PGS SOFTWARE [PSW]

wszystko na temat spółek publicznych
sth2die4
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 208
Rejestracja: 24 cze 2014 08:22

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: sth2die4 » 26 kwie 2018 12:04

popytu...popytu nam trzebaaa!!!! :) :)

REKLAMA


pedro gonzales
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 sie 2017 13:17

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: pedro gonzales » 26 kwie 2018 14:28

Typuję, że jutro będzie informacja odnośnie dywidendy.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 20 maja 2018 12:10

No na razie wygląda że to było fałszywe przebicie. Rzeczywiscie i niestety płynność pozwala na takie numery. No to ogladamy dalej
Przebicie jednak nie było fałszywe.
Jutro wyniki, a tu żadnych prognoz...
Przychody były rekordowe, ale i tak pewnie będzie spadek zysków rok/do roku. Marża pewnie będzie niższa i zysk raczej też. Myślicie, że będzie chociaż 6mln zysku netto, czyli spadek o kilkanaście procent względem IQ 2017...?

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 21 maja 2018 07:34

Nie wiem ile będzie dokładnie, ale obstawiam zdecydowanie niżej, niż te 6mln.

Jednak odnoszę wrażenie, że ciągle wszyscy się boją zysku za pierwszy kwartał nie dlatego, że będzie niski, tylko dlatego, że kurs może po nim topnąć. Tymczasem mało kto już pamięta wzmiankę o 14 nowych klientach w pierwszym kwartale, co będzie mieć GIGANTYCZNY wpływ na przychody i zyski w kwartale drugim.

Podsumowując - sądzę, że jesteśmy na finiszu problemów PGSu - nie, nie chodzi mi o kurs - na AT się nie znam, więc się nie będę wypowiadał.

rea
Sierżant
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2017 21:28

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: rea » 21 maja 2018 08:19

Mamy ponad 4mln zysku.

pedro gonzales
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 12 sie 2017 13:17

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: pedro gonzales » 21 maja 2018 09:17

Zjawiska mające pozytywny wpływ na wyniki Emitenta w I kwartale:
 Rozpoczęcie pracy z aż 14 nowymi klientami. To dobra prognoza na przyszłość, choć częściowo to zbieg
okoliczności i nie należy uznać tego za nową tendencję. Powtórzenie tego wyniku będzie trudne.
 Spółka coraz więcej projektów zdobywa w technologiach wymagających specjalistycznych umiejętności.
Inwestycje w wiedzę (np. partnerstwo AWS czyli rozwiązania chmurowe Amazona) przynoszą wymierne
efekty.
 Zmniejszenie ilości osób pozostających bez bieżących projektów na koniec kwartału do poziomu wyraźnie
poniżej zakładanego jako neutralny. Jak zawsze ta sytuacja różni się z zależności od technologii i oddziału.
 Na początku roku uzyskiwane są wyższe marże u niektórych klientów, którym w trakcie roku rośnie rabat
w zależności od obrotu.
Zjawiska mające negatywny wpływ na wyniki Emitenta w I kwartale:
 Zmiany w kształcie zespołu w Wielkiej Brytanii spowodowały dodatkowe koszty związane z odprawami i
opłatami na rzecz headhunterów.
 Euro i funt były na najniższych poziomach od ponad 2 lat. To wpływało oczywiście na rentowność
projektów.
 W pierwszych dwóch miesiącach duża liczba osób bez projektów.
 Ciągła wysoka inflacja wynagrodzeń.
 Wyższe koszty marketingu.
W minionym kwartale nie zmaterializowało się ryzyko zmniejszenia obrotów z największym klientem. Przeciwnie
– obroty wyraźnie wzrosły. Obecnie Zarząd ocenia, że potencjale ryzyko będzie trwało a pierwsze okresy, gdy
ewentualnie zacznie się materializować to Q3 2018. Trudno jednak dzisiaj wiarygodnie ocenić na ile to
prawdopodobny scenariusz.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Poker Man » 21 maja 2018 13:31

Nie wiem ile będzie dokładnie, ale obstawiam zdecydowanie niżej, niż te 6mln.

Jednak odnoszę wrażenie, że ciągle wszyscy się boją zysku za pierwszy kwartał nie dlatego, że będzie niski, tylko dlatego, że kurs może po nim topnąć. Tymczasem mało kto już pamięta wzmiankę o 14 nowych klientach w pierwszym kwartale, co będzie mieć GIGANTYCZNY wpływ na przychody i zyski w kwartale drugim.

Podsumowując - sądzę, że jesteśmy na finiszu problemów PGSu - nie, nie chodzi mi o kurs - na AT się nie znam, więc się nie będę wypowiadał.
Jak czytam Twoje posty, od miesięcy masz ten pełen zadowolenia ton, a tymczasem zysk na akcję znowu spadł, kurs też, co gorsza pękło kolejne wsparcie i nie wiadomo gdzie to się zatrzyma.
Nadal jest zagrożenie odejścia największego klienta, więc pewnie dlatego kurs łamie kolejne wsparcia...

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 21 maja 2018 14:02

Jak czytam Twoje posty, od miesięcy masz ten pełen zadowolenia ton, a tymczasem zysk na akcję znowu spadł, kurs też, co gorsza pękło kolejne wsparcie i nie wiadomo gdzie to się zatrzyma.
Nadal jest zagrożenie odejścia największego klienta, więc pewnie dlatego kurs łamie kolejne wsparcia...
Jeśli mógłbyś spojrzeć na PW - wysłałem wiadomość :-)

Avocado20
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2017 08:40

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Avocado20 » 29 maja 2018 07:33

I jak się podoba forumowiczom dywidenda?
Ja jestem lekko rozczarowany - oczekiwałem całkowitej dywidendy na poziomie 60-63 groszy, a mamy 58.

sth2die4
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 208
Rejestracja: 24 cze 2014 08:22

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: sth2die4 » 19 cze 2018 12:37

Dawno tu tak cicho nie było.
Kurs stoi w miejscu jak zaczarowany...obroty zerowe...wiadomości nowych ze spółki tez chyba żadnych na razie.

peter7712
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2015 22:54

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: peter7712 » 27 cze 2018 10:22

Pewnie najbliższe istotne wiadomości to sprawozdaniu półroczne. A do tego czasu miejmy nadzieję trend boczny i utrzymanie wsparcia na 10 złotych. Ja w każdym razie z moim małym pakiecikiem nie wychodzę.

ClaudeDebussy
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sty 2018 10:01
Lokalizacja: France

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: ClaudeDebussy » 30 cze 2018 15:56

jakie przwidywania przychodow za kwartal drugi ?
NVDA, CSCO, PSW, CMR, VVD, CIG

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: bankrucik » 05 lip 2018 14:58

takie kursy walut to miód na serce eksporterów :P
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

PEST
Młodszy chorąży
Posty: 480
Rejestracja: 01 mar 2006 15:16

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: PEST » 10 lip 2018 08:33

"Zarząd PGS SOFTWARE S.A. ("Spółka", "Emitent") z siedzibą we Wrocławiu niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości informację o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w II kwartale 2018 roku.
Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami przybliżona wartość przychodów ze sprzedaży w II kwartale 2018 roku wyniosła ok. 30 474 tys. zł. co oznacza wzrost o 34,6% w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku. Wzrost liczony w Euro wyniósł 31,9%. W II kwartale 2018 roku Spółka pozyskała 3 nowych klientów."

Widać, że spółka kontynuuje rozwój. Pierwszy raz przychody kwartalne przekroczyły 30 mln.

Pakman
Sierżant sztabowy
Posty: 118
Rejestracja: 30 paź 2014 17:33

Re: PGS SOFTWARE [PSW]

Postautor: Pakman » 10 lip 2018 10:50

No i fajnie. Może kurs wróci do przyjemniejszych poziomów. Irytująca jest tylko nieco sytuacja z walutami. Wcześniej słabe wyniki tłumaczyli mocną złotówką. Teraz jak złotówka się osłabia to jest nagle:
"Zarząd spodziewa się, że na uzyskany zysk w II kwartale 2018 roku wycena zabezpieczeń walutowych będzie miała ujemny wpływ w wysokości ok. 2.6 mln zł. Ma to związek z dużym osłabieniem złotego w trakcie II kwartału"


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości