JHM Development [JHM]

wszystko na temat spółek publicznych
Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

JHM Development [JHM]

Postautor: Chemik » 28 lip 2012 18:15

Szukam forum tej zapomnianej przez wszystkich spółki, no i nie znalazłem!!! Więc zakładam.
Kilka słów dla początkujących.
Negatywy:
Prezes Mirgos wielokrotnie mylił się w prognozach. Wczoraj ukazał się artykuł, że wyniki za H12012 słabsze niż H2011. Wyniki za H2011 były z kolei słabsze niż H2010. Na stronie JHM gra muzyczka, która strasznie wkurza. Zawsze mam problemy ze znalezieniem ikonki do wyłączania.
Pozytywy:
Spółka ma 700 gotowych mieszkań!! W miejscowościach, w których konkurencja jest mniejsza, niż gdzie indziej. Czy ludzie mają tam pieniądze na ich zakup? W H1 sprzedali 80 mieszkań, z drugiej strony właśnie kończyli inwestycje, więc przyszłe kwartały pokażą. Na kupno można wziąć nieoprocentowany kredyt w JHM.
Spółka prowadzi najem powierzchni dla kupców ze stadionu w W-wie. Jest to ponoć wielkie przedsięwzięcie na ul. Marywilskiej. Nie wiem, nie byłem, ale Warszawiacy wszyscy ponoć to znają. Z tego co zrozumiałem, to spółka nie jest tam właścicielem gruntu. Ktoś może mnie tu poprawi. Spółka buduje też pawilony pod sklepy dla Biedronek, Bomi. Tną jednak plany co kwartał. W tym roku mają wybudować 9000 metrów powierzchni. Mie wiem, jaka jest potem stawka czynszu, ale licząc 50 zł, to dodatkowo 5.400.000 przychodu rocznie.
Aha, spółka na minimach, wartość C/WK poniżej 0.2 i chyba nieoszukana jak w innych dziwnych operandach spółek z GPW. Ktoś na chama wychodzi, więc można na razie kupić bez problemu w okolicach 0.23.
Ja mimo coraz mniejszej wiary w słowa prezesa Mirgosa zaryzykowałem nawet pokaźnym pakiecikiem po 0.23. Myślę, że może jeszcze spaść. Z drugiej strony zamierzam tu posiedzieć dłużej.
Zapraszam do dyskusji


:wink:
Atlas Estates

REKLAMA


Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 29 lip 2012 08:30

Atlas Estates

AGM
Starszy chorąży
Posty: 1076
Rejestracja: 08 lip 2011 15:00

Postautor: AGM » 29 lip 2012 14:07

no bez przesady to ze spółka zamiast 10 k wybuduje 8,5-9k nie odbierałbym w kategoriach jakiejs sciemy czy porazki
dla jhmu buduje mirbud a ten ma nowe zlecenia
wiec wiadomo woli zarobic na obcych bo budowac dla własnej spółki zawsze zdąrzy, pozatym zeby wybudować trzeba tez sfinansować
moze lepiej odpuścić w niepewnych czasach lokalizacje z najnizszymi stawkami najmu i najsłabszej rentowności

korzystajmy wiec póki akcje wartą min 75-80 gr można za 22 kupywać
choć ja mam średnią 0,29

vito
Kapitan
Posty: 43248
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Re: JHM Development

Postautor: vito » 29 lip 2012 14:11

Szukam forum tej zapomnianej przez wszystkich spółki, no i nie znalazłem!!! Więc zakładam.
Kilka słów dla początkujących.
Negatywy:
Prezes Mirgos wielokrotnie mylił się w prognozach. Wczoraj ukazał się artykuł, że wyniki za H12012 słabsze niż H2011. Wyniki za H2011 były z kolei słabsze niż H2010. Na stronie JHM gra muzyczka, która strasznie wkurza. Zawsze mam problemy ze znalezieniem ikonki do wyłączania.
Pozytywy:
Spółka ma 700 gotowych mieszkań!! W miejscowościach, w których konkurencja jest mniejsza, niż gdzie indziej. Czy ludzie mają tam pieniądze na ich zakup? W H1 sprzedali 80 mieszkań, z drugiej strony właśnie kończyli inwestycje, więc przyszłe kwartały pokażą. Na kupno można wziąć nieoprocentowany kredyt w JHM.
Spółka prowadzi najem powierzchni dla kupców ze stadionu w W-wie. Jest to ponoć wielkie przedsięwzięcie na ul. Marywilskiej. Nie wiem, nie byłem, ale Warszawiacy wszyscy ponoć to znają. Z tego co zrozumiałem, to spółka nie jest tam właścicielem gruntu. Ktoś może mnie tu poprawi. Spółka buduje też pawilony pod sklepy dla Biedronek, Bomi. Tną jednak plany co kwartał. W tym roku mają wybudować 9000 metrów powierzchni. Mie wiem, jaka jest potem stawka czynszu, ale licząc 50 zł, to dodatkowo 5.400.000 przychodu rocznie.
Aha, spółka na minimach, wartość C/WK poniżej 0.2 i chyba nieoszukana jak w innych dziwnych operandach spółek z GPW. Ktoś na chama wychodzi, więc można na razie kupić bez problemu w okolicach 0.23.
Ja mimo coraz mniejszej wiary w słowa prezesa Mirgosa zaryzykowałem nawet pokaźnym pakiecikiem po 0.23. Myślę, że może jeszcze spaść. Z drugiej strony zamierzam tu posiedzieć dłużej.
Zapraszam do dyskusji


:wink:
a ja się zastanawiałem, dlaczego to to tak leci na pysk
dzięki
teraz już wszystko jasne
z taką polityka likwidacja może być jeszcze w tym roku

Bokser
Chorąży
Posty: 777
Rejestracja: 01 maja 2012 20:09

Postautor: Bokser » 29 lip 2012 14:21

To balon wydzielony z mirbudu :lol:
Jeśli chcesz coś wygrać musisz o to walczyć i musisz być w tym dobry ..

vito
Kapitan
Posty: 43248
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 29 lip 2012 14:39

To balon wydzielony z mirbudu :lol:
czyli jeszcze gorzej niż sądziłem :oops: :oops:

wasserzug
Sierżant
Posty: 42
Rejestracja: 18 lip 2012 21:16

Postautor: wasserzug » 29 lip 2012 15:08

To balon wydzielony z mirbudu :lol:
Balon to był wtedy jak jeszcze chodził w zł a nie w groszach. Teraz to bardziej flak niż balon. :lol:

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 29 lip 2012 18:05

moim zdaniem kluczowe jest, czy wypuszczą mieszkania. Nie są tanie, jak na miejscowości, w których powstały. Poza tym wypuścili apartamenty w Helu. Ponoć jedyna taka inwestycja w tym mieście. Ceny do 10tys. za metr. Hmm....
Co do Marywilskiej i Biedronek to pewny pieniądz, ale czy pokryją koszty finansowe deweloperki? Najbliższe kwartały pokażą. Mirbud i JHM to naczynia połączone. 60 milionów zł. dugu JHM, to dług wobec Mirbudu. Więc jak pójdą w dół to razem.
Ja mimo zbyt wielkiego optymizmu prezia Mirgosa mam do niego szacunek po wypowiedziach w TVNCNB. Myślę, że panują nad przepływami i ujrzymy lepsze czasy i na Mirbudzie i tutaj. Przypominam, że na Mirbudzie olbrzymia 10% dywidenda we wrześniu i pozyskują nowe zlecenia na 2013, a prezes M. właśnie 2013go bał się najbardziej.
Tutaj także nie widać dezinwestycji. Powiększają bank ziemi. Mają ruszyć takie lokalizacje jak Łódź, Katowice, Zakopane, Jastrzębia Góra.
W wypowiedziach M. także podkreśla, że deweloperki boi się mniej niż budownictwa, bo to tylko zamrożony na procent do sprzedaży mieszkania pieniądz. No i że są w tym biznesie od 20 lat ()tutaj nie wiem, czy ma na myśli deweloperkę czy budowlankę). Pożyjemy, zobaczymy.
Atlas Estates

vito
Kapitan
Posty: 43248
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 29 lip 2012 18:09

moim zdaniem kluczowe jest, czy wypuszczą mieszkania. Nie są tanie, jak na miejscowości, w których powstały. Poza tym wypuścili apartamenty w Helu. Ponoć jedyna taka inwestycja w tym mieście. Ceny do 10tys. za metr. Hmm....
Co do Marywilskiej i Biedronek to pewny pieniądz, ale czy pokryją koszty finansowe deweloperki? Najbliższe kwartały pokażą. Mirbud i JHM to naczynia połączone. 60 milionów zł. dugu JHM, to dług wobec Mirbudu. Więc jak pójdą w dół to razem.
Ja mimo zbyt wielkiego optymizmu prezia Mirgosa mam do niego szacunek po wypowiedziach w TVNCNB. Myślę, że panują nad przepływami i ujrzymy lepsze czasy i na Mirbudzie i tutaj. Przypominam, że na Mirbudzie olbrzymia 10% dywidenda we wrześniu i pozyskują nowe zlecenia na 2013, a prezes M. właśnie 2013go bał się najbardziej.
nie kolego
kluczowe jest ile mają gotówki na obsluge długu
bo jak im się skończy to to wszystko pójdzie na syndyka i tyle swojej kasy zobaczysz
firma, która sprzedaje swoje produkty na kredyt kupiecki w takim stopniu zmierza szybko i wprost do likwidacji

Mind Power
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2011 15:48

Postautor: Mind Power » 29 lip 2012 18:31



KURS JHM CZEKA WODOSPAD

SIEDEMSET MIESZKAŃ W OFERCIE A SPRZEDAJĄ 80 NA PÓL ROKU

BANKI BEDĄ CZEKAĆ TAK DŁUGO NA ZWROT KASY ?


:roll: :shock: :!:

Chemik
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2258
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Chemik » 29 lip 2012 19:04

moim zdaniem kluczowe jest, czy wypuszczą mieszkania. Nie są tanie, jak na miejscowości, w których powstały. Poza tym wypuścili apartamenty w Helu. Ponoć jedyna taka inwestycja w tym mieście. Ceny do 10tys. za metr. Hmm....
Co do Marywilskiej i Biedronek to pewny pieniądz, ale czy pokryją koszty finansowe deweloperki? Najbliższe kwartały pokażą. Mirbud i JHM to naczynia połączone. 60 milionów zł. dugu JHM, to dług wobec Mirbudu. Więc jak pójdą w dół to razem.
Ja mimo zbyt wielkiego optymizmu prezia Mirgosa mam do niego szacunek po wypowiedziach w TVNCNB. Myślę, że panują nad przepływami i ujrzymy lepsze czasy i na Mirbudzie i tutaj. Przypominam, że na Mirbudzie olbrzymia 10% dywidenda we wrześniu i pozyskują nowe zlecenia na 2013, a prezes M. właśnie 2013go bał się najbardziej.
nie kolego
kluczowe jest ile mają gotówki na obsluge długu
bo jak im się skończy to to wszystko pójdzie na syndyka i tyle swojej kasy zobaczysz
firma, która sprzedaje swoje produkty na kredyt kupiecki w takim stopniu zmierza szybko i wprost do likwidacji
No przecież o tym piszę, że kluczowe jest, czy puszczą mieszkania.
Atlas Estates

Mind Power
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2011 15:48

Postautor: Mind Power » 29 lip 2012 19:07

SZCZEGOLNIE DOBRZE IDZIE SPRZEDAŻ LUKSUSOWYCH APARTAMENTÓW W HELU :!: :!: :!:

NA 106 APARTAMENTÓW SPRZEDANO DOTYCHCZAS CAŁE 3 :lol: :lol: :lol: .

AGM
Starszy chorąży
Posty: 1076
Rejestracja: 08 lip 2011 15:00

Postautor: AGM » 29 lip 2012 19:58

dobrze ze na jednego niepewnego ale z nutą optymizmu jest 3 wieszcżacych likwidacje moze w takim klimacie obkupić się za grosze
a tak napowaznie to sprzedaż 40-50 mieszkań kwartalnie wcale nie jest tragiczna
gdy się ma 700 mieszkań
wychodzi ze wyprzedaż zajmnie 3,5 roku i kredyty również nie są na rok czy dwa
nikt w spółce nie zakładał sprzedaży po 400-500 mieszkań rocznie

dwa vito mylisz się bo wg twojej teorii bank pko bp tez powinien paść
lepiej skasować cały zysk na starcie i przerzucić raty na klienta jeżeli ma się pełne zabezpieczenie w postaci wpisu do hipoteki, jwc robi to samo juz

kłamstwem jest również e prognoza za 2011 była potwierdzana dwa dni przed korektami, własnie wtedy było zasygnalizowanie ze będzie korekta

sądze ze portfel Mirbudu dociągnie do 380-400 (min 130 mln do pozyskania w rok-to jest jedna bawełnianka) mln w 2013 razem z Kobylarnią i Marywilską będzie to nie mniej niż 500 mln nawet przy sredniej rentowności na poziomie 3,5-4% ( a w tym tez wysokomarżowy najem) jest to 20 mln zysku i c/z poniżej 4 dla Mirbudu na dziś

JHM ma dobra strategię która zwłaszcza ze w miejscowościach są bez wiekszej konkurencji nie zbija na gwałt cen, sprzedać po kosztach w razie potrzeby zawsze te 40-60 mieszkań zdąrzą jakby cash był potrzebny
a np w Skierniewicach wypadało to ok. 2800 metr

Mind Power
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2011 15:48

Postautor: Mind Power » 29 lip 2012 20:35

SKĄD TAKA AKTYWNOŚĆ NAGANIACZY NA ''GORĄCY KARTOFEL'' :roll: :shock: :?: CZYŻBY PODAŻ CENNEGO WALORA MIAŁA SIĘ WKRÓTCE MOCNO ZWIĘKSZYĆ :lol: :lol: :?:

AGM
Starszy chorąży
Posty: 1076
Rejestracja: 08 lip 2011 15:00

Postautor: AGM » 29 lip 2012 20:38

burku przestań krzyczeć z Capslocka


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości