PGS SOFTWARE [PSW]

wszystko na temat spółek publicznych
pedro gonzales
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 sie 2017 13:17

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: pedro gonzales » 19 mar 2018 20:46

i kto Waszym zdaniem ma rację, kupujący za ponad 2,5 mln czy sprzedający?
Odpowiedź już jest. Tylko czemu to leci aż tak...??? Przecież ktoś tu pisał (chyba Avokado), że przesunęły się rozliczenia z IVQ 2017 na IQ 2018, więc teraz przychody powinny być dobre, o co więc chodzi...?
Dla mnie odpowiedzi jeszcze nie ma, taką ilość akcji teraz by pewnie nie kupił, czyli na odpowiedź w kontekście takiego dużego zakupu poczekałbym jeszcze przynajmniej do ogłoszenia przychodu za 1 kw.

REKLAMA


Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 20 mar 2018 09:30

i kto Waszym zdaniem ma rację, kupujący za ponad 2,5 mln czy sprzedający?
Odpowiedź już jest. Tylko czemu to leci aż tak...??? Przecież ktoś tu pisał (chyba Avokado), że przesunęły się rozliczenia z IVQ 2017 na IQ 2018, więc teraz przychody powinny być dobre, o co więc chodzi...?
Dla mnie odpowiedzi jeszcze nie ma, taką ilość akcji teraz by pewnie nie kupił, czyli na odpowiedź w kontekście takiego dużego zakupu poczekałbym jeszcze przynajmniej do ogłoszenia przychodu za 1 kw.
no przecież to nie jedna osoba wtedy sprzedawała, tylko pewnie co najmniej kilka róznych osób...! Poza tym kto powiedział, że sprzedawano by odkupić taniej, przecież tego nikt nie wie poza samymi zainteresowanymi :)
Poza tym jak nie ma odpowiedzi? Kurs spadł z 15 na 11,50-to za mało by dać odpowiedź? To ile ma spaść, na 5 zł by była? Spadek wg mnie już jest duży, ale to moje zdanie, ale możesz mieć inne, jeśli nadal potrzebujesz "odpowiedzi", każdy ma prawo do innego zdania.
Za 3 tygodnie przychody, to może prognozy jak zwykle?
Jakie są Wasze oczekiwania?

Vogelmann
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2016 09:17

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Vogelmann » 21 mar 2018 11:42

Kontynuując tradycję, jakie są Wasze prognozy zysku netto za 1Q 2018?

Ja obstawiam 3,5mln - niewiele, ale uważam, że na poprawę musimy poczekać do drugiego kwartału (oby).

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 21 mar 2018 14:49

Kontynuując tradycję, jakie są Wasze prognozy zysku netto za 1Q 2018?

Ja obstawiam 3,5mln - niewiele, ale uważam, że na poprawę musimy poczekać do drugiego kwartału (oby).
Oj nie strasz, że jest aż tak źle, przecież w styczniu było sporo zakończonych projektów, więc myślę, że avocado ma rację, że po prostu przesunęły się projekty z IVQ na IQ.
Ja zakładam 30 mln przychodów i co najmniej 6, 5 mln zysku netto. To i tak jest niższa marża, bo rok temu było 24,2 mln i 7,2 mln zysku netto...

kompozytor
Sierżant
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2015 08:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: kompozytor » 21 mar 2018 22:18

może być 5,1 mln

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 22 mar 2018 10:56

Ale Panowie, na razie za wcześnie podawać zyski, skoro nie znamy przychodów. Proponuję najpierw podawać prognozę samych przychodów, a jak poznamy, to będzie łatwiej potem podawać prognozy zysków.
Pytanie do Avocado:
Widzę, ze prowadzisz statystyki z PGS-u, napisz więc ile było zakończonych projektów w IQVQ, a ile obecnie do dnia dzisiejszego...?

kompozytor
Sierżant
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2015 08:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: kompozytor » 23 mar 2018 19:42

Jeśli chodzi o przychody to mogą przekroczyć 30 mln

ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 23 mar 2018 20:10

Ja obstawiam 3,5mln - niewiele, ale uważam, że na poprawę musimy poczekać do drugiego kwartału (oby).
3,5 to bylay tragedia i kierunek jedno cyfrowy kursu

dlaczego niby kw. 2 ma byc lepszy ?? przeciez bedzie duzo mniej dni do pracy.

kw 1 mial 64 dni a kw 2 ma wielkanoc i weekend majowy i boze cialo. matametycznie daje to 61 dni lecz biorac pod uwage, ze 1 maj jest we wtorej a 3 maj w czwartek to moze to oznaczac wolny caly tydzien

uklad dni w kw. 2 jest kiepski
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 23 mar 2018 20:26

@ClaudeDebussy
zadam pytanie nieco z innej beczki. Masz nick francuskiego kompozytora, czyżbyś był więc muzykiem?
a jakbym sie nazwal carlo collodi to bylbym pinokiem ?
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 25 mar 2018 11:42

Pytanie do Avocado:
Widzę, ze prowadzisz statystyki z PGS-u, napisz więc ile było zakończonych projektów w IQVQ, a ile obecnie do dnia dzisiejszego...?
Na dzień trzeciego stycznia było 2044 zakończonych projektów.
Obecnie ukończonych projektów jest 2159. Przyrost jest bardzo duży(2 listopada było 1995), ale jest jeden szkopuł: Mianowicie do liczby ukończonych projektów wliczają się również projekty wewnętrzne, czyli robione przez ludzi siedzących na ławce rezerwowych... I niestety duży przyrost projektów jest wręcz negatywnym sygnałem, bo wiadomo, że projekty wewnętrzne są prostsze, krótsze.

Jedyną solidną miarą wydajności była liczba pracowników. Niestety przy liczbie bodajże 613, usunięto dokładny licznik: obecnie jest tylko "600+". Czy jest 620, czy 670, tego już niestety nie wiem i bardzo mi się ten ruch nie spodobał.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 26 mar 2018 14:24

Pytanie do Avocado:
Widzę, ze prowadzisz statystyki z PGS-u, napisz więc ile było zakończonych projektów w IQVQ, a ile obecnie do dnia dzisiejszego...?
Na dzień trzeciego stycznia było 2044 zakończonych projektów.
Obecnie ukończonych projektów jest 2159. Przyrost jest bardzo duży(2 listopada było 1995), ale jest jeden szkopuł: Mianowicie do liczby ukończonych projektów wliczają się również projekty wewnętrzne, czyli robione przez ludzi siedzących na ławce rezerwowych... I niestety duży przyrost projektów jest wręcz negatywnym sygnałem, bo wiadomo, że projekty wewnętrzne są prostsze, krótsze.

Jedyną solidną miarą wydajności była liczba pracowników. Niestety przy liczbie bodajże 613, usunięto dokładny licznik: obecnie jest tylko "600+". Czy jest 620, czy 670, tego już niestety nie wiem i bardzo mi się ten ruch nie spodobał.
Dzięki, dobra robota...!
Usunięcie licznika to faktycznie błąd, szkoda, bo teraz skąd mamy wiedzieć czy zatrudnionych jest 601, czy 699 osób, to nie był dobry ruch jednak, ale cóż zrobić...
Nie podałeś jeszcze swoich prognoz przychodów. W ogóle jakoś małe zainteresowanie prognozami w porównaniu do poprzednich kwartałów..

rysiek123
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2017 21:14

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: rysiek123 » 26 mar 2018 20:41

przychody 28 mln

pedro gonzales
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 sie 2017 13:17

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: pedro gonzales » 27 mar 2018 08:03

przychody 27 mln

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 27 mar 2018 09:28

Przychody 28 mln. Obawiam się jednak BARDZO mocno o zysk.
Tak naprawdę bez raportu za 2017 rok (co spowodowało tak niski zysk w czwartym kwartale), możemy sobie strzelać, ile będzie zysku operacyjnego.

Piter188pl
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 09 sie 2017 12:43

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Piter188pl » 31 mar 2018 10:48

Jest raporcik :
przeprowadzka koszt 1 mln zł
zwiększenie handlowców
1 kwartał też słaby ale :

Zarząd pozytywnie ocenia perspektywy na 2018 rok. Po dość trudnym pierwszym kwartale w którym ciągle zbyt
duża liczba osób pozostawała bez projektów widać wyraźnie zwiększenie ilości nowych kontraktów oraz wzrosty
u istniejących klientów. Koniunktura w branży ciągle jest dobra
. Wyzwaniem jest dotrzymywanie kroku zmianom
zachodzącym na rynku i dostosowanie się do rosnącej konkurencji zarówno na rynku pracy jak i naszych
klientów

Pozdrawiam


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 239 gości