PGS SOFTWARE [PSW]

wszystko na temat spółek publicznych
ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 01 kwie 2018 18:14

Zarząd pozytywnie ocenia perspektywy na 2018 rok. Po dość trudnym pierwszym kwartale w którym ciągle zbyt
duża liczba osób pozostawała bez projektów widać
wyraźnie zwiększenie ilości nowych kontraktów oraz wzrosty
u istniejących klientów.
czyli 1 kwartal tez bedzie slaby ???

przeciez mialo sie rozliczenie projektow przesunac z 4 na 1 kwartal

co z pozytywnych ocen zarzadu na 2018 jak tu z kwartalu na kwartal wyniki coraz slabsze

pewno robia co moga ale konkurencja coraz wieksza _ place w it wyzsze _ zlotowka mocna

w tej sytacji obstawiam 25,5 przychodow i 3,2 netto

rok do rok bedzie niezly zjazd bo poprzednio zrobili 7,2 mln - bien sûr w 1 kwartale

jeszcze na szerokim lipa zapowiada sie ciezki czas
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

REKLAMA


Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 01 kwie 2018 18:33



w tej sytacji obstawiam 25,5 przychodow i 3,2 netto

rok do rok bedzie niezly zjazd bo poprzednio zrobili 7,2 mln - bien sûr w 1 kwartale

jeszcze na szerokim lipa zapowiada sie ciezki czas
25 mln przychodów...??? Chyba pitolisz głupoty, rozumiem, że chcesz zasiać niepokój na i tak już słabym rynku, by kurs jeszcze spadł, ale tak źle z przychodami nie będzie, więc głupio nie naganiaj z łaski swojej.

ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 01 kwie 2018 20:37

to twoje prognozy
Ja zakładam 30 mln przychodów i co najmniej 6, 5 mln zysku netto.
to moje
w tej sytacji obstawiam 25,5 przychodow i 3,2 netto
za kilkanascie dni okaze sie kto jest nagniaczem

czasami warto zdjac rozowe okulary
skoro prezes pisze ze kwartal byl trudny
nie pisze o przesunietych projektach
zbyt duzo ludzi bez przydzialu
zatrudnienie be zmian
funt i euro spadly

to skad maj byc te przychody
he ?????

ale skoro masz wylacznosc na prozgnozy spoko dyskutujcie dalej nie bede przeszkadzal zegnam
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 01 kwie 2018 21:35

to twoje prognozy
Ja zakładam 30 mln przychodów i co najmniej 6, 5 mln zysku netto.
to moje
w tej sytacji obstawiam 25,5 przychodow i 3,2 netto
za kilkanascie dni okaze sie kto jest nagniaczem
Już wiadomo: ty!
Gdybyś nieco ruszył łbem, to byś zauważył, że moja prognoza była podana kilka dni wcześniej od podanego wczoraj raportu rocznego, wtedy niby skąd miałbym wiedzieć, że w komentarzu padnie zdanie, że IQ był trudny?! Teraz pewnie bym 30 mln nie napisał, więc NIE MANIPULUJ...!
Ale żeby było tylko 25mln przychodów pomimo, że chociażby teraz w IQ było więcej dni roboczych niż w IVQ 2017, to nie ma na to żadnych podstaw, więc naganiasz i tyle.

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Dark-Piano » 02 kwie 2018 22:19

Ja o samych prognozach na ten rok nie chcę się wypowiadać, bo nie mam akcji, ale jak przeczytałem raport roczny od deski do deski, to jestem pod bardzo dużym wrażeniem jak wszystko jest przejrzyście przedstawione, jak też Prezes jest szczery do bólu zarówno w pozytywach , jak i w mniej korzystnych informacjach. No nie da się koło tego przejść obojętnie, bo raporty pisane są absolutnie wzorcowo.
A że jest nieco słabsze tempo wzrostu, czy spadek zysku operacyjnego w końcówce roku to cóż zrobić, po prostu niektóre warunki się zmieniły i skoro nawet PGS-owi jest trudniej, niż kiedyś, to widocznie inaczej się nie da, nie jest to obecnie wszystko takie proste niestety.

Bardzo irytujące są natomiast nadchodzące zmiany z ZUS-em, które dotkną nie tylko firmy typowo programistyczne, ale całą branżę IT, choć poszczególne segmenty w różnym stopniu. Szczęście w nieszczęściu, że zmiany te nie weszły od 2018 roku, bo mielibyśmy masakrę na wielu spółkach IT, ale jeśli branża nie będzie ostro protestować, to pod koniec roku problem zrobi się poważny, a akcjonariusze bezradni. I o ile ja od kilkunastu lat kręciłem się wyłącznie wokół IT jako branży, w której jest wiele pereł mogących dać ponadprzeciętne zyski, to kto wie, czy nie trzeba będzie albo się skrócić na długo z większości pozycji (mam teraz 3 pozycje), albo nie przerzucić na coś innego.

Piter188pl
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 09 sie 2017 12:43

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Piter188pl » 05 kwie 2018 15:01

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze propozycji Komisji Kodyfikacyjnej dotyczących zmian w kodeksie pracy - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Dodała, ze PiS nie pracuje nad żadnymi zmianami w Kodeksie pracy.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/PiS-ni ... 97332.html

longaminus
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2016 18:20

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: longaminus » 06 kwie 2018 10:58

Ta wrzutka, że PiS nie poprze zmian w Kodeksie Pracy nie dotyczy tematu zmian jakie mają wejść w życie od 2019.

informatykier
Sierżant
Posty: 51
Rejestracja: 10 maja 2013 14:11

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: informatykier » 06 kwie 2018 15:17

w IT gro ludzi i tak jest już na samozatrudnieniu, a dzięki wprowadzanym zmianom będzie jeszcze sporo więcej. Oczywiście - część zawsze pozostanie na etacie. A że zmiany od 2019 to jest czas żeby się dostosować.
Trochę nie rozumiem natomiast samego posunięcia ze strony rządu, z jednej strony na filarach jest wspieranie pracy etatowej, natomiast nijak się to ma do wprowadzanych zmian. I zaznaczam że nie mam tu na myśli zaczynania żadnej dyskusji politycznej - nie to forum.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 06 kwie 2018 21:37

Ta wrzutka, że PiS nie poprze zmian w Kodeksie Pracy nie dotyczy tematu zmian jakie mają wejść w życie od 2019.
no to niedobrze, bo już myślałem, ze socjaliści z pisu odpuszczą temat przestraszeni spadającymi sondażami, ale chyba radość była przedwczesna... Ależ durnota, jak w ogóle można nawet pomyśleć, by doić najważniejszą gałąź gospodarki jaką jest IT. Dla nich widocznie górnictwo ważniejsze, niż jakieś tam nowoczesne technologie.... :oops:

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 07 kwie 2018 00:46

średnia prognoz:
28,1 mln przychodów
tak, więc bardzo umiarkowany wzrost rok do roku

Piter188pl
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 09 sie 2017 12:43

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Piter188pl » 08 kwie 2018 10:23

https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/p ... ui=296&s=m
Zarząd PGS Software SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości informacje otrzymane w dniu 6 kwietnia 2018 dotyczące transakcji nabycia akcji Spółki przez osobę pełniącą w Spółce obowiązki zarządcze.
Kupił ponad 21000 akcji wydźwięk lekko pozytywny :):)

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 08 kwie 2018 14:15

https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/p ... ui=296&s=m
Zarząd PGS Software SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości informacje otrzymane w dniu 6 kwietnia 2018 dotyczące transakcji nabycia akcji Spółki przez osobę pełniącą w Spółce obowiązki zarządcze.
Kupił ponad 21000 akcji wydźwięk lekko pozytywny :):)
Ktoś mi może wytłumaczyć, na jakich warunkach sie to odbyło? Cena transakcji jest solidnie powyżej obecnej ceny rynkowej, po której bez problemu można by skupić taką ilość akcji.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 08 kwie 2018 22:30

https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/p ... ui=296&s=m
Zarząd PGS Software SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości informacje otrzymane w dniu 6 kwietnia 2018 dotyczące transakcji nabycia akcji Spółki przez osobę pełniącą w Spółce obowiązki zarządcze.
Kupił ponad 21000 akcji wydźwięk lekko pozytywny :):)
A cóż pozytywnego w tym, że gość przepłacił o 10% względem obecnego kursu na giełdzie, no weź.... :lol:
Ja też mam akcje, ale akurat transakcje kogoś z RN w ogóle mnie nie interesują tylko raporty finansowe, no chyba, że ten zakup będzie zwiastunem, ze przychody wyniosą od 30 mln w górę, to wtedy tak, wtedy będzie pozytywnie i wszyscy akcjonariusze będą się cieszyć. Znaczenie będzie mieć najbliższy raport o przychodach, a nie czyjeś zakupy.

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 09 kwie 2018 09:00

A cóż pozytywnego w tym, że gość przepłacił o 10% względem obecnego kursu na giełdzie, no weź.... :lol:
Ja też mam akcje, ale akurat transakcje kogoś z RN w ogóle mnie nie interesują tylko raporty finansowe, no chyba, że ten zakup będzie zwiastunem, ze przychody wyniosą od 30 mln w górę, to wtedy tak, wtedy będzie pozytywnie i wszyscy akcjonariusze będą się cieszyć. Znaczenie będzie mieć najbliższy raport o przychodach, a nie czyjeś zakupy.
Miałeś kiedyś na CD PROJEKT-cie sytuację, gdy założyciele sprzedawali trochę akcji (po cenie 8 zeta).
Spać nie mogłem, bo również sądziłem, że to jakaś zła wróżba.
Tymczasem po latach każdy z nich niesamowicie żałuje ówczesnego kroku.

Piter188pl
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 09 sie 2017 12:43

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Piter188pl » 09 kwie 2018 09:24

Trochę macie racji ale pozytywów też trzeba szukać. Chyba lepiej że kupił niż miałby sprzedać prawda ? Dlatego napisałem "lekko pozytywny"


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości