaczenia, że nie mają czasu są żałosne.

plecy
Starszy chorąży
Posty: 1727
Rejestracja: 24 lut 2009 10:35
Lokalizacja: z centrali

Postautor: plecy » 17 lis 2011 15:44

wzrosty przyjdą jak zagości totalne zwątpienie
To już nie będzie 1.2 dzisiaj lub jutro :lol: ? Jak pisałem, spółka leci sobie w kulki. Nie dbanie o kurs w momencie bliskiego (ponoć, bo nic nie wiadomo) wprowadzenia spółki zależnej to nie tylko działanie na szkodę akcjonariuszy, ale też działanie na szkodę spółki. Tłumaczenia, że nie mają czasu są żałosne.
racja ***, ciągle to powtarzam
poza witam w nowym i jedziem na 2 zeta :twisted:
Inwestujesz na Forex? Odbierz 550zł na start

ztk
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2011 11:09

Postautor: ztk » 17 lis 2011 16:14

Dbanie o kurs?

Spółka ma dbać o wyniki a nie o uśmiechy żałosnego akcjonariatu NC ! Ktory chce szybko pomnożyć swój TYSIĄC ZŁOTYCH.

To NC upada, a nie spółka, 2x więcej spółek, 3x mniejsze obroty dzienne, żal.

Vedia powinna się stąd wynieść jak najszybciej.

Alojzy_269407
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 338
Rejestracja: 10 lis 2009 13:56

Postautor: Alojzy_269407 » 17 lis 2011 16:33

Dbanie o kurs?

Spółka ma dbać o wyniki a nie o uśmiechy żałosnego akcjonariatu NC ! Ktory chce szybko pomnożyć swój TYSIĄC ZŁOTYCH.

To NC upada, a nie spółka, 2x więcej spółek, 3x mniejsze obroty dzienne, żal.

Vedia powinna się stąd wynieść jak najszybciej.
Patrzcie, czego można się dowiedzieć od forumowych inteligentów. Głównym celem zarządu nie jest dbanie humor akcjonariuszy :lol:. Dzięki którym przetrwali fatalne 2 lata. Swoją drogą Vedia jak na razie dała zarobić tylko spekulantom, więc mówienie o szybkim zysku jest ironiczne.
To prawda, że NC upada, a Vedia powinna się z niego wynieść. A jak to zrobić kolego? Osiągnąć minimalną wymaganą kapitalizację do przejścia na GPW? No ale żeby to wymyślić, to trzeba trochę pomyśleć, a tego od ciebie nie wymagam.

plecy
Starszy chorąży
Posty: 1727
Rejestracja: 24 lut 2009 10:35
Lokalizacja: z centrali

Postautor: plecy » 17 lis 2011 16:38

Alojz ***, wtryniłeś mi się jak grzecznie chciałem odpowiedzieć tej nowej pałce co tu się mądrzy :lol:
Inwestujesz na Forex? Odbierz 550zł na start

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Postautor: Slawek » 17 lis 2011 16:42

Czyli potrzeba by było vedii mieć kapitalizację min 10 mln euro, co daje 0,47 euro za akcję przy obecnym kursie to ok. 2,1 zł, dla bezpieczeństwa różnic kursowych 2,3-2,5 zł tyle powinna kosztować jedna akcja by zmienić parkiet na bardziej szlachetny. Na chwilę obecną nie widzę tego, ale życzę.

plecy
Starszy chorąży
Posty: 1727
Rejestracja: 24 lut 2009 10:35
Lokalizacja: z centrali

Postautor: plecy » 17 lis 2011 16:43

to chyba dobrze, że nie widzisz
Inwestujesz na Forex? Odbierz 550zł na start

Alojzy_269407
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 338
Rejestracja: 10 lis 2009 13:56

Postautor: Alojzy_269407 » 17 lis 2011 16:51

Alojz ***, wtryniłeś mi się jak grzecznie chciałem odpowiedzieć tej nowej pałce co tu się mądrzy :lol:
Przepraszam :lol:.
Jeśli utrzymaliby zyski z tego kwartału, czyli rocznie 4 mln to C/Z byłoby niewiele ponad 10. Moim zdaniem realne, ale nie przy obecnym PR. Obecną sytuację można interpretować na 2 sposoby:
1) Spółka od 2 miesięcy nie dostała nowych zamówień - wartość akcji wraca na 50 groszy
2) Spółka dostaje zamówienia ale nie informuje.

Obie są niedobre dla kursu, a opcja druga otwiera kwestię sprawności umysłowej zarządzających :lol: lub po prostu brzydkich zagrywek. Wszystko to jest niestety niekorzystne.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011 16:55 przez Alojzy_269407, łącznie zmieniany 1 raz.

ztk
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2011 11:09

Postautor: ztk » 17 lis 2011 16:51

Ale co się tak denerwujecie chłopaki ?

Chcecie występów w TV, w RDO ? Po to żeby ulica się rzuciła, żeby poszło kilkadziesiąt % do góry a potem spadło ?

Ja wolę wolniejsze, ale stabilne wzrosty. Bez szumu i obiecanek-cacanek. Chcę żeby zarząd skupił się na rozwoju spółki a nie mydleniu oczu w mediach.

No ale fakt.. dobry PR to również rozwój spółki. Ale nie będę winił zarządu za to, w momencie, gdy realizują prognozę 43mln/1.8mln która jeszcze parę miesięcy temu wydawała się śmieszna i nierealna.

Cierpliwości. :)

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 17 lis 2011 17:06

Najgorsze co może spotkać spółkę na giełdzie, a już w szczególności na giełdzie takiej jak nasza, gdzie debiutów jest więcej niż nowych inwestorów, jest popadnięcie w zapomnienie. Na parkiecie istnieje cała masa spółek, które mimo nawet ciekawego pomysłu nie dbały o akcjonariat. brak komunikacji to grzech śmiertelny dla spółki. zobaczcie spółkę blirt - pewnie o niej nie słyszeliście - obserwuję ją bo jest z Gdańska i jest związana z nauką. Komunikacja, obrót i świadomość istnienia wśród drobnych jest żadna. Kolejny przykład to mera, która miała świetne wyniki swego czasu, jednak PR spółki był - a właściwie go nie było. Wielu utknęło w tej spółce na lata - sam z niej w bólach wyszedłem po kosztach.
Jeżeli vedia pójdzie tą drogą, to jako spółka giełdowa przestanie istnieć w świadomości inwestorów niezależnie od wyników. Aby odnieść sukces spółka powinna informować o każdym swoim posunięciu, by "stymulować" zainteresowanie.
Mam nadzieję, że ktoś z zarządu przejrzy to forum, przeczyta to i wyciągnie wnioski.
Kiedyś może będą chcieli zrobić nową emisję - bez drobnego akcjonariatu nie pozyskają kapitału.
I rzecz najważniejsza. Potwierdzeniem dobrej kondycji spółki jest zwiększanie - nawet symboliczne, zaangażowania w akcje przez zarząd i właścicieli.
Tak kiedyś zrobili na eex gdy spółka była na dnie. to był dla mnie koronny argument by zainwestować w tę spółkę, czego nie żałuję.

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Postautor: Slawek » 17 lis 2011 17:17

A słyszeli o rankprogres ? 37 mln akcji 135 mln zł zysku będzie w tym roku. Niemal 4 zł na akcje, a akcja chodzi po 9 zł. Szoruje d..... po glebie, że hej. Płynność = 0 , nielicząc kilku pakietówek. Tam to dopiero są super wskaźniki, tylko co z tego ????? P/E poniżej 3. Spółka zdrowa i rozwija się , rokrocznie zwiększając przychody i zyski. PR do d..... i to tłumaczy wszystko.

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 17 lis 2011 17:24

Alojz ***, wtryniłeś mi się jak grzecznie chciałem odpowiedzieć tej nowej pałce co tu się mądrzy :lol:
Przepraszam :lol:.
Jeśli utrzymaliby zyski z tego kwartału, czyli rocznie 4 mln to C/Z byłoby niewiele ponad 10. Moim zdaniem realne, ale nie przy obecnym PR. Obecną sytuację można interpretować na 2 sposoby:
1) Spółka od 2 miesięcy nie dostała nowych zamówień - wartość akcji wraca na 50 groszy
2) Spółka dostaje zamówienia ale nie informuje.

Obie są niedobre dla kursu, a opcja druga otwiera kwestię sprawności umysłowej zarządzających :lol: lub po prostu brzydkich zagrywek. Wszystko to jest niestety niekorzystne.
szanowny kolego Alojzy
Vedia:
liczba akcji: 21 213 393
zysk za trzy kwartały 1 600 000

cena akcji = 0.75 c/z = 10 - na chwilę obecną
po czterech kwartałach dla 2,5 mln zł
cena akcji 0.75 c/z = 6
biorąc c/z na poziomie 20
po trzech kwartałach
c/z = 20 cena akcji = 1.5 zł
po czterech kwartałach
c/z = 20 cena akcji = 2.4 zł


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości